برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی در مورد Revit , 3ds Max

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
سلام مدیر! قبل اینکه انتقال بدی بزار یه مقدار سوالم به نتیجه برسه!:hmm:
خودت یه سر به بخش گرافیک بزن، بازار شده!

سلام رفقا، دوستان، هم فرومی های گرامی
مقداری راهنمایی در مورد این دو برنامه شبیه سازی سه بعدی میخواستم
محدودیت ها و توانایی های هر کدوم
نمونه کار از نتیجه نهایی هر برنامه -البته تریدی که زیاد دیدیم-، اگر ممکنه از تصویرهای نهایی -رندرها- Revit چند نمونه گذاشته بشه
و به این سوال پاسخ دهید که
اگر محدودیت زمانی داشته باشیم، یادگیری کدوم رو پیشنهاد میدید ؟ -برای کارهای ساختمانی و ایجاد تصویر تو دل برو برای جلب توجه خریدار-

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
یعنی هیچی؟!!؟

mo_toori

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
:eek:
منتقلش کنید بره.

7O7

Registered User
لایک‌ها
23
سلام ببخشید دیره ......... اما خودم هر دو تری دی مکس و revit رو کار کردم . این revit اصلا برای معماری هزار برابر از اون 3dsmax بهتره البته رندر هم داره . اگه معماری خوندی همون revit رو کار کن . گور بابای مکس . پروژه معمولی توی مکس 2 هفته طول می کشه کار کنی . با رویت 1 روزه . یه برنامه دیگه هم هست رفیق رویت هست به نام archicad . جفتشون رو یاد بگیر.

prince of forex

Registered User
لایک‌ها
2
برای کارای ساختمانی و طراحی داخلی من تری دی مکس رو پیشنهاد میکنم اگه بتونی منتال ری رو خوب یاد بگیری عالی میشه

برات یکی از کارای خودمو میزارم تا ببینی

البته این هم پر از اشکاله

49501345995666967334.jpg
[/URL][/IMG]

Last edited:

majid cg

Registered User
لایک‌ها
116
من کلا کارم همینه البته نمای سه بعدی خیر من بیشتر مدلسازی پیچیده انجام میدم...بهترین برنامه نمیگم 3dmax ولی بهترین برنامه برا یادگیری چون سریعترین راه برای یادگیری رو داره به علت اموزشها و توتوریالهای زیادی که داره...
البته از قدرت فوق االعاده خود نرم افزار نمیشه غافل شد مکس یکی از بهترین نرم افزارهاست تو این زمینه...ولی برای کار نما بهترین گزینه ست...
برای رندر هم من چیزی جز وی ری رو بهت پیشنهاد نمیدم به دلایل زیادی که توضیح دادنش وقت میبره...

Loveless64

Registered User
لایک‌ها
80
من رویت - مکس - راینو - کد سه بعدی و اسکچ آپ کار کردم.
الان فقط با رویت کار میکنم چون بیشتر باهاش احساس راحتی کردم
رویت از نظر فنی مهندسی یه نرم افزار کامل هست ولی از نظر هنری - کیفیت رند در مقابل راینو و مکس کم میاره فقطم بخاطر اینکه پلاگین های رندری مثل وی - ری و مکسول و .... که بورس بازار رندر حال حاظر هستن برای این برنامه نوشته نشدن و قابل نصب روش نیست. موتور رندر خود رویت هم فوق العاده کند هست نسبت به موتور رندر هایی که ذکر کردم..
اما من وقتی باهاش کار میکنم خیلی احساس راحتی میکنم و هنگام کار با ابزارهاش حس میکنم واقعا کسانی که این برنامه رو نوشتن از هیچ ابزار دست کارراحت کن برای مهندس طراح دریغ نکردن....
ولی درکل اگر کار هنری بیشتر مد نظرتون هست نظیر دکوراسیون داخلی حتما برید راینو..... پلاگین های رندر هم همشون روش جواب میدن.

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
برای ساختمان ArchiCAD بهترین برنامه است .. برای چیزهای دیگه 3D Studio با یک Render کننده سفارشی مثل Maxwell یا V-Ray ..

7O7

Registered User
لایک‌ها
23
حالا بین این revit و archicad نظر بچه های حرفه ای کدوماشون رو ترجیح می دین ؟

به نظر من میاد که revit یوزر فرندلی تر بود از archicad و کلا خوش دست بود .
اما archicad کلی گزینه حرفه ای تر داره مثلا انواع پله هاش بیشتر از رویت هست با کلی گزینه بیشتر

Loveless64

Registered User
لایک‌ها
80

اما archicad کلی گزینه حرفه ای تر داره مثلا انواع پله هاش بیشتر از رویت هست با کلی گزینه بیشتر
هیچ مدل پله ای نیست که نشه به راختی با رویت مدل کرد....

s.sadr1991

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

این که این دو تا رو با هم مقایسه کنی واقعا بی انصافیه رویت نرم افزاریه که باهاش می تونید رندر های فوق العاده با کیفیتی بگیرید و پلان ها و نما ها و مقطع هاتون کاملا دقیق در بیاد و در کل میشه باهاش یه پروژه کامل رو ترسیم کرد اما آرشیکد بیشتر میشه گفت که یه نرم افزار دانشجوییه. رندر هاش اصلا کیفیت خوبی نداره و از ۲۰ فرسخی میشه تشخیص داد که یه طرح با آرشیکد کشیده شده یا رویت. آرشیکد خیلی ساده اس و برای یادگیریش خیلی به کلاس آموزشی نیاز \یدا نمی کنید اما رویت یه مقدار مشکله و باید به کمک یه استاد یاد بگیری. بهت پیشنهاد می کنم بری توی این سایت و از فیلمهای آموزشیش استفاده کنی. www.iranlynda.com

بالا