برگزیده های پرشین تولز

سئوال درباره خرید و نصب نرم افزار روی اندروید

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
سلام،
دیروز اولین تجربه من با اندروید بود واسه همین سئوالاتی واسم پیش اومد که گفتم اینجا بپرسم بهتره.

1. برای نصب کیبورد فارسی میخواستم Jelly Bean Keyboard Pro رو از اینجا نصب کنم که چون کرک شده بود پیغام داد نصب نکنی بهتر هست. حالا میخوام اینو از روی Google Play بخرم منتها نمیدونم نرم افزارهای اندروید چطوری کار می کن. مثل نرم افزارهای ویندوز سریال نامبر دارن؟ میشه با کامپیوتر از Google Play دانلود کرد بعد ریختش روی تبلت یا مستقیم روی تبلت باید دانلودش کرد تا بعنوان نرم افزار Genuine نصب بشه؟

2. به نظرتون آنتی ویروس برای تبلت چقدر ضروری هست و یک آنتی ویروس سبک مثل نسخه رایگان AVG معرفی کنید.

3. اگر استفاده از گیفت کارت Google Play و خرید ازش نکته خاصی داره هم بفرمایید.

ممنونم.

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
حل شد...

1. کیبورد فارسی از بخش تنظیمات خود اندروید قابل تنظیم هست.
2. برای آنتی ویروس همون AVG به نظر خوب میاد.
3. تقریباً برای هر کاری اپلیکیشن رایگان هست. اگر هم خواستید گیفت کارد گوگل پلی بخرید شیوه استفاده رو میتونید تو Youtube جستجو کنید.

و در نهایت برای افرادی که ممکن هست مثل من تازه اندروید رو تجربه کرده باشند توصیه دارم از کافه بازار استفاده نکنند و تا میتونن نسخه های بروز رو از روی گوگل پلی دریافت و نصب کنند.

شب و روز شما خوش...

kasra323

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
آقا ممنون
دیگر دستان هم برا تازه کارا توصیه کنن بد نیستا

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
توصیه اکید در مورد عدم انجام روت گوشی یا تبلت اندرویدی برای دوستانی که مثل من سواد کامپیوتری بالایی ندارند.
عدم نصب آپدیتها و رامهای کاستوم غیر مجاز که نیاز به روت شدن گوشی یا تبلت دارند به دلیل فوق الذکر.
نرم افزارهای رایگان اندروید به هیچوجه دردسرهای نرم افزارهای ویندوز موقع نصب رو ندارند فقط باید حواستون جمع باشه که بعضی از نرم افزارها علاوه بر فایل اصلی نیاز به فایل دیتا هم دارند که حتما" باید در مسیر مشخص شده کپی بشن.
همه نرم افزارهای اندرویدی موقع نصب به شما نشون میدن که دسترسی به چه قسمتهایی از دستگاه براشون باید امکان پذیر باشه اگه به بعضی دسترسی ها مشکوک هستید و یا دلتون میخواد این دسترسی ها محدودتر بشه نرم افزار های امنیتی دیگه ای هستند که این امکان رو به شما میدن.
اگه نرم افزاری پس از نصب و هنگام اجرا خطای force close میده خیلی راحت قیدشو بزنین سخت افزار گوشی شما با این نرم افزار مشکل داره.شاید بهتون پیشنهاد بدن با روت کردن گوشی مشکل حل میشه ولی به جمله اول مراجعه فرمایید.
اگه با گوگل پلی مشکل دارید (هنوز در تحریم هستیم و گاهی اوقات بازی درمیاره) میتونید نرم افزارها رو از سایتهای مختلف اندرویدی که خیلی هم زیاد هستند (چه ایرانی و چه خارجی ) با pc دانلود کنید و بعد از انتقال به گوشی یا تبلت به راحتی نصب کنید.
اگه ورژن اندروید شما قدیمیه ممکنه بعضی از نرم افزارها ورژن جدیدشون برای شما کار نکنه با یه سرچ ساده ورژن قدیمیتر رو نصب کنید.
ازنرم افزارهای task killer حتی الامکان استفاده نکنید به دلیل تفاوت ماهیت رم در ویندوز و اندروید.
اگر سخت افزار دستگاهتون ضعیفه از نصب نرم افزارهای شخصی سازی مثل go luncher یا نصب والپیپر های متحرک خودداری کنید
اما نظر شخصی خودم در خصوص بعضی نرم افزارهای خوب اندرویدی:
پلیر = mx player به همراه نصب کدک مربوط به گوشی یا تبلت
مرورگر = chrom و puffin ( دومی نیاز شما به عبور از چیلتر رو برطرف میکنه)
مدیریت پیامک = go sms pro
عکاسی = camera 360
امنیتی = smart app lock

kasra323

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
sgwp عالي بود منتظر ديگر دوستان هستيم
هرچي بلديد بگيد حتما روزي بدرد كسي ميخوره

kasra323

کاربر تازه وارد
لایک‌ها