برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
قیمت دلار بالاتر هم میره؟
صد البته !
یکی دو هفته پیش توی تاپیک سکه گفتم الان سرمایه گذاری مطمعن روی دلار هست , سکه حرکتشو کرده بود احتمال ریزش داشت که اخر هم ریخت , با ریختنش باعث میشد دلار بالا بره که رفت .
به هر حال همچنان جا داره بالا بره.
ولی کسایی که اون موقع گرفتن بردن چون ریسک خیلی خیلی کمی داشت , الان وضعیت اونس برای خرید خوبه ولی سکه ما حباب زیادی داره , از طرفی دلار هم حرکت زیادی کرده نمیشه گفت دقیق کجا وایمیسه.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
صد البته !
یکی دو هفته پیش توی تاپیک سکه گفتم الان سرمایه گذاری مطمعن روی دلار هست , سکه حرکتشو کرده بود احتمال ریزش داشت که اخر هم ریخت , با ریختنش باعث میشد دلار بالا بره که رفت .
ولی کسایی که اون موقع گرفتن بردن چون ریسک خیلی خیلی کمی داشت , الان وضعیت اونس برای خرید خوبه ولی سکه ما حباب زیادی داره , از طرفی دلار هم حرکت زیادی کرده نمیشه گفت دقیق کجا وایمیسه.

تا چه مدت ممکنه افزایش داشه باشه (یعنی بعدش بیاد پائین). گرون شدن دلار رو قیمت دلارهای اینترنتی هم تاثیر گذاشته !!
رو قیمت بعضی کالاها مثل لپ تاپ هم تاثیر داشته، میگن لپ تاپ گرون شده.
گرون شدن تخم مرغ هم به این خاطر نیس؟:lol:

poole21

Registered User
لایک‌ها
47
بعد از شکستن قیمت 1300 صعودش رو به بالا 20 تا 20 تا میتونه بشه وبراش 1350 در نظر هست که البته باید دید عکس العمل بانک مرکزی چی هست به هر حال مقاومت سنگینی هست

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
تا چه مدت ممکنه افزایش داشه باشه (یعنی بعدش بیاد پائین). گرون شدن دلار رو قیمت دلارهای اینترنتی هم تاثیر گذاشته !!
رو قیمت بعضی کالاها مثل لپ تاپ هم تاثیر داشته، میگن لپ تاپ گرون شده.
گرون شدن تخم مرغ هم به این خاطر نیس؟:lol:
پایین اومدن که اگه چیزی توی این مملکت پایین میومد که مملکت گل و بلبل بود , بلاخره نوسان داره ولی روند رو به بالا هست . چون ریال ارزششو از دست میده هرچی جلوتر داریم میریم این از دست دادن ارزشش هم بیشتر میشه , در نتیجه هرچیزی به غیر از ریال ارزشش بیشتر میشه.
و اما اینکه لبتاب و این چیزا گرون میشه صد در صد ! همه اینا دلار بالاش داده میشه میاد توی این مملکت , من همونوقتم گفتم , فکر نکنید دلار خریدید ده تومن صد تومن رفت روش سود کردید !! سودی در کار نیست , غیر از نون و ... همه چیز رو داریم به دلار پول میدیم حالا دلار هزار تومن بیاد روش اگه کسی مثلا ده هزار دلار داره , بازم ده هزار دلار داره !! اونی که ریال داره این وسط ضرر کرده اونی که دلار داره فقط ضرر نکرده !!
سود مال زمانیه که یا اینکه به تخمین من بالای سیصد هزار دلار داشته باشه کسی , یا اینکه با دلارش کار میکنه و ده دلارش میشه یازده دلار اون زمان یه دلار سود کرده !
با این حساب سرمایه دارای بزرگ این وسط دارن سود میکنن , مردم عادی بازیچه هستن فقط و در ظاهر هم اگه با این سکه و دلار و این بندو بساطا دوزار در میارن جوری میچرخه اوضاع که دو تومن به ضررشون میشه.
خلاصه هرکسی سرمایه داره میتونه به کار بزنه بزنه , اصلا گیریم الان سکه پونصد تومن خرید کسی , همه سرمایشو داد بالای سکه , خواست پنج سال دیگه بفروشه , پنج سال دیگه سکه شاید بشه ده میلیون , این سود نیست , همین سرمایه رو بتونه به کاری بزنه تا پنج سال دیگه تخصصی بدست اورده که میتونه ازش سود کنه , برای چند نفر دیگه هم کار ایجاد کنه نه اینکه پنج سال از عمرش بره و فقط ارزش پولشو حفظ کنه.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
پایین اومدن که اگه چیزی توی این مملکت پایین میومد که مملکت گل و بلبل بود , بلاخره نوسان داره ولی روند رو به بالا هست . چون ریال ارزششو از دست میده هرچی جلوتر داریم میریم این از دست دادن ارزشش هم بیشتر میشه , در نتیجه هرچیزی به غیر از ریال ارزشش بیشتر میشه.
و اما اینکه لبتاب و این چیزا گرون میشه صد در صد ! همه اینا دلار بالاش داده میشه میاد توی این مملکت , من همونوقتم گفتم , فکر نکنید دلار خریدید ده تومن صد تومن رفت روش سود کردید !! سودی در کار نیست , غیر از نون و ... همه چیز رو داریم به دلار پول میدیم حالا دلار هزار تومن بیاد روش اگه کسی مثلا ده هزار دلار داره , بازم ده هزار دلار داره !! اونی که ریال داره این وسط ضرر کرده اونی که دلار داره فقط ضرر نکرده !!
سود مال زمانیه که یا اینکه به تخمین من بالای سیصد هزار دلار داشته باشه کسی , یا اینکه با دلارش کار میکنه و ده دلارش میشه یازده دلار اون زمان یه دلار سود کرده !
با این حساب سرمایه دارای بزرگ این وسط دارن سود میکنن , مردم عادی بازیچه هستن فقط و در ظاهر هم اگه با این سکه و دلار و این بندو بساطا دوزار در میارن جوری میچرخه اوضاع که دو تومن به ضررشون میشه.
خلاصه هرکسی سرمایه داره میتونه به کار بزنه بزنه , اصلا گیریم الان سکه پونصد تومن خرید کسی , همه سرمایشو داد بالای سکه , خواست پنج سال دیگه بفروشه , پنج سال دیگه سکه شاید بشه ده میلیون , این سود نیست , همین سرمایه رو بتونه به کاری بزنه تا پنج سال دیگه تخصصی بدست اورده که میتونه ازش سود کنه , برای چند نفر دیگه هم کار ایجاد کنه نه اینکه پنج سال از عمرش بره و فقط ارزش پولشو حفظ کنه.

آره درسته یه جای دیگه هم خوندم (فک کنم همین پی تی) این سود نیست. سکه مثلاً 5000 تومان گرون میشه، به نسبت بقیه چیزا مثل خوراک و پوشاک هم گرون میشه فقط با این کار باعث میشیم ضرر نکنیم (سود هم نکردیم) هر چند ما از این پولا نداریم که سرمایه گذاری کنیم. این دیگه میشه ضرررر
فقط در صورتی سوده که بقیه چیزا ثابت بمونه که نمی مونه، همین تخم مرغ رو مثال میزنم (بقیه چیزا هم اگه میانگین بگیریم تقریباً همینطوره) چند روز پیش می خریدیم 200 تومان فرداش شد 250 تومان الان فکر کنم نزدیکای 300 باشه یعنی در عرض چند روز 50 درصد گرون شده

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
آره درسته یه جای دیگه هم خوندم (فک کنم همین پی تی) این سود نیست. سکه مثلاً 5000 تومان گرون میشه، به نسبت بقیه چیزا مثل خوراک و پوشاک هم گرون میشه فقط با این کار باعث میشیم ضرر نکنیم (سود هم نکردیم) هر چند ما از این پولا نداریم که سرمایه گذاری کنیم. این دیگه میشه ضرررر
فقط در صورتی سوده که بقیه چیزا ثابت بمونه که نمی مونه، همین تخم مرغ رو مثال میزنم (بقیه چیزا هم اگه میانگین بگیریم تقریباً همینطوره) چند روز پیش می خریدیم 200 تومان فرداش شد 250 تومان الان فکر کنم نزدیکای 300 باشه یعنی در عرض چند روز 50 درصد گرون شده
همینه , طرف مثلا ده میلیون داره , میزنه توی این کار , بعد مثلا دو میلیون سود میکنه , فکر میکنه این سوده , در صورتی که توی این یه سال یه قطعه کامپیوتر بخواد بخره , دو سه تا وسیله برقی بخواد بخره , همین مثلا تخم مرغ بخواد بخره و ... میبینه چهار میلیون به ضررش شد !! برای اینه میگم کسی که مثلا بالای 300 هزار دلار داره سود کرده , چون اون شخص روی این سیصد هزار دلار 60 میلیون سود کرده در صورتی که تورم بوجود اومده در حد مثلا همون 4 میلیون به ضررش شده و در اخر 56 میلیون سود کرده.

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
یه چیزی میگم نخندین ها.این دلار 1300 تومنی منو وسوسه کرده برم بگیرم بلیط کنسل کنم!
چند بار میشه این کارو کرد؟:دی

damavandieh

Registered User
لایک‌ها
18
یه چیزی میگم نخندین ها.این دلار 1300 تومنی منو وسوسه کرده برم بگیرم بلیط کنسل کنم!
چند بار میشه این کارو کرد؟:دی

در صورتی که چنین کاری کنید هزینه بیلط به شما داده نخواهد شد مگر اینکه ارز را به بانک پس بدهید.

هشدار:
کسی الان دلار نخره! تا آخر هفته پایین میاد!

دوستانی که اینجا میان و نظر میدن که دلار فلان میشه و....بانک مرکزی دیگه آنقدرها هم.....

بازی سکه، کار خود بانکه! اینها را همون اول، در اوایل همین تاپیک توضیح کامل را دادم.

damavandieh

Registered User
لایک‌ها
18
احتمال زياد دلار 1300 رو رد ميكنه و طي هفته هاي آتي تقاضاي بالا(بدليل حاجي هايي كه ميخوان برن پول بريزن تو جيب اعراب) بالاتر هم ميره. 1300 بنظر من شكسته شده حتمي است و ايشالله بانك مركزي هم سر عقل بياد و از فاصله خيلي زياد بين بازار رسمي و غيررسمي، به اشتباهش پي ببره و نرخ رسمي رو پلكاني بياره بالا(كاري كه چند وقت يكبار ميكنه).

البته نه اينكه من خريد دلار رو بعنوان سرمايه گذاري قبول داشته باشم! كلا سكه بهتره، چون دلار رو خيلي سخت كنترل ميكنند ولي سكه رو نه. پتانسيل افزايش سكه هم بالاتره. بدليل تاثيري كه دلار روي سكه ميگذاره گفتم ;-)

فعلا رد نمی کنه، پایین میاد.

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
دلار رو رسوندن به 1280 !! باید دید تا چه حد میتونن پایین ببرن , و تا کی میتونن پایین نگه دارن.

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
در صورتی که چنین کاری کنید هزینه بیلط به شما داده نخواهد شد مگر اینکه ارز را به بانک پس بدهید.
یکی از دوستای خودم چند دفعه این کارو کرد! بعدش این دلالا چجوری دلار میگیرن؟؟
دلار رو رسوندن به 1280 !! باید دید تا چه حد میتونن پایین ببرن , و تا کی میتونن پایین نگه دارن.
باز خوبه 1 بار من دلار فروختم و سود کردم! 5شنبه 1290 فروختم.دفعه های قبلی هر بار میفروختم میرفت بالا!

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
یکی از دوستای خودم چند دفعه این کارو کرد!

باز خوبه 1 بار من دلار فروختم و سود کردم! 5شنبه 1290 فروختم.دفعه های قبلی هر بار میفروختم میرفت بالا!
به نظر من به 75 رسید دوباره بخر.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
قیمت دلار بالاتر هم میره؟

صد البته !
1278 تومن
مثل ابنکه بانک مرکزی پیش بینیا رو به هم زد!

فکر کنم باز همون بازی قبلی بود واسه تامین یارانه. چند روز دیگه میخوان یارانه یدن

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
1278 تومن
مثل ابنکه بانک مرکزی پیش بینیا رو به هم زد!

فکر کنم باز همون بازی قبلی بود واسه تامین یارانه. چند روز دیگه میخوان یارانه یدن
برای همیشه نمیتونن دلاراشونو حراج کنن , وقتی متوقف بشه دوباره دلار بالا میره.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
کسی می تونه در مورد نرح لایبورو تاثیرش در روی ارز راهنمایی کنه ؟

aliamiri1390

Registered User
لایک‌ها
104
من احساس میکنم این بازیا رو دولت در میاره سودی کسب کنه و بده برای یارانه به مردم .کلاهبردی از آدم های ساده لوح تا یکم ارز یا سکه گران میشه هجوم میارن میخرن.اینا همش بازیه چرا یک ماه در میون باید سکه و ارز ملتهب بشه .اگه مردم دنبال این سودهای دوره ای مسخره نبودند و با هم پولاشونو روی هم میزاشتن تولیدی میزدند و از طرفی جنس وارداتی نمیخریدند و ایرانی میخریدند یواش یواش از فقر و فلاکت دور میشدیم اما....مطمئنم نیستم آن زمان !!!

poole21

Registered User
لایک‌ها
47
به نظر شما دلارو چه قدر می تونه پایین بیاره(بعضی شایعات از سناریوی 1100 تومان میگه)این طرف بهمنی به نظرتون چوب حراج به دلاراش برای نشستن چند صباحی بیشتر نزده؟(یعنی این ادامه دار هست؟)یا اینکه واقعا دستای قدرتمندی پشت صحنه هست برای جلو گیری از تورم بیشتر جلو رشدشو بگیرن کاهشش بدن)بعضی وقتا وسوسه میشم برای خرید دلاریعنی الان وقتشه؟(چون نزدیک شدن به رفتن حاجیام داریم)

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
به نظر شما دلارو چه قدر می تونه پایین بیاره(بعضی شایعات از سناریوی 1100 تومان میگه)این طرف بهمنی به نظرتون چوب حراج به دلاراش برای نشستن چند صباحی بیشتر نزده؟(یعنی این ادامه دار هست؟)یا اینکه واقعا دستای قدرتمندی پشت صحنه هست برای جلو گیری از تورم بیشتر جلو رشدشو بگیرن کاهشش بدن)بعضی وقتا وسوسه میشم برای خرید دلاریعنی الان وقتشه؟(چون نزدیک شدن به رفتن حاجیام داریم)
شما بذار قیمت ثابت بشه اون موقع بخر
الان که خیلی شدید داره میاد پایین
یه ربع پیش 1245 بود الان شد 1240

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
دلار آمریکا 1205

من چند هزارتایی دارم برم بفروشمشون ؟

بعد دوباره بخرم ؟

تنبلی کردم نرفتم بفروشم حیف

به نظرتون تا 1100 میاد پایین ؟