برگزیده های پرشین تولز

سرویس ایرانی گوگل -- گوگل دات آی آیر

mehrzad22

Registered User
لایک‌ها
95
به نظر شما غیر از جستجوی وب و تصویر چه نوع جستجو گر های دیگری برای ایرانیا لازم و جالب هست ؟
مثلن جستجوی دانشنامه ها مثل ویکی یا جستجو در ریپیدشر برای پیدا کردن برنامه ها و جستجو نرم افزار یا ایبوک...

به نظر شما یه جستجو گر فارسی که بخواد ایرانی باشه چه چیز هایی دیگری لازم داره ؟. مثلن صفجه کلید فارسی یه مزیت هست ! شما بگید دیگه چی متونه داشته باشه ...

Sirus-v

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببینم مهرزاد خان مطمئنی این سایت خودت نیست ؟؟ اگه هست بگی فکر کنم راحت تر بشه صحبت کرد .

PROGRESSIVE

Registered User
لایک‌ها
3
اگر قرار به حمايت باشه پارس سيك بهتره

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
پارسیک کجا و این کجا!
کسی نگفته از اون حمایت نکنیم و اینو حمایت کنیم ولی وقتی سوال می پرسه باید جواب داده بهشه دیگه

mehrzad22

Registered User
لایک‌ها
95
ببینم مهرزاد خان مطمئنی این سایت خودت نیست ؟؟ اگه هست بگی فکر کنم راحت تر بشه صحبت کرد .
سو برداشت نشه دوست من . اگه به پست اول دقت کنید نقل خبر کردم و نظرم را گفتم. البته با دوستان همکاری داشتم ولی نه در مسایل فنی ! فعلن می خوایم بدونیم که یک جستجوگر فارسی چی ها باید داشته باشه . نه فارسی لزومن بلکه ایرانی!

پارسیک کجا و این کجا!
کسی نگفته از اون حمایت نکنیم و اینو حمایت کنیم ولی وقتی سوال می پرسه باید جواب داده بهشه دیگه

منظورتون از این حرف چی بود بیشتر توضیح می دید ؟ چرا پارسیک جستجو گر خیلی خوبی هست از نظر شما ؟

مثلن من همین الان که بهش مراجعه کردم کار نمی کرد ! خیلی اوقات هم دیدم با این مشکل مواجه بود و نتایج یافت شده در پارسیک هم چندان منو راضی نمی کرد . پارسیک با توجه به ارتباطش با بلاگفا بازدید و تبلیغ خوبی شده ولی جستجوگر خوبی نیست ! سایت خوبی هست البته ولی عرض کردم جستجوگر فارسی!
یک جستجو گر حرفه ای باید جستجوی پیشرفته داشته باشه که من در پارسیک پیدا نکردم!
در ضمن نمایش نتایج هم در او RTL نیست که یعنی عدم رعایت اولین ویژگی یک سایت فارسی که یک علامت سوال بزرگ هست !

گوگل دات آی آر هم در حال حاضر یک جستجوگر ساده هست که بدون شک نقص هاش میتونه کم کم تا حدی رفع بشه . توی کپی رایتش هم گفته که گوگل دات کام نیست ! پس نباید انتظار گوگل ازش داشت 1 .

حتمن می پرسید وقتی گوگل هست اصلی هست چرا جستجو گر ایرانی ! ؟
خوب جواب این سوال برمیگرده به همون خوصوصیت های یک جستجوگر ایرانی که باید داشته باشه . مهم نیست نتیجه ها از کجا میان مهم اونه که نتیجه ها همونا باشند که شما می خواید! بهینه سازی برای کلمات فاترسی خیلی مهمه همچنین وجود یک صفحه کلید فارسی چون در جستجوگر های بزرگ غیر ایرانی پیش بینی نشده . باید دید ایرانی ها دنبال چی هستند چی میخواند جستجو کنند که گوگل و یاهو به راحتی براشون انجام نمی ده .
مثلن همین کلید جستجو در محتویات هر یک از نتایج یافت شده در گوگل ایرانی فکر خوبی بود به نظرم .
همه جستجو گر ها این امکانو داشتند ولی نود درصد افراد یا بی خبر بودند ازش یا نمی دونستند از کجا این کارو بکنند در حالی که خیلی وقت ها بهش نیاز داشتند . همین یعنی کاستمایز سازی در جهت بهینه شدن جستجو !
خوب اگه یه سری از این موارد ساده تر در اختیار کاربر باشه مسلمن راحت تر خواهد بود هرچند هر وقت دوست داشت گوگل و یاهو و .. هم هستند .

sanbad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عزیز نشنیدی گوگل را فیلتر کردند ؟ تازه قصد دارند به زودی با عملی کردن اینترنت ملی کاملن گوگل و یاهو را فیلتر کنند ! همه که فیلتر شکن دسترسی ندارد ! بین این همه سایت بی فایده توی نت یکی با فایده هم گهگاه پیدا میشه نگید برا چی ادم بره سراغ این :)

اگه گوگل ویاهو را فیلتر کنند هدفشون این خواهد بود که مردم به اطلاعاتی خاص دسترسی نداشته باشند در این صورت اگر سایت شما مشابه آن اطلاعات را ارائه بده فیلتر خواهد شد.

mehrzad22

Registered User
لایک‌ها
95
اگه گوگل ویاهو را فیلتر کنند هدفشون این خواهد بود که مردم به اطلاعاتی خاص دسترسی نداشته باشند در این صورت اگر سایت شما مشابه آن اطلاعات را ارائه بده فیلتر خواهد شد.
فکر میکنم حق با شماست اگه هدفشون این باشه ولی اصولن اینا خودشون هم نمی دونند چرا این کار را می کنند بیشتر برای این ممکنه گوگل رو فیلتر کنند که نشانه آمریکا ستیزی و دهن کجی به غول اینترنتی هست که نماد تحریم اینترنتی آمریکا علیه ایران میتونه باشه . بعید میدون این جور سایت ها را به خاط محتوای جستجوگر بودنشون فیلتر کنند. البته اگه بخوان اینترنت ملی راه بندازند خوشک و تر همه را فیلتر می کنند و حق با شماست.

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
عزیز نشنیدی گوگل را فیلتر کردند ؟ تازه قصد دارند به زودی با عملی کردن اینترنت ملی کاملن گوگل و یاهو را فیلتر کنند ! همه که فیلتر شکن دسترسی ندارد ! بین این همه سایت بی فایده توی نت یکی با فایده هم گهگاه پیدا میشه نگید برا چی ادم بره سراغ این :)
امكان نداره

TheMohammad

Registered User
لایک‌ها
18
سو برداشت نشه دوست من . اگه به پست اول دقت کنید نقل خبر کردم و نظرم را گفتم. البته با دوستان همکاری داشتم ولی نه در مسایل فنی ! فعلن می خوایم بدونیم که یک جستجوگر فارسی چی ها باید داشته باشه . نه فارسی لزومن بلکه ایرانی!

منظورتون از این حرف چی بود بیشتر توضیح می دید ؟ چرا پارسیک جستجو گر خیلی خوبی هست از نظر شما ؟

مثلن من همین الان که بهش مراجعه کردم کار نمی کرد ! خیلی اوقات هم دیدم با این مشکل مواجه بود و نتایج یافت شده در پارسیک هم چندان منو راضی نمی کرد . پارسیک با توجه به ارتباطش با بلاگفا بازدید و تبلیغ خوبی شده ولی جستجوگر خوبی نیست ! سایت خوبی هست البته ولی عرض کردم جستجوگر فارسی!
یک جستجو گر حرفه ای باید جستجوی پیشرفته داشته باشه که من در پارسیک پیدا نکردم!
در ضمن نمایش نتایج هم در او RTL نیست که یعنی عدم رعایت اولین ویژگی یک سایت فارسی که یک علامت سوال بزرگ هست !

گوگل دات آی آر هم در حال حاضر یک جستجوگر ساده هست که بدون شک نقص هاش میتونه کم کم تا حدی رفع بشه . توی کپی رایتش هم گفته که گوگل دات کام نیست ! پس نباید انتظار گوگل ازش داشت 1 .

حتمن می پرسید وقتی گوگل هست اصلی هست چرا جستجو گر ایرانی ! ؟
خوب جواب این سوال برمیگرده به همون خوصوصیت های یک جستجوگر ایرانی که باید داشته باشه . مهم نیست نتیجه ها از کجا میان مهم اونه که نتیجه ها همونا باشند که شما می خواید! بهینه سازی برای کلمات فاترسی خیلی مهمه همچنین وجود یک صفحه کلید فارسی چون در جستجوگر های بزرگ غیر ایرانی پیش بینی نشده . باید دید ایرانی ها دنبال چی هستند چی میخواند جستجو کنند که گوگل و یاهو به راحتی براشون انجام نمی ده .
مثلن همین کلید جستجو در محتویات هر یک از نتایج یافت شده در گوگل ایرانی فکر خوبی بود به نظرم .
همه جستجو گر ها این امکانو داشتند ولی نود درصد افراد یا بی خبر بودند ازش یا نمی دونستند از کجا این کارو بکنند در حالی که خیلی وقت ها بهش نیاز داشتند . همین یعنی کاستمایز سازی در جهت بهینه شدن جستجو !
خوب اگه یه سری از این موارد ساده تر در اختیار کاربر باشه مسلمن راحت تر خواهد بود هرچند هر وقت دوست داشت گوگل و یاهو و .. هم هستند .
مسئله 1 : دیگران را نکوبید، اگه شما بهترین محصول دنیا رو هم بدین، این خیلی بده که بگین برای دیگران بده، برای ما خوبه !!!!!! (پیشنهاد: نکات مثبت خودتون رو بگید)
مسئله 2 : چرا از گوگل استفاده نکنیم ؟ به خاطر اینکه همیشه نتایج اولش مرتبط با موضوع هست ؟ (پیشنهاد: بیشتر قسمت های گوگل برای همه کشورها دسترس هستند به جز داده های محلی و یا اطلاعات خیلی خاص)
بعدش هم این سایت به نظر میاد که جستجوگر خاص نیست، یعنی نتایج رو از موتور جستجوهای دیگه میگیره و نمایش میده، پارسیک هم همینطوره !!!
rolleyes.gif

شما ترکی بلدی ؟
shock.gif

mehrzad22

Registered User
لایک‌ها
95
مسئله 1 : دیگران را نکوبید، اگه شما بهترین محصول دنیا رو هم بدین، این خیلی بده که بگین برای دیگران بده، برای ما خوبه !!!!!! (پیشنهاد: نکات مثبت خودتون رو بگید)
مسئله 2 : چرا از گوگل استفاده نکنیم ؟ به خاطر اینکه همیشه نتایج اولش مرتبط با موضوع هست ؟ (پیشنهاد: بیشتر قسمت های گوگل برای همه کشورها دسترس هستند به جز داده های محلی و یا اطلاعات خیلی خاص)
بعدش هم این سایت به نظر میاد که جستجوگر خاص نیست، یعنی نتایج رو از موتور جستجوهای دیگه میگیره و نمایش میده، پارسیک هم همینطوره !!!
rolleyes.gif

شما ترکی بلدی ؟
shock.gif
من به شخصه چیکارم که کسی را بکوبم دوست من . شما منظورمو نرسوندم یا شما بد برداشت کردید . من چند تا از نواقص پارسیک را گفتم که خیلی مشهوده . گوگل دات آی آر هم نه کامل ترینه نه بهترینه ... فقط امیدوارم کم کم بهتر شه . گوگل ایرانیان هم از نوع meta search هست و در یافتن نتایج از موتور های دیگه استفاده میکنه و نتایج را بر اساس پروسس خاصی که بهترین ها را پیدا کنه مرتب می کنه و این اصلن عیب هیچ سایتی نیست . گوگل و یاهو و .. با این سایت ها اصلن قابل مقایسه نیستند.
در ضمن من کجا گفتم از گوگل استفاده نکنیم ؟! گوگل از بهترین موتور های جستجو گر هست . من گفتم کجا ها میشه از جستجوگر ایرانی هم استفاده کرد با وجود بودن غول گوگل نه که گوگل را ول کنیم بیایم از جستجوگر ایرانی استفاده کنیم ( دوباره بخونید) .
شما خیلی تدافعی برخورد کردید دوست من . نمی دونم چرا عصبانی شدید . خوب اگه پارسیک بهتره خوبی هاش کجاست چه عیبی داره پیداش کنیم ازش درس بگیریم و اصلن گوگل ایرانیان چی ها کم داره اضافه شه بهش قابل استفاده شه ! صحبت روی ویژگی های یک جستجو گر ایرانی و فارسی خوب هست نه مقایسه بین جستجوگر ها . امیدوارم با خوندن دوباره حرفام برداشت دیگری داشته باشید .
من متاسفانه زبان زیبای ترکی را بلد نیستم امیدوارم یک روزی یاد بگیرم :)

TheMohammad

Registered User
لایک‌ها
18
من به شخصه چیکارم که کسی را بکوبم دوست من . شما منظورمو نرسوندم یا شما بد برداشت کردید . من چند تا از نواقص پارسیک را گفتم که خیلی مشهوده . گوگل دات آی آر هم نه کامل ترینه نه بهترینه ... فقط امیدوارم کم کم بهتر شه . گوگل ایرانیان هم از نوع meta search هست و در یافتن نتایج از موتور های دیگه استفاده میکنه و نتایج را بر اساس پروسس خاصی که بهترین ها را پیدا کنه مرتب می کنه و این اصلن عیب هیچ سایتی نیست . گوگل و یاهو و .. با این سایت ها اصلن قابل مقایسه نیستند.
در ضمن من کجا گفتم از گوگل استفاده نکنیم ؟! گوگل از بهترین موتور های جستجو گر هست . من گفتم کجا ها میشه از جستجوگر ایرانی هم استفاده کرد با وجود بودن غول گوگل نه که گوگل را ول کنیم بیایم از جستجوگر ایرانی استفاده کنیم ( دوباره بخونید) .
شما خیلی تدافعی برخورد کردید دوست من . نمی دونم چرا عصبانی شدید . خوب اگه پارسیک بهتره خوبی هاش کجاست چه عیبی داره پیداش کنیم ازش درس بگیریم و اصلن گوگل ایرانیان چی ها کم داره اضافه شه بهش قابل استفاده شه ! صحبت روی ویژگی های یک جستجو گر ایرانی و فارسی خوب هست نه مقایسه بین جستجوگر ها . امیدوارم با خوندن دوباره حرفام برداشت دیگری داشته باشید .
من متاسفانه زبان زیبای ترکی را بلد نیستم امیدوارم یک روزی یاد بگیرم :)
من فقط پیشنهاد دادم :
نکات مثبت سایتن رو بگین
بیشتر قسمت های گوگل برای همه کشورها دسترس هستند به جز داده های محلی و یا اطلاعات خیلی خاص
روی قسمت دوم اگه بیشتر بشه مانور داد، شاید چیز خوبی دربیاد
smile.gif

اون ترکی رو هم به خاطر این گفتم :
یه وقت جایی که کسی ترکی بلده این رو تلفظ نکنید
grin.gif

miscreant_ghost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
جستجوی فارسی وب

جستجوی تصویر

...کاربران با مراجعه به این سایت می توانند با امکان بهینه سازی جستجوی فارسی و ابزار جستجوی پیشرفته به آسانی به جستجوی صفحات وب ٬ تصاویر ٬ فایل ها و غیره بپردازند و به صورت رایگان از خدمات این سایت بهرمند گردند.
توجه به خصوصیات زبان فارسی در طراحی و امکان جستجوی مختص به سایت های فارسی زبان٬ پیش نمایش صفحات یافت شده و امکان جستجوی هدفمند در محتوای هر یک از نتایج٬ از دیگر ویژگی های گوگل ایرانیان محسوب می شود.
همچنین با توجه به علایق و نیاز های کاربران ایرانی٬ بزودی جستجوگر های خاص دیگری همچون جستجو به دنبال کتاب های مجازی و جستجوی اخبار ٬ دانشنامه ها ٬ وبلاگ ها٬ نرم افزار و ... نیز به سرویس های گوگل ایرانیان اضافه خواهد شد.
برای جستجوی وب به آدرس " htttp://www.googel.ir " و جستجوی تصویر به آدزس " http://image.googel.ir" مراجعه نمایید ...

:happy:

دوست عزيز شما که زحمت کشيدين و يک موتور جست و جو درست کردين تا ايرانی ها هم در اينترنت
بتونند حرفی برای گفتن داشته باشند(و اين حرکت رو ميتونيم به عنوان شروع کار محسوب کنيم)،حداقل
يک طراحی و يک عنوان و آدرس ديگه براش انتخاب ميکرديد تا بشه به عنوان يک چيز جديد
محسوبش کرد و اين قدر به ما ايرانی ها تهمت دزدی نزنند...

arkdvi

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
خوبه.

براي اطلاعاتي كه مي خواستم بد عمل نكرد.

واقعا براي شروع خيلي خوبه.

تبريك به شما و همكاراتون.

موفق باشيد.

voltan1

Registered User
لایک‌ها
7
دوست عزيز شما که زحمت کشيدين و يک موتور جست و جو درست کردين تا ايرانی ها هم در اينترنت
بتونند حرفی برای گفتن داشته باشند(و اين حرکت رو ميتونيم به عنوان شروع کار محسوب کنيم)،حداقل

دقیقا تایید میشه

دوست عزیز این سایت به خاطر اسمش یک درصد هم جای پیشرفت نداره . این سایت تا بیاد تکون بخوره گوگل پیداش میکنه و در عرض 30 ثانیه ترتیبش رو میده و جمعش میکنه

چون %100 سرورش خارج از ایرانه در نتیجه سرور کپی رایت رو رعایت میکنه و سه سوته سایت جمع میشه

حتی طبق قوانین nic.ir اگه یه شرکت بتونه ثابت کنه دامنه ir مربوط به اون شرکته یا حداقل اسم اون شرکته خیلی ساده میتونه دامنه رو از صاحب قبلیش بگیره و به نام خودش بکنه
به نظرتون برای گوگل چقدر طول میکشه تا ثابت کنه google.ir سو استفاده از نام اون هاست؟

این سایت فقط باعث آبرو ریزی میشه چرا باید ازش حمایت کرد یا جایی معریفش کرد؟

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
دقیقا تایید میشه

دوست عزیز این سایت به خاطر اسمش یک درصد هم جای پیشرفت نداره . این سایت تا بیاد تکون بخوره گوگل پیداش میکنه و در عرض 30 ثانیه ترتیبش رو میده و جمعش میکنه

چون %100 سرورش خارج از ایرانه در نتیجه سرور کپی رایت رو رعایت میکنه و سه سوته سایت جمع میشه

حتی طبق قوانین nic.ir اگه یه شرکت بتونه ثابت کنه دامنه ir مربوط به اون شرکته یا حداقل اسم اون شرکته خیلی ساده میتونه دامنه رو از صاحب قبلیش بگیره و به نام خودش بکنه
به نظرتون برای گوگل چقدر طول میکشه تا ثابت کنه google.ir سو استفاده از نام اون هاست؟

این نکته که سریع می تونه ترتیبیشو بده نکته درستی هست
البته چون امریکایی هست و ایران هنوز تا جایی که من می دونم کپی رایت رو قبول نکرده نمی تونه شکایت کنه فقط می تونه بنش کنه

mehrzad22

Registered User
لایک‌ها
95
دقیقا تایید میشه

دوست عزیزم اینقدر تند نرید . تحت تعقیب و شکایت چرا ؟ کجا کپی رایت نادیده گرفته شده ؟ کمی توجه کنید اول به آدرس سایت که googel هست نه google و در ایران تلفظ این دو یکی هست و این اشتباه پیش میاد و دامین دومی ربطی به شرکت گوگل نداره که بخواد ادعایی داشته باشه روش . این دامین با پسوند های مختلف در Sedo و تحت کپی رایت خرید و فروش میشه .
دوم توجه کنید به متن کپی رایت در سایت گوگل ایرانیان اینجا
حتا در باره شباهت لوگو هم کپی رایت در نظر گرفته شده و منبع ذکر شده ! کاملن طبق عرف و اصول بین المللی

دوست من اگر قرار به آبرو ریزی باشه ما هم آدم های بی آبرویی نیستیم که شما از ترس آبروتان حاضر به بردن نام سایتی نیستید که هم گفتیم ایرانی هم نماد سرباز پارسی در لوگوی اون نمایش داده می شه !

آبرو ریزی اونه که مایکروسافت و یاهو هم اسم ایران را از سایتشون برداشتند آبرو ریزی اونه که تبعه افغانستان عراق از کمبو باکس ها اسم کشورشونو پیدا می کنند و تو هرچه بالا پایین میری توی ای و پی میکردی نه ایران هست نه پرشیا ! آبرو ریزی اونه که N درصد بازدید کننده ها الافند و دنبال کلمات معلوم الحال می گدند و پر بازدید ترین سایت ها هم پر اون جور کلماتند .! آبرو ریزی اینه که بیشترین جستجو به دنبال پراکسی از کشور ایرانه .
عزیز من حالا که یک سایت ایرانی اومد داره یک سرویس ایرانی میده که همه جاش فارسی هست که ایرانی هست که راست به چپ هست که یک هم وطنت با وجود این همه بی مهری ها و بی فایده بودن ها که گفتی روش زحمت کشیده روش دیگه خسته نباشید نمیگی نگو ولی تهمت دزدی نزن و وکیل و کاسه داغ تر از آش و دایه دلسوز تر از مادر گوگل نشو ! گوگلی که من و تو ایرانی میریم ازش دانلود کنیم میگه تو ایرانی هستی نمیشه ! توهین به این میگن هم ولایتی . توهین به این میگن !!!

Domain

Registered User
لایک‌ها
2
دوست عزیزم اینقدر تند نرید . تحت تعقیب و شکایت چرا ؟ کجا کپی رایت نادیده گرفته شده ؟ کمی توجه کنید اول به آدرس سایت که googel هست نه google و در ایران تلفظ این دو یکی هست و این اشتباه پیش میاد و دامین دومی ربطی به شرکت گوگل نداره که بخواد ادعایی داشته باشه روش . این دامین با پسوند های مختلف در Sedo و تحت کپی رایت خرید و فروش میشه .
چرا همه این گوگل (googel) رو با اون گوگل (google) اشتباه می گیرن :D تو چند تاپیک دیگه هم دیده بودم! :happy:
به قول شما تند میرن! ;)

mehrzad22

Registered User
لایک‌ها
95
دوست دلسوز من . منظورت را خوب می فهمم . ولی گوگل ایرانیان مگه حرف بدی هست ؟ آیا گوگل ایرانیان بودن چیزی از ایرانی بودن کم میکنه ؟
گوگل فقط یک اسم نیست یک اسطوره یک غول یک نماد از موتور های جستجو گر هست . با شنیدن اسم گوگل شما یاد جستجوگر میفتی یاد سرچ ! خیلی از ایرانی ها اصل شرکت گوگل را نی شناسند فقط جستجوگری با این عنوان می شناسند. پس گوگل فقط یک اسم شرکت خارجی نیست دیگه و معنیی فراتر پیدا کرده بین ما ایرانیان ! حتا تلفظش هم تغییر کرده و google تلفظ نمیشه و googel تلفظ میشه.
در ثانی حالا که گوگل ایرانی ها را تحریم کرده داشتن یک گوگل ایرانی با امکاناتی نه در اون حد ولی با حداقلی که ظاهری ایرانی داره چه عیبی داره ؟ مگر اضافه کردن نماد ایران که به خاطر بی لیاقتی برخی مسولان در حراجی های اروپایی معامله شد نشانه ایرانی بودن این سایت نیست و استقلالش نسبت به گوگل .
منظور از انتخاب این نام فریب بازدید کننده نبود ! چون هم کپی رایت نوتس در سایت ذکر شده و نه در طراحی صفحات داخلی سعی شده گوگل جا زده بشه ! اسمش هم گوگل ایرانیان هست نه گوگل و تلفظش هم googel هست . همون تلفظی که ایرانی ها استفاده می کنند برای جستجوگر . در انتخاب لوگو هم باز به نظر رسید ایرانی ها با این ریخت و قیافه وگو صمیمی تر هستند تا شکل و رنگی جدید .

در صورتی که شما اطلاعاتی دارید که فکر می کنید گوگل ایرانیان قانون کپی رایت را رعایت نکرده یا از آن بی اطلاع هست و نا خواسته وندانسته این کار را کرده بیشتر توضیح دهید تا بر طرف شود . یا بفرمایید چگونه بیشتر شفاف سازی کند .

بالا