برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

KaBuTaR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
چند تا راه میگم برید حالشو ببرید :

1. اگر خاستید بزنید تویه کار سکه . سکه تمام نخرید
ربع سکه بخرید

هم خرید و فروشش راحتتره و هم اینکه خودتون حساب کنید که میبینید سودش بیشتر میشه

2. النگوی ساده بخرید

آقا طلای النگو بدون تزیین و نگین که اجرت بیاد روش بخر

هوهاه

3. اگر سرمایه تان کمه مثلا 1 میلیون بزنید تو کاره همین ربع سکه و اینا تا اموراتتون بگذره ولی اگه 3-4 میلیون دارید یه موسه اعتباری پیدا کردم وام میده با سود 4 درصد
مثلا 4 میلیونو میزاری 8 میلیون میده

حالا 8 میلیونو بگذارید تو یه موسسه ای که به پولتون سوده 18 درصد میدههوهاه

برید و حالشو ببرید

ممنون*/.یاحق*/.=+

pashang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
الان سکه چنده؟

دلار یا یورو بخریم بهتر نیست؟

برای یک مدت که می خوایم پولمون (1 میلیون!) بخوابه یعنی چند ماه بهتر نیست دلار و سکه بخریم؟

اگر خواستیم بخریم چه چیزهایی رو یعایت کنیم؟ از کجا بخریم؟

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
چند تا راه میگم برید حالشو ببرید :

1. اگر خاستید بزنید تویه کار سکه . سکه تمام نخرید
ربع سکه بخرید

هم خرید و فروشش راحتتره و هم اینکه خودتون حساب کنید که میبینید سودش بیشتر میشه

2. النگوی ساده بخرید

آقا طلای النگو بدون تزیین و نگین که اجرت بیاد روش بخر

هوهاه

3. اگر سرمایه تان کمه مثلا 1 میلیون بزنید تو کاره همین ربع سکه و اینا تا اموراتتون بگذره ولی اگه 3-4 میلیون دارید یه موسه اعتباری پیدا کردم وام میده با سود 4 درصد
مثلا 4 میلیونو میزاری 8 میلیون میده

حالا 8 میلیونو بگذارید تو یه موسسه ای که به پولتون سوده 18 درصد میدههوهاه

برید و حالشو ببرید

ممنون*/.یاحق*/.=+

کجا ها سود 18 % میدن؟این موسسات اعتباری بشون هس؟پولمونو نخورن؟!

islamic

Registered User
لایک‌ها
29
با توجه به اجرای طرح هدفمندی بهتر بود همه سرمایه ت رو وارد بازار تولید می کردی

با توجه به طرح هدفمند کردن کدامیک بهتر است برای پول حدود یک تا دو میلیون تومان

خرید سکه طلا
خرید سکه های یک گرم و ربع و نیم سکه
خرید مجموعه ای از سکه کامل و نیم
خریددلار
خرید مجموعه ای از سکه و دلار
بازار تولید

Last edited:

xms

Registered User
لایک‌ها
387
معلو م
نیست چی خوبه
ولی اگر سکه خواستی بخری از این یک گرمی جدیدی ها بخر که مال بانک مرکزی هست وتاریخ نداره
محافظ امنیتی وقاب داره غیر قبال جعل هست:D

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
معلو م
نیست چی خوبه
ولی اگر سکه خواستی بخری از این یک گرمی جدیدی ها بخر که مال بانک مرکزی هست وتاریخ نداره
محافظ امنیتی وقاب داره غیر قبال جعل هست:D
از اين سكه كه گفتين كي اومده ؟
بعد خود بانك ها هم سكه مي فروشن ؟

blognevis

Registered User
لایک‌ها
9
دوستان بنظر شما كي ارزش خريد ملك هست ( اپارتمان - باغ - منزل مستقل - زمين )

هدف خريد: ارزان تز از هميشه بخريم . مثلا قبلا با 200 ميليون نميشد يجا ي خوب اپارتمان 120 متري خريد ولي حالا چرا

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
10 تومن نیستو 2تومنه .
سالشم الان زیر 81 این وضعیته . به نطر من که خوبه سکه . فروششم راحت و بی دردسر هست .

2 تا 3 تومن برای سکه های 86 هست...
برای سایر تاریخ ها هر چقدر از 86 کمتر باشه تا 10 هزار تومان بیشتر کم می کنند (چوبش به تنم خورده)

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
دوستان توي مراكز استان شعب بانك هاي مركزي سكه مي فروشن ؟

yekarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
2 تا 3 تومن برای سکه های 86 هست...
برای سایر تاریخ ها هر چقدر از 86 کمتر باشه تا 10 هزار تومان بیشتر کم می کنند (چوبش به تنم خورده)

حدود دو ماه پیش که رفتم بانک رفاه ( برای طرح پس انداز قرض الحسنه سکه ) بهم گفتم سکه هایی که سال ساختشون زیر 1380 باشه اینقدر ازشون کم میکنن.
بعدش هم بانک یه جایی رو بهم پیشنهاد داد که برم و ازش سکه بخرم ( بانک تلفنی باهاشون هماهنگ کرد ) وقتی رفتم اونجا بهم سکه های سال 84 دادن، هم تو بانک و هم اونجا چند بار روی این قضیه سال سکه و مبلغی که ازش کم میشه تاکید کردم، گفتن فقط مربوط به سکه هایی میشه که سال ساختشون از 80 به پایینه.

Last edited:

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
حدود دو ماه پیش که رفتم بانک رفاه ( برای طرح پس انداز قرض الحسنه سکه ) بهم گفتم سکه هایی که سال ساختشون زیر 1380 باشه اینقدر ازشون کم میکنن.
بعدش هم بانک یه جایی رو بهم پیشنهاد داد که برم و ازش سکه بخرم ( بانک تلفنی باهاشون هماهنگ کرد ) وقتی رفتم اونجا بهم سکه های سال 84 دادن، هم تو بانک و هم اونجا چند بار روی این قضیه سال سکه و مبلغی که ازش کم میشه تاکید کردم، گفتن فقط مربوط به سکه هایی میشه که سال ساختشون از 80 به پایینه.
با يك فروشگاه هماهنگ كردن ؟يا يك جاي دولتي ؟

تا اونجايي كه من مي دونم 83-84 و ... اينها هم ازشون كم مي كنند
البته بانك مركزي بارها گفته كه نبايد چنين چيزي باشه
ولي كو گوش شنوا
اين هم شده كلك سكه فروش ها

ولي اين سكه هاي گرمي و بدون تاريخ كه بياد
ديگه حل مي شه قضيه

yekarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
با یک فروشگاه هماهنگ کردن ( طلا فروشی که یکی از معروف ترین سکه فروش های بازار هست )
کلا فکر کنم آخرین سال ضرب شده روی سکه ها 86 هست، من که بالاتر ندیدم، شما دیدید؟ سال ضرب سکه بالاتر از 86 هم هست؟

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
با یک فروشگاه هماهنگ کردن ( طلا فروشی که یکی از معروف ترین سکه فروش های بازار هست )
کلا فکر کنم آخرین سال ضرب شده روی سکه ها 86 هست، من که بالاتر ندیدم، شما دیدید؟ سال ضرب سکه بالاتر از 86 هم هست؟
نه
بالاترينش همون 86 هست
اگر تهرون هستين كه خيلي هم خوبه
توي تهران من شنيدم شعبه بانك ملي مركزي هم فروش سكه داره
كه اگر اين طوري باشه
مي شه با قيمت روز بانك مركزي خريد نه گرون تر

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
گفتن فقط مربوط به سکه هایی میشه که سال ساختشون از 80 به پایینه.
فکر نمی کنم.... شاید این طور باشد! معمولا موقع فروش خیلی از حرف ها تغییر می کنه :)

توي تهران من شنيدم شعبه بانك ملي مركزي هم فروش سكه داره
اگه تهران هستی شعب منتخب تجارت و سپه که لیست اونها تو سایت های این بانک ها هست.... و معمولا قیمت های به روز بعد از ساعت 11 بهشون ابلاغ میشه...

نه نیست.... این سکه های یک گرمی هم که قرار بیاد کلا بدون تاریخ هست...

البته بانك مركزي بارها گفته كه نبايد چنين چيزي باشه
ولي كو گوش شنوا
اين هم شده كلك سكه فروش ها
پیشتر (4-5 سال پیش) در جواب اعتراض من گفتند که اگه ناراحتی برو صرافی.... (اسمش یادم رفته) تو میدان ونک که برای کشتی آرا (رئیس اتحادیه) هست ..اونجا بفروش ببین کم می کنند یا نه!
خنده داره..... قانونی (نبود تفاوت در سال ضرب) که خود (صرافی) رئیس اتحادیه هم به اون عمل نمی کنه...! ;)

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
دوستان توي مراكز استان شعب بانك هاي مركزي سكه مي فروشن ؟

اگه یک ماه و نیم پیش خرید می کردی عالی بود! من خریدم 295 (اما چون نقدینگی زیادی نداشتم چند تایی بیشتر نشد) :happy:
الان نزدیک 9 ساله که همیشه تو ماه سپتامبر قیمت طلا افزایش پیدا می کنه.... :p

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
اگه یک ماه و نیم پیش خرید می کردی عالی بود! من خریدم 295 (اما چون نقدینگی زیادی نداشتم چند تایی بیشتر نشد) :happy:
الان نزدیک 9 ساله که همیشه تو ماه سپتامبر قیمت طلا افزایش پیدا می کنه.... :p
اون موقع پول نداشتم
الان به نظرتون چه موقع قيمت پايين مي ياد ؟
بعد دليلش چيه توي سپتامبر افزايش قيمت داريم ؟

yekarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
هیچ دلیلی نداره! وقتی ایشون میگه 9 ساله که در ماه سپتامبر...، منظورش برج های دوقولو و... هست دیگه ( خودت تا تهش رو متوجه بشو چون حوصله توضیحش رو ندارم ) ولی در کل این حرف اشتباهه و قیمت طلا هیچ ربطی به ماه سپتامبر نداره!

این نمودار قیمت جهانی طلا از ابتدای بوجود اومدن اولین بازار بورس طلای دنیا هست، خودت برسیش کنی متوجه میشی که دنیا دست کیه

gold_all_data_o_usd.png

هیچ بشری نمیتونه به صورت قطعی بگه که فردا قیمت طلا میاد پایین یا میره بالا، ممکنه امروز بری طلا بخری فردا قیمتش یک صدم بشه ( رجوع شود به نمودار بالا سال 1980 ) ممکنه فردا قیمتش بشه صد برابر ( باز هم رجوع شود به همون سال ) ممکنم هست که تا بیست - سی سال دیگه قیمتش تکون نخوره ( رجوع شود به نمودار بالا بین سال های 1983 تا 2005 )
دلیلش هم اینه که ممکنه با یه اتفاق یه دفعه قیمت طلا زیر و رو بشه و هیچ کس از "اتفاق" خبر نداره
ولی با توجه به وضعیت اقتصادی کشور هایی که برای دنیای اقتصاد تعیین تکلیف میکنن ( کشور های ابر قدرت اقتصادی مثل آمریکا و... ) فعلا اقتصاد دان ها میگن که هر چند قیمت طلا غیر واقعی و حباب گونه هست ولی فعلا این حباب در حال رشده. ( ممکنه فردا صبح اوباما بیاد تو تلوزیون آمریکا و بگه خوشحال باشید چون آمریکا دوره رکود رو پشت سر گذاشت، اونوقته که این حباب میترکه و...، دقیقا مثل الان که با اعلام وضعیت بد رشد بیکاری در آمریکا قیمت طلا میره بالا و... )

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
هیچ دلیلی نداره! وقتی ایشون میگه 9 ساله که در ماه سپتامبر...، منظورش برج های دوقولو و... هست دیگه ( خودت تا تهش رو متوجه بشو چون حوصله توضیحش رو ندارم ) ولی در کل این حرف اشتباهه و قیمت طلا هیچ ربطی به ماه سپتامبر نداره!

این نمودار قیمت جهانی طلا از ابتدای بوجود اومدن اولین بازار بورس طلای دنیا هست، خودت برسیش کنی متوجه میشی که دنیا دست کیه

gold_all_data_o_usd.png

هیچ بشری نمیتونه به صورت قطعی بگه که فردا قیمت طلا میاد پایین یا میره بالا، ممکنه امروز بری طلا بخری فردا قیمتش یک صدم بشه ( رجوع شود به نمودار بالا سال 1980 ) ممکنه فردا قیمتش بشه صد برابر ( باز هم رجوع شود به همون سال ) ممکنم هست که تا بیست - سی سال دیگه قیمتش تکون نخوره ( رجوع شود به نمودار بالا بین سال های 1983 تا 2005 )
دلیلش هم اینه که ممکنه با یه اتفاق یه دفعه قیمت طلا زیر و رو بشه و هیچ کس از "اتفاق" خبر نداره
ولی با توجه به وضعیت اقتصادی کشور هایی که برای دنیای اقتصاد تعیین تکلیف میکنن ( کشور های ابر قدرت اقتصادی مثل آمریکا و... ) فعلا اقتصاد دان ها میگن که هر چند قیمت طلا غیر واقعی و حباب گونه هست ولی فعلا این حباب در حال رشده. ( ممکنه فردا صبح اوباما بیاد تو تلوزیون آمریکا و بگه خوشحال باشید چون آمریکا دوره رکود رو پشت سر گذاشت، اونوقته که این حباب میترکه و...، دقیقا مثل الان که با اعلام وضعیت بد رشد بیکاری در آمریکا قیمت طلا میره بالا و... )
بنا به تجربه شما
وضعيت طلا فقط منوط به اقتصاد و بازار جهاني هست ؟
بازار داخلي تاثيري داره ؟
البته هر از گاهي توي اعياد و اينها قيمت ها بالا مي ره
ولي در كل منظورم اين هست كه مثلا با اين طرح مثلا تحول اقتصادي و يارانه ها
تاثيري داره روي بازار داخلي ؟ يا كماكان بازار جهاني تعيين كننده است ؟

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
اون موقع پول نداشتم
الان به نظرتون چه موقع قيمت پايين مي ياد ؟
بعد دليلش چيه توي سپتامبر افزايش قيمت داريم ؟

نمي دونم...... بايد خودتون تصميم بگيري.....

در پي معاملات چهارشنبه گذشته در بازار جهاني طلا، قيمت سطح 1254 دلار را لمس كرد و هدف الگوي مذكور محقق شد. لازم به ذكر است كه چهارشنبه گذشته برابر با اول سپتامبر بود، اين ماه يادآور 3 موضوع مهم و تاثيرگذار بر بازار جهاني طلا است. اول جمعه سياه و دوم سالگرد حملات يازده سپتامبر است كه بيشتر از آنكه تاثير اقتصادي بر بازار طلا داشته باشد، تاثير رواني دارد. موضوع سوم، پايان فصل برداشت محصولات كشاورزي در هند است. در اين كشور از ابتداي ژوئن فصل فعاليت كشاورزي آغاز و تا زمان برداشت در انتهاي آگوست ادامه مي‌يابد. پس از آن و از ابتداي سپتامبر نقدينگي مردم اين كشور وارد بازار طلا مي‌شود. نكته جالب توجه ديگر در بررسي روند قيمت جهاني طلا اين است كه از سپتامبر سال 2001 قيمت طلا هميشه از اين ماه و تا 2 ماه بعد از آن روندي صعودي را پيموده است. حال بايد ديد اين روند ثابت براي سال دهم هم تكرار مي‌شود؟ با اين حساب احتمال رشد بيشتر قيمت هم چنان وجود دارد.
منبع: روزنامه دنياي اقتصاد
HTML:
http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=222350

هيچ دليلي نداره! وقتي ايشون ميگه 9 ساله که در ماه سپتامبر...، منظورش برج هاي دوقولو و... هست ديگه ( خودت تا تهش رو متوجه بشو چون حوصله توضيحش رو ندارم ) ولي در کل اين حرف اشتباهه و قيمت طلا هيچ ربطي به ماه سپتامبر نداره!

هيچ بشري نميتونه به صورت قطعي بگه که فردا قيمت طلا مياد پايين يا ميره بالا، ممکنه امروز بري طلا بخري فردا قيمتش يک صدم بشه ( رجوع شود به نمودار بالا سال 1980 ) ممکنه فردا قيمتش بشه صد برابر ( باز هم رجوع شود به همون سال ) ممکنم هست که تا بيست - سي سال ديگه قيمتش تکون نخوره ( رجوع شود به نمودار بالا بين سال هاي 1983 تا 2005 )

در کل بله، غير قابل پيش بيني هست.... اما بايد به نشانه ها توجه کرد.:f34r:

Last edited:

yekarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
دنیای اقتصاد رو نمیدونم چی نوشته، شما نمودار رو نگاه کن ببین دنیای اقتصاد راست میگه یا نه.
صد درصد وقتی یارانه ها آزاد بشه ارزش ریال میاد پایین، ارزش ارز میره بالا در نتیجه قیمت طلا هم مثل قیمت همه چیز میره بالا و هیچ جوری هم دولت نمیتونه قیمتش رو کاذب نگه داره چون اون موقع پدیده ای به اسم قاچاق طلا هم به بقیه قاچاق ها اضافه میشه ( مثل قاچاق بنزین به خارج از کشور ) پس مطمئنا و بدون شک ارزش ریالی طلا با برداشتن یارانه ها بالا خواهد رفت. ولی این بالا رفتن متناسب با افت قیمت ریال هست ( یعنی در کل ارزش پولی که باهاش طلا خریدید بیشتر نمیشه و معادل قیمت طلا در بازار های جهانی خواهد ماند ) ولی از اینکه پولتون رو به صورت نقد نگهداری کنید بهتره چون وقتی یارانه ها آزاد بشه از ارزش پولی که به صورت نقدی نگهداری شده بسیار کم خواهد شد.

اینجور که معلومه با وضعیت بد اقتصادی دنیا ( که هنوز هم ادامه داره ) حالا حالا ها مردم دنیا برای پس انداز پولهاشون به خرید طلا علاقه دارن و حالا حالا ها طلا گرون خواهد شد مگر اینکه همون حبابه که گفتم یه دفعه بترکه ( در این صورت اول از همه خودم بد بخت میشم که یه عالمه از سرمایه ام رو سکه خریدم )
سال پیش سکه طلای طرح قدیم بیش از 40 درصد رشد قیمت داشته، پارسال توی خرداد برای تولد یه دوستی یه نیم سکه خریدم حدود 100 تومن امسال شده بود 150 تومن یعنی حدود 50 درصد رشد قیمت ( یعنی سودی که هیچ بانک یا موسسه خصوصی نمیده ) در ده سال گذشته متوسط رشد قیمت سکه سالانه حدود 26 درصد بوده

بالا