برگزیده های پرشین تولز

سوال درباره مولتی ویتامین ها

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,738
سلام دوستان
سوالی که دارم اینه که ایا استفاده از مولتی ویتامین ضروری هستش؟؟ عده ای اعتقاد دارن استفاده از مولتی ویتامین فقط یک هزینه زیاد و فقط یک ادرار پر خرج هستش چون تمام ویتامین ها از راه ادرار خارج میشن و بدن ما اصلا نیازی به این ماجرا نداره

سوال دیگه اینکه این مولتی ویتامینایی که در بازار ایران موجود هست مثل اپتی من و nature made و غیره که ساخت آمریکا هستن ایا واقعا اصل هستن ؟
ایا فروش اینها توسط داروخونه عمومی معتبر نشونه اصل بودن کالاست؟؟

با تشکر

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
درود
بیشتر تغذیه ی ما ایرانی ها طوری هستش (به خاطر عادت های نادرست غذایی یا شرایط کاری و ....) که میشه به جرئت گفت بیشتر ویتامی ها و املاح معدنی موردنیاز بدنمون رو نمیتونیم تامین کنیم.مثلا روی و اهن دو عنصری هستند که بیشتر افراد جامعه از کمبودش رنج میبرند و خودشون هم ممکنه اصلا خبر نداشته باشند(دو عنصری که بسیار مهم هستند)
کلا مولتی ویتامین تو تنظیم و وزن بدن(تو دوره های بدنسازی خیلی ها استفاده میکنند) و سرحال و پرانرژی نگه داشتن بدن نقش دارند(واقعا تجربه کردم که میگم) بعضی ها هم مثل خودم:D برای مو استفاده میکنند
اپتی من که ساخت شرکت اپتیموم هست توسط راک دارو اگه اشتباه نکنم وارد میشه و فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه
اماnature made که من از زینکش استفاده می کنم توسط شرکت داروئی پوراطب وارد میشه و پشتش هم نوشته ی فارسی داره
photo_2018-09-14_18-19-01.jpg

سرندی پیتی

Registered User
لایک‌ها
4,738
درود
بیشتر تغذیه ی ما ایرانی ها طوری هستش (به خاطر عادت های نادرست غذایی یا شرایط کاری و ....) که میشه به جرئت گفت بیشتر ویتامی ها و املاح معدنی موردنیاز بدنمون رو نمیتونیم تامین کنیم.مثلا روی و اهن دو عنصری هستند که بیشتر افراد جامعه از کمبودش رنج میبرند و خودشون هم ممکنه اصلا خبر نداشته باشند(دو عنصری که بسیار مهم هستند)
کلا مولتی ویتامین تو تنظیم و وزن بدن(تو دوره های بدنسازی خیلی ها استفاده میکنند) و سرحال و پرانرژی نگه داشتن بدن نقش دارند(واقعا تجربه کردم که میگم) بعضی ها هم مثل خودم:D برای مو استفاده میکنند
اپتی من که ساخت شرکت اپتیموم هست توسط راک دارو اگه اشتباه نکنم وارد میشه و فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه
اماnature made که من از زینکش استفاده می کنم توسط شرکت داروئی پوراطب وارد میشه و پشتش هم نوشته ی فارسی داره
مشاهده پیوست 1086770
ممنون بابت توضیحات
ولی یه سوالی که دارم اینه که مثلا این اوپتی من 90 کپسولی توی آمریکا و سایتای خارجی قیمتش حدودا 15 تا 16 یورو هست یعنی 240 هزار تومن ولی من دیروز داروخونه خرید جدید جدیدشون رو دیدم 120 هزارتومن میفروشن یعنی این مولتی ویتامینا با ارز دولتی دارو میاد یا فیک هستن ؟؟

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
ممنون بابت توضیحات
ولی یه سوالی که دارم اینه که مثلا این اوپتی من 90 کپسولی توی آمریکا و سایتای خارجی قیمتش حدودا 15 تا 16 یورو هست یعنی 240 هزار تومن ولی من دیروز داروخونه خرید جدید جدیدشون رو دیدم 120 هزارتومن میفروشن یعنی این مولتی ویتامینا با ارز دولتی دارو میاد یا فیک هستن ؟؟
خواهش میکنم
اگه این طور که میگی باشه به نظرم خیلی مشکوکه
موضوعی که هست اینه که بیشتر واردکننده های ازاد مکمل یا همون قاچاق اینا رو تو افر با تعداد بالا میخرن که ارزونتر هم میفته براشون ولی داروخونه رو نمیدونم چون قیمتش خیلی پایینه شاید نزدیک به انقضا باشه
من خودم از کسی که همیشه مکمل میگیرم و خیلی ادم مطمئنیه قیمت اپتی من 150 تایی رو 185 بهم گفت الان فکر کنم 200 باشه
به نظرم از ولمن استفاده کن خودم هم استفاده کردم واقعا با کیفیته ولی خب گرونه یه ذره

amirrezasamimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان
سوالی که دارم اینه که ایا استفاده از مولتی ویتامین ضروری هستش؟؟ عده ای اعتقاد دارن استفاده از مولتی ویتامین فقط یک هزینه زیاد و فقط یک ادرار پر خرج هستش چون تمام ویتامین ها از راه ادرار خارج میشن و بدن ما اصلا نیازی به این ماجرا نداره

سوال دیگه اینکه این مولتی ویتامینایی که در بازار ایران موجود هست مثل اپتی من و nature made و غیره که ساخت آمریکا هستن ایا واقعا اصل هستن ؟
ایا فروش اینها توسط داروخونه عمومی معتبر نشونه اصل بودن کالاست؟؟

با تشکر
امکان نداره یک خوراکی وارد بدن بشه و بدن بدون اینکه ازش استفاده کنه و چیزی جذب کنه اون رو دفع کنه. البته خوراکی هایی که فیبر دارن ، فیبرشون بدون اینکه هضم بشه دفع میشه اما منظور من ویتامین و ... هست. قطعا بدن به اندازه نیازش جذب میکنه.

mohsen2223

Registered User
لایک‌ها
155
با تغذیه ما ایرانی ها باید باید روزی یا یه روز در میان یه مولتی مینرال مصرف بشه وگرنه بدن در میان سالگی با مشکل مواجه میشه
خیلی از ریز مغذی ها تو غدای ما یافت نمیشه باید به صورت مکمل وارد بدن بشه
حتما تو سبد غذاییتون داشته باشین

mohsen2223

Registered User
لایک‌ها
155
الان کمپانی یوروویتال یا سایتک مولتی مینرال داروخانه دارن که مطمئن میتونین تهیه کنین

dream ocean

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
57
من ایرانیاشو خوردم بدک نبود

بالا