برگزیده های پرشین تولز

سلام كسي كد password setup mianbord رو بلد

alimetal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام كسي كد password mianbord رو بلد
كه در اول صفحه سوال ميكند اگر password گذاشته باشيم چون كه هر mainbord كي 1 كد دارد (شاه كليد )كه اگر ان را وارد كنيم بدون داشتن password اصلي ميتوانيم وارد سيستم شويم در ضمن اين (كد يا شاه كليد كار كند).
ويا اگر site را مشناسيد در اين رابته لطفا معرفي كنيدmer30

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
اگه سيستم خودته و پسوردش يادت رفته با در آوردن باطري بايوس مادر بورد مشكل حله !
بعدشم نوع مادر بردت رو ننوشتي !

persian_londoner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
يه جامپر هم روي مادر برد هست که اگر يه بار درش بياري و سيستم رو روشن کني بعد جا بزني پسورد بايس رو دليت ميکنه اما هم اين روش هم روشي که علي گفت براي برداشتن پسورد بايس هستن!

در ضمن اون جامپر ميتونه يه سويچ باشه و بسته به مدل و نوع مادربرد فرق ميکنه. اگر کتابچه مادربرد رو چک کني حتماً نوشته که کدومه!!

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
ببین اسم مادربودرت رو توی گوگل سرچ کن یا اینجا بگو من سرچ کنم برات .
برنامه هایی است که پسورد مادربرد رو در میاره و میده.

alimetal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلامknowhow ممنون motherboard من 8idxp هست اگر سايتي رو پيدا كردي به من هم بده كه تمام (شاه كليد اصلي motherboard)ها رو داشته باشه ويا link ان سايت

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
والا من فكر نكنم اين مادربردهاي جديد پسورد شاه كليد داشته باشند.
اين برنامه هايي هم كه من مي گم فقط پسورد فعلي رو دستگاه رو بهت نشون مي دن. اون هم وقتي كه كامپيوتر روشن است.
ضمنا من نياز دارم بدونم كه از چه Bios ی استفاده می کنه مادربردت و ورژن Biosش چنده.

ilia

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از knowhow :
والا من فكر نكنم اين مادربردهاي جديد پسورد شاه كليد داشته باشند.
اين برنامه هايي هم كه من مي گم فقط پسورد فعلي رو دستگاه رو بهت نشون مي دن. اون هم وقتي كه كامپيوتر روشن است.
ضمنا من نياز دارم بدونم كه از چه Bios ی استفاده می کنه مادربردت و ورژن Biosش چنده.

زياد خودتونو اذيت نكنيد . تمام مادربردها همون جامپر رو دارن
اما مادربردهاي جديد گيگابايت منجمله 8idxp اين جامپر رو نذاشته . و جاش رو خالي گذاشته . شما اين كار رو بگن:
سمت راست پايين 5 سانت از سمت راست و 10 سانت از پايين بگير بيا بالا !
به 3 تا خال قلع ميرسي دو تاي سمت چپي رو با يه رسانا مثل نوك پيچ گوشتي يه اتصال كوتاه ايجاد كند . يه بار سيستم رو روشن كن و خموش كن . دفعه بعد كه روشنش ميكني ديگه پسورد نميخواد و يه بار كافيه بري تو Cmos و سيستمتو restart كني . همين !
ديگه نه دنبال نرم افزار بگرد . نه خودتو اذيت كن
اين هم سايت گيگا . ميتوني اونجا در مورد مادربردت بيشتر بدوني

http://www.giga-byte.com

كلا مادربرد خوبي نيست مخصوصا كه الان چيني هم هست . يه توصيه كوچيك . مادربردهاي چيني گيگا كاملا قلابي هستند و خود گيگا اين ها رو ok نميكنه . مثل 8ID-8IDXP-8IP ,....اما مادربردهاي تايوانيش خوبه . كه اونه اهم گرونن بالاي 100 هستند . تو مادربردهاي ارزون اول shuttle بعد هم asus , MSI , ....

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
اگه دسترسي به خود دستگاه داشته باشي و بتوني برنامه روش اجرا كني ميتوني از برنامه هاي ريست كردن پسرود و پيدا كردنشون استفاده كني
يكي از اين برنامه ها كه تقريبا پسورد تمام مادر بورد ها رو پيدا ميكنه CmosPwd است كه خيلي باحاله.

يك چيزي كه ممكنه خيلي ها رو به اشتباه بندازه اينه كه اينجور برنامه ها نه شاه كليد به شما ميدن نه پسورد فعلي مادربورد رو. بلكه يه پسوردي بر اساس خصوصيات بايوس و رمزي كه توش هست درست ميكنن كه كار هم ميكنه. يعني ممكنه يه پسورد عجيب غريب بده ولي كار ميكنه.

امتحانش كنيد بد نيست.

Sharafi_admin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ali آقا جون آواتار بيشتر از 90×120 نداشتيما ؟؟؟ پارتي بازيه؟

pardazeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من تو آرشيوم يه مطلبي دارم تو همين مايه ها
معمولا سازندگان باياس ها يه رمز default رو ي اونا ست مي كنن كه ورژن به ورژن فرق مي كنه.
من يه سري از اينها رو دارم كه نسبتا جديده . فقط ورژن و اسم باياست رو بگو تا يرات بفرستم .
سز فرصت همه اونا رو مي ذارم همين جا.

mitch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از alimetal :
سلام كسي كد password mianbord رو بلد
كه در اول صفحه سوال ميكند اگر password گذاشته باشيم چون كه هر mainbord كي 1 كد دارد (شاه كليد )كه اگر ان را وارد كنيم بدون داشتن password اصلي ميتوانيم وارد سيستم شويم در ضمن اين (كد يا شاه كليد كار كند).
ويا اگر site را مشناسيد در اين رابته لطفا معرفي كنيدmer30

اگر password يادتون نيست و نمي‌تونين كامپيوتر رو راه بندازين بايد با جامپرها BIOS رو ريست كنين. در آوردن باتري رو بعضي main هاي كم مصرف سخت جواب مي‌ده. چون بايد يكي دو روزي صبر كنين. اگر در كامپيوتر رو نمي‌تونين باز كنين بايد صبر كنين تا باتري تموم شه :D . اگر password دست كسي هست و اونه كه كامپيوتر رو براي شما راه مي‌اندازه با برنامه‌ي debug مي‌شه password رو پاك كرد. راهشو به دلايل امنيتي نمي‌گم ;)

alimetal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام pardazeh اگر ميشه ليست رو واسم بفرست هر چي داري ممنون

zahra77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
باید بگم من cmospassword رو دانلود کردم بایوس من AWARD MODULAR v4.51PG است ولی پسوردا فایده نداشت ؟؟؟؟؟
حالا چه کنم :rolleyes:

a_arabbeigi

Registered User
لایک‌ها
0
همگي سلام
بابا حالا اومديمو يكي سيستمش گارانتي بود و نتونست در كيس رو باز كنه اون موقع تكليف چيه؟
این راه رو هم امتحان کن :
اون موقع كه از شما پسورد مي خواد Num Lock را روشن کنید و روی Num Pad تا اونجایی که از شما کاراکتر میگیره,ستاره بزنید.
من توي اين مادربوردهاي جديد بعضا ديدم كه جواب ميده.

بالا