برگزیده های پرشین تولز

ری ست شدن ناگهانی پی سی

Donnie Brasco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سی پی يو : سلرون 500 . رم : 320 مگ(هز سه سوکت رم پره) . مادربرد : asus P3.

اين کامپيوتر منه. خيلی وقته ناگهانی ريست ميشه به طرز خيلی اعصاب خورد کنی.
همونطور که می بینی ويندوزش خيلی خوبه ولی يه دفعه صفحه آبی ميشه و يه آدرس از حافظه رو می نويسه و میگه Beginig of Phisycal memory Dump. اينم نمی نوشت رفتم تو ستينگزش گفتم يه دفعه ريست نشو بگو چته بعد خودم ريستت می کنم.
يه همچين چيزايی . يه مدتی خيلی فرکانس ری ست شدنش بالا بود و عملا غير قابل استفاده. بعد يه دفعه ناپديد شد اين معضل. الان باز سر باز کرده.
کامپيوترم ويروس و تروجان تا اونجايی که آنتی ويروس و فاير وال نورتون و سيگيت می گن نداره.
خب می شه حدس زد مشکل سخت افزاريه و از رم هاست.
ولی می خوام بدونم کسی تا حالا به همچين چيزی برحورده؟بعدش چی کار کرده؟

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
دقيقا.
مشكل از رم است.

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
من همين مشکلو داشتم پاورم رو عوض کردم درست شد.

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42

majid75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آره ممكنه از كارت گرافيك هم باشه .من همين مشكلو داشتم.درايور جديد كارت گرافيك رو گرفتم نصب كردم درست شد.پايين همون صفحه آبي كه مياد ببين اسم يه فايل كه مشكل درست كرده نوشته يا نه.براي من يه فايل مربوط به كارت گرافيك رو نوشته بود.
با اينحال اگه فركانس ريست شدن زياده احتمالا مشكل از همون رم است.

dashamir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من اين مشكل رو دارم . اما مياد و ميره . يعني يه هفته اينجوريه و بعدش نيست !
رم ام 128 هستش فكر نكنم مشكلي باشه

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد سیستمهای نو و گرافیک on board ها می شه گفت مشکل رم است ولا غیر.
اما اگه سیستمت vga داره به یه احتمال ضعیف ممکنه مشکلت از vga هم باشه ولی اگه vgaات مارک معروفیه(asus,giga,sparkle,winfast,...) احتمال مشکل دار بودن vgaات خیلی کمه شما می تونی یه مدت فقط با یه ماژول رم کار کنی واون رو رو تموم اسلاتهایت امتحان کنی. و اینکار را برای تمام ماژولها هم انجام بدی چون ممکنه اسلاتهایت هم صدمه دیده باشه. اگه اینکارو کردی یه گزارشی از تغییر عملکرد سیستمت بده.

Donnie Brasco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من خودم فکر می کنم از اسلات ها باشه نه از رم چون رم هارو جند دفعه عوض کردم.
از کارت گرافيک هم ممکنه باشه جون بعضی اوقات صفحه فريز ميشه و بالاش خط خطی ميشه. کارت گرافيک NvidiaVanta 16MB است.
فعلا که باز مشکلی نداره بدون ينکه من کاريش کرده باشم.
تغييری حاصل شد حتما پست می کنم.
مرسی از همه.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
با توجه به پيغامي كه داده به نظر منهم مشكل از رم هست.خيلي وقتها رمها بصورت رندوم (اتفاقي) همچين مشكلاتي رو نشون ميدن.و عجيب هم اعصاب خورد كن و زمانبر هست تشخيصش.
در مور خط خطي شدن صفحه هم كارت گرافيكي شما قريب به يقين مشكل داره (و چون كارت ارزون و قديمي اي هست اين مشكل غير منتظره نيست توي اون مدل كارت)
بهترين راه اينه علاوه بر تست سيستم با يه كارت گرافيك ديگه با يك رم مكه اطمينان داري سالمه هم خوب تستش كني.
سعي كن با يك ماژول رم تست كني نه با چند تا همزمان.
راستي اگه مادربردت ايسوس P3BF هست..كمي روي تست بيتشر وقت بگذار..من تجربيات تلخي با اين مادر بورد داشتم و مادر بورد بد قلقي (اگه املاي اين كلمه رو درست نوشته ياشم!) هست به نظر من.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببين عزيزم...
بهت گفتم هر Ram رو يكبار و تو يه Slot بذار و يه مدت امتحان كن. يعني فقط يك Ram رو بذار تو يه Slot و بعد يه مدت كار كن. بعد هم همون Ram رو بذار تو يه Slot ديگه و به همين ترتيب.
اون مشكل تصويرت هم مربوط به Vga بايد باشه.

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
چون کوچکترين افت ولتاژ باعث ريست شدن يا هنگ کردن کامپيوتر ميشه!

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا اگه بالای صفحه ات موقع هنگ خطهای موازی سبز رنگ ظاهر میشه کارت گرافیکی ات مرخصه. اما در مورد پاور وقتی سیستم اشکال دسترسی به حافظه میگیره بعیده ربطی به پاور داشته باشه.
اگه با یه کارت گرافیکی دیگه تونستی تست کنی و نتیجه گرفتی خبرش رو بده.

Donnie Brasco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من يه ده روزی هست که يکی از رم هارو از اسلات در آوردم و در اين ده روز مشکل ری ست شدن پيش نيومده.
فکر می کنم مشکل از اسلات باشه نه از رم البته رم رو تست نکردم ولی فعلا که همه چی رو به راهه و نيازی ندارم اونو تست کنم.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب خدا رو شکر که حداقل تا یه حدی بچه ها تونستند به شما کمک کنند(امیدوارم چشم نزده باشم)

sonia_nb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Donnie Brasco :
اين کامپيوتر منه. خيلی وقته ناگهانی ريست ميشه به طرز خيلی اعصاب خورد کنی.
همونطور که می بینی ويندوزش خيلی خوبه ولی يه دفعه صفحه آبی ميشه و يه آدرس از حافظه رو می نويسه و میگه Beginig of Phisycal memory Dump. اينم نمی نوشت رفتم تو ستينگزش گفتم يه دفعه ريست نشو بگو چته بعد خودم ريستت می کنم.

دوست عزیز
من هم دقیقا مشکل شما رو دارم .
در یک لحظه مانیتور یک صفحه آبی رو نشون می ده و بدون هیچ درنگی کامپیوتر رستارت میشه
فرمودین که خودتون ستش کردید که خود به خود رستارت نشه و فرصت خوندن اون صفحه آبی رو بده
چه جوری ؟
من باید چیکار کنم که بتونم این صفحه آبی رو بخونم و بعد از شما دوستان عزیز کمک بخوام ؟

در ضمن پیشاپیش بگم که تقریبا تمام قطعات رو تعویض و چک کرده ام .
اما خوب دیدن این پست شما امید تازه ای به من داد .
ممنونم.

بالا