برگزیده های پرشین تولز

رشته کـــودو ( دای دو جوکو ) - یک رزمی کار کامل باشید!!!

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
خواهش میکنم
به نظر من کودو رو کسی تاسیس کرده که خودش یه عمر کیوکوشین کار بوده و به نظر خودش که یک استاد در زمینه کیوکوشین محسوب میشه اومده نواقص کیوکوشین رو رفع کرده و کیوکوشین رو از اون حالت کلاسیک و مبارزه ای در یک چارچوب بخصوص بیرون کشیده و اونو بیشتر کاربردی کرده
البته کیوکوشین اولیه هم ضربه دست به صورت داشته اما بعد از مدتی حذف شده
در کل به نظر من کودو یه رشته ای جدا از کیوکوشین نیست ، همونطور که مسابقات کی وان رو هم یک کیوکوشین کار بنا کرد ، این رشته(کودو) هم یک کیوکوشین کار تاسیس کرده و به نظر من بهتره بگیم سبک کودو نه رشته کودو چون من کودو رو زیر مجموعه کیوکوشین میدونم نه جدا از اون(البته با احترام به همه کودو کارهای محترم)
البته به نظر من کسی که بخواد کودو رو شروع کنه کاره سختی در پیش داره به نسبت شخصی که حداقل کمربند سیاه کیوکوشین داره

کامل و جامع.
زحمت کشیدید. ممنونم.

درود بر شما . ممنون که نظر بنده کمترین را می پرسید .

جسارتا قبل از شروع باید بگم نوشته های من صرفا نظر شخصی و تحقیقی خودم است .
در مقطعی از زمان تب و تاب گرایش شاگردان و هنر های رزمی سبک های رزمی ژاپنی مثل کاراته به تلفیق شدن با سبک های غیر ژاپنی زیاد شد. مثلا شیدوکان ، دایدو جوکو ، انشین و ...... که شاید علتش را ورود موای تای به ژاپن بتوان گفت . نمیشود گفت دای دو جوکو بهتر یا بدتر از کیوکوشین است . یا حتی نمی توان گفت دایدوجوکو مشابه کیوکوشین اولیه هست ( حداقل از این یکی مطمئن هستم ) . خوب این سبک ، هم ویژگی هایی مثبت دارد و هم ویژگی هایی منفی ، مثل تمام سبک های دیگر . در کتاب خاطرات اویاما به نوشته کوئین ، قید شده که شاگردان اویاما باید بین کیوکوشین و سبک های دیگری مثل موای تای ، یکی را انتخاب می کردند .

امیدوارم نظراتم به دردتان بخورد .

بسیار ممنونم. قبلا هم به کتاب خاطرات اوباما نوشته کوئین ارجاع داده بودید. باید در اولین فرصت مطالعه اش کنم.

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
سلام دوست من
اینکه فرمودید باید حسابی کیوکوشین کار کنید که منظور رو درک کنید، منظورتون از حسابی چه مدت هست؟ :-دی
من دوازده ساله دارم کیوکوشین کار میکنم و دارای مدرک مربیگری و داوری JB هستم(اینا رو گفتم که بدونید همچین هم مبتدی نیستم :دی )
و اینکه من گفتم ضعف کیوکوشین، منظورم اصلا نبود ضربات دست در صورت نبود( خودم به شخصه این رو یک قوت برای کیوکوشین میدانم بنا به دلایلی که خودم تجربه کردم* ) منظور از ضعف صرفا نسبت به رشته کودو بود به فرض کیوکوشین نسبت به کودو فنون خاک ندارد یا ضربات سر و آرنج ندارد و یا خالی از فنون درگیری است و به نظر من به دلیل ایکه این فنون بسیار کاربردی هستند برای این من اینارو ضعف کیوکوشین نسبت به کودو میدونم
و اینکه فرمودید که وجو دستکش شاید یک ضعف در کودو محسوب بشه من اینو قبول ندارم، فایترهای کودو کار در تمرینات و بدنسازی(کتک خوری) از دستکش استفاده نمیکنند پس به اندازه یک کیوکوشین کار بدنشون با ضربات سوکی ساخته میشه.

* دلیل اینکه میگم نبود ضربات دست به صورت ئر کیوکوشین ضعف حساب نمیشه و یک قوت برای این رشته هست اینه که زمانی که من کیک بوکسینگ کار میکردم با توجه به آزاد بودن ضربات دست به صورت خیلی کمتر روی بدنسازی(کتک خوری) کار میکردم و صرفا متمرکز میشدم روی ضربات دست و یا نحوه رد کردن دست حریف و بدنسازی(کتک خوری) من خلاصه شده بو روی بدنسازی سر و تا حدودی ران ها
اگه دقت کنید در کیک بوکسینگ و رشته های مشابه فایتر فقط متمرکز میشه روی زدن ضربات سنگین به صورت حریف و خیلی کم از ضربات به نواحی مثل شکم، ران ، پهلو و... استفاده میکنه پس طبیعتا خیلی کم روی این نواحی بدنسازی صورت میگیره و نتیجه میگیریم که بدن یک کیوکوشین کار خیلی محکمتر و ساخته شده تر نسبت به این فایترها هست.

درود بر شما . جدا عذرخواهی میکنم . به هیچ وجه قصد جسارت و توهین به شما یا هیچ کس دیگر را نداشته و ندارم . لطفا نوشته های بنده را با لحن دوستانه بخوانید ، نه انتقادی . به هر حال پوزش میطلبم .
به نظر من ملاک درک یک هنر رزمی به تعداد سال نیست . تفکر و تحقیق و .... میتواند تعریف من از حسابی کار کردن کیوکوشین باشد . جایی که همه فقط به لفظ و نقل به نقل و سینه به سینه و بدون هیچ شناختی می گویند کیوکوشین یعنی نهایت حقیقت . این جمله را به دفعات شنیدیم ، اما خیلی از کیوکوشین کارها با سال ها تجربه در کیوکوشین توضیح مناسبی برای این جمله ندارند . درسته ؟؟

در مورد بقیه مواردی که لطف کردید و نوشتید و مفصل توضیح دادید ، به حساب نظر شخصیتان میگذارم ، نه اینکه به طور 100% همینی هست که شما میگویید . چون خودم هم در اول عرایضم درج کردم که نوشته هایم و نظراتم کاملا شخصی است .
باز هم از شما به خاطر سوء تفاهم و بی ادبی نادانسته عذرخواهی میکنم .

arash1123

Registered User
لایک‌ها
104
درود بر شما . جدا عذرخواهی میکنم . به هیچ وجه قصد جسارت و توهین به شما یا هیچ کس دیگر را نداشته و ندارم . لطفا نوشته های بنده را با لحن دوستانه بخوانید ، نه انتقادی . به هر حال پوزش میطلبم .
به نظر من ملاک درک یک هنر رزمی به تعداد سال نیست . تفکر و تحقیق و .... میتواند تعریف من از حسابی کار کردن کیوکوشین باشد . جایی که همه فقط به لفظ و نقل به نقل و سینه به سینه و بدون هیچ شناختی می گویند کیوکوشین یعنی نهایت حقیقت . این جمله را به دفعات شنیدیم ، اما خیلی از کیوکوشین کارها با سال ها تجربه در کیوکوشین توضیح مناسبی برای این جمله ندارند . درسته ؟؟

در مورد بقیه مواردی که لطف کردید و نوشتید و مفصل توضیح دادید ، به حساب نظر شخصیتان میگذارم ، نه اینکه به طور 100% همینی هست که شما میگویید . چون خودم هم در اول عرایضم درج کردم که نوشته هایم و نظراتم کاملا شخصی است .
باز هم از شما به خاطر سوء تفاهم و بی ادبی نادانسته عذرخواهی میکنم .
سلام
خواهش میکنم دوست عزیز باور کنید اصلا من همچین برداشتی از صحبتهای شما نداشتم، از اینکه فرمودید تفکر و تحقیق ملاک هست نه تعداد سال ، کاملا باهاتون موافقم
و در مورد این جمله شاید منظورتون اینه " نهایت حقیقت در مبارزه" اگه اینه که فکر نکنم نیاز به توضیح داشته باشه چون کاملا گویا هست!!
و بازم میگم که من هرچی میگم و مینویسم نظرات شخصی خودم هست + تجربه کم + مطالعات و تحقیقات باز کمی که داشتم و هیچ وقت اونارو مطلق و 100% نمیدونم ، ولی خوب همین در میان گذاشتن همین موارد با دوستانی مثل شما هست که نواقص احتمالی فکری و تجربی رفع و چیزهایی به اندوخته هامون اضافه میشه
باز هم میگم اختیار دارید و این حرفها لازم نیست چون اصلا من برداشت بدی از حرفهای شما نداشتم
موفق باشید

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
سلام
خواهش میکنم دوست عزیز باور کنید اصلا من همچین برداشتی از صحبتهای شما نداشتم، از اینکه فرمودید تفکر و تحقیق ملاک هست نه تعداد سال ، کاملا باهاتون موافقم
و در مورد این جمله شاید منظورتون اینه " نهایت حقیقت در مبارزه" اگه اینه که فکر نکنم نیاز به توضیح داشته باشه چون کاملا گویا هست!!
و بازم میگم که من هرچی میگم و مینویسم نظرات شخصی خودم هست + تجربه کم + مطالعات و تحقیقات باز کمی که داشتم و هیچ وقت اونارو مطلق و 100% نمیدونم ، ولی خوب همین در میان گذاشتن همین موارد با دوستانی مثل شما هست که نواقص احتمالی فکری و تجربی رفع و چیزهایی به اندوخته هامون اضافه میشه
باز هم میگم اختیار دارید و این حرفها لازم نیست چون اصلا من برداشت بدی از حرفهای شما نداشتم
موفق باشید

درود بر شما و سپاسگذارم

saeed engine

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
300
منظورم این بود کی هست این آقا؟

بفرمایید ایشون چه کسی هستن...
از مقام آوران بزرگ کیوکوشین
همچنین پسر بنیانگذار کیوکوشین در شمال شرق ایران استاد محمد روشنایی هستند

arash1123

Registered User
لایک‌ها
104
بفرمایید ایشون چه کسی هستن...
از مقام آوران بزرگ کیوکوشین
همچنین پسر بنیانگذار کیوکوشین در شمال شرق ایران استاد محمد روشنایی هستند

موفق باشند
متاسفانه چون به کیوکوشین و کلا سبکهای آزاد بها داده نمیشه طبیعتا بزرگان و قهرمانانشون به اون صورت شناخته شده نیستند
ما که کیوکوشین کارمیکنیم شناخت نداریم چه برسه به عموم و یا کسانی که در رشته های دیگه کار میکنند
این درده کیوکوشین کارهاست، برای همینه که روز به روز متاسفانه ریزش داره نه جذب!!

ahmadrezab23

Registered User
لایک‌ها
69
مقدمه:
سبک کودو کاراته( دای دو جوکو ) در بین رزمی کاران بخصوص رزمی کارانی که در سبکهای آزاد و رینگی فعالیت دارند یک ورزش رزمی کامل شناخته میشود ، هنرجو در این رشته از تمام جهات بدنی و استقامتی آموزش میبیند .این رشته هر فردی با هر دیدی از یک ورزش رزمی را میتواند ارضاء کند . مطمئنا اگر با این رشته ورزشی آشنا باشید این گفته را تایید میکنید. و اگر با این رشته آشنا نیستید بعد از آشنایی با این رشته بی شک این رشته را یک رشته کامل یاد میکنید.
البته بنده هم به این جمله " هیچ رشته رزمی کامل نیست " معتقد هستم ، اما هر کسی بنا به تجربه و کسوتی که در رشته های رزمی دارد میتواند یک رشته رزمی را کاملترین رشته رزمی خطاب کند. بنده هم با تجربه ی دوازده ساله ای که در رشته کیکوشین کان دارم ، به نظر خودم این رشته (کودو) یکی از کاملترین رشته های رزمی میباشد، که در ادامه در حاشیه معرفی این رشته مهیج به دوستان ، دلایل خودمو بیان میکنم و قول میدم!! که به هیچ عنوان تعصبی برخورد نکنم. از دوستانی هم که در این رشته فعالیت دارند و یا با این رشته آشنایی دارند هر از چند گاهی یه نیم نگاهی به این تاپیک داشته باشند!!

کودو:
کودو در ورزشهای رزمی کاملترین روش برای دفاع شخصی, فیتنس و بهینه سازی قدرت فکر, بدن و روح است . با یادگیری هنر رزمی کودو می توان زنجیر گم شده ایی که تمامی ورزشهای رزمی را به یکدیگر متصل می نماید را کشف نمود
کودو در لغت به معنای کاراته است. این رشته رزمی متعلق به کشور ژاپن و بنيانگذار اين سبک در جهان گراند مستر تاکاشی آزوما می باشد
کودو به عنوان قوی ترین کاراته در دنیا با ترکیب بهترین تکنیکهای دست و پا برگرفته از کاراته, کیک بوکس... وتکنیکهای گرفتن و پرتاب حریف گرفته شده از جودو, جوجیتسو, کشتی و تکنیکهای دفاع شخصی وآیکیدو مطرح می باشد. این سبک دارای فدراسیون جهانی با بیش از 40 نمایده در سراسر جهان در حال توسعه می باشد, استاد محمد شهریاری اصل نماینده رسمی این سبک در ایران هستند. کودو در حال حاضر زیر نظر فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ثبت و مشغول فعالیت است

فلسفه کودو
با يادگيری کودو, ما به بالاترين قدرت فيزيکی و روحی دست می يابيم
بدينوسيله خودمان را تعليم داده تا به فراست وآگاهی برسيم
سخاوتمندانه و انساندوستانه در کنار ديگران زندگی کنيم
شخصيتمان را ارتقاء داده تا بتوانيم یک عضو مثبت در جامعه باشيم
فدراسیون جهانی کودو دای دو جوکو بیشتر از 100 نماینده در ژاپن و 40 کشور در سرتاسر جهان دارد. اين آمار در حال رشد می باشد .

کودو در یک نگاه
اگر شما با رشته های رزمی به خصوص کاراته آشنایی داشته باشید مطمئنا سبک کیکوشین به گوشتون خورده، یک سبک قدرتی و اسقامتی و بسیار زیبا و مهیج(البته قضاوتتون درباره این رشته به زمان و نحوه آشناییتون خیلی تاثیر داره) ، حالا چرا در مورد کیکوشین صحبت کردم؟ دلیلیش اینه که استاد تاکاشی آزوما بنیانگذار رشته کودو ، یک کیوکوشین کار قدیمی و یکی از شاگرد ارشدهای سوسای اویاما(اوس) بنیانگذار کیوکوشین بوده.
برای معرفی ساده کودو میشه گفت کمبودهایی که به نظر ایشون کیوکوشین داشته ، با اضافه کردن و تلفیق چند سبک در کیوکوشین این نواقص برطرف شده و یک سبک کامل و جامع رو در مبارزات آزاد به وجود آورده. به فرض مثال:
1- ضربات مشت و ضربات سر(همون کله خودمون!! ) و ضربات آرنجه به سر حریف در کیوکوشین خطا محسوب میشه ، اما در کودو آزاد هست
2- گرفتن حریف در کیوکوشین خطا محسوب میشه اما در کودو آزاد و در ادامه این گرفتن حریف ، فرد تکنیکهای درگیری رو اجرا میکنه
3- در کیوکوشین زمانی که حریف به زمین میفته داور با گفتن(یامه) به مبارزه پایان میده، اما در کودو فنون زیادی برای درگیری مبارزین تعریف شده و آزاد هست.
* دلیل اینکه من کودو رو با کیوکوشین مقایسه کردم اینه که اولا خودم کیوکوشین کار میکنم و با اون آشنایی دارم و دوم اینکه پایه و اساس رشته کودو از کیوکوشین گرفته شده و رشته هایی مثل جودو، جوجیتسو و فول کنتاکت به اون اضافه شده.
به زبان ساده تر در مبارزه کودو هیچ حرکتی خطا محسوب نمیشه ، البته مبارزات در یک چارچوب خاصی برگزار شده و مبارزین در این رشته از یک سری قوانین خارج نمیشوند.
در ادامه و پستهای بعدی با توضیحات بیشتر و قرار دادن عکس و ویدئو شما رو بیشتر با این رشته آشنا میکنم
در ضمن خوشحال میشم دوستان رزمی کار و علاقه مند وارد بحث بشن
بد نیست این کلیپ رو که در مورد فستیوال کودو کاراته هست ببینید، مطمئنا از دیدن اون پشیمون نمیشید و خیلی بیشتر و محسوس تر با این رشته مهیج و کامل آشنا میشید:
[h=1]فستیوال کودو کاراته (قوی ترین سبک غیر کنترلی جهان)[/h]

واکاشی آزوما بود اسم این بنده خدا که عکسش هست درسته. جوکوچو باغدارنیا اون سالی که ما کار میکردیم یکی از قدیمیا و سرشناسا بودن. این سبک واقعا خیلی دوست داشتنی و کار آمده من خیلی دوست داشتم بازم ادامش میدادم ولی وقت نشد

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

arash1123

Registered User
لایک‌ها
104
واکاشی آزوما بود اسم این بنده خدا که عکسش هست درسته. جوکوچو باغدارنیا اون سالی که ما کار میکردیم یکی از قدیمیا و سرشناسا بودن. این سبک واقعا خیلی دوست داشتنی و کار آمده من خیلی دوست داشتم بازم ادامش میدادم ولی وقت نشد

بله دوست عزیز ایشون استاد آزوما هست
متاسفانه خیلی از ما به دلایلی که معمولا بعدا متوجه میشیم که ارزشش رو نداشته از خیلی از علاقه مندی هایمان دست میکشیم

ahmadrezab23

Registered User
لایک‌ها
69
بله دوست عزیز ایشون استاد آزوما هست
متاسفانه خیلی از ما به دلایلی که معمولا بعدا متوجه میشیم که ارزشش رو نداشته از خیلی از علاقه مندی هایمان دست میکشیم

الان من یکی از دوستان خوبم یه جا باشگاه داره کسی خواست تو تهران معرفی کنم.این سبک تلفیق چندین سبک هست که من قسمتی که کانست داشت و رو خاک با حریف کار میکردیمو عاشقش بودم مخصوصا کانست شیمه که دیگه عالی بود تو دفا شخصی هم کانست خیلی کار آمده

arash1123

Registered User
لایک‌ها
104
الان من یکی از دوستان خوبم یه جا باشگاه داره کسی خواست تو تهران معرفی کنم.این سبک تلفیق چندین سبک هست که من قسمتی که کانست داشت و رو خاک با حریف کار میکردیمو عاشقش بودم مخصوصا کانست شیمه که دیگه عالی بود تو دفا شخصی هم کانست خیلی کار آمده

دقیقا همین سبکه؟
آدرسشو بده من تهران زیاد میرم ، برم ببینم شاید قسمت شد تمرین هم کنم:دی

ahmadrezab23

Registered User
لایک‌ها
69
تهران.خیابان شریعتی.بالاتر از پل صدر.مجموعه ورزشی چمران یا بولینگ عبدو سابق.یه قسمت داره کلا ورزش رزمی هست زیر باشگاه بدنسازیه. سنسی همتیان برادر شیهان همتیان که استاد خودم بود

arash1123

Registered User
لایک‌ها
104
تهران.خیابان شریعتی.بالاتر از پل صدر.مجموعه ورزشی چمران یا بولینگ عبدو سابق.یه قسمت داره کلا ورزش رزمی هست زیر باشگاه بدنسازیه. سنسی همتیان برادر شیهان همتیان که استاد خودم بود

ممنون
روزهای فرده یا زوج؟ چه ساعتی؟

RUDAX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با اجازه استارتر محترم
احتمالا ایشون حواسشون نیوده چون کودو به معنای کاراته نیست
کو به معنای مبارزه و دو به معنای دست خالی هست = کودو = مبارزه با دست خالی

در کودو کاتا وجود داره ولی زیاد به اون پرداخته نمیشه و بیشتر کاتا رو در پایه های پایین برای جا ناداختن داچی ها و فرمها و جا انداختن اونا انجام میدن
اینکه فرمودید در کیوکوشین فعلی ضربه به صورت وجود ندارد و قبلا بود کاملا درسته ، خوب به هر حال بنا به شرایطی که بعد از فوت سوسای کارهای کارشناسی انجام شد و این تغییرات بنا به دلایلی (که من هم نمیدونم) در این سبک اعمال شد
موفق باشید

دای دو
ترکیبی از مبارزات بوکس حرفه ای، جودو ( جوجیتسو )، فول کنتاکت به همراه دفاع شخصی
هستش

brt8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت دوستان عزیز
من شنیدم در دای دو از رشته ورزشی پارکور هم استفاده میشه...ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارن بگن این حرف درسته یا نه

vernes

Registered User
لایک‌ها
56
من مشهد هستم اگر بخام یاد بگیرم جای سراغ دارین؟شرایط؟ هزینه؟

بالا