برگزیده های پرشین تولز

ریست شدن خودکار کامپیوتر

-HONDA

Registered User
لایک‌ها
17
سلام دوستان.
ببخشید اگه سوالم تکراری هستش راستش خیای وقت بود نیومده بودم تو انجمن
خیلی ممنون میشم کمک کنید
من کامپیوترم که زیاد هم باهاش کار میکنم توی روز شاید حدود 3 4 بار ریستارت میشه!! بدون هیچ پیغامی و اخطاری و ...
فکر میکنم علتش گرمای اتاق باشه چون چند روزی که هوا خیلی سر بودش توی 3 4 روز اصلا یک بار هم ریست نشد کامپیوتر
حالا میخواستم بدونم چی کار باید بکنم؟ یا از کجا بدونم به علت گرمای کدوم قسمت کامپیوتر هست که ریست میشه
از این برنامه های اندازه گیریه دمای cpu و کارت گرافیکی و ... نصب کردم
و دمای cpu رو متلا حدود 60 نشون میده. منم نمیدونم آیا طبیعی هستش این دما یا نه! amd هستش cpu
خلاصه ممنون میشم اگه میدونید چه راه حلی داره کمک کنید
دست شما درد نکنه

Eyeless

Registered User
لایک‌ها
509
AMD کلا همینه خمیر CPU عوض کن کیس و جای رم سرویس کن یه ویندوزم بزن.
درست میشه

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
سلام دوستان.
ببخشيد اگه سوالم تکراري هستش راستش خياي وقت بود نيومده بودم تو انجمن
خيلي ممنون ميشم کمک کنيد
من کامپيوترم که زياد هم باهاش کار ميکنم توي روز شايد حدود 3 4 بار ريستارت ميشه!! بدون هيچ پيغامي و اخطاري و ...
فکر ميکنم علتش گرماي اتاق باشه چون چند روزي که هوا خيلي سر بودش توي 3 4 روز اصلا يک بار هم ريست نشد کامپيوتر
حالا ميخواستم بدونم چي کار بايد بکنم؟ يا از کجا بدونم به علت گرماي کدوم قسمت کامپيوتر هست که ريست ميشه
از اين برنامه هاي اندازه گيريه دماي cpu و کارت گرافيکي و ... نصب کردم
و دماي cpu رو متلا حدود 60 نشون ميده. منم نميدونم آيا طبيعي هستش اين دما يا نه! amd هستش cpu
خلاصه ممنون ميشم اگه ميدونيد چه راه حلي داره کمک کنيد
دست شما درد نکنه
توي سايت خود amd مدل پردازنده تون رو سرچ کنيد تا مشخصاتش بياد اونجا نوشته که حداکثر دماي طبيعيش چنده چون براي هر cpu اين دما متفاوته
اما بصورت ميانگين دماي 60 (در حالتي که کار پردازشي سنگيني مثل رندر ويدئو و يا گيم انجام نميديد) زياد هست اما در اوج فعاليت ممکنه بعضي پردازنده ها دماي 60 براشون طبيعي باشه
از اين موضوع که بگذريم يکي از دلايل دماي بالاي قطعات , گرد و غباري هست که روشون نشسته چون گرد و غبار اجازه نفس کشيدن نميده و جريان هوارو مسدود ميکنه خيليا به اشتباه فکر ميکنن اگه در کيس رو باز بذارن هواي بيرون باعث ميشه سيستم خنک تر کار کنه که کاملا غلطه چون گرد و خاک راحت مياد روي بورد و ساير قطعات
اگر اينطوره بهتر داخل کيس و روي قطعات رو به آرامي و با دقت تمام با يه چيزي مثل مسواک نرم تميز کنيد و بعد هم با يه جارو برقي ضعيف خاک هارو بکشيد. (جاروتون قوي نبايد باشه به هيچ وجه)
از سلامت عملکرد فن کيس هم مطمئن بشيد و ببينيد با سرعت بالا ميچرخه يا نه
خمير سيليکون رو هم همونطور که دوستمون گفتن اگر چند ساله عوض نکردين بهتره عوضش کنيد

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان.
ببخشید اگه سوالم تکراری هستش راستش خیای وقت بود نیومده بودم تو انجمن
خیلی ممنون میشم کمک کنید
من کامپیوترم که زیاد هم باهاش کار میکنم توی روز شاید حدود 3 4 بار ریستارت میشه!! بدون هیچ پیغامی و اخطاری و ...
فکر میکنم علتش گرمای اتاق باشه چون چند روزی که هوا خیلی سر بودش توی 3 4 روز اصلا یک بار هم ریست نشد کامپیوتر
حالا میخواستم بدونم چی کار باید بکنم؟ یا از کجا بدونم به علت گرمای کدوم قسمت کامپیوتر هست که ریست میشه
از این برنامه های اندازه گیریه دمای cpu و کارت گرافیکی و ... نصب کردم
و دمای cpu رو متلا حدود 60 نشون میده. منم نمیدونم آیا طبیعی هستش این دما یا نه! amd هستش cpu
خلاصه ممنون میشم اگه میدونید چه راه حلی داره کمک کنید
دست شما درد نکنه
ریست شدن به دلیل حرارت نیست . شما یا مشکل پاور داری که باعث شده روی دمای پردازنده هم اثر بگذاره یا مشکل از رمت هست .
با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید .

-HONDA

Registered User
لایک‌ها
17
از همه دوستانی که پاسخ دادن خیلی تشکر میکنم
همه این مواردی رو که گفتید رو چک و بررسی میکنم حتما

-HONDA

Registered User
لایک‌ها
17
ریست شدن به دلیل حرارت نیست . شما یا مشکل پاور داری که باعث شده روی دمای پردازنده هم اثر بگذاره یا مشکل از رمت هست .

ممنون .

آخه عزیز وقتی دمای اتاق پایین باشه و سرد باشه شاید تو 3 4 روز یک بار هم ریست نشه! اینطوری اتفاق افتاده
ولی فعلا که گرم هستش اتاق شاید توی روز 3 4 بار ریست بشه

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
ممنون .
آخه عزیز وقتی دمای اتاق پایین باشه و سرد باشه شاید تو 3 4 روز یک بار هم ریست نشه! اینطوری اتفاق افتاده
ولی فعلا که گرم هستش اتاق شاید توی روز 3 4 بار ریست بشه
اگر CPU بیش از اندازه داغ بشه سیستم خاموش میشه نه ریست
ممکنه پاور شما ایراد داره و طبعا در هوای گرم بیشتر روش فشار میاد
همونطور که گفتند برای عیب یابی گام به گام باید جلو برین و اول از رمها شروع کنین

بالا