برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
سلام دوستان

این تاپیکو زدم جهت تحلیل و بررسی ارز مخصوصا دلار شبیه تاپیکی که در مورد سکه هستش

در مورد اطلاعاتی در مورد این که کی ارزهای مختلف ارزون میشن یا گرون چه موقع وقت مناسبیه برای خرید و یا فروش اینجا میشه بحث کرد

قیمت امروز :

دلار آمريکا خرید : 1242 فروش : 1250

يورو خرید : 1774 فروش : 1784

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
اگه بازار ما تغییراتش با بازار دنیا هماهنگ باشه
در اینده پوند و یورو ارزون میشن و دلار افزایش پیدا میکنه

mmft

Registered User
لایک‌ها
58
منم شنیدم دلار گرون میشه ولی طلا دیگه خیلی تغییر نمیکنه درحد دلار
کاش افراد متخصص با دلایل علمی میومدن این حرفهای آماتوری رو تحلیل و بررسی میکردن و نظر میدادن
آقا درهم رو هم قاطی این ارزها کنی بد نیست ما استقبال میکنیم بالاخره هرچی باشه نصف کالاهای کشور ما داره از دوبی میاد ایران البته خود درهم از هزارتاچیز دیگه تاثیر میگیره قیمت روزانش که یکیش قیمت دلار و ارزهای خارجیه!
خلاصه راجع به دلار اگه کسی اطلاعاتی داره بگین ممنون میشیم یاد بگیریم

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
یعنی دلار قراره بیشتر گرون بشه یعنی قرار نیست بیاد پایین :(

خدایی من کارم مرتبط با دلاره 15 روزه کارم لنگه

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
از دوستان بابت به اشتراک گذاشتن اطلاعاتشون ممنونم مخصوصا damavandieh

حالا به نظرتون کی میاد پایین چون فکر نمیکنم این قیمت باقی بمونه همیشه که میره بالا بعد از یه مدت میاد پایین و بعد دوباره ...
هر چند این دفعه دیگه خیلی رفته بالا !!!!

قیمت امروز :

دلار : خرید 1240 فروش 1250

یورو : خرید 1770 فروش 1780

درهم امارات : خرید 338 فروش 344

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
اگه بشه اینجا دلار بخری بری خارج از کشور یورو و پوند بخری بیاری ایران بفروشی الان بشه سود خوبی کرد
چون اینجا یورو و پوند بالا هستن اما اونجا چون به بازار وصله پایین هستند
نظرتون چیه ؟

damavandieh

Registered User
لایک‌ها
18
عرض کردم یورو و دلار بهترین برای سرمایه گذاری نیستند، شما مرتب نرخ یورو می زنید؟! دست بردار نیستید نه؟

من در اینجا، هشدار ویژه می دهم که یورو به هیچ عنوان نباید برای سرمایه گذاری شود، مخصوصا برای افرادی حرفه ای نیستند.

ماجرای یونان:

یونان یک شکور عضو ناحیه یورو است، اوایل سالهای 2000، یونان خیلی دست و پا زد که جز یورو قرار بگیرد. برای این کار، اتحادیه اروپا و بانک مرکزی اروپا، شروط و شاخصهای اقتصادی تعیین کرده بودند که کشورهایی که م یخواستند عضو بشوند، باید این استانداردها و شاخصها در اقتصادشون وجود داشت

اما!! بارها گفته اند که دروغگو در نهایت کار به جایی نمی برد و باید در صداقت داشت و زیرکانه ترین زیرکی، پرهیزگاری است!!

النجات فی الصدق!!!

ولیکن یونان تصمیم گرفت با دروغ و دستکاری در دفاتر، به اتحادیه اروپا بپیوندد!! که نتیجه این شد که یک اقتصاد ضعیف وارد یک ناحیه و واحد پولی قوی شد، که در نهایت امروز به گدایی افتاده، چون کشش نداره.

الان اگر یونان واحد پول قبلیشو داشت، به هیچ عنوان ورشکست نمی شد، نهایتا این بود که ارزش پولشو پایین می آورد. اما، حالا .... خب اتحادیه اروپا و فرانسه و آلمان که برای یونان نمیان ارزش یورو را پایین بیارن

اتحادیه اروپا و آلمان، که موتور اقتصاد اورپاست، یک صندق نجات تشکیل دادند، که به یونان گدا وام بدهند( اینم اضافه کنم که یونان، ملتشم ...... به هر حال این سرنوشت یک ملت و جامعه دروغگو است که می تونه عبرت باشه، اینها حقوق بازنشستگی مرده ها را هم می گرفته اند و به جایی گزارش نمی دادند!! البته همه جا هم خوب است و هم بد.. رفتار بد پلیس یونان با پناهنده های ایرانی و چپاندن آنها در کانیتنتر داغ زیر آفتاب... ولی همیشه یکی اون بالا هست....)

خلاصه یونان گدا، خیال کرد وام می گیره وضعش خوب میشه، اما...

امان از راه دور و رنج بسیار!!

در اتحادیه اروپا همگرایی وجود نداره، و برخی از کشورهای اروپایی خواستار ضمانتهای بانکی از یونان شدند، این مثل این می مونه یک نفر با شورت بیاد بانک، بانک بگه برو ضمانتنامه بیار تا وام بدم!!

از اون طرف، سمت وامهایی که از طرف آلمان داده شده به سمت جاهایی بوده که سرمایه گذارهای آلمانی در یونان سرمایه گذاری کردند. پس می بینید که یونان وضعش اینه... و ینان جزیی از کشورهای اتحادیه اروپاست...

الان بحران در ایتالیا هم جدی است، و در اسپانیا و...

و از همه اینها بدتر، این است که نعوذ به الله، یک حزب نژاد پرست افراطی دست راستی کله خر، مثلا در فرانسه بیاد روی کار و بگه ما اصلا اروپا را داخل آدم حساب نمی کنیم و خودمون یک کشور مستقلیم و می خواهیم برگردیم به واحد پول قبلی... الان در آلمان یک اینچنین بحثهای به طور جدی مطرح است.

به هر حال، کبوتر با کبوتر ، باز با باز، سویس با اون همه قدرت اقتصادیش و سیستم قدرتمند بانکی که کل سرمایه دارها دنیا اونجا پول میریزن، نیومد جز ناحیه یورو، این یونان گدا گشنه اومد!!

دوستان عزیز، دقت داشته باشید، همان طور که من اول بحث هم گفتم، سرمایه گذاری در بازار ارز و بازی روی تبدیل ارزها به هم ، لازمه اش داشتن اطلاعات قوی اقتصادی و سیاسی است.

از جناب سعادت عزیز می خوام، که نرخ ین ژاپن و دلار را، در شش ماه پیش و در دو ماه و یک ماه پیش را پیدا کنن، و اینجا بذارن.

poole21

Registered User
لایک‌ها
47
دوستان اگه بتونید منو راهنمایی کنید ممنون میشم من یه مقدار ذخیره یورویی دارم حالا موندم با توجه به وضعیت ناحیه یورو چه اینده ای خواهد داشت؟از اون مهمتر ایا دراینده پتانسیل رشد دلاررو داره یا نه؟ اگه منو راهنمایی کنید دراین ارزیابی واقعا ممنون دوستان خواهم شد

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
تحلیل های شما درست اما مشکل اینجا اینه که ما کشورمون توش قیمتها تحت تاثیر بازار جهانی نیست
الان یورو اومده پایین اما تو ایران تغییر نکرده چرا؟

damavandieh

Registered User
لایک‌ها
18
دوستان اگه بتونید منو راهنمایی کنید ممنون میشم من یه مقدار ذخیره یورویی دارم حالا موندم با توجه به وضعیت ناحیه یورو چه اینده ای خواهد داشت؟از اون مهمتر ایا دراینده پتانسیل رشد دلاررو داره یا نه؟ اگه منو راهنمایی کنید دراین ارزیابی واقعا ممنون دوستان خواهم شد

شما فورا فردا صبح برید یورو خودتان رو بفروشید.
تحلیل های شما درست اما مشکل اینجا اینه که ما کشورمون توش قیمتها تحت تاثیر بازار جهانی نیست
الان یورو اومده پایین اما تو ایران تغییر نکرده چرا؟

قطعا تاثیر پذیره، ولی چون اقتصاد ما، بسته هست و تحت تحریم. و همچنین دلال بازی خاصی که اینجا وجود داره ، تاثیر پذیری اون فوری نیست. مثلا ممکنه به خاطر تحریم، اسکناس یورو کم بشه...

کشور ما صادر کننده خاویار، نفت، گاز، قالی و پسته است، چیز دیگری هم هست؟

ما که مثل اتحادیه اروپا نیستیم که اقتصادهامون بهم تنیده شده باشد.

علی جان، لطف کن قیمت ین و دلار اینجا بذار، همونجوری که گفتم، روش بحث می کنیم و نکات مفیدی در میاریم.

poole21

Registered User
لایک‌ها
47
ممنون از راهنمایی شما اما مسئله اینه به نظر شما به عنوان صاحب نظر اینو بفروشم با هاش چی کار کنم یعنی به نظر شما اگه دلار بخرم به نظر شما جالب هست اخه ارزایی شبیه ین و... ارزایی هستن که به راحتی خرید وفروش بشن یه مساله دیگه که رو دلار دارم بحث می کنم اینه که میشه حساب ارزی با سود شش درصدباهاش باز کرد و همین که تا اخر امسال حد اقل چشم انداز بالای 1400 براش در نظر گرفتن که کلا شاید سود بالای 26 % رو داشته باشه پیشاپیش ممنون از راهنمایی دوست گرامی اقای damavandieh و سایر دوستان گرامی:p

poole21

Registered User
لایک‌ها
47
آينده دلار را به عنوان يك ارز جهاني چگونه ارزيابي مي كنيد ؟ ,وجواب برنانکی اینطور بود:
گفت : اين به اختيار بانكهاي مركزي كشورهاي مختلف دنيا است كه كدام ارز را براي تبادلات ارزي مبادلات پولي خود انتخاب كنند اما به نظر من دلار همچنان به عنوان تنها ارز جهاني سالها ي سال مورد انتخاب و استقبال تمامي بانكهاي جهان خواهد بود و هيچ ارزي قدرت رقابت با آن را نخواهد داشت
همين اظهار نظر و صحبتهاي ملتمسانه زجه و زار تريشه درباره ناحيه يورو و همچنين طرح سنگين اوباما براي حذف ماليات به ازاء ايجاد اشتغال به شدت باعث بالا رفتن ارزش دلار در برابر ساير ارزها شد بطوريكه شاخص دلار امروز با 0.5 درصد افزايش به عدد 76.68 رسيد كه نهايتا مي تواند به زيان طلا تمام شود . البته تابلوي قرمز فيوچر بورسها قدري تاثير اين اتفاق را كم رنگ مي كند .

poole21

Registered User
لایک‌ها
47
شما فورا فردا صبح برید یورو خودتان رو بفروشید.

قطعا تاثیر پذیره، ولی چون اقتصاد ما، بسته هست و تحت تحریم. و همچنین دلال بازی خاصی که اینجا وجود داره ، تاثیر پذیری اون فوری نیست. مثلا ممکنه به خاطر تحریم، اسکناس یورو کم بشه...

کشور ما صادر کننده خاویار، نفت، گاز، قالی و پسته است، چیز دیگری هم هست؟

ما که مثل اتحادیه اروپا نیستیم که اقتصادهامون بهم تنیده شده باشد.

علی جان، لطف کن قیمت ین و دلار اینجا بذار، همونجوری که گفتم، روش بحث می کنیم و نکات مفیدی در میاریم.

ممنون از راهنمایی شما اما مسئله اینه به نظر شما به عنوان صاحب نظر اینو بفروشم با هاش چی کار کنم یعنی به نظر شما اگه دلار بخرم به نظر شما جالب هست اخه ارزایی شبیه ین و... ارزایی هستن که به راحتی خرید وفروش بشن یه مساله دیگه که رو دلار دارم بحث می کنم اینه که میشه حساب ارزی با سود شش درصدباهاش باز کرد و همین که تا اخر امسال حد اقل چشم انداز بالای 1400 براش در نظر گرفتن که کلا شاید سود بالای 26 % رو داشته باشه پیشاپیش ممنون از راهنمایی دوست گرامی اقای damavandieh و سایر دوستان گرامی

damavandieh

Registered User
لایک‌ها
18
با سپاس از جناب سعادت عزیز!

بسیار خوب جناب سعادت، در یک بازه زمانی، از 17 فروردین تا پانزده شهریور، به مقایسه سود ین ژاپن و دلار آمریکا می پردازیم:

سود نگهداری ین:
20 در صد

سود نگهداری دلار:
11 در صد

قبلا هم گفتم، بانک مرکزی مواظب جهش دلار هست، اما اگر جهشی دیگری وجود داشته باشه، در ارزهایی دیگر است.

با این مثال کاملا شما متوجه شدید که چرا دلار بهترین ارز برای سرمایه گذاری نیست.

البته ین الان شاید بهترین نباشه، بسته به موقعیت است. ین، در این چند ماه اخیر به دلیل تحولات اقتصادی بین المللی، به بالاترین حد برابری نسبت به دلار آمریکا خود بعد از جنگ جهانی دوم رسیده بود. پس می بینید، باز هم بر می گردیم سر حرف اول:

لازمه موفقیت در بازار ارز، داشتن اطلاعات سیاسی و اقتصادی بالا است.

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
ارزش دلار بدجور داره میاد بالا! تو ابن یه هفته حدود 10 درصد نسبت به یورو رشد داشته

damavandieh

Registered User
لایک‌ها
18
بسیار خوب، دوستی در مورد یورو پرسیده بودند، من بهشون گفتم فورا بفروشن، و پیش بینی من درست در اومد: یورو: 1690

من هشدار داده بودم.

مساله دیگر در مورد نرخ بالای سود در بانکهای خصوصی است. من هشدار می دهم در این بانکها ارز نگهداری نشود. در بهترین حالت، چون اینها حسابهای ارزی قوی ندارند، و مخصوصا در شهرستانها، خودشان خزانه ارزی ندارند، در صورتی که شما بخواهید پول خود را بگیرید، این کار با تاخیر انجام خواهد شد. مثلا سه روز، و دیدید که در سه روز، ارزی مثل یورو، می تواند 50 تومان سقوط کند.

در بازار ارز شما باید مثل یک خلبان جنگنده، سریع بهترین تصمیم را بگیرید و عمل کنید. و سه روز تاخیر، غیر قابل قبول است. نکته دیگر این است که اینها، سود را، به صورت ارز به شما نمی دهند، بلکه در موقع تحویل با نرخ بانک مرکزی محاسبه کرده، و به شما می دهند. من مخصوصا در مورد ارزهایی مثل فرانک سویس یا ین ژاپن هشدار می دهم، این ارزها به صورات اسکناس کمیابند، و نگهداری آنها در بانک پاسارگاد از نظر قانونی امکان پذیر است، ولی توصیه نمی شود.

poole21

Registered User
لایک‌ها
47
اقای دماوندیه عزیزمن ازتون سپاسگذارم برای راهنماییتون همون فرداش بلا فاصله حسابو بستم الان مقداری دلار شعبه بانک پارسیان دکتر نور بخش اصفهان دارم فکر نمی کنم از نظر ارزی فعلا کم بیارن سودم به صورت دلار میدن

Nirvanna

Registered User
لایک‌ها
10
یه نفر کمی توضیح بده:

قیمت روزانه ارزهای مختلف کجا تعیین میشه؟ میخام بدونم آیا مثل بورس اوراق بهادار یه جای خاصی برای خرید و فروش و تعیین قیمت ارز وجود داره؟

بالا