برگزیده های پرشین تولز

سبزينه ... www.Sabzine.com

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
6. در بخش شعرها ستون شعر معاصر زماني كه بروي كليك مي كنيد مشخص نميشه كه اينها زير مجموعه اي هم دارند...
7. زماني كه در بخش شعرهاي بروي منوهاي كليك ميشه تا ببراي مثال به صفحه اصلي برگردي بر نمي گرده و يه آدرس به صورت زير بهت ميده:
http://www.sabzine.com/poem/#

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
توضيح بيشتر درباره گزينه 4:
مثلا در بخش ادبي مي توانيد به قالبي براي اين طراحي كنيد كه هم به شعر و ادب ربط داشته و همه يه تشابهي به صفحه اصلي يا خود عنوان سبزينه...

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
۱. در مورد center كار اينكه اين از اون چيزی كه شما ميگين يكم فراتر است اگر با يه center كردن ميشد درست كرد كه خيلی خوب بود. متاسفانه اين كار وقت گير هست.

۲. در مورد اسكرول فكر ميكنم تا حد امكان هر چی به رنگ اسكرول خود صفحه نزديكتر باشه بهتره البته نه اينكه دقيقا همون رنگ :) .

۳. دوست عزيز اين فضای خالی كه باز هم متاسفانه خيلی وقت هست به اين صورت افتاده. كه جای خبرنامه ، نظرخواهی و تبليغ هست و به ترتيبی قرار ميگره كه باعث به هم خوردن صفحه نشه ولی هنوز كامل نشده! اگر خدا بخواد ، به زودی :rolleyes: .

۴. راستش من نشريات الكترونيك رو نگاه انداختم ولی نه چندان زياد﴿ هم اينهايی كه شما گفتين و هم غيره ﴾ با اين حال روي اين چيزي كه شما گفتين فكر نميكنم زياد كار شده باشه صفحات مختلفی كار نكردن و كلا برای من اونجور جذابيت ندارند اين نشريات ( به دلايلي ...! ) ، يكی از همين نشرياتی كه شما گفتين از بس سنگين هست تا حالا من ۲ بار بيشتر حوصله نكردم ببينمش. البته ناگفته نماند كه هر كدام از نشريات چيزهايی دارند كه باعث بالا رفتن كار و يوزرشون شده. يكی عكسهای خاص ، يكی خبر يا گزارش خاص و يكی ديگه كارهای فلش و و و . و در مورد بخش شعر هم حق با شماست . كاری كه من در نظر داشتم برای اين قسمت و پياده شده در كار اين بوده كه طرح اون سبز و به طرح قسمتهايی مثل آرشيو و result جستجو بخوره و كم حجم هم باشه. به هر صورت اميدوارم بتونم طرح ها رو هر چه بهتر و بهتر بكنم و مناسبتر و در عين حال از نظر حجم ،پايين مثل صفحه اصلی سبزينه كه به نظر من واقعا عالی لود ميشه ﴿ تو مايه های تعريف كردن و اينا﴾ ;) .

۵. حاشيه كار از نظر من كاملا مناسب هست و روشنايی اون مناسب هست :) و شما چيز ديگری كه به نظرم بايد دقت كنيد اين هست كه همه ی مونيتور ها مثل مونيتو شما نيستند در روشنايی و ممكن هست يكی كمتر و يكی بيشتر باشه. هم خطوط و هم كارهای ديگه ی سبزينه رو سعی كردم كه مناسب انتخاب كنم كه مطمئنن در بعضی قسمتها موفق نبودم فكر ميكنم مثل پس زمينه ی بخشهای مطالب. سبزی كه انتخاب كردن احتمالا در خيلی از سيستمها بيشتر به سياهی ميزنه تا به سبز يشمی. در صورتی كه من سبز يشمی كار كردم.

۶. شايد نياز باشه كه عنوانها ﴿ اسامی شعرا ﴾ در اين بخش 1Pt بزرگتر بشه.

۷. لينك ها هم "به صورت كلی" با من نيست.

و در پايان: " من هم ميدونم كه چيزهايي كه گفتين پيشنهاد بود و باز هم ممنون از پيشنهادات!"

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
باز ه اگه چيزي بود ما خوشحال ميشيم كه نظر يا پيشنهادتونو بدونيم :)
قابل توجه جناب مشاهير و بقيه عزيزان.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
درسته اينها كه من نوشتم فقط يه نظر بود.
براي نمايش درست رنگها در وب بهتر هستش كه از رنگهاي مخصوص آن استفاده كنيد تا در ديگر كامپيوترها (به علت ضعيف بودن كارت گرافيك) به مشكل بر نخوره...
به هر صورت برايتان آرزوي موفقيت دارم

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از Mashaheer :
درسته اينها كه من نوشتم فقط يه نظر بود.
براي نمايش درست رنگها در وب بهتر هستش كه از رنگهاي مخصوص آن استفاده كنيد تا در ديگر كامپيوترها (به علت ضعيف بودن كارت گرافيك) به مشكل بر نخوره...
به هر صورت برايتان آرزوي موفقيت دارم

×× بله و نظر ها هم ميتونه درست و قابل استفاده و بر عكس هم باشه :) .
در مورد استفاده رنگها من متوجه منظورتون نشدم مشاهير جان!؟ و در ضمن اختلاف در رنگها به دلايل ديگه هست معمولا ( تنضيمات مونيتور و تنضيمات كارت گرافيك ) نه ضعيف بودن اونها :blush: :eek: .
و ممنون.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
اميدوارم كه نظرات من منفي نبوده باشه...
در مورد رنگها زماني كه در فتوشاپ مي خواهيد از رنگ استفاده كنيد بهتره رنگهاي مخصوص وب باشند تا مشكلات نمايش تصاوير در ديگر كامپيوترها كمتر بشه... علت اين كارتهاي گرافيك مختلف (منظور من از ضعيف بودن كارتهاي گرافيك اختلاف كارتهاي در تعداد رنگ و كفيت نيست به همديگر بودش) و تنظيمات مانيتور
موفق باشيد.

Sabzine

Registered User
لایک‌ها
142
مشاهير جان عزيز
من از طرف خودم و بر و بچه هاي نويسنده ي سبزينه ازت ممنونم ...
به خاطر نظرات و پيشنهاداتت و اينكه انقدر پيگير هستي ...
انشا ا... تا جايي كه امكانش هست بتونيم نظرات دوستان رو به
كار ببنديم ...
متشكر و ممنون ...

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
بعضي از تغييرات چه اينهايي كه مشاهير جان گفتن چه غير اون ,و چيزهايي كه خودم در نظر دارم كم كم درست ميشه چون نياز به زمان داره. البته جدا از تغييرات خودم دوست داشتم جوري باشه كه هر چند مدت بتونم تغييرات جالبي بدم كه از يك جور شدن هم در بياد اما خوب مقدور نيست. :rolleyes:

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از fireboy8766 :
راستي به اين سايت بر خوردم مشاهير جان گفتم ببيني. http://www.rallynz.org.nz
به ياد جريان center شدن كار.
فاير بوي عزيز
من تمامي آنهايي كه نوشتم فقط و فقط نظر شخصي من بودش و اين شايد به نظر خيلي ها اين اشتباه باشه و برعكس...
هر طراحي نسبت به سليقه خود صفحات را طراحي مي كنه و براي اين چيزهاي اصولي و يا قانوني وجود نداره...
اون چيزهايي كه من نوشتم اينطور نيستش كه 100% درصد باشه چون اون فقط و فقط نظر شخصي من هستش و به نظر من اگر صفحات در وسط باشه قشنگتر به نظر مياد...
موفق باشيد...

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از Mashaheer :
فاير بوي عزيز
من تمامي آنهايي كه نوشتم فقط و فقط نظر شخصي من بودش و اين شايد به نظر خيلي ها اين اشتباه باشه و برعكس...
هر طراحي نسبت به سليقه خود صفحات را طراحي مي كنه و براي اين چيزهاي اصولي و يا قانوني وجود نداره...
اون چيزهايي كه من نوشتم اينطور نيستش كه 100% درصد باشه چون اون فقط و فقط نظر شخصي من هستش و به نظر من اگر صفحات در وسط باشه قشنگتر به نظر مياد...
موفق باشيد...

×× بله بله درسته من هم كه چندين بار تاييد كردم ميدونم نظر شخصي هست.
اميدوارم ناراحت نشده باشيد مشاهير جان.
بسيار ممنون.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از fireboy8766 :
×× بله بله درسته من هم كه چندين بار تاييد كردم ميدونم نظر شخصي هست.
اميدوارم ناراحت نشده باشيد مشاهير جان.
بسيار ممنون.
نه عزيز براي چه ناراحت شده باشم نظر دادن هم ناراحتي داره...

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
نه عزيز ميدونم ;) فقط محظ احتياط گفتم. چون ميدوني كه اصولا تو فروم و چت نميشه لحن رو نشون داد. شكلكها كمك ميكنه اما خوب ... با اين حال سو’ تفاهم زياد پيش مياد.
××راستي مشاهير جان خواستم بگم يكي از فضاهاي خالي سمت چپ كار پر شد همونطور كه قبلا گفته بودم رديف ميشه. البته خبر نامه رو اگه بشه امروز يك دستي به سرو روش بكشيم كه با صفحه يه دست در بياد (از نظر گرافيكي!)

Sabzine

Registered User
لایک‌ها
142
با عرض سلام خدمت دوستان عزيز و گرامی :
طبق روال هميشگی ، سبزينه دوشنبه ی هر دو هفته منتشر ميشود ،
همچنين ويژه نامه ی عيد و چند مطلب ديگر سبزينه نيز ﴿ كه به صورت ستاره دار مشخص شده اند ﴾
در آخرين لحظات و دقايق اسفندماه ۸۲ و به استقبال سال ۸۳ منتشر شده است . اما برای مدت كوتاهی فعلا روند به روز شدن و انتشار سبزينه متوقف می شود
و اولين شماره ی "دو هفته نامه ی سبزينه " در سال جديد ، در ارديبهشت ماه منتشر می شود .

مثل هميشه منتظر انتقادات ، نظرات و پيشنهادات شما دوستان عزيز هستيم ...
هميشه شاد و موفق باشيد :)

Sabzine

Registered User
لایک‌ها
142
:)
همونطور كه قبلتر هم وعده كرده بوديم ، در اولين دوشنبه ی ارديبهشت ماه ﴿ ۷ اريبهشت ﴾
اولين شماره " سبزينه " رو در سال ۸۳ منتشر كرديم .
در مدتی كه گذشت تمام سعی اهالی " سبزينه " بر اين بود كه در سال جديد ،
نشريه ی بهتر و مفيدتری رو تقديم حضور شما دوستان عزيز كنيم .
اما اينكه چقدر به اين هدف نزديك شديم ، قضاوتش فقط و فقط با شماست .
كه قطعا اين تلاش بايد در عمل ديده بشه نه در حرف !
به هر حال اميدواريم مثل هميشه " سبزينه " رو از نظرات و انتقادات ارزنده تون
بی نصيب نگذاريد ، تا ما هم با رفع نقاط ضعف و تاكيد بر نقاط قوت ،
بتونيم كارهای بهتری رو تقديم شما دوستان عزيز كنيم ...

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
پس چرا ديگه ادامه نميديد؟؟؟ سبزينه با اون سبزي و تراوتش ديگه منتشر نميشه؟؟؟ چرا؟؟؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از iranvig :
پس چرا ديگه ادامه نميديد؟؟؟ سبزينه با اون سبزي و تراوتش ديگه منتشر نميشه؟؟؟ چرا؟؟؟
فصل پاییزه و زبون فریده لال ممکنه زردینه شده باشه!!!!!! :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Sabzine

Registered User
لایک‌ها
142
به نقل از iranvig :

سلام اشكان خان عزيز :) ...
1) شما لطف دارين , اگه چيزي بوده بخاطر لطف دوستاني مثل شما بوده .
2) توقف روند انتشار سبزينه مقطعي هست و در آينده نزديك روند انتشار از سر گرفته ميشه .
3) اينكه چرا سبزينه ديگه منتشر نميشه در حوصله بحث ما نميگنجه . همچنين در حوصله خود من !
يادآوري و تكرار مكررات دردي رو دوا نميكنه . از طرفي درد يكي دوتا نيست . اما بخاطر سوال مكرر دوستان گذرا
اشاره ميكنم . اميدوارم حوصله سر بر نشه :
4) مشكل ما جدا از مشكل بقيه ي نشريات الكترونيك نيست . به نظر حقير كمترين و با توجه به درگيري ها
و ارتباطاتي كه با ديگر نشريات داشتم : " تا مشكل و بحث اقتصادي نشريات مرتفع نشه وضع همينه "
همه ي دوستان به غير از يكي از نشريات كه بار خودش رو بسته , وضع رو كج دار و مريض ميگذرونن .
حالا امروز نشد فردا ..... خودتون كه اوضاع نشريات رو ميبينين . ما هيچي . همه لنگ ميزنن .
واقعيت اينه كه : " فرهنگ بدون پشتوانه و حمايت اقتصاد پايدار نخواهد بود " .
5) وقتي يه عده قرار ميذارن كه كاري رو بصورت گروهي انجام بدن . وقتي كه تو جاهاي ديگه امكان درآمدزايي
رو دارن . وقتي كه محدوديت هادر قبال اينترنت روز به روز افزايش پيدا ميكنه . وقتي كه هيچ امنيتي
برات وجود نداره . وقتي كه از طرف فرمانداري فلان جا دوستهات تهديد ميشن كه پاي همه تون گيره و
اله و بله . وقتي كه مجبوري در چارچوبهاي خط كشي شده عبور كني . وقتي كه رييس سازمان ملي
جوانان با نيشخند مياد تو غرفه هاي نشريات ( جشنواره نشريات ) و مشكلات همه رو به هيچ ميگيره و تو ميبيني
مسئولين همه سايتها از اين حرف ( كه بلا استثنا به همه گفته ) عصباني ان و خودت قبلا تو جلسات سازمان بودي و
ديدي كه بودجه رو چه جوري به " سمينهار " تبديل كردن و هيچكس نميتونه بگه : پس اين بودجه ي شما كجا
ميره ؟ , وقتي كه ميبيني بحث توليد محتوا تو اينترنت به هيچ وجه جدي گرفته نميشه .
وقتي با ديد مالي تو نشريات چاپي ميتوني كار كني و احترامت رو هم دارن . وقتي كه من خودم با كارتي به اينترنت
وصل ميشم كه سبزينه رو فيلتر كرده در حالي كه يك كلمه ي ركيك تو سبزينه وجود نداره و متنهاي
اعتقادي _ مذهبي تو سبزينه يه ستون ثابت داره . وقتي كه بعضي از دوستان صرفا دنبال چارتا جوك و كليپ و
عكس سكسي ان . وقتي كه ............
انصافا چرا بايد يه عده حدود 2 سال بدون كوچكترين چشمداشت برقرار و سر پا بمونن ؟ خسته نشن و با
همون انگيزه ي اول ادامه بدن ؟ چرا بايد براي خودشون درد سر بتراشن ؟ شما به من جواب بدين ؟؟؟
غير از اينه كه همه كار و زندگي و درس و دانشگاه دارن ؟

من خودم هنوز جوابي پيدا نكردم . ولي از چند وقت بعد به ياري خدا انتشار سبزينه رو دوباره ادامه ميديم .
:)

بالا