برگزیده های پرشین تولز

زورگیری پست از فروشگاه داران

fcbarcairan

Registered User
لایک‌ها
227
میشد همچین چیزی را حدس زد
فروش فروشگاههای حقیقی خیلی اومده پایین و پایین تر هم میاد مطمعن باشید این 50 تومن نمیمونه و در اینده مالیات هم ازتون میگیرند
الان من کسی را سراغ دارم داره ماهی 320 اجاره میده سالی 250 هم مالیات میده تازه حق فروش همه نوع سیدی و دی وی دی را هم نداره قیمت هم نهایتا دی وی دی 2000 تومن میتونه بفروشه بیشتر بفروشه جریمه میشه
اما فروشگاههای اینترنتی ...

Last edited:

mohammad_p30

Registered User
لایک‌ها
5
میشد همچین چیزی را حدس زد
فروش فروشگاههای حقیقی خیلی اومده پایین و پایین تر هم میاد مطمعن باشید این 50 تومن نمیمونه و در اینده مالیات هم ازتون میگیرند
الان من کسی را سراغ دارم داره ماهی 320 اجاره میده سالی 250 هم مالیات میده تازه حق فروش همه نوع سیدی و دی وی دی را هم نداره قیمت هم نهایتا دی وی دی 2000 تومن میتونه بفروشه بیشتر بفروشه جریمه میشه
اما فروشگاههای اینترنتی ...

کی گفته از ما مالیات نمی گیرن ، برای هر بسته جدا مالیات می گیرن
اگر بیشتر از به فروشگاه ها فشار بیارن خیلیا تعطیل می کنن که تا حالا هم خیلیا این کارو کردن .
خیلی هم عالی میشه اول کارخونه ها ، بعد هم ساخت و ساز ، حالا هم اینترنت رو به ... میدن دیگه هیچ مشکلی ما نداریم همه چیز عالیه .

rayanehkhabar

Registered User
لایک‌ها
4
اداره پست که پول ارسال را میگیره. و وظیفه اش ارسال بسته است. دیگه پنجاه هزار تومن چه دزدییه؟

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
خدایی بلانسبت اینا مارو گوش دراز فرض کردن

البته اینا هم تازه دارن میشن مثل یه قشر زحمت کشه دیگه :D
قشر روزه خون :D
اینا هم تازه دارن راه اونارو پیش میگیرن !!!

دوستان بشمارید

هزینه تمدید سالیانه بابت قرارداد با شرکت مرتبط

3% مالیات هنگام تسویه

3% مالیات برای تعرفه پست 300 تومن خدمات هر سفارش !!!! ما نفهمیدیم این خدمات چیه !؟
50 تومن هزینه تمدید سالیانه با پست منطقه
5% حق السهم فروش برای شرکت مرتبط
40% کارمزد دفاتری برای هزینه ارسال پستی هر مرسوله توسط فروش پرداخت در محل !!!!

پسر چه شود خدایی :D
من گوشام درازه :D
من سواری میدم ، بچه ها شما هم سواری میخواین ؟

ای تف به ... !

Last edited:

Honarvar60

Registered User
لایک‌ها
148
مگر محتوا را خودت تولید کرده ای؟؟ , محتوایی که می فروشی سرقت ( =عدم کپی رایت) کرده ای !

:happy:

مگر شما این کامپیوتری که باهاش دارید وارد این سایت میشید ویندوزش اورجینال هست و پول ویندوز دادید یا برنامه هایی که الان توکامپیوترتون نصب هست و اگر حساب کنیم شاید به چند هزار دلار هم برسه حق کپی رایت و لایسنسش
آیا شما پولش رو پرداخت کردید؟

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504

1hamed

Registered User
لایک‌ها
3
خوب درست نیست این مشکل رو بگیم فقط فروشگاه دارها به وجود آوردند یا فقط پست به وجود اورده
هر سه تای اینها(فروشگاه دارها + پست + شرکت های واسطه) داران تجارت الکترونیک رو توی ایران قبل از اینکه فراگیر بشه از بین میبرند

با دلایل زیر

1- اکثر فروشگاه دارها محصولات کپی شده رو به قیمت اورجینا ل می فرشند مثلا یک دی وی دی کپی شده وبی کیفیت رو قیمت می زنند مثلا 6000 تومان که خیلی زیاده(حتی برخی موارد بدون اینکه درست و اصولی بسته بندی کنید یا درست رایت کنند)
2- پست این وسط وقتی می بینه این کار انجام میشه خوب طبیعی است که می خواهد توی این سود سهیم بشه تا جایی که می تونه تعرفه ها رو بالا میبره بعد که می بینه دیگه امکان افزایش تعرفه نیست با مواردی چون حق عضویت وغیره میخواد توی این سود سهیم بشه
3 - شرکت های واسطه هم میتونستند مفید تر کار کنند ولی متاسفانه فقط به فکر سود خوشان هستند
تمامی شرکت ها علاوه بر اینکه حق عضویت اولیه می گیرند یک درصدی از فروش هم میگیرند که اصلا قابل توجیه نیست درواقع سود اصلی این تجارت توی جیب این شرکت ها میره بعد پست ودر آخر فروشگاه دارها(با یک حساب وکتاب کوچک می توانید متوجه این موضوع بشوید)

مثلا بهترین حالت این است که پست فقط هزینه ارسال بگیرد شرکت های واسطه هم یا درصد بگیرند(بدون پیش پرداخت) یا فقط پیش پرداخت بگیرند ( البته درصد ذکر شده و پیش پرداخت نباید نجومی باشه در حدی که اولا تمام هزینه های این شرکت ها تامین بشه + یک سود مناسب برای این شرکت ها)

که خود این موضوع باعث میشه روز به روز کیفیت خدمات فروشگاه دارها پایین بیاد (هر چند دلیل موجهی برای عدم ارئه خدمات خوب نیست ولی برای جبران هزینه ها مجبور میشوند)

با ذکر موارد فوق کاملا مشخص است که با ادمه این روند اینده تجارت الکترونیک در ایران زیاد روشن نیست( برخلاف سایر کشور ها که دارند با سرعت به سمت تجارت الکترونیک پیش می روند) مگر اینکه اتفاق خاصی بیفتد

Pixelweb

Registered User
لایک‌ها
80
دوست نداشتم تو این بحث شرکت کنم. جواب دوستانی هم که فروشگاه نداشتند و نمیدونند چی به چیه رو هم نمیدم.
فقط بدونید پست فعلا سواره و داره میچاپه و دقیقا پول زور میگیره.

خرمت دوستانی هم که نگران تجارت الکترونیک هستند عرض کنم تجارت الکترونیک بدون کارت اعتباری معنا نمیده. این مساله هم نه دست فروشگاه هست و نه من و شما.
سیستم بانکی و مالی کشور باید راه اندازی کنه و زیر ساخت داشته باشه که نداره.

1hamed

Registered User
لایک‌ها
3
دوست نداشتم تو این بحث شرکت کنم. جواب دوستانی هم که فروشگاه نداشتند و نمیدونند چی به چیه رو هم نمیدم.
فقط بدونید پست فعلا سواره و داره میچاپه و دقیقا پول زور میگیره.

خرمت دوستانی هم که نگران تجارت الکترونیک هستند عرض کنم تجارت الکترونیک بدون کارت اعتباری معنا نمیده. این مساله هم نه دست فروشگاه هست و نه من و شما.
سیستم بانکی و مالی کشور باید راه اندازی کنه و زیر ساخت داشته باشه که نداره.

در رابطه با جواب شما
این حرفتون از نظر اخلاقی زیاد درست نیست که بیایید بگید نمی دونند چی به چیه

شما مثل اینکه پست من رو درست نخوندید
توی همون پست گفتم که فروشگاه دارها به نا به دلایل ذکر شده مجبور به افزایش قیمت شده اند

در مورد اینکه خیلی ها دارنداز طریق پرداخت در محل خرید می کنند دلیلش عدم اعتماد است
اکثر مردم خودشان از طریق اینترنت با پرداخت آنلاین کارت شارژ از سایت بانک ها میگیرند-قبض پرداخت میکنند - اینترنتشان را تمدید میکنندو ...
وگرنه فروشگاه دارها خودشان بهتر می دانند که اگر فقط از طریق پرداخت انلاین اقدام کنند چقدر فروششان کم میشود شما اصلا بدون قرداد با بانک از طریق همین شرکت های واسطه می توانید فقط فروش با پرداخت انلاین را داشته باشید اما بانک به این راحتی با فروشگاههای کوچک کار نمیکند وگرنه راه اندازی پرداخت انلاین فعلا توسط اکثر بانک های خصوصی ودولتی به شرط ارائه مدارک لازمه امکان پذیر است

پرداخت درمحل یا همان فروش پستی جزء تجارت الکترونیک حساب میشود و مختص ایران نیست و دراکثر کشور های دنیا هم وجود دارد وفعلا بهترین روش در ایران است برای فروشگاه های اینترنتی

بحث من رعایت یا عدم رعایت کپی رایت نیست اصلا در شرایط فعلی صحبت از کپی رایت زیاد درست نیست چون واقعا کسی کپی رایت را رعایت نمیکند بحث من این است که حتی فروش انلاین هم باید به روش صحیح خوش انجام شود نه اینکه چون اینترنت است باید هر محصولی را با هر شرایطی فروخت حالا این وسط حق فروشگاه داری ضایع میشود که درست کار میکند وانصاف را رعایت میکند

1hamed

Registered User
لایک‌ها
3
درضمن این نکته رو هم ذکر کنم که با این نکته موافق هستم که پست بی تعهد کار میکند ودر مقابل هزینه ای که دریافت میکند خدمات خوبی ارائه نمیدهد

Pixelweb

Registered User
لایک‌ها
80
در رابطه با جواب شما
این حرفتون از نظر اخلاقی زیاد درست نیست که بیایید بگید نمی دونند چی به چیه

شما مثل اینکه پست من رو درست نخوندید
توی همون پست گفتم که فروشگاه دارها به نا به دلایل ذکر شده مجبور به افزایش قیمت شده اند

در مورد اینکه خیلی ها دارنداز طریق پرداخت در محل خرید می کنند دلیلش عدم اعتماد است
اکثر مردم خودشان از طریق اینترنت با پرداخت آنلاین کارت شارژ از سایت بانک ها میگیرند-قبض پرداخت میکنند - اینترنتشان را تمدید میکنندو ...
وگرنه فروشگاه دارها خودشان بهتر می دانند که اگر فقط از طریق پرداخت انلاین اقدام کنند چقدر فروششان کم میشود شما اصلا بدون قرداد با بانک از طریق همین شرکت های واسطه می توانید فقط فروش با پرداخت انلاین را داشته باشید اما بانک به این راحتی با فروشگاههای کوچک کار نمیکند وگرنه راه اندازی پرداخت انلاین فعلا توسط اکثر بانک های خصوصی ودولتی به شرط ارائه مدارک لازمه امکان پذیر است

پرداخت درمحل یا همان فروش پستی جزء تجارت الکترونیک حساب میشود و مختص ایران نیست و دراکثر کشور های دنیا هم وجود دارد وفعلا بهترین روش در ایران است برای فروشگاه های اینترنتی

بحث من رعایت یا عدم رعایت کپی رایت نیست اصلا در شرایط فعلی صحبت از کپی رایت زیاد درست نیست چون واقعا کسی کپی رایت را رعایت نمیکند بحث من این است که حتی فروش انلاین هم باید به روش صحیح خوش انجام شود نه اینکه چون اینترنت است باید هر محصولی را با هر شرایطی فروخت حالا این وسط حق فروشگاه داری ضایع میشود که درست کار میکند وانصاف را رعایت میکند

ببینید دوست عزیز. وقتی میگم نمیدونند چی به چیه کاری به بحث اخلاق ندارم. من دارم از نظر فنی صحبت میکنم و نه اخلاقی. ما ر چی میگیم شما ربطش میدی به یه طرف دیگه.
در ثانی. خود بنده بعد از افزایش هزینه پست نه تنها قیمت ها رو زیاد نکرردم حتی کم کردم تا برای خریدار به صرفه باشه و هزینه فقط به دوش خریدار نباشه.
و در آخر باز هم میگم. تا کارت اعتباری نباشه کار به جایی نمیرسه. وقتی میگم از نظر فنی میگم همینه دیگه. من یه چیزی میگم شما با دید خودت تفسیر میکنی. تمام این کارت های شتاب که میگید از نظر مالی کارت بدهی هست و نه کارت اعتباری. کارت اعتباری روش و پروسه جدایی داره و خود بخود باعث اعتماد سازی میشه. هر چند که نباید از کنار این مطلب گذشت که بعضی فروشگاه دارها فقط به سود نگاه میکنند و نه کیفیت محصولی که به دست مشتری میرسه.

موفق باشید

gelaris

Registered User
لایک‌ها
61
در رابطه با همین پست :
چندی پیش بود که اقای .... از کارمندان پست به بنده گفتند که قراره از این به بعد پست بابت هر بسته ارسالی 100 تومان دریافت کنه
من حرف ایشون رو تائید نکردم و گفتم غیر ممکنه
اما بعد از اندکی دیدم که به مبلغ کالا و خدماتی که ایران مارکت سنتر که قبلا میگرفته که قبلا 200 تومان بود 100 تومان اضافه شده و در حال حاضر 300 تومان پول خدمات دریافت میکنند

نظرتون راجع به این چی میتونه باشه ؟

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
در رابطه با همین پست :
چندی پیش بود که اقای .... از کارمندان پست به بنده گفتند که قراره از این به بعد پست بابت هر بسته ارسالی 100 تومان دریافت کنه
من حرف ایشون رو تائید نکردم و گفتم غیر ممکنه
اما بعد از اندکی دیدم که به مبلغ کالا و خدماتی که ایران مارکت سنتر که قبلا میگرفته که قبلا 200 تومان بود 100 تومان اضافه شده و در حال حاضر 300 تومان پول خدمات دریافت میکنند

نظرتون راجع به این چی میتونه باشه ؟

نظر خاصی نداریم
فعلا که ما تولنگی وایسادیم و اوناهم دارن تن تن تلمبه میزنن :lol:

خودم کردم به لعنت بر خودم باد

بالا