برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
تحریمهایی که در مورد ایران از قبل، اجرا شده و همچنین در حال حاضر قرار هست که اجرا شود، اصولاً یک برنامه برای کنترل رفتارهای نامتناسب حاکمیت هست. یعنی مثلاً قانون کاتسا (CAATSA) که بسیار وسیع هم هست را هم در نظر بگیرید و همچنین، مخصوصاً ابزارهای مورد استفاده توسط نهادهای مالی جهانی مثل گروه اقدام مالی FATF. یعنی همه قوانین و تحریمها، به کمک نهادها و سازمانهای جهانی، تلاش می کنند که رفتارهای نامتناسب حاکمیتی کشور هدف را کنترل کنند و تأمین مالی هر سیستم متخلف نظم جهانی را قطع کنند. نظم جهانی، اصولاً بر مبنای خواست ابر قدرتهای اقتصادی و نظامی و جهانی هست.
حاکمیت در ایران هم هرچقدر که بخواهد دست و پا بزند و مثلاً با تروریسم بین الملل و همچنین، تهدید نظامی قدرتهای منطقه کارش را به پیش ببرد، اصولاً راه متفاوتی پیدا نخواهد کرد، سیستم گسترده جهانی، راهها و قانونها را اعمال میکند و مسیر را مشخص میکند و انطباق با آن، کاملاً لازم هم هست.
اینکه مردم ایران که شهروندان این کشور هدف، هستند، هم مورد آسیبهای وسیع قرار میگیرند، اصولاً اجتناب ناپذیر هست. مخصوصاً که این کشور دارای یک اقتصاد ورشکسته و کاملاً نابود شده هست و اصولاً حرفی برای گفتن ندارد.
---------------------------------------------------------------
پی نوشت: دوستان گرامی در تاپیک ارز، تحت هر شرایطی، مدیریت ریسک روی سرمایه مالی را در اولویت قرار بدهید و ریسکهای سیاسی مترتب بر سرمایه، بدلیل وضعیت کشور را هم در نظر داشته باشید. یعنی حتی احتمال تغییر مسیر در رفتار حاکمیت را هم در نظر بگیرید.

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
ما با یک دولت ورشکسته روبرو هستیم ... نه تنها اندوخته ای نیست بلکه تمام منابع هم پیش خور شده یا می شود...
اوراق مشارکت بهمن ۹۶ تا چند ماه دیگر سر رسید می شود، تحریم ها با شدت شروع شده و بر خلاف تبلیغات رسانه های دولتی تا چند ماه اینده صادرات نفت صفر خواهد شد... (معافیت چند کشور وارد کننده نفت به این شرط اعمال شده)
چه چیزی جز معجزه نجات بخش ما خواهد بود؟ من شخصا امیدی به بهبودی اوضاع ندارم.

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
فردارو خدا بخیر کنه
ظاهراً دارن هرات با پول بانکا سنگین دلار میخرن ...
یادمه آخرین بار بانکا فروشنده سنگین ارز شدن روی 20 تومن بود و رسید 12 تومن! و الان...
چطوری ایرانی...
پشیمون نشدی از نخریدن سکه های پیش فروش شده!

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
تحریم ها با شدت شروع شده و بر خلاف تبلیغات رسانه های دولتی تا چند ماه اینده صادرات نفت صفر خواهد شد... (معافیت چند کشور وارد کننده نفت به این شرط اعمال شده)
بله ، معافیت به صورت مشروط و فقط برای چند ماه به اون چند تا کشور داده شده و اون کشورها هم متعهد شده اند که طی ماه های آینده جایگزین نفت ایران رو پیدا کنند و به تدریج واردات نفت از ایران رو به صفر برسونند.
اگه حاکمیت ایران از تحریم های آمریکا نمیترسید ، برای جلوگیری از اجرایی شدن تحریم ها این همه خودش رو به در و دیوار نمیکوبید!

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,406
بله ، معافیت به صورت مشروط و فقط برای چند ماه به اون چند تا کشور داده شده و اون کشورها هم متعهد شده اند که طی ماه های آینده جایگزین نفت ایران رو پیدا کنند و به تدریج واردات نفت از ایران رو به صفر برسونند.
اگه حاکمیت ایران از تحریم های آمریکا نمیترسید ، برای جلوگیری از اجرایی شدن تحریم ها این همه خودش رو به در و دیوار نمیکوبید!
قشنگیش اینجاس هیچ کدوم حق دادن دلار ندارن و باید ایران جنس بگیره ازشون

MehrZaad

Registered User
لایک‌ها
98
دوستان تو کرج یا تهران برای خرید ؛ فرد یا صرافی مطمئنی رو تو پ خ معرفی کنید ممنون میشم

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
دوستان همچنان دلار جهانگیری خریدارم
اینم عکسش:
index.jpg

این دلار چون عکس جهانگیری روش چاپ شده 4200 تومانه
ولی من 300 تومان بالاتر 4500 میخرم
هر چقدر داشتین میخرم

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
گرون میشه ؟
من دلار بخرم خوبه؟

نظرم رو طلاست تو مبالغ بالا زیاد نوسان نداره آدم رو سکته نمیده

میگم گرون میشه چون می بینم انبار دارا هر چی پول داشتن جنس خریدن و خیلی ریز میفروشن و بکوب میخرن این یعنی منتظرن دوباره سرمایشون چند برابر بشه ..

حالا چه ربطی دارن به هم ؟

شبکه ارتباطی که اینا دارن هیچکی نداره قطعا بوی گرونی مجدد به مشامشون خورده

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
هنوز 30 تومن نشد؟:D
مثلا اومدی تیکه انداختی؟ :general404:
اوایل سال خودم تو بدترین حالت سکه رو تا اخر سال ۳ م تصور میکردم دلار هم نهایتا ۱۰ تومن... الان چنده؟
دلار از اون‌موقع شده ۴ برابر...
من امروز با ۵۰ هزار تومان ۱ دبه ماست ۱ بسته خرما و پنج عدد موز خریدم!
ما که فک نمی‌کردیم تا این حد اوضاع بد بشه ولی دیگه واسه شرایط بدتر و قحطی هم اماده شدیم...

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
چطوری ایرانی...
نه چون ارز خریده بودم
چیطوری عرب:D
مگه من مثل توام 2 تا سکه بگیرم برم زیر پتو هی چک کنم چند شد :D بنده ارز برای سفرهای کاری میگیرم و خیلی مثل شما الاف و بیکار نیستم ببینم چه کسی خرید کی نخرید چند شد ...به سلامتیت آسیب نزن اینقدر ممنون که نگران منی :general703:

Last edited:

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
نه چون ارز خریده بودم
چیطوری عرب:D
مگه من مثل توام 2 تا سکه بگیرم برم زیر پتو هی چک کنم چند شد :D بنده ارز برای سفرهای کاری میگیرم و خیلی مثل شما الاف و بیکار نیستم ببینم چه کسی خرید کی نخرید چند شد ...به سلامتیت آسیب نزن اینقدر ممنون که نگران منی :general703:
ولی تا جایی که یادم میاد شما معتقد به گل و بلبل شدن اوضاع بودی و پیش به سوی کاهش به کانال ۱۷۰۰ میکردی! و خریداران سکه رو سرزنش میکردی!
حالا خوبه همه چی مکتوب و مال شیش ماه پیشه که منکر میشی... هی روزگار سنگ پای قزوین هم جلوی شما کم میاره :)

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
چطوری ایرانی...

یادش بخیر طرف میگفت سکه 1800 گرونه باید بیاد زیر 1500:general404::general404: هر کی میگفت سکه میره بالا میگفت تحلیلت آبدوغ خیاریه:general404::general404: خودشم آدام اسمیت حساب میکرد و میگفت تحلیلم دقیقا مو به مو درست در اومده، چون سکه تا 2200 رفت و برگشت رو 1850 و پایین ترم میاد:D

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
طرف اومده پرسیده دلار 30 تومن نشد؟ مثلاً به خیال خودش خواسته طعنه بزنه بگه دیدید 13 آبان شد دلار 30 تومن نشد!
میگن دیدین 13 آبان هم تموم شد و تحریم روی قیمت دلار اثری نداشت!

یارو از برج 30 طبقه پرت شد پایین به طبقه بیستم که رسید گفت الحمدااله تا اینجاش که بخیر گذشت!

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
طرف اومده پرسیده دلار 30 تومن نشد؟ مثلاً به خیال خودش خواسته طعنه بزنه بگه دیدید 13 آبان شد دلار 30 تومن نشد!
میگن دیدین 13 آبان هم تموم شد و تحریم روی قیمت دلار اثری نداشت!

یارو از برج 30 طبقه پرت شد پایین به طبقه بیستم که رسید گفت الحمدااله تا اینجاش که بخیر گذشت!
حکایت کشتی سانچی هست که تحریم شده
اینا میگن امریکایی ها گاف دادند و چیزی که قعر دریاست و غرق شده رو تحریم کردند...
دیگه خبر ندارند میلیارد ها تومن از بیمه های خارجی که میخواستن بگیرن به همین بهانه مالیده شد رفت!

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
یادش بخیر طرف میگفت سکه 1800 گرونه باید بیاد زیر 1500:general404::general404: هر کی میگفت سکه میره بالا میگفت تحلیلت آبدوغ خیاریه:general404::general404: خودشم آدام اسمیت حساب میکرد و میگفت تحلیلم دقیقا مو به مو درست در اومده، چون سکه تا 2200 رفت و برگشت رو 1850 و پایین ترم میاد:D
بدون شرح:

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
ولی تا جایی که یادم میاد شما معتقد به گل و بلبل شدن اوضاع بودی و پیش به سوی کاهش به کانال ۱۷۰۰ میکردی! و خریداران سکه رو سرزنش میکردی!
حالا خوبه همه چی مکتوب و مال شیش ماه پیشه که منکر میشی... هی روزگار سنگ پای قزوین هم جلوی شما کم میاره :)
شما دو نفر چقدر حرص میخورید :D دست بردارن نیستین ازون زمان تا الان دارین میسوزید؟
بازم ممنون از اینکه اینهمه وقت گذاشتی پست عکس گرفتی نوشتی من هیچ کدومو نمیخونم چون وقت تلف کردنه...در هر صورت جواب خودت توی عکس نوشته شده (ولی ظاهرا هنوز نفهمیدی) ممنون ازینکه جواب خودتم دادی نیاز به تکرار نیست:general711: نگران خودت و سلامتی مریدان بیکارت شدم اساسی..استاد جاده خاکی زدنی

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
تا ۱۸۵۰ اره ولی بعدشو خیر توی عکسم میبینی که همچین حرفی نزدم واز خودت تلاوت کردی:D۴۰۰ زیر ۲۲۵۰ میشه چند؟ نمیشه ۱۸۵۰؟ :general209: چرتکه بدم خدمتت:)
بنده تو راز بقا هم موجوداتی مثل شما ندیدم:general208:

Last edited:
بالا