برگزیده های پرشین تولز

سوال درباره Nvidia Raid

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
خوب من بلاخره چند روز پیش رفتم یک هارد sata خریدم :D البته اجبارا Maxtor 160 Diamond Max Plus 9 :blink: هرچی خواستم مکستور نگیرم نشد چون اینجا وسترن یافت نمیشه:( حالا بیخیال بریم سر اصل مطلب ;)

میخواستم یک نفر اینجا برام در مورد حالت های مختلف NvRaid که روی مادر بورد های Nforce 4 هست توضیح بده

چون ویندوز من الان یکمی دیر بالا میاد و با هارد IDE خیلی سریعتر بالا میومد ... میخوام بدونم برای 1 هارد باید روی کدوم حالت گذاشت که بهترین کارایی رو داشته باشه؟

Raid Levels :

Striping

Mirroring

Striping + Mirroring

JBOD (Spanning

با تشکر :D

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
تو حالت raid بايد حتما 2 تا هاردت از يه مدل باشه ها . . الان شما 2 تا هارد داري ؟

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
نه خوب منم از این تعجب میکنم که 1 هارد دارم ولی حتما باید از یکی از حالتهای Nvraid استفاده کنم که سیستم بوت بشه :blink: چرا اینطوریه؟

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
164.gif

والا من چيپ nvidia اصلا كار نكردم .
اما توضيح راجب 2 تا حالت اول .
حالت striping : در واقع 2 هارد رو به شكل موازي به كار ميگيره و اطلاعات رو با استفاده از حالت موازي ذخيره و بازيابي ميكنه . تو اين حالت ريسك از بين رفتن اطلاعات خيلي بالا ميره . از طرفي سرعتي تقريبا 2 برابر سرعت معمولي شما دخيره و بازيابي ميكني .
حالت mirior : اين حالت هم طوريه كه شما هر اطلاعاتي رو كه در هارد 1 ذخيره ميكني در هارد 2 هم به همون شكل ذخيره ميشه و بيشتر براي سرورها مناسبه كه نياز به بك اپ هاي لحظه به لحظه دارند .

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
اوه ! :blink: من الان از حالت Striping استفاده میکنم ... پس ریسک از بین رفتن اطلاعات بالاست ! مرسی حاجی خوب شد گفتی :blink:
پس احتمالا باید از اون حالت آخری یعنی Spanning استفاده کنم؟ میشه اینم یک توضیح مختصر بدی ؟ :D :blush:

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از ....P30.... :
اوه ! :blink: من الان از حالت Striping استفاده میکنم ... پس ریسک از بین رفتن اطلاعات بالاست ! مرسی حاجی خوب شد گفتی :blink:
پس احتمالا باید از اون حالت آخری یعنی Spanning استفاده کنم؟ میشه اینم یک توضیح مختصر بدی ؟ :D :blush:
خوب موقعي كه 1 هارد باشه ديگه ريسكي وجود نداره كه
164.gif
162.gif

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
به نقل از hwt :
خوب موقعي كه 1 هارد باشه ديگه ريسكي وجود نداره كه
164.gif
162.gif
آهان راست میگی ... پس یعنی کلا این حالت ها برای من که یک هارد دارم فرقی نمیکنه کدوم رو انتخاب کنم؟

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
نه هيچ فرقي نميكنه چون raid براي 2 تا هارد پيشبيني شده نه يك هارد
157.gif

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
يك چيزي رو فراموش نكردي ؟
Raid 5 هم مادربردت داره ...
شما با يك دونه هارد نيازي نيست خودتو با Raid درگير كني .. چون ازش استفاده نميكني برو تو بايوس و كنترلر SATA ات رو از حالت RAID به IDE يا Base‌ تغيير بده تا كلا RAID هاي روي SATA ات غير فعال بشه . اگه اشتباه نكنم الان كه فعاله موقعي كه سيستم بوت ميشه دو ساعت بايد صبر كني تا منوي RAID كار خودشو تموم كنه اما اگه اين كارو بكني 3 سوت سيستمت بوت ميشه و اون منو رو نميبيني

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
به نقل از ARH :
سلام
يك چيزي رو فراموش نكردي ؟
Raid 5 هم مادربردت داره ...
شما با يك دونه هارد نيازي نيست خودتو با Raid درگير كني .. چون ازش استفاده نميكني برو تو بايوس و كنترلر SATA ات رو از حالت RAID به IDE يا Base‌ تغيير بده تا كلا RAID هاي روي SATA ات غير فعال بشه . اگه اشتباه نكنم الان كه فعاله موقعي كه سيستم بوت ميشه دو ساعت بايد صبر كني تا منوي RAID كار خودشو تموم كنه اما اگه اين كارو بكني 3 سوت سيستمت بوت ميشه و اون منو رو نميبيني
آره از همون بود ... مرسی :)
رفتم Sata Raid رو از توی Integrated Peripherals غیر فعال کردم بعد دیگه اون اول Nvraid رو چک نکرد ... ویندوز هم مثل برق بالا اومد :blink: :D

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

gray_wolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از من :
میگما این RAID رو توضیح میدین که اصلا برای چه کاری هست؟ :D
قبلا توضيح داده شده
به نقل از hwt :
164.gif

والا من چيپ nvidia اصلا كار نكردم .
اما توضيح راجب 2 تا حالت اول .
حالت striping : در واقع 2 هارد رو به شكل موازي به كار ميگيره و اطلاعات رو با استفاده از حالت موازي ذخيره و بازيابي ميكنه . تو اين حالت ريسك از بين رفتن اطلاعات خيلي بالا ميره . از طرفي سرعتي تقريبا 2 برابر سرعت معمولي شما دخيره و بازيابي ميكني .
حالت mirior : اين حالت هم طوريه كه شما هر اطلاعاتي رو كه در هارد 1 ذخيره ميكني در هارد 2 هم به همون شكل ذخيره ميشه و بيشتر براي سرورها مناسبه كه نياز به بك اپ هاي لحظه به لحظه دارند .

gray_wolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از پسر خوب :
توضیح بده دیگه یا لینک بده
اي بابا! پست منو خوب بخوني توش گفته HWT رو quote كردم. توضيح از اين بيشتر ميخواي؟ jupiter

پسر خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
کلا به چه در میخوره این کار ؟توضیح به طور مبتدی منظورم بود

بالا