برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

rezafarhang54

Registered User
لایک‌ها
214
من که احتمال میدم دارن میشکن بالا
d.gif
که یکم بعد بتونن بکشن پایین
sg2ty8.gif

بالاخره روی کار اومدن منتخب مردم باید تاثیر داشته باشه
331.gif
علاوه بر این وضعیت برجامم خوب نیس

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
ول کردن دلار برای طی کردن مسیر طبیعی خودش ، به نظرم بیشتر از اینکه یک اتفاق بد باشه ، اتفاق خوبه . از این نظر خوبه که دست از دخالت توی مسائل اقتصادی بردارن . سیاست های کلان رو تعیین بکنن و اجازه بدن اقتصاد خودش به تعادل برسه

تا آخر امسال قاعدتا باید کفِ قیمتش به 28-29 برسه ، حتی اگه برجام هم به نتیجه برسه . غیر از این میشه فشردن فنر برای رها کردن اون در 3 یا 4 سال آینده

درسته که به مردم فشار میاد ولی فشارش از اینکه 3-4 سال با هر زوری شده پایین حفظ بکنن و بعد ولش بکنن یهو 3-4 برابر بشه ، کمتره
حداقل اینطوری فعالین اقتصادی تکلیفشون رو میدونن و میتونن بر اساس این موضوع تصمیمات بهتری بگیرن

تورم هم به اون شکل ربطی به تحریم نداره و باید یسری چیزا رو درست بکنن

سلام. در اصل بیشتر مشکلات اقتصادی ایران ریشه داخلی داره. من یک پست قبلا نوشته بودم در این خصوص و از دید خودم و تخصص خاصی در این حوزه ندارم. تولید نقدینگی و چاپ بدون پشتوانه پول و سود بانکی ( چقدر بودن افراد و بانک هایی که وام های کلان کارافرینی که باید میدادن رو گرفتن رفتن خونه خریدن و ساختن . اون خونه های بانک ها وام و کمک برای جوون های کشور بود که الان نمیتونن ته تهران هم خونه بخرن - یا یه عده وام از بانک های خارجی میگرفتن میذاشتن اینجا سود ان درصد بگیرن) عدم وجود و بی ارزش بودن تولید و تخصص و ایجاد زیر ساخت و بیشتر تو ایران دلالی و رانت ارزش داره و اون رو دوست دارن تا سختی ها و شیرینی های تولید. تعریف ادم زرنگ میشه پول درآوردن بدون کار کردن. بعضی ها دوست دارن یک شب همه چی درست شه بدون هزینه و یا وقتی به سمتی رسیدن منافع خودشون و اطرافیانشون اینه پولدار شن بدون زحمت و منفعتشون به منفعت جمع ارجعیت پیدا میکنه. این در سطح جامعه هست. در نهایت هر کسی هم که تو این کشور بمونه برای رفاه نسبی باید به این کار ها رو بیاره و یا بیخیال مسائل مالیش بشه.
باقیش مافیایی که بیش از چهل سال تو کشور ریشه داره انقدر قوی شده که هیچ کس حتی نمیتونه به اسم هاشون اشاره کنه و اسم هایی که اصلا کسی کمتر شنیده. تو هر چیزی مافیا درست کردن لعنتی ها. متاسفانه این هام مردم ایرانن و حکومت و مردم آینه هم دیگه شدن. به نظرم هزینه تمام این ها میشه اقتصاد تورمی.

یارو اومد گفت آلمان هم هشتاد میلیون جمعیت داره چرا ما نتونیم واقعا جک خنده داری گفت.😅😅

مشکلات خارجی هم هست. کلی کشور تو منطقه دارن با این وضع ایران سود میکنن. یه موقع ادم شک میکنه به این جناح ها شاید جاسوس های کشور های دیگه باشن که نوبتی عمل میکنن .در کل به نفع همه هست یک دشمن فرضی تو منطقه باشه به جز خود ایران. بخشیش هم مذاکره با دنیا و جهان هست که اجازه فروش و انتقال مالی و صادرات و ... بده. البته این مورد هم نفت و گاز برق بود که تنها مزیت خاورمیانه هست و رقیب ها زیاد شدن. باز اینجام کاسب تحریم داریم. در کل مسائل بسیار در هم تنیده هستند.

من فکر میکنم فرهنگ مردم و خاورمیانه ایران بیشتر مناسب سیستم پادشاهی بود تا دموکراسی که هر کس زورش برسه هر چی بخواد بره ار سر سفره برداره مثل جنگل شده. حداقل حداقل جایگاه ما چیزی بین ترکیه و قطر و یا کمی بهتر بود. البته که آمریکا نمیشدیم چه از نظر جذب نخبه ها و سرمایه ها. نتیجه آخرین تلاش برای تبدیل به قدرت منطقه و خط و نشون کشیدن هم چهل سال داریم پس میدیم.:ROFLMAO:

یه چیز جالب دیدم . برید تو اپارات ببینید معصومه ابتکار تو سن 19 سالگی چطوری انگلیسی با لهجه و روون صحبت میکنه تو سال 58 . ادمی که اصلا ایران نبوده چطور پاش اینجا باز شده و ادامه ماجرا سفارت و خیلی ادم های این شکلی دیگه.

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
به نظرتون همین‌طور میره بالا یا برنامه‌ای چیزی هست که فعلاً بالا بره و بعد که حضرت رئیسی اومد، دوباره یه ذره پایین بیاد و بگن فرشته نجات مردم باعث ارزونی دلار شد؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
به نظرتون همین‌طور میره بالا یا برنامه‌ای چیزی هست که فعلاً بالا بره و بعد که حضرت رئیسی اومد، دوباره یه ذره پایین بیاد و بگن فرشته نجات مردم باعث ارزونی دلار شد؟

چشم بازار به برجام هست فرقی نداره کی رو تخت پادشاهی باشه
الانم که صعودی هست چون مذاکرات متوقف شده و به نظر میاد بایدن سفتش کرده و قرار نیست تا سر کار اومدن رئیسی توافقی انجام بشه
اگر هم کلا توافق نشه که مسیر مشخصه

MH MD

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
26,125
کلا کشور ما که دچار تورم همیشگی هست ولی من فکر میکنم بایدن با رییسی هیچ توافقی نخواهد کرد . اگر با روحانی توافقی نشه دوباره میریم تو فاز گرونی . همین الان تا این حد میدونم که تو زمینه ساختمون سازی قیمت مصالح بالا رفته ولی کسی خریدار خونه نیست و سازنده ها به مشکل خوردن . کافیه خبر بیاد که توافق کنسله . یهو یک افزایش سریع خواهیم داشت .

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
همه جنسا چندین برابر شده اما دلار سکه تکون نمیخوره :(
عزیز من خیلی وقت پیش بود گفتم،،،کار دلار و سکه تموم شده هست تقریبا،،،نمیذارن دیگه بالاتر از این برن،،شاید 30 باشه تهش،،،

پس برای سرمایه جذاری فایده نداره دیگه،،،یکسال داره میشه،،سالگرد ریزش و رنج زدن،،،،!!! درحالی که در این یکسال گذشته 90 درصد اجناس دو یا سه برابر شده قیمتش،،،بیشتر هم داشتیم مثل 5 برابر،،،ولی دلار و سکه هیچی !!!

دلار بره بالا صدای کارشناسان احمق اقتصادی در میاد،،حتی صدای مردم بی بخار ایران هم شاید در بیاد،،،پس نمیذارن بره بالا،،،ولی خیلی خیلی خیلی راحت اجناس رو گرون میکنن و جیک کسی در نمیاد وخیلی بی سر و صدا البته،،،،و صدای این کارشناسان احمق در نمیاد،،

هنوز با قدرت ادامه داره صعود قیمت ها،،حتی در همین یک ماه گذشته چندین قلم تا 40 درصد افزایش قیمت داشتیم،،،ولی من نمیگم اینجا نگن دوستان یه وقت تاپیک دلاره منحرف نشه،،،!!!!!!

پس دلار رو بیخیال بشید،،،واقعا نمی ارزه کسی دیگه سرمایه گذاری بکنه تو این مارکت،،،و سکه هم طبعا منظورم هست،،سکه و طلا،،،

ارزش پولت میخوای حفظ بشه ؟ فقط جنس بگیرید،،فقط و فقط،،،پول داری برو دوچرخه بخر 7/8 تا بذار خونت،،بعدش اگهی کن قیمت روز خدا وکیلی ازت میخرن،،،یکم کمتر بده رو هوا میبرن،،،صفرش،،،حتی کارکردش،،،،من خودم سه تا خریدم سال قبل تیر 99،،کاش 10 تا میخریدم،،،والله قسم 6/500 پول دادم هر کدوم رو،،،الان میرم میپرسم میگه 15 شده،،!!!،،،بعدش همون سال قبل میدونی چی گقت ؟،،گفت فروردین میومدی 3 تومن بود !!!!! الان شده دو برابر تا تیر ماه،،،الان هم شده 5 برابر نسبت به فروردین سال قبل،،،و 2 و نیم برابر نسبت به قیمت خرید من،،ببین چه خبره فقط،،،، یه مثال زدم فقط،،،،،هر چیزی رو میشه خرید و انبار کرد،،،اجناس صعودی هست،،همیشه صعودی هست،،،یا ثابت میمونه چند ماهی،،که نمیمونه،،،یا میره یه کله بالا،،،دیگه تو این یکسال گذشته به همه اثبات شد،،

ریزش دلار = افزایش شدید قیمت اجناس!!

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
همه جنسا چندین برابر شده اما دلار سکه تکون نمیخوره :(
4 سال اول هر رییس جمهور دلار ثابت
3 سال دوم افزایشی
1 سال آخر پایین کشیدن زوری برای دادن به بعدی

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
عزیز من خیلی وقت پیش بود گفتم،،،کار دلار و سکه تموم شده هست تقریبا،،،نمیذارن دیگه بالاتر از این برن،،شاید 30 باشه تهش،،،

پس برای سرمایه جذاری فایده نداره دیگه،،،یکسال داره میشه،،سالگرد ریزش و رنج زدن،،،،!!! درحالی که در این یکسال گذشته 90 درصد اجناس دو یا سه برابر شده قیمتش،،،بیشتر هم داشتیم مثل 5 برابر،،،ولی دلار و سکه هیچی !!!

دلار بره بالا صدای کارشناسان احمق اقتصادی در میاد،،حتی صدای مردم بی بخار ایران هم شاید در بیاد،،،پس نمیذارن بره بالا،،،ولی خیلی خیلی خیلی راحت اجناس رو گرون میکنن و جیک کسی در نمیاد وخیلی بی سر و صدا البته،،،،و صدای این کارشناسان احمق در نمیاد،،

هنوز با قدرت ادامه داره صعود قیمت ها،،حتی در همین یک ماه گذشته چندین قلم تا 40 درصد افزایش قیمت داشتیم،،،ولی من نمیگم اینجا نگن دوستان یه وقت تاپیک دلاره منحرف نشه،،،!!!!!!

پس دلار رو بیخیال بشید،،،واقعا نمی ارزه کسی دیگه سرمایه گذاری بکنه تو این مارکت،،،و سکه هم طبعا منظورم هست،،سکه و طلا،،،

ارزش پولت میخوای حفظ بشه ؟ فقط جنس بگیرید،،فقط و فقط،،،پول داری برو دوچرخه بخر 7/8 تا بذار خونت،،بعدش اگهی کن قیمت روز خدا وکیلی ازت میخرن،،،یکم کمتر بده رو هوا میبرن،،،صفرش،،،حتی کارکردش،،،،من خودم سه تا خریدم سال قبل تیر 99،،کاش 10 تا میخریدم،،،والله قسم 6/500 پول دادم هر کدوم رو،،،الان میرم میپرسم میگه 15 شده،،!!!،،،بعدش همون سال قبل میدونی چی گقت ؟،،گفت فروردین میومدی 3 تومن بود !!!!! الان شده دو برابر تا تیر ماه،،،الان هم شده 5 برابر نسبت به فروردین سال قبل،،،و 2 و نیم برابر نسبت به قیمت خرید من،،ببین چه خبره فقط،،،، یه مثال زدم فقط،،،،،هر چیزی رو میشه خرید و انبار کرد،،،اجناس صعودی هست،،همیشه صعودی هست،،،یا ثابت میمونه چند ماهی،،که نمیمونه،،،یا میره یه کله بالا،،،دیگه تو این یکسال گذشته به همه اثبات شد،،

درست میگی من خودم مغازدار هستم و از روند صعودی و وحشناک اجناس به خوبی خبر دارم اما چون معامله سکه و دلار راحت بود خیلی راحتر میشد سرمایه رو نگهداشت خرید فروش اجناس هم خوبه اما باید منتظر مشتریش باشی یا اینکه حواست خیلی جمع باشه جنسهای فیک بهت ندن بازار پر از جنسهای فیک شده اما بازم حسم میگه اینا اون فنر دلار رو نگهداشتن و کی رها بشه خدا میدونه

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
درست میگی من خودم مغازدار هستم و از روند صعودی و وحشناک اجناس به خوبی خبر دارم اما چون معامله سکه و دلار راحت بود خیلی راحتر میشد سرمایه رو نگهداشت خرید فروش اجناس هم خوبه اما باید منتظر مشتریش باشی یا اینکه حواست خیلی جمع باشه جنسهای فیک بهت ندن بازار پر از جنسهای فیک شده اما بازم حسم میگه اینا اون فنر دلار رو نگهداشتن و کی رها بشه خدا میدونه
کاملا درسته عزیز،،درسته خیلی خیلی راحت بود فروش طلا خصوصا و دلار،،،ولی فعلا که میبینید،،اوضاع خوب نیست،،،در مورد فنر مشخص نیست عزیز،،،مثلا خودت فرض کن،،،دلار 40 تومنی،،؟؟ با عقل جور در نمیاد،،،خوب نیست برای حکومت !!! و صدا ها در میاد بعدش،،،،باز مشخص نیست هیچی و کسی نمیدونه چی بشه،،من نظرم رو گفتم فقط،،حدسیات هست

خب ادم عاقل چه میکنه الان به نظر شما ؟؟،،،با خودشون میگن خب ما اجناس رو همینطوری ببریم بالا قیمت هارو،،،هر ماه افزایش بدیم قیمت هارو،،،همه چیز رو بلا استثنا،،،و دلار رنج بزنه،،،کدوم بهتره ؟؟،،قطعا اجناس عزیز،،،،وقتی جنس هارو میبرن بالا در امدشون جور میشه دیگه،،،دیگه بیخیال دلار هستن،،و بی سرو صدا هم هست،،ملت که بیخیالن،،،و خیلی راحت میبریم بالا همش،،،فقط دلار رو نگه داریم فوکوس نکنن روش،،،پس روش اول بهتره تا بیان دلار رو بکنن مثلا 40 تومن،،!!!! و حمله کنن بهشون این کارشناسا و حتی خود مردم،،

در مورد جنس های فیک هم 100 درصد موافقم،تو همه چیز فیک زیاد شده اونم وحشتناک،،،،

من یه مثال بزنم،،،دو ماه پیش بود یه شلوار اینترنتی خرید کردم،،،۱۵۰ تومن،،،باور میکنی هنوز یکبار شسته نشده بود،،که داغون شد و پاره شد !!! یعنی در این حد افتضاح بوده پارچش،،،خوبش از 500 تومن شروع میشه !!!!!!!،،فقط مثاله این،،،تو همه چیز،،،کیفیت شدیدا پایین اومده،،قیمت ها رفته بالا اونور،،،

جنس درجه سه چهار وارد میکنن،،،بعدش به قیمت جنس درجه یک میفروشن و هیچ خبری هم نمیشه،،،

عمق گرونی رو وقتی میشه فهمید که جنس خوب بخوای بخری،،،خوب !!! از هر چیزی خوبش رو بخوای باید خییییییلی خرج کنی الان،،،وگرنه اشغالش هست،،،اونم گرونه تازه،،،ولی نه مثل خوبش،،،

الان یه موتور بسیار بسیار بسیار معمولی 40 تومنه،،،معمولی و خیلی معمولی !! خوبش از 100 تومن شروع میشه،،تازه خیلی خوب هم
نه،،،خوب فقط،،،دوچرخه مثلا خیلی معمولی الان 15 تومنه،،،خوبش از 25/30 تومن تقریبا شروع میشه،،سبک باشه و کار بکنه برات،،

اوضاع خیت هست برای این میگم عزیز !

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,811
اینکه اجناس میره بالا ربطی به دلار نداره
هر کالایی بعد از افزایش دلار یکروزی به قیمت واقعی دلاریش میرسه
حالا تون کالا میخواد هر چی باشه
بعضی کالاها طول میکشه
بعضی کالاها مثل ماشین فردای افزایش دلار میره بالا

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
کاملا درسته عزیز،،درسته خیلی خیلی راحت بود فروش طلا خصوصا و دلار،،،ولی فعلا که میبینید،،اوضاع خوب نیست،،،در مورد فنر مشخص نیست عزیز،،،مثلا خودت فرض کن،،،دلار 40 تومنی،،؟؟ با عقل جور در نمیاد،،،خوب نیست برای حکومت !!! و صدا ها در میاد بعدش،،،،باز مشخص نیست هیچی و کسی نمیدونه چی بشه،،من نظرم رو گفتم فقط،،حدسیات هست

خب ادم عاقل چه میکنه الان به نظر شما ؟؟،،،با خودشون میگن خب ما اجناس رو همینطوری ببریم بالا قیمت هارو،،،هر ماه افزایش بدیم قیمت هارو،،،همه چیز رو بلا استثنا،،،و دلار رنج بزنه،،،کدوم بهتره ؟؟،،قطعا اجناس عزیز،،،،وقتی جنس هارو میبرن بالا در امدشون جور میشه دیگه،،،دیگه بیخیال دلار هستن،،و بی سرو صدا هم هست،،ملت که بیخیالن،،،و خیلی راحت میبریم بالا همش،،،فقط دلار رو نگه داریم فوکوس نکنن روش،،،پس روش اول بهتره تا بیان دلار رو بکنن مثلا 40 تومن،،!!!! و حمله کنن بهشون این کارشناسا و حتی خود مردم،،

در مورد جنس های فیک هم 100 درصد موافقم،تو همه چیز فیک زیاد شده اونم وحشتناک،،،،

من یه مثال بزنم،،،دو ماه پیش بود یه شلوار اینترنتی خرید کردم،،،۱۵۰ تومن،،،باور میکنی هنوز یکبار شسته نشده بود،،که داغون شد و پاره شد !!! یعنی در این حد افتضاح بوده پارچش،،،خوبش از 500 تومن شروع میشه !!!!!!!،،فقط مثاله این،،،تو همه چیز،،،کیفیت شدیدا پایین اومده،،قیمت ها رفته بالا اونور،،،

جنس درجه سه چهار وارد میکنن،،،بعدش به قیمت جنس درجه یک میفروشن و هیچ خبری هم نمیشه،،،

عمق گرونی رو وقتی میشه فهمید که جنس خوب بخوای بخری،،،خوب !!! از هر چیزی خوبش رو بخوای باید خییییییلی خرج کنی الان،،،وگرنه اشغالش هست،،،اونم گرونه تازه،،،ولی نه مثل خوبش،،،

الان یه موتور بسیار بسیار بسیار معمولی 40 تومنه،،،معمولی و خیلی معمولی !! خوبش از 100 تومن شروع میشه،،تازه خیلی خوب هم
نه،،،خوب فقط،،،دوچرخه مثلا خیلی معمولی الان 15 تومنه،،،خوبش از 25/30 تومن تقریبا شروع میشه،،سبک باشه و کار بکنه برات،،

اوضاع خیت هست برای این میگم عزیز !
بله متاسفانه جنسهای داخلی هم کیفیت خوبی نداره مثال همین خودروهای داخلی پر ایراد و خطرناک هستن چون از بی کیفیت ترین ابزار و مواد داخلشون بکار رفته من زیاد بحثو از تاپیک خارج نمیکنم اما بشخصه میخوام بگم سوختیم هممون توی این مملکت سوختیم من هرجای دیگه بودم از اینی که هستم خیلی خیلی بهتر بودم حتی شماها هم همینطور

HALO

Registered User
لایک‌ها
293

اخه با منطق جور در نمیاد قیمت دلار پایین بمونه ولی قیمت بقیه وسایل بالا بره(البته میدونم توی این مدت داستان به این شکل بوده ولی توی بلند مدت)
اونم وقتی که بیشتر جنس های بازار ایران وارداتین و با ارز و دلار وارد میشن
من نظرشخصیم اینه که این افزایش قیمتها هنوز تحت تاثیر نوسانات دلار و افزایش قیمت دلاریه که قبلا اتفاق افتاده بود و با موج بعدی افزایش قیمت دلار بازم قیمت اجناس و وسایل بالاتر میرن
وقتی بر فرض یه وسیله خارج از ایران ۲۰ دلاره و دلارم برای مدتی قیمت ثابتی داره(مثلا ۲۵ هزارتومن)منطق میگه قیمت اون وسیله باید حول و حوش ۵۰۰ هزار تومن باشه و تا وقتیکه قیمت دلار تغییر نکنه قیمت اون وسیله هم تغییر نکنه
همین الانم اگر شما قیمت تمام وسایل وارداتی رو با قیمت ارزیشون مقایسه کنید این دو عامل با همدیگه همخونی دارن(البته به جز موارد خاصی که توی تمام دنیا کمبود وجود داره و توی خارج هم قیمت ثابت و مشخصی ندارن)

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
نظر دوستان چیه تا بازه زمانی آخر مرداد پایین تر میاد یا بالا میره ؟

اخباری که میاد حاکی از اینه که دور آخر مذاکرات همون اواخر مرداد هست ...
فکر میکنم همین بازه 23.5-25 بچرخه تا نتیجه معلوم بشه

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
اخباری که میاد حاکی از اینه که دور آخر مذاکرات همون اواخر مرداد هست ...
فکر میکنم همین بازه 23.5-25 بچرخه تا نتیجه معلوم بشه
حالت 1 ) دولت فعلی زورش به دولت بعدی میرسه و قیمت رو 20 اینا میرسونه که کار دولت بعد سخت بشه
حالت 2) دولت فعلی زورش به دولت بعدی نمیرسه و قیمت همینجا ها میمونه

حالت 1 محتمل تر هست به نظرم

بالا