برگزیده های پرشین تولز

سفر به ترکیه برای باز کردن حساب بانکی و پی پل

yami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام دوستان من خیلی دنبال افتتاح حساب بانکی در ترکیه گشتم که کارهای اینترنت وویسا کارت انجام دهم وحقوق بابام را از کشور دیگر به حساب در بانک ترکیه واریز شود چندین شرکت وتور رفتم منو اواره کردند آخر در فرودگاه استانبول با یک ایرانی آشنا شدم شرکت سراج آرام را معرفی کرد وایشان از کار آن شرکت راضی بودند ومن در تهران به دفتر آن شرکت در بهشتی رفتم وبا خانم رستمی که مدیر دفتر ومسول این کار بودند قرارداد بستم وآقای سلوکی مدیر عامل شرکت که فرد با شخصیت وبا ادبی بودند قرارداد را امضاء نمودند ومن به استانبول دفتر آنها رفتم ودر عرض یک روزبرایم افتتاح حساب انجام دادند وتاحالا که مدت یک ماه است که از حساب خودم استفاده میکنم حال من تجربه خودم را به دوستان گفتم سایت شرکت هم www.serajaram.comمی باشد وهمراه مدیر عامل شرکت آقای سلوکی 09124469598 شماره دفتر88516346

دوستان خواهشا در این موارد حساس این قدر با اطمینان بقیه رو تشویق به استفاده خدمات دیگران نکنید. این شرکت سراج آرام و آقای سلوکی صرفا یک ویزیتور برای پیدا کردن مشتری برای شرکتهای دیگه در ترکیه هستن و اول کار از شما حدود هزار دولار گرفته و شما رو به شرکت اصلی که در ترکیه هست حواله میکنن و دیگه هیچ کاری نه با شما و نه با اون شرکت ندارند. متاسفانه اکثر اطلاعاتی هم که میدن بیش از اندازه خوشبینانه هست. شریک من که قرار بود به گفته آقای سلوکی دو هفته ای شرکت داشته باشه در ترکیه الان نزدیک به سه ماه هست که علاف یک پاش ترکیه و یک پاش ایران هست و بیش از چهار برابر هزینه ای که بهش گفته بودن پول خرج کرده و هنوز کاراش تموم نشده. حتی با مصیبت یک حساب بانکی باز کرده که نه اینترنت بانک داره و نه کارت بانکیش رو میشه با پی پال و مانی بوکرز استفاده کرد.
واقعا بخاطر پول چه کارهایی که نمیکنن...
بهترین راه برای ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت اول رفتن به ترکیه به عنوان دانشجو هست حالا مثلا دانشجوی زبان ترکی که راحتتره و بعد در اون مدت آشنا شدن با محیط و پیدا کردن یک شرکت معتبر که عملا دیدین که برای بقیه ثبت شرکت انجام داده و موفق بوده. در ضمن در این بازه زمانی هم بخاطر دانشجو بودن هم مسئله بانکی شما راحت حل میشه و هم هزینه های اقامت شما پایین میاد. به این شرکتها اعتماد نکنید. دعوا سر لحاف ملانصرالدین یا همان پول شماست!!!

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
تاپیک قدیمیه ولی اینو برای دوستانی مینویسم که از طریق سرچ اینجا رو پیدا میکنند.
من به isbank ایمیل زدم و در مورد باز کردن حساب برای ایرانی ها پرسیدم. اینطور که از جواب میشه فهمیدم امکان باز کردن حساب وجود داره اما امکان انتقال پول از کشور های دیگه به این حساب برای ایرانی ها وجود نداره. این جوابشونه:

Thank you for your interest on behalf of our Bank.

We kindly inform you that our SWIFT code is ISBKTRIS. We are able to receive all kind of international wire transfers also we are able to do wire transfer all around the world. On the other hand foreign currency transfers from / to our Bank are conducted by the medium of Correspondent Banks. These Banks are ultimately responsible for transfers to be conducted.

Pls. also note that we are not able to send or receive any payments involving a restricted person/corporate/country according to Office of Foreign Assets Control (OFAC).

Documents needed to apply;

When you submit the documents stated below, you can open an TRY Demand Deposit account

Application form
Proof of Identification (photocopy of TR National ID Card, TR Driver's License or Passport for real persons of Turkish citizenship, photocopy of passport or residence permit for real persons of foreign citizenship)

Tax identification number

For companies, tax certificate, Commercial Registry Gazette, the authorized person's signature circular certified by a notary, the authorized person's identity card.
ہ
We would like to draw your attention that according to our Banks internal regulations we cant do any foreign trade transactions and overseas currency transfer for Iran citizens.

Best Regards,

TURKIYE IS BANKASI A.S.
Customer Relations Unit​

tabnak065

Registered User
لایک‌ها
8
بچه ها منم میخام همین کارو بکنم. ولی به غیر از ترکیه کشورهای اطراف دیگه مثل امارات و دبی و... اینا چطورند؟ آخه من به این کشورها نزدیک ترم تا ترکیه. البته نزدیکی یا دوریش مهم نیست. مهم افتتاح حسابه.

tabnak065

Registered User
لایک‌ها
8
یکی از دوستان درباره EFT پرسیده بود.
Electronic Funds Transfer (EFT) یکی از روشهای پرداخت مستقیم به حساب بانکی هست که گوگل برای کشور ترکیه فعالش کرده و این نشون از قدرت و رنک بسیار بالای اقتصادی و مالی ترکیه در سطح جهان داره. برای مثال خبری خوندم که واقعا حیرت کردم از سطح رشد اقتصادی ترکیه و خبر این بود
حسن تولوی معاون رئیس بانک جهانی شد.
اگه بدونید چه سطحی از دانش و تحلیل اقتصاد خرد و کلان کشورها و اقتصاد بین الملل لازمه که فرد شایستگی انتخاب این سمت رو داشته باشه و ..
یادش به خیر دانشگاه بودم چقدر آرزو داشتم بانک جهانی برم و چقدر سایتش رو زیر و رو کردم...
بگذریم
روش واریز ای اف تی اینطور هست که کشورهائی که گوگل تائید می کنه برای واریز بصورت ای اف تی یه بخشی داره برای ثبت حساب بانکی و شما حساب بانکیتونو وارد می کنید. بعد گوگل براتون یه چند سنتی می ریزه و شما باید در بخش دیگه که قرار داده شده بگید چند سنت بود.
این برای تائید حساب بانکی شما هست.
بعد از اون هر بار درآمد شما به حداقل پرداخت برسه مستقیم به حساب بانکی شما واریز می شه !
که این بسیار ایده آل هست برای ایرانیا که نیاز نیست منتظر باشند تا هر بار چک بیاد (20-30 روز می کشه) بعد باید برن ترکیه و به حساب بانکی بخوابونند و بعد 20-30 روز بعد نقد بشه
سلام میشه در این مورد بیشتر کمکم کنی. این پست برای 2 سال قبل هست. می خواستم بدونم الان هم شرایط افتتاح حساب در ترکیه همینطوریه که در این پست گفتید یا این که تغییر کرده؟

tabnak065

Registered User
لایک‌ها
8
من به isbank ایمیل زدم و در مورد باز کردن حساب برای ایرانی ها پرسیدم. اینطور که از جواب میشه فهمیدم امکان باز کردن حساب وجود داره اما امکان انتقال پول از کشور های دیگه به این حساب برای ایرانی ها وجود نداره. این جوابشونه:

We kindly inform you that our SWIFT code is ISBKTRIS. We are able to receive all kind of international wire transfers also we are able to do wire transfer all around the world. On the other hand foreign currency transfers from / to our Bank are conducted by the medium of Correspondent Banks. These Banks are ultimately responsible for transfers to be conducted.

Pls. also note that we are not able to send or receive any payments involving a restricted person/corporate/country according to Office of Foreign Assets Control (OFAC).

When you submit the documents stated below, you can open an TRY Demand Deposit account

Application form
Proof of Identification (photocopy of TR National ID Card, TR Driver's License or Passport for real persons of Turkish citizenship, photocopy of passport or residence permit for real persons of foreign citizenship)

For companies, tax certificate, Commercial Registry Gazette, the authorized person's signature circular certified by a notary, the authorized person's identity card.
ہ
We would like to draw your attention that according to our Banks internal regulations we cant do any foreign trade transactions and overseas currency transfer for Iran citizens.

Best Regards,

TURKIYE IS BANKASI A.S.
Customer Relations Unit​
یعنی هیچ راهی برای نقد کردن چک های گوگل ادسنس در ترکیه وجود نداره؟ خواهشا جوابمو بدید.

Ali.9

Registered User
لایک‌ها
58

Application form

ہ

Best Regards,

TURKIYE IS BANKASI A.S.
Customer Relations Unit​
اینترنت بانکینک هم داره ؟

s_bav

Registered User
لایک‌ها
8
up.............................

vahidrotab

Registered User
لایک‌ها
316
سلام میشه در این مورد بیشتر کمکم کنی. این پست برای 2 سال قبل هست. می خواستم بدونم الان هم شرایط افتتاح حساب در ترکیه همینطوریه که در این پست گفتید یا این که تغییر کرده؟

برای اینکه در ترکیه بتونی مراحل بازکردن حساب پیپال رو انجام بدی حتما نیاز به شماره ملی ترکیه داری. که یا باید اونجا دانشجو باشی، یا از سایر انواع اقامت یکیش رو داشته باشی.
با سفر چند روزه به ترکیه و برگشتن به ایران، این کارها امکان پذیر نیست.

موفق باشید
دعای خیر یادتون نره

sara_dari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میدونم این تاپیک خیلی وقت است که گذاشته شده است اما هنوز در نتایج گوگل بالا هست و خب خواستم چیزی که میدونم را در مورد افتتاح حساب ارزی در ترکیه به اشتراک بذارم
شما این روزها میتوانید اینکار را انجام دهید بدین صورت بدون نیاز به ویزا تشریف ببرید به ترکیه و خب در آن 90 روز اقامت بدون ویزا اقدام به افتتاح حساب ارزی کنید که اگر خودتون اقدام کنید برای تازه کار بودن نهایتا دو روز کاری طول می کشد و در صورت اینکه از موسسات کمک ظرف چند ساعت حساب ارزی خواهید داشت که با کارت آن می توانید از هر فروشگاهی در دنیا به راحتی خرید کنید
موفق باشید

Last edited:

rata

Registered User
لایک‌ها
14
میدونم این تاپیک خیلی وقت است که گذاشته شده است اما هنوز در نتایج گوگل بالا هست و خب خواستم چیزی که میدونم را در مورد افتتاح حساب ارزی در ترکیه به اشتراک بذارم
شما این روزها میتوانید اینکار را انجام دهید بدین صورت بدون نیاز به ویزا تشریف ببرید به ترکیه و خب در آن 90 روز اقامت بدون ویزا اقدام به افتتاح حساب ارزی کنید که اگر خودتون اقدام کنید برای تازه کار بودن نهایتا دو روز کاری طول می کشد و در صورت اینکه از موسسات کمک ظرف چند ساعت حساب ارزی خواهید داشت که با کارت آن می توانید از هر فروشگاهی در دنیا به راحتی خرید کنید
موفق باشید

من اینکارو سال پیش انجام دادم البته تو استانبول
تمامی شعبات بانکهای استانبول رفتم و هیچ بانکی بهیچ وجه برای ایرانیها حساب باز نمیکردن

بالا