• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

ساخت تور و گردش مجازی

zigpha

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
9 ژانویه 2010
نوشته‌ها
2
لایک‌ها
0
محل سکونت
تهران
صنایع و خدمات گوناگونی همچون (توریسم، هتلداری، نمایشگاهی و…) در معرفی و ارایه خدمات خود، گاهی دچار محدودیتهایی هستند. بطور مثال امکان بازدید از مکانی تاریخی یا یک رخداد هنری برای تمامی کاربران به علت مشکل بعد مسافت یا مشغله کاری وجود ندارد. لذا در طول زمان راه کارهای دیجیتال مختلفی برای رفع این محدودیت ها ارایه شده است که کاربران بسیاری از آن ها بهره مند میشوند. از این جمله میتوان به وب سایتها، پایگاه های اشتراک گذاری تصاویر، فیلم های تبلیغاتی و یا بطور جامع تر، استفاده از محتوای چندرسانه ای اشاره کرد. امروزه نیز با پیشرفت تکنولوژی، روشهای نوینی جایگزین موارد ذکر شده گردیده است که از جمله میتوان به “گردش مجازی” اشاره کرد.

در این روش تمامی قسمتهای یک مجموعه با تجهیزات وبژه، بصورت پانوراما عکاسی و بعد از آن در نرم افزارهای حرفه ای به شکل تور گردش مجازی برنامه نویسی میشوند. خروجی نهایی به صورت یک فایل است که کاربر میتواند تمامی فضای یک مجموعه را بازدید نماید. تمامی سالنها، تصاویر روی دیوار و مناطق ویژه در هر مجموعه به صورت تعاملی قابل مشاهده هستند و کاربر میتواند لذت یک گردش واقعی را در دنیای دیجیتال تجربه نماید. این گروه نیز که همواره پیشرو در استفاده از فنآوری روز دیجیتال در مجموعه وب سایت و ماهنامه خود بوده، اینبار نیز افتخار دارد که از این روش در نمایش مکانها و رخدادهای هنری بهره گیرد.

sample-1024x451.jpg

مزایای گردش مجازی توسط این گروه:

برخلاف گردشهایی که از سوی سایر شرکت های دیگر ارایه میشود، گردش مجازی این گروه دارای مزایای منحصر به فردی است. گردش سایر شرکتها بروی سایتهای واسطی از جمله ۳۶۰cities.net قرار داده میشود که در صورت اختلال در این سایت یا فیلتر شدن، تمامی آرشیو گالری ها نیز از بین خواهد رفت. اما فایلهای گردش گروه، بصورت آنلاین بروی سرور دلخواه گالری یا موسسه قابلیت ارایه دارد و در ضمن فایل ها بصورت آفلاین به کارفرما ارایه میشود تا در صورت امکان رایت بروی سی دی را نیز داشته باشد.

۱- قابلیت ارایه فایل آنلاین بروی سرور دلخواه بدون وابستگی به هیچ سایت واسط
۲- قابلیت ارایه فایل آفلاین جهت کپی بروی سی دی یا سیستم های کامپیوتری و تبلیت
۳- قابلیت پخش موسیقی در زمینه گردش جهت جذاب تر شدن محیط
۴- قابلیت کلیک بروی آثار مشاهده شده در گردش جهت بزرگنمایی و دیدن جزییات
۵- امکان محدود کردن چرخش از حالت ۳۶۰ برای جلوگیری از سردرگمی کاربر
۶- ارایه فایلهای عکاسی پانوراما بصورت مجزا به کارفرما جهت تبلیغات مختلف
۷- قابلیت تعریف دکمه های تعاملی مختلف در گردش برای بیشتر نمودن امکانات
 
بالا