• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

kolange

Registered User
لایک‌ها
2,097
دوستان به نظرتان خرید بیت کوین تا ۷ الی ۸ میلیون الان خوب هست؟ متاسفانه زمانی که رسید به ۳۷۰۰ خرید نکردم.پایینتر میاد یا خرید بزنم؟ ممنون

l3in

Registered User
لایک‌ها
103

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,712
برای بیت کوین باید جایی ثبت نام کرد؟ از کجا باید بخریم؟ ممنون میشم بطور مختصر کسی توضیح بده.

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
بیت کوین 40 درصد سقوط کرده(یعنی اگه صد میلیون میدادین بیت کوین الان شده 60 میلیون)
یه مسئله ایی که هست هیچ وقت چیزی که سقوط میکنه رو نخرین
بلکه برعکس
چیزی که روز به روز قیمتش بیشتر میشه رو بخرین
مثلا ریال نزدیک 80 درصد سقوط کرده و نباید ریال بخرید

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
لایک‌ها
16,664
بیت کوین 40 درصد سقوط کرده(یعنی اگه صد میلیون میدادین بیت کوین الان شده 60 میلیون)
بلکه برعکس

به نظر من ربطی نداره!

مثلا توی ایران آپارتمان بوده 250 میلیون رسیده به 170 میلیون.. بعد دوباره شده 500 میلیون، چون قیمتش افت داشته نباید بخریم؟

یا مثلا طلا که ریزش داشت نباید بخریم؟

سهام های آمریکایی که کلی ریزش کردن این چند روز دیگه هیچکس نمیخره؟

نفت که شد $10- $15 دلار دیگه کسی نباید بخره؟ :دی

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
بلکه برعکس
چرا ترویج می کنید چیزی رو که قیمتش گرون می شه بخرید اتفاقاً این کار باتجربه ها و حرفه ای هاست که وقتی چیزی قیمتشو از دست می ده و مردم سراغش نمی رند مثلاً طلا وقتی افت شدید می کنه و مغازه ها خلوت می شوند خریدارای واقعی اون زمان می خرند بعد از یه دورانی به هر قیمتی دلشون خواست می فروشند چون همش سوده ، یادمان نرفته وقتی طلا گرون شده بود چقدر از مردم عادی بودند طرف خونه اشو فروخته بود سکه گرون خریده بود بعد سکه با افت شدیدی مواجه شد طرف ناله می کرد با ضرر هنگفتی آورده بود سکه ها رو بفروشه یا اونایی که وام سریع برداشتند و سکه گرون خریدند یا اونانی که سکته زدند همشون در حین گرونی خریده بودند. برای خودم بارها اتفاق افتاده وقتی می دیدم قیمت طلا در سایت ها کاهشی شده دو سه روز بعدش بازار طلا سوت و کور بود و خلوت می شد فقط یه دل شجاع می خواد در این سوت و کوری و وقتی کسی طلا نمی خره وارد مغازه بشی خرید کنی که احتمال خیلی زیاد این خرید به سود می رسونه

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
یک‌میلیارد یورویی که از صندوق ذخیره ارزی برداشت شد روی بازار ارز هم یه نیمچه تاثیری گذاشت و امروز تا ۱۶ تومن پایین آورد...
هرچند طلا خیلی تحت تاثیر قرار نگرفت و توی همون محدوده ۶۵۰۰ مونده ...
حالا هم بعید نیست ارز داره یه کف سازی محکم میکنه تا آماده شه برای هدف بعدی که ۱۷ هستش
در شرایط نرمال و اگر اتفاق جدیدی نیوفته، با باز شدن بازار، احتمالا تقاضا برای خرید طلا بالا خواهد بود و باعث افزایش قیمت بشه (مخصوصا بعد ماه رمضون که خریدای مربوط به قبل و بعد عید هم بهش اضاف میشه)
فعلا چند روز یا چند هفته همتی میتونه با مقداری از این یک میلیارد برای خودش توی بازار جولان بده، تا ببینیم بعدش چی میشه [emoji6]

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
البته علت کمی پایین آمدن امروز رفع بلاک ۱.۶ میلیارد دلار بود

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
بلکه برعکس

رفتار مردم اینطوریه و زمانی که قیمت بالا میره میخرن و وقتی ریزش میکنه میترسن و میفروشن و معمولا هم ضرر میکنن . که اشتباهه

وقتی قیمت نزولیه و البته دلایل کافی واسه اینکه ارزش اون کالا پاییه و باید بیشتر باشه ، بهترین فرصت واسه خریده

اون کالا میتونه طلا ، ارز ، ارز دیجیتال ، ملک ، زمین ، سهام و هر چیز دیگه ای باشه .

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
تحلیل تکنیکال اگر ببینید روی نمودار دقیق
یه اصلاح تا 15900-15700 داشت/داره
و برگشت به 20-22

سلام

یعنی پیش بینی شما ینکه تا همین 15600 میاد و در عرض یک ماه اینده امکانش هست به 20 22 برسه ؟

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
این یه اصل تریده : همیشه با روند همراه شو.
وقتی بازار داره تصمیم می گیره روند قیمت چیزی باید بیشتر بشه ، این ربطی به یک فرد یا من و شما نداره این تفکر جمعی بازاره
حالا اگه میخایم خرید موفقی داشته باشیم باید با روند بازار شنا کنیم و گرنه غرق میشیم
اینجا چندتا مثال زدید مثلا قیمت اپارتمان که باید گفت قیمت اپارتمان روبه رشده و گرچه شما مخالفت می کنی ولی مثالت دقیقا همون حرف ماست
مثال بخاین بزنین باید بگین رفتین طلاتون رو تبدیل به ریال کردین و از دو سال پیش چی به سرتون اومده

همیشه با روند همراه باشید اگه میخاین ضرر نکنین اینجوری ممکنه کوتاه مدت ضرر کنین ولی چون روند در جهت شماست با صبر دوباره بازار برمیگرده
بهترین زمان خرید در جهت روند زمان اصلاح قیمتهاست.

@3POWER @Captive
@s.david.s
بحث مربوط به خرید کفش گران و گران فروشی ربطی به سفته بازی نداره و سلیقه فردیه مثلا به شخصه هیچ وقت میوه ارزان قیمت نمی خرم

Last edited:

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
این یه اصل تریده : همیشه با روند همراه شو.
وقتی بازار داره تصمیم می گیره روند قیمت چیزی باید بیشتر بشه ، این ربطی به یک فرد یا من و شما نداره این تفکر جمعی بازاره
حالا اگه میخایم خرید موفقی داشته باشیم باید با روند بازار شنا کنیم و گرنه غرق میشیم
اینجا چندتا مثال زدید مثلا قیمت اپارتمان که باید گفت قیمت اپارتمان روبه رشده و گرچه شما مخالفت می کنی ولی مثالت دقیقا همون حرف ماست
مثال بخاین بزنین باید بگین رفتین طلاتون رو تبدیل به ریال کردین و از دو سال پیش چی به سرتون اومده

همیشه با روند همراه باشید اگه میخاین ضرر نکنین اینجوری ممکنه کوتاه مدت ضرر کنین ولی چون روند در جهت شماست با صبر دوباره بازار برمیگرده
بهترین زمان خرید در جهت روند زمان اصلاح قیمتهاست.
نمودار بیت کویین به جز یک رشد نا متعارف در همین حدود بوده برعکس قیمت طلا که روند صعودی ماندگاری داره

@3POWER @Captive
@s.david.s
بحث مربوط به خرید کفش گران و گران فروشی ربطی به سفته بازی نداره و سلیقه فردیه مثلا به شخصه هیچ وقت میوه ارزان قیمت نمی خرم

حرفتون قبول دارم . اما به اون اصل باید این رو هم اضافه بکنید : با روند آینده همراه شو ...

هیچکسی نمیتونه با قاطعیت روند آتی رو مشخص بکنه و اگه شخصی دلیل منطقی کافی برای رشد داشته باشه اقدام به خرید میکنه چون امید داره رشد بکنه که علاوه بر اون دلایل باید مبنای تکنیکی قیمت رو هم در نظر بگیره چون تحلیل تکنیکال از گذشته بهمون یک سری نشونه واسه آینده میده .

البته اینم بگم که من نمگیم چیزی رو بخرید یا بفروشید و نه میگم چیزی قراره گرون بشه یا چیزی قراره ارزون بشه
از طرفی هم نمیگم که روند رو بشکونید چون واسه تغییر روند هیچکسی قدرت کافی نداره مگه اینکه توی بورس ایران اونم با سرمایه های چشم گیر !

اما به شخصه خودم همیشه وقتی به آینده چیزی خوشبین باشم روش سرمایه گذاری میکنم . مثلا قبل از گرونی اخیر دلایل برای افزایش قیمت ملک توی منطقه هدف من بالا بود ، بنابراین اقدام به خرید ملک کردم و بعدا گرونی اتفاق افتاد و مردم به تکاپو افتادن برای خرید .
تحلیل من اون موقع این بود و به اطرافیانم با دلیل و منطق میگفتم اقدام بکنید و مثلا یکی از دوستانم سپرده بانکیشو کامل تبدیل به ملک کرد و همینطور پدر یکی دیگه از دوستام رو قانع کردم به انجام این کار . یسری هم اون موقع میگفتن خونه چرا باید گرون بشه و دلیل نداره و قدرت خرید الان پایینه و بیشتر نمیشه یا همین الانم قیمت حبابیه و ... خلاصه حرفامو بیشتر به عنوان جوک برداشت میکردن و وقتی روند شروع شده بود تازه یا میخواستن بخرن ( البته منظورم اونایی بودش که سرمایه بلا استفاده داشتن ) یا فکر میکردن روند تموم شده ! بگذریم که هیچکدوم این دسته نخریدن . چون احساس میکردن قیمتا خیلی پرته درصورتی که پرت نبود و روز به روزم بالاتر رفت و تاجایی که تثبیت شد .

البته با شما موافقم که نباید با روند جنگید یعنی اگه به نظرت قراره قیمت پایین تر بره پس نباید خرید بکنی . چه قیمت خیلی ارزون باشه چه خیلی گرون باشه ! مثلا اگه اگه اگه دلار همینطوری سقوط بکنه تا 2000 تومن روی هوا نمیشه گفت بازم سقوط ادامه داره تا مثلا 1000 تومن یا 500 تومن
بر عکسشم هست اگه دلار تا 30000 تومن بالا بره نمیشه روی هوا گفت دیگه روند صعودی تموم شده چون ممکنه بازم بالا بره

در هر صورت باید با تحلیل جلو رفت و به تحلیل خودتم ایمان داشته باشی و با حرف بقیه سرد نشی

بالا