برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی بورس - بحث بنیادی

sallar110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
سلام
دوستان ویدیو دیدم در مورد انتخاب سبد مناسب - یه سری سهام با فاکتور های زیر . ایشون میگفت اول برید گزینه A برسی کنید بعد لیستی که به دست اوردین فیلتر B اعمال کنید و بعدش فیلتر C
لطفا اگر کسی میدونه راهنمایی کنه من چطور میتونم اینا رو حساب کنم ، این اطلاعات از کجا بیارم . لینک ویدیو تلگرام https://t.me/riskacir/1005

A هر سهمی که سرمایه شما 4 ساله برگرده :
سود خالص یکساله / ارزش بازار = اگر سود خالص 25 درصد ارزش بازار بیشتر شد این شرکته مناسبه
B شرکت گران اداره نشه :
بهای تمام شده / فروش = بالای 60درصد باشه شرکت گران اداره میشه
C سرمایه شرکت سالی 3 بار در گردش باش :
فروش / سرمایه درگیر(موجودی مواد - موجودی کالا - چقد از مشتری طلب داره - چقدر تو بانک سرمایه داره + سفارش در راه داره ) = فروش باید 3 برابر سرمایه در گردش باشه در سال
مرسی از راهنماییتون

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
سلام
شما میتونید به سایت کدال مراجعه کنید و صورتهای مالی شرکت ها رو دانلود کنید . اونجا تمام اطلاعات مورد نظر شما هست .

ارزش بازار هر شرکت رو هم از طریق سایت زیر میتونید پیدا کنید .

sallar110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
سلام
شما میتونید به سایت کدال مراجعه کنید و صورتهای مالی شرکت ها رو دانلود کنید . اونجا تمام اطلاعات مورد نظر شما هست .

ارزش بازار هر شرکت رو هم از طریق سایت زیر میتونید پیدا کنید .

Screenshot (74).png
درود مرسی
اینا رو من هیچکدوم بلد نیستم .
با کدال اشنا هستم، بحث بنیادی کورسی سراغ دارین به زبان ساده و از پایه توضیح بده تا تخصصی کدوم استاد خوبه
بعد سایتی نرم افزاری چیزی نیست که این اطلاعات داشته باشه دسته بندی شده و بشه چند تا فیلتر اعمال کرد و استخراج کرد . سایت بورس ویو نمیدونم بدرد میخوره یا . . .

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
مشاهده پیوست 1169839
درود مرسی
اینا رو من هیچکدوم بلد نیستم .
با کدال اشنا هستم، بحث بنیادی کورسی سراغ دارین به زبان ساده و از پایه توضیح بده تا تخصصی کدوم استاد خوبه
بعد سایتی نرم افزاری چیزی نیست که این اطلاعات داشته باشه دسته بندی شده و بشه چند تا فیلتر اعمال کرد و استخراج کرد . سایت بورس ویو نمیدونم بدرد میخوره یا . . .

من کلاس بنیادی خاصی نمیشناسم . ولی تا جائیکه میدونم اگر میخواهید تحلیل بنیادی را یاد بگیرید . بهتر هست اول چهار کتاب : اصول حسابداری 1 ، اقتصاد های خرد و کلان و مدیریت مالی 1 رو بخونید . بعد خودتون متوجه میشید که باید چه منابع دیگه ای رو بخونید . چند منبع هم در پست زیر معرفی کردم :
البته اینها نظر شخصی من بود . میتونید در تاپیک سرمایه گذاری در بورس و اخبار مرتبط هم بپرسید تا دوستان دیگه هم راهنمایی کنند .

sallar110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
من کلاس بنیادی خاصی نمیشناسم . ولی تا جائیکه میدونم اگر میخواهید تحلیل بنیادی را یاد بگیرید . بهتر هست اول چهار کتاب : اصول حسابداری 1 ، اقتصاد های خرد و کلان و مدیریت مالی 1 رو بخونید . بعد خودتون متوجه میشید که باید چه منابع دیگه ای رو بخونید . چند منبع هم در پست زیر معرفی کردم :
البته اینها نظر شخصی من بود . میتونید در تاپیک سرمایه گذاری در بورس و اخبار مرتبط هم بپرسید تا دوستان دیگه هم راهنمایی کنند .
مرسی
سبدتون سبز/

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
ای داد بیداد یعنی برای سرمایه گزاری در بورس این همه کتاب درسی بخونیم؟؟؟
من شخصی رو میشناسم که دهاتیه هیچ کتابی هم نخونده و سرمایه 200 میلیونیشو در مدت کوتاهی کرده 700 میلیون!هیچی هم از بورس نمیدونه!

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
من شخصی رو میشناسم که دهاتیه هیچ کتابی هم نخونده و سرمایه 200 میلیونیشو در مدت کوتاهی کرده 700 میلیون!هیچی هم از بورس نمیدونه!
شما می تونی از تحلیل های دیگران استفاده کنی تو سایت سهام یاب و کلی کانال تلگرامی و سایت ره آورد و کلی کانال و سایت پولی و......
2سال اخیر شما پولتو می دادی به صندوق های سرمایه گذاری بورسی در همین حدود بهت بازدهی می دادند اما بورس همیشه این طوری گل و بلبل نیست من خودم سال 92 با ضرر از بازار بورس خارج شدم .این 2سال اخیر به خاطر رشد دلار بازدهی بورس اینقدر خوب بوده سالهایی تو بورس بوده طرف 30-40درصد سود می کرده کلاهشو 10متر مینداخته هوا یعنی اینقدر بازار بد بوده

شما 2سال پیش جوراب هم خریده بودی الان پولت 3برابر شده بود دیگه بورس که جای خود داره . در تلگرام چند روز پیش یه جدولی می دیدم که اومده بود سهم هایی که بالای 20برابر در 3سال اخیر شده بودند را لیست کرده بود یادم نیست اما حدود 30تا سهم میشد یعنی این فرد مورد نظر شما 3سال پیش 200تومن از این سهم ها خریده بود الان بالای 4میلیارد تومن پول داشت
اما از حالا به بعد هم به همین صورته؟؟؟!!!خدا میداند .از اوضاع کرونا و تحریم و رکود اقتصادی و.....که به نظر میرسه شرایط اصلا خوب نیست.

برای بورس یادگیری مطالب پایه ای الزامی است که یادگرفتن همش روی هم، یک هفته وقت نیاز نداره .
اما بعد یاد گرفتن مطالب پایه برای اینکه متخصص بشی دیگه یک دریایی از اطلاعات وجود داره مثل همون کتابها که معرفی کردند .یه استاد واقعی بورس میشناسم بالای 20سال تجربه بورس داره دائما هم کتاب زبان اصلی و ترجمه و....می خونه اما هنوز تا حرف میزنه میگه بازار بورس هر روز به من چیزهای جدید یاد میده .بازدهی 2سال اخیرش هم حدود 4برابر بوده اما آدمیه که تو بازار منفی هم می تونه از نابودی پولش جلوگیری کنه و حداقل ضرر را داشته باشه.

rittux

Registered User
لایک‌ها
710

به خاطر اینه که اگر فردی 1 سال پیش سهام #پشگل (با عرض پوزش از به کار بردن این عبارت) رو هم میخرید به طور اتوماتیک بین 3 تا 8 برابر سود میکرد. بدون تجربه و دانش، کافی بود به شکل رندم سهامی خریداری بشه و یک سال منتظر بمونه. اگر 3 سال پیش این اتفاق میفتاد که به قول دوست عزیزمون ممکن بود تا 20 برابر شده باشه پولش. حالا اگر کمی هم این وسط خرید و فروش هوشمندانه انجام میشد که این سود چندین برابر میشد. یک سال گذشته غیر عادی و ویژه بوده و قرار نیست لزوما در آینده هم روند همینطور پیش بره. البته امیدوارم چنین باشه...

alipour11

Registered User
لایک‌ها
37
photo_2020-04-16_01-11-44.jpg

✅ #کد_معرف_باشگاه_آگاه#کدمعرف #کارگزاری_آگاه #کد_معرف AS7992
کد بورسی و ثبت نام در سجام رایگان
#بورس #اقتصاد #سود #مالی #مشاوره #هدیه
#مشتریان_آگاه در سایت باشگاه
https://bashgah.com/#!/register?reageantid=AS7992
https://ex.agah.com/ref/AS7992/login
کد AS7992
را بعنوان "معرف" وارد نموده و از تخفیف ها و مزایای ۳ ماهه زیر استفاده کنید ...
کد معرف AS7992
تا 25 درصد تخفیف کارمزد معاملات و خرید و فروش سهام
500امتیاز
20 درصد تخفیف کارمزد معاملات آتی سکه بصورت وجه نقد
80 درصد تخفیف خرید بسته های مشاوره - تحلیلی
60 درصد خرید بسته های آموزشی

هدیه تا 20هزار تومان در حساب کارگزاری

#کد_تخفیف 25 هزار تومانی #دیجیکالا : REFWNI2NRJC1R

#کدتخفیف خدمات سرور هاست و دامنه نت افراز 12% : UC003WEB

بالا