• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
میدونید چه سایتی برای خرید اینترنتی طلا و دلار مطمئن هست؟
والا یکی سایت زریک (zerik.ir) هست که تابحال چیز بدی ازش گزارش نشده. فقط سکه امامی می شه توش خرید و فروش کرد. چندتا دیگه هستند بنابه دلایلی کار نکردم با اونها تابحال.

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
والا یکی سایت زریک (zerik.ir) هست که تابحال چیز بدی ازش گزارش نشده. فقط سکه امامی می شه توش خرید و فروش کرد. چندتا دیگه هستند بنابه دلایلی کار نکردم با اونها تابحال.
با زریک کار کردید ؟
روند کار چطور هست ؟

masoudrejae

Registered User
لایک‌ها
191
چرا قیمت ها هی بالا پایین میشه؟

فرستاده شده از HUAWEI G700-U10ِ من با Tapatalk

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
امامی 984
چرا قیمت ها هی بالا پایین میشه؟

چرا بالا پایین میشه !!!o_O
مگه اجناس دیگه بالا پایین نمیشه خب اینم بالا پایین داره دیگه

Pink.Smok

Registered User
لایک‌ها
52
پیش بینیه استاتید برای هفته دیگه در کل چی هست ؟

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759

jimy_loplop

Registered User
لایک‌ها
4
دوستان روی ارز و طلا فعلا زیاد بحث و مانور نکنیم بهتره به نظر من
چون تبش تا حدودی خوابیده و سودش به نظر من در حدود سود بانکیه
بازارهای مالی دیگه ای جهت سرمایه گذاری انتخاب کنید.

آپ تو دیت شوید تنها با یک کلیک!:general609:

Last edited:

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
با زریک کار کردید ؟
روند کار چطور هست ؟
یه مقدار کار کردم، به قیمت روز سکه امامی خرید و فروش می شه. قیمت فروش، قیمت روز سکه که در سایت های معتبر هست و قیمت خریدشان مثلاً 7 هزار تومان کمتر از قیمت فروش هست.

با استفاده از پرداخت از طریق درگاه تنها پاسارگاد، خرید شما آنلاین تأیید میشه و به تعداد سکه هاتون در سایت افزوده می شه ... وگرنه با پرداخت درگاه ملت، خرید شما روز بعد تأیید میشه! فقط سکه امامی 86 خرید و فروش می شه.

موقع خرید، فرمی برای شما نشان داده میشه که 15 ثانیه وقت دارید به قیمت اون لحظه خرید بزنید و در ادامه پرداخت کنید و گرنه خرید لغو میشه و مجدداً باید خرید بزنید شاید با قیمت بروز شده.

فقط از ساعت 11 الی 18 فعالیت دارند.

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
امامی 995

یه مقدار کار کردم، به قیمت روز سکه امامی خرید و فروش می شه. قیمت فروش، قیمت روز سکه که در سایت های معتبر هست و قیمت خریدشان مثلاً 7 هزار تومان کمتر از قیمت فروش هست.

با استفاده از پرداخت از طریق درگاه تنها پاسارگاد، خرید شما آنلاین تأیید میشه و به تعداد سکه هاتون در سایت افزوده می شه ... وگرنه با پرداخت درگاه ملت، خرید شما روز بعد تأیید میشه! فقط سکه امامی 86 خرید و فروش می شه.

موقع خرید، فرمی برای شما نشان داده میشه که 15 ثانیه وقت دارید به قیمت اون لحظه خرید بزنید و در ادامه پرداخت کنید و گرنه خرید لغو میشه و مجدداً باید خرید بزنید شاید با قیمت بروز شده.

فقط از ساعت 11 الی 18 فعالیت دارند.
خارج از بازار خودشون خرید دارند ؟
تحویلش چطور هست ؟
برا فروش پول بلوکه میکنند ؟ یا فقط انلاین هست ؟
چطور سکه رو تحویل میدن ؟
مرکزشون تهران هست ؟

Last edited:

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
خارج از بازار خودشون خرید دارند ؟
تحویلش چطور هست ؟
برا فروش پول بلوکه میکنند ؟ یا فقط انلاین هست ؟
چطور سکه رو تحویل میدن ؟
مرکزشون تهران هست ؟
لطفاً این پیج را ببینید: http://www.zerik.ir/content/پرسش-های-متداول
(( 20- من چند عدد سکه که از قبل خریداری کرده ام نزد خودم دارم آیا می توانم آن را در سایت به فروش برسانم؟
خیر، معیار معاملات در سایت خرید آنلاین و پرداخت از درگاه الکترونیک می باشد.

شما می توانید سکه ای را که نزد خود از قبل داشته اید را با مراجعه به فروشگاه زریک به فروش برسانید و یا با ایجاد حساب کاربری در وبسایت و تحویل سکه ها به زریک آن را در موجودی الکترونیک خود ذخیره کرده و رسید خود را از زریک دریافت نمائید و اقدام به فروش اینترنتی آن نمائید. ))

سکه ای خریداری شده رو با ارائه مدرک معتبر می توانید حضوری دریافت کنید.
بله.

این قسمت را من متوجه منظورتان نشدم، وقتی سکه ها را می فروشید، بعد از حدود یکی دو ساعت مبلغ به حساب بانکیتون واریز میشه.

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
لطفاً این پیج را ببینید: http://www.zerik.ir/content/پرسش-های-متداول
(( 20- من چند عدد سکه که از قبل خریداری کرده ام نزد خودم دارم آیا می توانم آن را در سایت به فروش برسانم؟
خیر، معیار معاملات در سایت خرید آنلاین و پرداخت از درگاه الکترونیک می باشد.

شما می توانید سکه ای را که نزد خود از قبل داشته اید را با مراجعه به فروشگاه زریک به فروش برسانید و یا با ایجاد حساب کاربری در وبسایت و تحویل سکه ها به زریک آن را در موجودی الکترونیک خود ذخیره کرده و رسید خود را از زریک دریافت نمائید و اقدام به فروش اینترنتی آن نمائید. ))

سکه ای خریداری شده رو با ارائه مدرک معتبر می توانید حضوری دریافت کنید.
بله.

این قسمت را من متوجه منظورتان نشدم، وقتی سکه ها را می فروشید، بعد از حدود یکی دو ساعت مبلغ به حساب بانکیتون واریز میشه.
دست درد نکنه اما بدرد کار ما نمیخوره :D
امامی 999

masoudrejae

Registered User
لایک‌ها
191
امامی 984

چرا بالا پایین میشه !!!o_O
مگه اجناس دیگه بالا پایین نمیشه خب اینم بالا پایین داره دیگه
خب دلیل افزایش این روزا چیه؟
تعدادی سکه دارم و یک چک تو برج چهار
میخوام ببینم دقیقا کی بفروشمشون که بیشترین قیمت باشه؟

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
دوستان من 9 تا سکه امامی دارم
بفروشم بهتره و پولش را بزارم بانک ؟ یک سال دیگه 2 میلیون سود روش اومده
یا نگه دارم سال دیگه بفروشم ؟

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
دوستان من 9 تا سکه امامی دارم
بفروشم بهتره و پولش را بزارم بانک ؟ یک سال دیگه 2 میلیون سود روش اومده
یا نگه دارم سال دیگه بفروشم ؟
خب دلیل افزایش این روزا چیه؟
تعدادی سکه دارم و یک چک تو برج چهار
میخوام ببینم دقیقا کی بفروشمشون که بیشترین قیمت باشه؟

سلام
من صرفا تجربه و نظر شخصی خودم رو عرض میکنم تصمیم با خودتون
ابتدا اینکه اگر من فردی بودم که در بازار طلا و ارز کار نمیکردم مثلا کارمند دولت بودم و n تا سکه داشتم دوتا سناریو برای خودم تهیه میکردم
سناریو اول : در هر سال با توجه به وضعیت درامدم یک مقدار طلا پس انداز میکردم به قول ما ایرانی ها برا روز مبادا - اصلا هم فکر فروش و خرید . . . نبودم صرفا پس انداز میکردم و زمانی که به اون احتیاج داشتم میرفتم سراغش و نگران این نبودم که ضرر کنم یا سود چون این فقط یک پشتیوانه برام بوده نه یک کالا که بخواهم روش حساب سود باز کنم البته اگر سود بشود که چه بهتر

سناریو دوم : سکه هایی که دارم رو بلند مدت خرید و فروش میکردم مثلا 50 سکه دارم کمترین قیمت از ابتدای سال تا الان 940 بوده و بیشترین 1040
وقتی قیمت نزدیک سقف میشد 15 تا از سکه ها رو نقد میکردم
و سپس صبر میکردم تا قیمت به کف نزدیک بشه سپس اون 15 تایی که فروخته بودم رو جایگزین میکردم
سود حاصله رو دوباره باز طلا میخریدم یا صرف کارهای دیگه میکردم

در هر دو سناریو هیچگونه سودی تضمینی نیست چون ذات بازار از سود و ضرر تشکیل شده

اما مقایسه طلا با بانک
بانک یک حسن داره یک ضرر
حسن کار اینکه پول شما با توجه به یک فرمول از پیش تعیین شده افزایش پیدا میکند
اما عیب کار اینکه این فرمول تو ایران از تورم سالیانه خیلی پایین تر هست و در اصل دارید ضرر میکنید
بانک در دو صورت پیشنهاد میشه
1. طرف توانایی کار رو ندارد که شامل مسئله عدم اعتماد به دیگران برای شراکت هم میشه
2. فرد برای مدتی به این پول احتیاجی نداره فرضا سکه هاش رو بالا فروخته منتظره قیمت پایین بیاد
در کل من شخصا بانک رو زیاد نمی پسندم ارزش پول شما زمانی اضافه خواهد شد که در گردش باشه حتی اگر ضرر کنید

پیشبینی قیمت سکه :
مشکل ما تو ایران اینکه برای بدست اوردن قیمت سکه باید از دو فاکتور اصلی اطلاع داشته باشیم ( گذشته از کنترل قیمت توسط دولت یا دلال و . . . )
1. دلار
2. اونس جهانی

دلار با توجه به سیاست های دولت و اخبار حاصل از اون بالا و پایین میشه مثل همین هفته قبل که با توجه به خوشبینی که در بازار بود قیمت سکه در ایران از قیمت جهانی اون کمتر بود یعنی حباب منفی گرفته بود
اما اونس جهانی که فاکتورهای بیشماری همچون سیاست های امریکا و پشتیوانه پول بودن طلا و قیمت نفت و جنگ های تاثیر گذار و کشف معادن طلا و . . و بر روی اون تاثیر مستقیم داره
میشه گفت پیشبینی دلار از اونس نسبت به فاکتورهایی که داره ساده تر هست
اگر بتونی هر دو رو تحلیل کنی که چه بهتر اگر نه باید با توجه به یکی از عوامل ورود و خروج کنید که این ریسک کار رو افزایش میدهد
مثلا دوستمون اقا مسعود برج چهار چک داره و چنتا سکه که قرار موجودی اون چک رو تامین بکند
خب اونس که باتوجه به مسائلی همچون سیاست های اقتصادی امریکا و جنگ اوکراین و . . . پیش بینی اون کار سختی هست
اما دلار با توجه به اخبار سیاسی کشور که این روزها صرفا همه نگاه ها به نشست 5+1 هست و نشست بعدی اون اواخر خرداد گفته میشه به نظر میرسه با توجه به خوشبینی ایجاد شده در اون روزها افت قیمت دلار رو داشته باشیم
پس بهتره تو هفته های اینده با توجه قیمت های قبلی سکه سعی کنیم سکه ها رو در قیمت های بالا نقد کنیم
وقتی سکه ها رو نقد کردی دیگه نباید فکر کنی ای چرا بالاتر نفروختم شما باتوجه به تحلیل اون روز تصمیم گرفته اید

اقا جواد شما هم به همچنین یکم تحقیق کن ببین باتوجه به تحلیل امروز ایا بصرفه هست طلا رو تبدیل به پول و برای دو سال اینده اون رو تو بانک سرمایه گذاری بکنم یا خیر

باید برم بیرون :Dموفق باشید

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
بدبخت شدیم رفت دوباره دلار میره بالا یه خورده پول دارم الان چیکار کنم برم سکه بخرم اگخ دلار 4 تومن بشه سکه چند میشه؟

RahaN

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
من صرفا تجربه و نظر شخصی خودم رو عرض میکنم تصمیم با خودتون
ابتدا اینکه اگر من فردی بودم که در بازار طلا و ارز کار نمیکردم مثلا کارمند دولت بودم و n تا سکه داشتم دوتا سناریو برای خودم تهیه میکردم
سناریو اول : در هر سال با توجه به وضعیت درامدم یک مقدار طلا پس انداز میکردم به قول ما ایرانی ها برا روز مبادا - اصلا هم فکر فروش و خرید . . . نبودم صرفا پس انداز میکردم و زمانی که به اون احتیاج داشتم میرفتم سراغش و نگران این نبودم که ضرر کنم یا سود چون این فقط یک پشتیوانه برام بوده نه یک کالا که بخواهم روش حساب سود باز کنم البته اگر سود بشود که چه بهتر

سناریو دوم : سکه هایی که دارم رو بلند مدت خرید و فروش میکردم مثلا 50 سکه دارم کمترین قیمت از ابتدای سال تا الان 940 بوده و بیشترین 1040
وقتی قیمت نزدیک سقف میشد 15 تا از سکه ها رو نقد میکردم
و سپس صبر میکردم تا قیمت به کف نزدیک بشه سپس اون 15 تایی که فروخته بودم رو جایگزین میکردم
سود حاصله رو دوباره باز طلا میخریدم یا صرف کارهای دیگه میکردم

در هر دو سناریو هیچگونه سودی تضمینی نیست چون ذات بازار از سود و ضرر تشکیل شده

اما مقایسه طلا با بانک
بانک یک حسن داره یک ضرر
حسن کار اینکه پول شما با توجه به یک فرمول از پیش تعیین شده افزایش پیدا میکند
اما عیب کار اینکه این فرمول تو ایران از تورم سالیانه خیلی پایین تر هست و در اصل دارید ضرر میکنید
بانک در دو صورت پیشنهاد میشه
1. طرف توانایی کار رو ندارد که شامل مسئله عدم اعتماد به دیگران برای شراکت هم میشه
2. فرد برای مدتی به این پول احتیاجی نداره فرضا سکه هاش رو بالا فروخته منتظره قیمت پایین بیاد
در کل من شخصا بانک رو زیاد نمی پسندم ارزش پول شما زمانی اضافه خواهد شد که در گردش باشه حتی اگر ضرر کنید

پیشبینی قیمت سکه :
مشکل ما تو ایران اینکه برای بدست اوردن قیمت سکه باید از دو فاکتور اصلی اطلاع داشته باشیم ( گذشته از کنترل قیمت توسط دولت یا دلال و . . . )
1. دلار
2. اونس جهانی

دلار با توجه به سیاست های دولت و اخبار حاصل از اون بالا و پایین میشه مثل همین هفته قبل که با توجه به خوشبینی که در بازار بود قیمت سکه در ایران از قیمت جهانی اون کمتر بود یعنی حباب منفی گرفته بود
اما اونس جهانی که فاکتورهای بیشماری همچون سیاست های امریکا و پشتیوانه پول بودن طلا و قیمت نفت و جنگ های تاثیر گذار و کشف معادن طلا و . . و بر روی اون تاثیر مستقیم داره
میشه گفت پیشبینی دلار از اونس نسبت به فاکتورهایی که داره ساده تر هست
اگر بتونی هر دو رو تحلیل کنی که چه بهتر اگر نه باید با توجه به یکی از عوامل ورود و خروج کنید که این ریسک کار رو افزایش میدهد
مثلا دوستمون اقا مسعود برج چهار چک داره و چنتا سکه که قرار موجودی اون چک رو تامین بکند
خب اونس که باتوجه به مسائلی همچون سیاست های اقتصادی امریکا و جنگ اوکراین و . . . پیش بینی اون کار سختی هست
اما دلار با توجه به اخبار سیاسی کشور که این روزها صرفا همه نگاه ها به نشست 5+1 هست و نشست بعدی اون اواخر خرداد گفته میشه به نظر میرسه با توجه به خوشبینی ایجاد شده در اون روزها افت قیمت دلار رو داشته باشیم
پس بهتره تو هفته های اینده با توجه قیمت های قبلی سکه سعی کنیم سکه ها رو در قیمت های بالا نقد کنیم
وقتی سکه ها رو نقد کردی دیگه نباید فکر کنی ای چرا بالاتر نفروختم شما باتوجه به تحلیل اون روز تصمیم گرفته اید

اقا جواد شما هم به همچنین یکم تحقیق کن ببین باتوجه به تحلیل امروز ایا بصرفه هست طلا رو تبدیل به پول و برای دو سال اینده اون رو تو بانک سرمایه گذاری بکنم یا خیر

باید برم بیرون :Dموفق باشید
lممنون از توضیحات مفیدتون.میدونید حد ضرر سکه رو چطوری بفهمیم؟برای نوسان گیری..مثلا سکه امام 1 میلیون خریدیم و بعدش داره قیمتش پایین میاد حد ضررش چه قیمتی میشه؟

بالا