برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی خرید و فروش خودرو

davi12

Registered User
لایک‌ها
780
سلام
تو این تاپیک از بقیه اعضای فروم راهنمایی می خواهم تا هرکسی تجربه ای در مورد معامله خرید و فروش خودرو می دونه بگه تو این چند سال کلاهبرداری خیلی زیاد شده
چیزهایی که خودم دیدم:

1 _ فردی ماشین رو به بازار خودرو های اطراف تهران می برد یک جوانی با قیافه موجه میاد میگه من دانشجو هستم و آقا این ماشینت خوبه و ماشینت رو من می خواهم قرارداد می نویسند و قرار می شود درصدی از معامله پرداخت شود و در قرارداد خریدار می نویسد تا آخر معامله ماشین در پارکینیگ بماند .بعد از چند روز خریدار زنگ می زند که این ماشین را من نمی خواهم این ماشین روغن سوزی شدید دارد فروشنده به پارکینگ مراجعه می کند می بیند ماشین تا چند متر را در هوا سیاه می کند .مسئول پارکینگ و خریدار دستشان در یک کاسه است چند نفر دیگر هم پیدایشان می شود که یا باید به فلان قیمت خودرو را بفروشی و گرنه تا هر وقت که ما بخواهیم خودرو در پارکینگ می ماند

brayanbarni

Registered User
لایک‌ها
172
۱-از خیر ماشین بگذر برو تا نکشتنت خودتو و جونت رو در ببر.
۲- هر چی و هر کیو داری رو بیار بزار وسط و تا آخرش برو.

mohamnad momo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام
تو این تاپیک از بقیه اعضای فروم راهنمایی می خواهم تا هرکسی تجربه ای در مورد معامله خرید و فروش خودرو می دونه بگه تو این چند سال کلاهبرداری خیلی زیاد شده
چیزهایی که خودم دیدم:

1 _ فردی ماشین رو به بازار خودرو های اطراف تهران می برد یک جوانی با قیافه موجه میاد میگه من دانشجو هستم و آقا این ماشینت خوبه و ماشینت رو من می خواهم قرارداد می نویسند و قرار می شود درصدی از معامله پرداخت شود و در قرارداد خریدار می نویسد تا آخر معامله ماشین در پارکینیگ بماند .بعد از چند روز خریدار زنگ می زند که این ماشین را من نمی خواهم این ماشین روغن سوزی شدید دارد فروشنده به پارکینگ مراجعه می کند می بیند ماشین تا چند متر را در هوا سیاه می کند .مسئول پارکینگ و خریدار دستشان در یک کاسه است چند نفر دیگر هم پیدایشان می شود که یا باید به فلان قیمت خودرو را بفروشی و گرنه تا هر وقت که ما بخواهیم خودرو در پارکینگ می ماند
بره 110 بگه ماشینم را دزدیدن

davi12

Registered User
لایک‌ها
780
بره 110 بگه ماشینم را دزدیدن
این قضیه رو چند سال پیش برای یک همکارم اتفاق افتاد
تو قرارداد نوشته بود و امضا کرده بود که تو پارکینگ بمونه متن قرارداد هم یکجوری نوشته بود که دستش زیرسنگ مونده بود
پلیس هم می اومد خودش امضا کرده بود

Ebrahimairi

Registered User
لایک‌ها
67
توی قرار داد ازشرایط فنی وسلامت ماشین هم موردی ذکر شده؟

davi12

Registered User
لایک‌ها
780
توی قرار داد ازشرایط فنی وسلامت ماشین هم موردی ذکر شده؟
این رو گفتی یادم اومدم یکی از همکارام ماشین 206 رو میبره عبدل آباد دو نفر میان می گن ماشینت رو می خواهیم 5 تومن اونجا کارت به کارت می کنن و تو قولنامه می نویسن بدون رنگ و شرایط فنی سالم و بعدش میرن نمایشگاه می بینه چند تا گولاخ پیداشون شد میرن که دفتر خونه که سند رو بنویسن این همکارم داداش تو ماشین نشسته بود و چند نفر میان تعارف و.... میبرنش تو نمایشگاه و بعد دفتر خونه تو این حین یکی میاد همرنگ ماشین اسپری میزنه به دور ماشین و این طرف هم که تو قولنامه نوشته بود سالم و میگن باید 10 تومن ضرر زیان ما رو بدی و......آخر سر با 5 تومن راضیشون میکنه و نمایشگاهیه می گه من هم بلاخره پول نوچه هامو بدم!!!!!!!! و ماشینش رو می بره و به یکی دیگه می فروشه

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
این رو گفتی یادم اومدم یکی از همکارام ماشین 206 رو میبره عبدل آباد دو نفر میان می گن ماشینت رو می خواهیم 5 تومن اونجا کارت به کارت می کنن و تو قولنامه می نویسن بدون رنگ و شرایط فنی سالم و بعدش میرن نمایشگاه می بینه چند تا گولاخ پیداشون شد میرن که دفتر خونه که سند رو بنویسن این همکارم داداش تو ماشین نشسته بود و چند نفر میان تعارف و.... میبرنش تو نمایشگاه و بعد دفتر خونه تو این حین یکی میاد همرنگ ماشین اسپری میزنه به دور ماشین و این طرف هم که تو قولنامه نوشته بود سالم و میگن باید 10 تومن ضرر زیان ما رو بدی و......آخر سر با 5 تومن راضیشون میکنه و نمایشگاهیه می گه من هم بلاخره پول نوچه هامو بدم!!!!!!!! و ماشینش رو می بره و به یکی دیگه می فروشه
عجل
وضعیتی

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
609
سلام
من بنا به شرایطی در این چند وقت چندتا خرید و فروش ماشین انجام دادم
مواردی که باید رعایت کنید تا مشکلی پیش نیاد:

۱- تا جایی می تونید در جمعه بازار، عبدل آباد و ... معامله نکنید
۲- روز معامله خودرو برید کارواش و همونجا بگید کارشناس خودرو بیاد (به دلیل داشتن دوربین و ...)
۳- قرارداد محکم بنویسید و زمان تحویل سوییچ امضا بگیرید با تایید کارشناس خودرو تحویل شد
۴- قبل از وکالت تعویض پلاک تسویه کامل انجام بدید
۵- ماشین به هیچ عنوان در پارکینگ قرار ندید (مثلا به دلیل تعطیلی و ...)
۶- همیشه کارتون رو از ۸ صبح شروع کنید تا ۱۲ ظهر تموم بشه و به هیچ عنوان بخشی از کار برای روز بعد نمونه
۷- تمام خلافی ها و ... حتما قبل از تسویه حساب صفر بشه
۸- در قرار ذکر بشه تا تاریخ معامله تمام خلافی، فساد و ... به عهده مالک قبلی بوده
۹- وکالت تعویض پلاک بیشتر از یک ماه ندید
۱۰- سعی کنید در هنگام معامله یکی دو نفر دیگه هم به عنوان شاهد همراتون باشه

Ebrahimairi

Registered User
لایک‌ها
67
پیشنهاد میکنم اگه میخواین پیگیری از نظر قانونی انجام بدین
با یک وکیل مشورت کنید

mamadpuyol

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
سلام.تجربه های من
1.همیشه پول رو کامل از طرف بگیرید بعد ماشین رو تعویض پلاک کنید.
2.بحث عوارض شهرداری رو برای ماشین های قدیمی که چند سالی هست خرید فروش نشده جدی بگیرید چون عوارض در سال های گذشته الکترونیک نبوده و اگه اصل برگه پرداخت نداشته باشید عوارض رو از سال ساخت ماشین تا حالا از شما میگیرن که البته تو مدل های بالا این مشکل وجود نداره و قابل استعلامه.
3.تا جایی که میتونید ماشین بدون رنگ و کارشناسی شده بگیرید چون هر خریدی فروشی هم داره و فروش ماشین های تمام رنگ سخت و ضررش بیشتره.
4.ماشین از بازار های سرخیابانی و به غول معروف شیطان بازاری نگیرید چون ریسک کامل هست و هیچ تضمینی برای گفته های اونها نیست.
5.چند میلیون بیشتر ارزش ماشین تمیز تر رو داره و ملاکتون هیچ وقت فقط قیمت نباشه.
6.کیلومتر کارکرد ماشین خیلی راحت دست کاری میشه و قابل استناد نیست.
7.حتما ماشین رو قبل از خرید به مکانیک ماهر نشون بدید.
8.اگه بودجتون محدود هست بهتره ماشین ارزون تر ولی مدل بالاتر بردارید تا ماشین گرون ولی مدل پایین.
9.تنها سر معامله نرید مخصوصا برای معاملاتی که از طریق واسطه هایی مثل سایت و اپلیکیشن ها هست.
10.از خرید ماشین هایی که زیادی عوض شدن و دست به دست شدن بپرهیزید. البته الان با تعویض پلاک دیگه زیاد قابل تشخیص نیست.

بالا