برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
دلار ۱۲۲۰۰

فرستاده شده از MI 8 Liteِ من با Tapatalk

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
وقتی قیمت میره بالا زود میان می نویسن افزایش افزایش و داد وبیداد می کنن
حساب می کنند مثلا اگه پنج شنبه که قیمت در کف کف بود یک میلیون دلار می خرید و دو روز پیش که در سقف بود می فروختید فلان قدر سود می شد.
حالا قیمت میاد پایین اصلا خبری نیست که قیمت کاهش یافت
یا هر کس که میخرید چقدر ضرر می کرد
وقتی می گیم خب چرا اون روز سود رو گفتی
امروز هم ضرر بگو
چرا افزایش رو گفتی
کاهش رو پنهان می کنی
فورا به ما میگن :جماعت متوهم
اقا فقط شما عقل کل هستید و ما متوهم
قبول
اما لطفا و خواهشا حساب کنید اگر کسی اون روز یک پارت دلار می خرید و امروز می فروخت چقدر ضرر می کرد
فقط همین

Last edited:

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
دلار ۱۲۲۰۰

فقط یک آدم متوهم و بی تجربه و بی دانش حرف از فروش در کف و خرید در سقف میزنه. اونی که متوهم نیست و حواسش جمعه، یا پلکانی میخره و میفروشه یا اینکه جوزده نمیشه و هیچوقت تو کف نمیفروشه و تو سقف نمیخره. در ضمن همیشه قرار نیست بازار ارز سودده باشه. بعضی وقتا ضرر هم میکنی. مهم برآیند معاملات هست که معمولاً همیشه مثبته

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
وقتی قیمت میره بالا زود میان می نویسن افزایش افزایش و داد وبیداد می کنن
حساب می کنند مثلا اگه پنج شنبه که قیمت در کف کف بود یک میلیون دلار می خرید و دو روز پیش که در سقف بود می فروختید فلان قدر سود می شد.
حالا قیمت میاد پایین اصلا خبری نیست که قیمت کاهش یافت
یا هر کس که میخرید چقدر ضرر می کرد
وقتی می گیم خب چرا اون روز سود رو گفتی
امروز هم ضرر بگو
چرا افزایش رو گفتی
کاهش رو پنهان می کنی
فورا به ما میگن :جماعت متوهم
اقا فقط شما عقل کل هستید و ما متوهم
قبول
اما لطفا و خواهشا حساب کنید اگر کسی اون روز یک پارت دلار می خرید و امروز می فروخت چقدر ضرر می کرد
فقط همین
تاپیک اسمش مشخصه سرمایه گذاری. کسی که سرمایه گذار باشه باید اطلاعات درست حسابی داشته باشه راجع به چیزی که روش سرمایه میذاره. اگه شما اطلاعات درست داشته باشی و وارد یه سرمایه گذاری بشی، 10 بار معامله کنی قطعا بیلانت باید مثبت باشه، 6 تا سود 4 تا ضرر، یا 7 تا سود 3 تا ضرر و ... بیلانت منفی باشه یعنی اینکاره نیستی و باید خارج بشی از این بازار. مطمئنا هدف از سرمایه گذاری هم سوده، به خاطر همین سود رو حساب میکنن و میگن. اگه قرار باشه جایی ضررهای سرمایه گذاری روی یه آیتمی حساب بشه و هی گفته بشه نخرید نخرید اون جا اسمش باید تاپیک سرمایه نگذاری باشه. مثلا شما میتونی یه تاپیک بزنی به اسم سرمایه نگذاری روی ارز و طلا و اونجا کاهش ها و ضررها رو حساب کنی مردم رو روشن کنی

من دیروز وقتی دلار از 12200 شده بود 12700 گفتم فردا(یعنی امروز)احتمال بازگشت به روند نزولی بسیار بیشتره(همین الان چندتا پست قبلتر میتونید ببینید) و اتفاقا به شدت هم نزولی شد. چرا؟ نه جادوگرم نه دستیار همتیم، فقط وقت گذاشتم خوندم و خرده اطلاعاتی کسب کردم. تعصب چه روی افزایش چه روی کاهش به هیچ دردی نمیخوره. نه اونی که تو مقاومت میخره و همش دنبال افزایشه مال این بازاره نه شمایی که حتی مواقع افزایش های 5 درصدی روزانه برای سرمایه گذارا و نوسان گیرا درصد ضرر حساب میکنی مال این صحبتایی.

فقط همین
اگه کسی رو 12700 یه میلیون دلار میخرید رو 12200 میفروخت 500 میلیون ضرر میکرد. اینم جواب سوال مهم و کلیدی شما

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
@web-developer در ضمن شما آبان و آذر پارسال که دلار از 18 اومد رو 11 12 مدام تو این تاپیک پرسه میزدی و نمک میریختی و داستان خرید گوجه و رب گیری و این چیزا تعریف میکردی اما وقتی از ابتدای دی ماه بازار تو یه موج صعودی طولانی قرار گرفت و تقریبا 5 ماه یکسره صعود داشتیم خبری ازت نبود. حداقل توصیه ها و نصیحتهاتو بذار واسه کاری که خودت توش سابقه دار نباشی.

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
‏لب‌تاب لنوو مدلF که پارسال با دلار۱۶هزارتومانی ۷میلیون بود ، امروز با دلار ۱۱هزارتومانی ۹میلیون و ۶۰۰هزار تومان بفروش میرسد...(مربوط به هفته پیش)
دیجی کالا

نکنه منتظری دلار ارزون بشه که بتونی فلان جنس رو بخری!؟ بشین تا قیمت اجناس بیاد پایین :))

یا نکنه هنوزم با این جمله "با کاهش قیمت ارز، قیمت اجناس همون لحظه پایین نمیان" خودتو گول میزنی!؟
چند ماه گذشته، قیمت ارز ۳۰درصد اومده پایین، ولی اجناس کم که نشدن هیچ، در جهت مخالف ۲۰درصد هم افزایش پیدا کردن :|

دلیلش هم روشنه، ارزی که باید بدن به وارد کننده تا جنس وارد کنه رو قطع کردن، و دارن توی فردوسی و صرافی‌ها میدنش دست دلال‌هاشون، تا اینجوری قیمت رو ظاهری کنترل و پایین بیارن، ولی نتیجه رو توی بازار به وضوح داریم میبینیم
(قضیه همون یاروست که اره فلان‌جاش گیر کرده بود، نه میشه درش بیاری و نه میشه هلش بدی تو .. :)))

e25fef7ee29271f82c75897b4c4fdfa5.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
اینکه اینجا اسمش سرمایه گذاری روی ارزه همه می دونیم
ولی قرار باشه همه اش بنویسیم فلان قدر سود
بهمان قدر سود
این نمیشه سرمایه گذاری
بلکه میشه کلاهبرداری
یک سرمایه گذار نباید بیاد بگه مثلا دوماه پیش در کف می خریدید و یک ماه پیش در سقف می فروختید فلان قدر سود می کردید
این رویا پردازیه که متاسفانه چندین صفحه اس شما دائم تکرار می کنید و خبر از رشد قیمت دلار می دید
شاید ما در این کشور نیستیم یا شما دارید قیمت دلار برحسب پول کشور دیگه رو میگید
پس خواهشا رویا پردازی رو با سرمایه گذ اری تفکیک کنید

Last edited:

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
بعضی از دوستان ظاهرا باورشون شده مرجع قیمتگذاری دلار تو بازار این تایپیکه!و هر دفعه یه ایراد از قیمتگذاری میگیرن.دلارو با افزایش و کاهش میزاریم ایراد میگیرن.دلارو فقط قیمت میزاریم بازم ایراد میگیرن.

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
@web-developer در ضمن شما آبان و آذر پارسال که دلار از 18 اومد رو 11 12 مدام تو این تاپیک پرسه میزدی و نمک میریختی و داستان خرید گوجه و رب گیری و این چیزا تعریف میکردی اما وقتی از ابتدای دی ماه بازار تو یه موج صعودی طولانی قرار گرفت و تقریبا 5 ماه یکسره صعود داشتیم خبری ازت نبود. حداقل توصیه ها و نصیحتهاتو بذار واسه کاری که خودت توش سابقه دار نباشی.
اون موقع ما گفتیم قیمت دلار ثابت می مونه
هزار نفر ساعت فحش و ناسزا می شنیدم
بنده خدا مدیران فروم چند نفر رو بن کردن و یا تاپیک رو بستن
دائم می نوشتید که دلار به بالای 30 تومن می رسه
کجا رفتن ادمهایی که می گفتن 22 بهمن دلار میشه 20 تومن
من باز ساکت موندم و در 22 بهمن گفتم اقا خبری نشد که به جای جواب فقط ناسزا شنیدیم و گفتید اینجا تاپیک سرمایه گذاریه
برو بعد اردیبهشت بیا
الانم هر بدبختی که رفته سکه رو روی 5 تومن خریده
10 ماه دستش مونده
و باز یک عده در کمال پر رویی میگین که دلار میره بالا و له له افزایش میزنن
فقط در این تاپیک مینویسید افزایش دلار
بعد میگین سرمایه گذاری
نه داداش
سرنا رو سروته گرفتین

Last edited:

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
دوست عزیز لطفا تا چیزی رو نمیدونی نظر نده..اون موردی که من نوشتم فقط در جواب دوستی بود که گفته بود دلار این هفته زیر ۱۱ میاد.خواستم مقایسه کنم که دوستمون متوجه بشه بازار ارز قابل پیش بینی دقیق نیست و هیچوقت نمیشه نظر قطعی داد.الانم به نظرم بحث رو ادامه ندید تا تایپیک از روالش خارج نشه.از امروزم بنده فقط قیمت خالی میزارم که دوستان به کلمه کاهش یا افزایش گیر ندن.اگر کسی هم فکر میکنی اینجا دلاله و از خداشه دلار بره بالا اشتباه میکنی چون اگر کسی تو کار باشه نمیاد روزانه اینجا وقت بزاره.میره تو بازار فعالیتش رو انجام میده و قیمتهای مورد نیازشم از جاهایی که خودش میدونه میگیره
اینکه اینجا اسمش سرمایه گذاری روی ارزه همه می دونیم
ولی قرار باشه همه اش بنویسیم فلان قدر سود
بهمان قدر سود
این نمیشه سرمایه گذاری
بلکه میشه کلاهبرداری
یک سرمایه گذار نباید بیاد بگه مثلا دوماه پیش در کف می خریدید و یک ماه پیش در سقف می فروختید فلان قدر سود می کردید
این اسم رویا پردازیه که متاسفانه چندین صفحه اس شما دائم تکرار می کنید و خبر از رشد قیمت دلار می دید
شاید ما در این کشور نیستیم یا شما دارید قیمت دلار برحسب پول کشور دیگه رو میگید
پس خواهشا رویا پردازی رو با سرمایه گذ اری تفکیک کنید

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
ورود به اینکار همراه با ریسکه.هر کی وارد این بازار بشه خودشو برای ضرر هم باید آماده کنه.بعدشم مطمئن باش نظر دادن ما تو این تایپیک رو تصمیم هیچکس تاثیری نداره.
من باز ساکت موندم و در 22 بهمن گفتم اقا خبری نشد که به جای جواب فقط ناسزا شنیدیم و گفتید اینجا تاپیک سرمایه گذاریه
برو بعد اردیبهشت بیا
10 ماه دستش مونده
بعد میگین سرمایه گذاری
نه داداش
سرنا رو سروته میخای گرفتین

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
حالا از این به بعد هر وقت دلار کاهشی شد شما بیا قیمت بزار و با فونت بزرگ بنویس کاهشی که همه دوستان متوجه بشن
برو بعد اردیبهشت بیا
10 ماه دستش مونده
بعد میگین سرمایه گذاری
نه داداش
سرنا رو سروته میخای گرفتین

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
حرف بیخود و غیر علمی بود، چون تا الان 48 ساعت پیاپی دلار ثابت نبوده. تو یک سال گذشته 4 موج بزرگ افزایشی و کاهشی و ده ها ریز موج کاهشی افزایش داشتیم.
هیچ احمقی چنین چیزی نگفته تو این تاپیک
برو بعد اردیبهشت بیا
19 اردیبهشت دلار به 15800 و سکه 5250 رسید
10 ماه دستش مونده
اون بدبختی که آخر 96 سکه 1500 نخرید تا 6 ماه بعد 5500 بفروشه و اون بدبختی که آذر 97 سکه 3300 نخرید تا 5 ماه بعد 5200 بفروشه هم نقطه مقابل این افرادن. برای اینها که پولهاشون توی بانک پودر شد و حاصل سالها دسترنجشون از بین رفت هم دل بسوزون. اتفاقا درصد این افراد بسیار بسیار بیشتر از اوناییه که سکه 5 تومن خریدن و نگرانشونی.
نه داداش
سرنا رو سروته گرفتین
نه مال صحبت درباره دلار و سکه ای، نه چیزی برای ارائه داری. اگه داری بسم الله. موجهای نزولی و صعودی و اهداف کلی بازار رو طی 6 ماه یا یک سال اینده مشخص کن. بقیه حرفات مال قهوه خونه و تو تاکسیه و ارزش خاصی نداره

Last edited:

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
سکه همین دو ماه پیش بالای 5 تومن بود

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,556
اون بدبختی که آخر 96 سکه 1500 نخرید تا 6 ماه بعد 5500 بفروشه و اون بدبختی که آذر 97 سکه 3300 نخرید تا 5 ماه بعد 5200 بفروشه هم نقطه مقابل این افرادن. برای اینها که پولهاشون توی بانک پودر شد و حاصل سالها دسترنجشون از بین رفت هم دل بسوزون. اتفاقا درصد این افراد بسیار بسیار بیشتر از اوناییه که سکه 5 تومن خریدن و نگرانشونی.

نه مال صحبت درباره دلار و سکه ای، نه چیزی برای ارائه داری. اگه داری بسم الله. موجهای نزولی و صعودی و اهداف کلی بازار رو طی 6 ماه یا یک سال اینده مشخص کن. بقیه حرفات مال قهوه خونه و تو تاکسیه و ارزش خاصی نداره
من یکی از این بدبخت ها هستم :D اون موقع 10-15 میلیون تو بانک (صندوق سرمایه گذاری) داشتم به دلخواه اینها عمل کردم، الان ارزش پولم شده یک سوم. چند بار همین جا پست زدم خواستم لپ تاپ و دوربین DSLR بخرم اون موقع هر دو 4 میلیون می شدن. الان همونا شدن 11 میلیون تومن. الان کی این 7 میلیون اختلاف رو میده؟
یا اگه سکه میگرفتم اون موقع می تونستم 10 تا بگیرم الان به زور 3 سکه تمام و یه نیم سکه

اونی که سکه روی 5.5 میلیون خریده الان روی 26 درصد ضرره. اما ما چی ، 64 درصد ضرر..

Last edited:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
به دلخواه اینها عمل کردم
فکر کردی این بنده خدا به حرفهایی که میزنه واقعا اعتقاد داره؟ من با قاطعیت میگم اگه فردا بانک مرکزی سکه پیش فروش کنه و قیمت یکم پایین تر از بازار باشه همین آقای وب فلان از امشب با زنبیل تو صف میخوابه:)

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
دلار داره میره دوباره سمت ۱۱۶۰۰
بازی برای نوسانگیران هست این مملکت فقط

هیچ کالایی هم ارزون نمیشه
فقط راکد شده برای شروع موج بعدی گرونی

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179