برگزیده های پرشین تولز

راه حل بازنشستگی

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,894
فقط طلا نگهدارید اونم به صورت سکه
العان ببینید توی اکراین حتی کسایی که زمین و خونه داشتن گذاشتن و فرار اما کسایی سرمایشون طلا هست هر جا برن با خودشون میبرن
فکر نکنم سکه اون هم امامی رو جایی غیر ایران بخرن

Sadrapadra

Registered User
لایک‌ها
422
به نظرم بهترین راه اینه پولی که هر ماه میخای بدی بیمه باهاش طلا یا دلار بخری و کنار بزاری و هر وقت زیاد شد زمین بخری من خودم خیلیا بهم گفتن بیمت رو بده و متاسفانه اگه زود بریزی خوبه مثلا از سن 22 23 سالگی یا زودتر الان که 28 سالمه میگم هر ماه باید یه پولی بدی بیمه که واقعا زیاد هم هست و هر سال گرون میشه و این مملکت فرداش معلوم نیست چی بشه چه برسه بیست سال دیگه حالا زنده باشیم نباشیم
برای کسی که پس اندازش سرجاشه پولش رو هر ماه یه چیزی بگیره کنار بزاره بهتره

mohammad.hoseini12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
فکر نکنم سکه اون هم امامی رو جایی غیر ایران بخرن
سکه رو بابت اون عکسه که نمیخرن بابت طلاش میخرن والی بابت عکسه بود واقعا هیچ جای جهان نمیخریدن

hamedrkoo

Registered User
لایک‌ها
17
طلا اگه میخواید سرمایه گذاری کنید طلای آبشده باید بخرید نه طلای مثل سکه و النگو و انگشتر
تو اون بازارم اگ میخواید وارد بشید قبلش دوره طلا برید که هم بیزنسش رو یاد بگیرید هم گولتون نزنن چون بازار طلا خیلی دغل بازی توش زیاده

us12

Registered User
لایک‌ها
410
طلا ، زمین ، مغازه و ... برای حفظ ارزش پول خیلی خوبه ولی مساله اینه که خرید زمین و مغازه به این سادگی نیست، طلا خریدش دردسر داره هر ماه باید بری مثلا یک گرم بخری ، حالا این یک گرم بجز بحث رفت و برگشت نگهداریش هم دردسر داره، مثلا باید گاوصندوق بخری و همینطور یک گرم یک گرم جمع کنی یا صندوق امانات بگیری که اونم بابت هربار رفتن به صندوق یه کارمزد باید بدی و همینطور هزینه آبونمان سالیانه ...

به نظر من برای یک جوون از وقتی که میتونه ( مثلا بعد تموم شدن مدرسه و دانشگاه) هر ماه خودش را مجبور کنه بیمه را ماهیانه پرداخت کنه بلاخره اینطور هم نیست که بیمه ورشکست کنه یا کلا جمع کنه، لازم به ذکره که سوابق بیمه قبل از انقلاب هنوز در تامین اجتماعی موجوده و با تغییر **** نه بانک ها از بین رفتن نه بیمه ها ...

در کل دیگه دنیا به سمت کالا های دیجیتالی رفته و خرید و نگهداری طلا به صورت خورد خورد کار جالبی نیست و مثلا موارد مشابه مثلا سکه در بورس یا سهم های ارزنده بورس ( به شرط دید بلند مدت ) یا بیت کویین شاید بهتر باشه ...

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
با خودتون فکر کردید و به نتیجه رسیدید تامین اجتماعی زمانی گه شما به سن بازنشستگی برسید ورشکسته و تعطیل میشه وبرای همین نبیاد حق بیمه پرداخت کرد؟

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627
با خودتون فکر کردید و به نتیجه رسیدید تامین اجتماعی زمانی گه شما به سن بازنشستگی برسید ورشکسته و تعطیل میشه وبرای همین نبیاد حق بیمه پرداخت کرد؟
حالا فکر کنید بازنشسته شدم و قاطی اینا هستم
برای پس انداز چی توصیه میکنید 😂😂

mohammad.hoseini12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
طلا ، زمین ، مغازه و ... برای حفظ ارزش پول خیلی خوبه ولی مساله اینه که خرید زمین و مغازه به این سادگی نیست، طلا خریدش دردسر داره هر ماه باید بری مثلا یک گرم بخری ، حالا این یک گرم بجز بحث رفت و برگشت نگهداریش هم دردسر داره، مثلا باید گاوصندوق بخری و همینطور یک گرم یک گرم جمع کنی یا صندوق امانات بگیری که اونم بابت هربار رفتن به صندوق یه کارمزد باید بدی و همینطور هزینه آبونمان سالیانه ...

به نظر من برای یک جوون از وقتی که میتونه ( مثلا بعد تموم شدن مدرسه و دانشگاه) هر ماه خودش را مجبور کنه بیمه را ماهیانه پرداخت کنه بلاخره اینطور هم نیست که بیمه ورشکست کنه یا کلا جمع کنه، لازم به ذکره که سوابق بیمه قبل از انقلاب هنوز در تامین اجتماعی موجوده و با تغییر **** نه بانک ها از بین رفتن نه بیمه ها ...

در کل دیگه دنیا به سمت کالا های دیجیتالی رفته و خرید و نگهداری طلا به صورت خورد خورد کار جالبی نیست و مثلا موارد مشابه مثلا سکه در بورس یا سهم های ارزنده بورس ( به شرط دید بلند مدت ) یا بیت کویین شاید بهتر باشه ...
صندوق امانات یه رهن داره یه اجاره سالانه کارمزد نداره

mohammad.hoseini12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
در مثل جای مناقشه نیست. منظور من سخت بودن فرایند خرید و نگهداری طلا بود ...
اتفاقاً برای همین عرض کردم صندوق اجاره کارمزد نداره چون نگهداری طلا توی بهترین شکل هست و اونطور که میفرمایید هم سخت نیست ( اگه طلا فروش سر مشتری کلاه نذاره و خریدار از جای معتبر خرید کنه ) من شخصاً صندوق امانات + طلا دارم که 3 سالی هست توی صندوق امانات بدون هیچ مشکلی نگهداری میکنم.

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
اتفاقاً برای همین عرض کردم صندوق اجاره کارمزد نداره چون نگهداری طلا توی بهترین شکل هست و اونطور که میفرمایید هم سخت نیست ( اگه طلا فروش سر مشتری کلاه نذاره و خریدار از جای معتبر خرید کنه ) من شخصاً صندوق امانات + طلا دارم که 3 سالی هست توی صندوق امانات بدون هیچ مشکلی نگهداری میکنم.
درود
صندوق امانت چجوریه؟برای سر زدنبه صندوقت محدودیت دفعات هست؟برای هر بار مراجعه باید پول داد؟

mohammad.hoseini12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
درود
صندوق امانت چجوریه؟برای سر زدنبه صندوقت محدودیت دفعات هست؟برای هر بار مراجعه باید پول داد؟
غیر از اینکه باید در روزهای غیرتعطیل به صندوق سر بزنید محدودیتی نیست. در مورد هزینه های صندوق هم باید عرض کنم که اجاره بهای سالانه + رهن داره که زمانی که من صندوق گرفتم مقادیر 120 هزارتومان + 1 میلیون تومان بود و الان رو نمیدونم. با این حال هر ساله برام با همون نرخ تمدید کردند که احتمالاً نشان دهنده این باشه که تغییری در رهن و اجاره صندوق ایجاد نشده.

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
به نظرم بهترین راه اینه پولی که هر ماه میخای بدی بیمه باهاش طلا یا دلار بخری و کنار بزاری و هر وقت زیاد شد زمین بخری من خودم خیلیا بهم گفتن بیمت رو بده و متاسفانه اگه زود بریزی خوبه مثلا از سن 22 23 سالگی یا زودتر الان که 28 سالمه میگم هر ماه باید یه پولی بدی بیمه که واقعا زیاد هم هست و هر سال گرون میشه و این مملکت فرداش معلوم نیست چی بشه چه برسه بیست سال دیگه حالا زنده باشیم نباشیم
برای کسی که پس اندازش سرجاشه پولش رو هر ماه یه چیزی بگیره کنار بزاره بهتره

دقیقا من شرایطم مثل شماست

یک سال بیمه تامین اجتماعی ریختم یک تک تومنی هم نتونستم از خدمات درمانیش استفاده کنم چون همیشه سیستمش قطعه اگرم وصل باشه نهایت ده درصد برای درمان می دن
برای بازنشستگی هم که اندازه یک دو زاری هم نمی شه روش حساب کرد تامین اجتماعی که 15 سال پیش پولدارترین سازمان بود بعد از 15 سال به این روز سیاه انداختنش که روزی 4 ترلیون تومن کسری بودجه داره تازه الان جمعیت جوونه خدا می دونه تا بیست سال دیگه که جمعیت پیر می شه چه بلابی سرش می یاد اصلا" معلوم نیست اون موقع تامین اجتماعی وجود داشته باشه یا نه برای همین دیگه حق بیمه را نمی ریزیم خوشبختانه یک سال بیشتر نریختم اون یک سال هم البته با فشار اطرافیان ریختم
منم قصدم همینه که طلا بخرم با پولش ولی سوال اینجاست با ماهی پونصد هزار تومن کجا می شه طلا خرید؟ چی می شه خرید؟

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
به نظر من:

این استدلال که بعضی دوستان میگن من حق بیمه نمیدم چون معلوم نیست 20 سال دیگه تامین اجتماعی باشه یا نه بیشتر شبیه یه دل خوش کنک و خود گول زنکه که از نداشتن سابقه بیمه زیادی ناراضی نشن

حالا شایدم اینطوری نباشه به کسی بر نخوره

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,078

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,078
30 سال کار کنی بهترین روزها و ساعات عمرتو
در پیری هم باید راننده تاکسی شی یا اسنپ اونم یک انسان داغون و بی اعصاب که حوصله هیچیو نداره

mohammad.hoseini12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
روز به روز بهتر میشه؟
در کجا ؟ ایران یا خارج از ایران ؟
تو خود ایران اتفاقاً همیشه که شرایط به این شکل نمیمونه. کشوری با منابع غنی و مدیران نالایق ، نالایق هاش بلخره یه روز میرن یا میبرنشون دیگه میخوام این موضوع رو متوجه بشید که ماه همیشه پشت ابر نمیمونه.

us12

Registered User
لایک‌ها
410
شما هر ماه طلا میخرید و میرید میذارید تو صندوق ؟

us12

Registered User
لایک‌ها
410
هر ماه نه، ولی هر وقت تواناییم برسه سکه میخرم داخل امانات نگهداری میکنم
مشکل همینه
به جرات میشه گفت هیچ شخصی وجود نداره که به صورت مرتب هر ماه یه میزان طلا بخره و نگهداره.
یه مدت تبش داغه، ذوق و شوق داره و مرتب هر ماه میخره ، بعد دو ماه یکبار، بعد شش ماه یکبار، بعد هم کلا یادش میره یا میگه فعلا چیزهای مهمتر از پس انداز دارم، برای پس انداز همیشه وقت هست یا روی یه چیز دیگه سرمایه گذاری کنم و این تب کم کم فروکش میکنه ...

بالا