برگزیده های پرشین تولز

سوال در باره فعال کردن مجدد یک فوروم پزشکی

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
الان فروم ها فقط شدن مزرعه لینک ... کی دیگه میاد بی چشم داشت فعالیت کنه؟ فقط بی مغز هایی مثل کاربر های نی نی سایت :)
برخی موضوعات وجود دارن که کاربر مجبور به استفاده از گوگل هست مثل مشکلات کامپیوتری و یا پزشکی اینا به نظرم باعث میشن کاربر سرچ کنه در گوگل و خب نتیجش میشه امار برای سایت ها اما منم قبول دارم الان بیشتر کاربرا گفتگو در محیط های انجمن رو دوست ندارن زمانی که گروه و کانال هست

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
Vb4 هست. انجمن خودمه
دیدم درسته vb4 هست... من دقت نکرده بودم.من درست متوجه نشدم که نوشتی این حالت رسپانسیو کردن بهتره... که دقیقا چه فرقی با حالت من داره. من حالت webhostingtalk رو نشون همکاری فنی ام دادم اونم گفت اونا از یه هک داخل vbulletin.org استفاده کردن و همونو نصب کردن... حالا اگه یه توضیحی بدی که چه فرقی داره با مورد شما و چه کار باید کرد برای نصبش خوشحال میشم.همکار فنی خوبی دارم اگه لازم باشه برام انجام میده...

الان که بیشتر فکر میکنم.. داره یادم میاد که بیشتر توی نصب vb باهات کار داشتم و کارت نصب و راه اندازی vb بود....خیلی از مکالمات منو تو الان داخل آرشیو outlook express هست هنوز... پارسال توی یوتیوب امیر عباس منو پیدا کرد... کارهای phpbb رو اون انجام میداد... الان باهم خیلی در ارتباط هستیم...

ظرف همین دو روز که آمار از 130 به 389 رسیده.. کار خاص جدیدی هم نکردم... نمیدونم داره اوج میگیره و میره بالا ... یا موقتیه...

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
سلام

من مدیر یه انجمن پزشکی به نام ایران سلامت هستم. این انجمن از سال 82 تا 96 خیلی فعال بود و آخرین آمار روزانه اش به 40 هزار ویزیت در روز هم رسید که بیشتر ترافیکش از گوگل بود ( عکس گوگل آنالیتیک اون زمانشو دارم .. میزارم اینجا

چون مشغله های زیا دی داشتم نتونستم بهش برسم و فقط پول هاستینگشو میدادم... و اصلا یادم نمیاد چه اتفاقی افتاده که ترافیکش سقوط کرد... ولی الان اون مشغله های من کم شده و تونستم بهش برسم و از نظر فنی تا حدی مشکلاتشو رفع کردم... الان مشکل اینه که ترافیکش خیلی کم هست و دوست دارم دوباره به اوج قبلیش برسه... دوستان می تونن بگن باید چکار کنم که گوگل مجددا ترافیک برای من بفرسته ؟ اگه عکس رو ببینید سال 2017 من 40 هزار ویزیت داشتم که بیشترش از گوگل بود و آمار سایت هم به سرعت در حال افزایش بود....

به نظرتون اگه مجددا توش مطلب بزارم و از نظر گردش اطلاعات فعالش کنم گوگل مجددا برای من ترافیک میفرسته یا کار های دیگه ایی باید انجام بشه... مممنون میشم اظهار نظر کنین...

forum.iransalamat.com
دورود
بله من خیلی سرکشی می کردم قبلا و مطالب خوبی بود.
ولی خوب با وجود اومدن سایت های دیگه رشد اطلاعات جدید خوب یواش یواش می بایست منتظر این افت باشید.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
الان فروم ها فقط شدن مزرعه لینک ... کی دیگه میاد بی چشم داشت فعالیت کنه؟ فقط بی مغز هایی مثل کاربر های نی نی سایت :)
بله با وجود شبکه های اجتماعی سخت هست برگشت به دوران اوج حتی در وب سایت حالا فروم که جای خودشو داره

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
دیدم درسته vb4 هست... من دقت نکرده بودم.من درست متوجه نشدم که نوشتی این حالت رسپانسیو کردن بهتره... که دقیقا چه فرقی با حالت من داره. من حالت webhostingtalk رو نشون همکاری فنی ام دادم اونم گفت اونا از یه هک داخل vbulletin.org استفاده کردن و همونو نصب کردن... حالا اگه یه توضیحی بدی که چه فرقی داره با مورد شما و چه کار باید کرد برای نصبش خوشحال میشم.همکار فنی خوبی دارم اگه لازم باشه برام انجام میده...

الان که بیشتر فکر میکنم.. داره یادم میاد که بیشتر توی نصب vb باهات کار داشتم و کارت نصب و راه اندازی vb بود....خیلی از مکالمات منو تو الان داخل آرشیو outlook express هست هنوز... پارسال توی یوتیوب امیر عباس منو پیدا کرد... کارهای phpbb رو اون انجام میداد... الان باهم خیلی در ارتباط هستیم...

ظرف همین دو روز که آمار از 130 به 389 رسیده.. کار خاص جدیدی هم نکردم... نمیدونم داره اوج میگیره و میره بالا ... یا موقتیه...

یادش بخش امیرعباس و انجمن های phpbb چقدر سختی کشیدیم سر تا یهو سرکله VB پیدا شد.

خوب اگر ناله یک قالب قشنگ تر برای آپلود کنید. با چند هک خوب

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
یادمه چند تا دکتر فعال بودن تا چیزی می پرسیدی بصورت کامل توضیح میدادند و کاربر سریع به جوابش می رسید.

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
دورود
بله من خیلی سرکشی می کردم قبلا و مطالب خوبی بود.
ولی خوب با وجود اومدن سایت های دیگه رشد اطلاعات جدید خوب یواش یواش می بایست منتظر این افت باشید.

این سایت هیچوقت رقیب نداشته و حالا هم نداره...نوع کارش یه جوریه که نه کسی توانایی اداره یک همچین جاهایی رو داره نه اینکه وقتشو داره...یه سبک خیلی خاص هست... توی محیط انگلیسی هم فقط کلا 4 تا فروم هست که سر پا هستند... راجب موضوعات مختلف فروم های اختصاصی داریم.. ولی فروم هایی اینطوری که راجب تمام جنبه های سلامت صحبت می کنند خیلی کم هستند...

علت افت اون موقعش ... رشد سایتهای دیگه نبود... علتش این بود که هیچ فعالیتی دیگه توش انجام نمیشد... گوگل هم دیده که دیگه اینجا فعال نیست... دیگه کاربر نمیفرستاد... و یه علت دیگش رسیدگی نکردن به انجمن بود... تمام فروم شده بود محل تجمع اسپم ها... کالا کار فروم قفل شده بود... اونقدر اسپم جمع شده بود و فعالیتهای معمول انجمن رو قفل کرده بودن که دیگه برای ورود خودشون هم جا نبود...مثل باغی شده بود که پر شده بود از علف های هرز... حالا هم از نظر فنی روبراه شده ( تا حدی البته ) هم اینکه کم کم دارم مطلب پست میکنم توش به امید اینکه توجه رباتهای موتور های جستجو جلب بشه... من خودم شخصا فکر میکنم رباتها به این انجمن علاقه زیادی دارن و به محض اینکه مطمین بشن اینجا فعال هست دوباره شروع می کنن کاربر میفرستن...

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
علت افت اون موقعش ... رشد سایتهای دیگه نبود... علتش این بود که هیچ فعالیتی دیگه توش انجام نمیشد.
خوب وقتی فعالیتی نباشه سایت دیگه بنظر شما رشد نمی کنند؟

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
این سایت هیچوقت رقیب نداشته و حالا هم نداره...نوع کارش یه جوریه که نه کسی توانایی اداره یک همچین جاهایی رو داره نه اینکه وقتشو داره...یه سبک خیلی خاص هست... توی محیط انگلیسی هم فقط کلا 4 تا فروم هست که سر پا هستند... راجب موضوعات مختلف فروم های اختصاصی داریم.. ولی فروم هایی اینطوری که راجب تمام جنبه های سلامت صحبت می کنند خیلی کم هستند...

علت افت اون موقعش ... رشد سایتهای دیگه نبود... علتش این بود که هیچ فعالیتی دیگه توش انجام نمیشد... گوگل هم دیده که دیگه اینجا فعال نیست... دیگه کاربر نمیفرستاد... و یه علت دیگش رسیدگی نکردن به انجمن بود... تمام فروم شده بود محل تجمع اسپم ها... کالا کار فروم قفل شده بود... اونقدر اسپم جمع شده بود و فعالیتهای معمول انجمن رو قفل کرده بودن که دیگه برای ورود خودشون هم جا نبود...مثل باغی شده بود که پر شده بود از علف های هرز... حالا هم از نظر فنی روبراه شده ( تا حدی البته ) هم اینکه کم کم دارم مطلب پست میکنم توش به امید اینکه توجه رباتهای موتور های جستجو جلب بشه... من خودم شخصا فکر میکنم رباتها به این انجمن علاقه زیادی دارن و به محض اینکه مطمین بشن اینجا فعال هست دوباره شروع می کنن کاربر میفرستن...
انشالله که باز به روز اول برگرده
چرا که واقعا در حوزه سلامت یک فروم که همه چیو بشه داخل پیدا کرد کم هست.

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
بله با وجود شبکه های اجتماعی سخت هست برگشت به دوران اوج حتی در وب سایت حالا فروم که جای خودشو داره

این محیط ها... توانایی بالایی برای بالا بردن سطح سواد سلامت دارن... اگه مدیر انجمن کاری کنه که اعتماد کاربرو جلب کنه.. این محیط ها میشه جای وقت گذرونی هر روزش...
این محیط ها توانایی های خاصی دارن که شبکه های اجتماعی ندارن... فقط می تونم بگم یه چند تا یی پیج اینستاگرامی سلامت دارریم... و لی کیفیت و کمیت اطلاعاتی که میدن خیلی کمه... یه آشنایی پیج اینستاگرامی دکتر دندانپزشکشو نشون من داد... توی 200 تا پست به زحمت میشد چند تا مطلب به درد بخور پیدا کرد... بیشتر عکس های خانوادگی و یکیش هم فیلم رقص دسته جمعی خانوادگی به مناسبت تولد نوه آقای دکتر بود...

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
خوب وقتی فعالیتی نباشه سایت دیگه بنظر شما رشد نمی کنند؟

با از کار افتادن سایت من در سال 2017 ... عملا بعد اون هیچ سایت مشابهی رشد نکرد...برای اینکه نه کسی توانایی اداره این محیط ها رو داره نه وقتش نه سوادش... ولی تادلتون بخواد از این سایتهای جستجوی پزشک زیاد شده و جدیدا هم چون کرونا اومده و همه خونه نشین شدن چند تا سایت و اپلیکیشن مشاوره آنلاین ایجاد شده...ولی نه قبل از شروع فعالیت من نه وقتی تعظیل شد نه حنی حالا.. هیچ وقت هیچ رقیبی نبوده...

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,456

شما به نظر سال 2008-9 رو نگاه میکنی که اوج وب2 ها بود ، سوشیال نتورک نبود

! همه چی رقیب داشتن نیست !

شرایط عوض شده

گوگل نسبت به محتواهای پزشکی حساس شده و منابع غیر رسمی حذف میکنه [ نمیدونم تو وب فارسی تشخیص درست میشه یا خیر ، احتمالا خیر ]

کاربر حوصله فعالیت و تولید محتوا ندارد ، کاربر حوصله عضویت با ایمیل و تایید ایمیل ندارد [ دنبال عضویت سریع با شماره موبایل هست ]

کاربری که موبایل استفاده میکنه عموما حوصله یک فروم بالا پایین کردن نداره ! حتی به نظر نمیاد جستار بزنه و اگر اطلاع رسانی موبایلی نشه براش برای پاسخش حتی برگرده به سایت !!

--

اسنپ پزشکی اومده ، انجمن نوبت دات ای ار هست که همه کار فروم میکنند در خصوص مشاوره !

اگر صرفا تو این فکر هستید رقیب داشتن یعنی یک فروم ویبولتین مشابه ! بله شاید رقیب نداشته باشید

ولی ترافیک مقاله ها و اخبار و سوالات پزشکی سمت همون سایت ها رفت

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
الان روت اصلی سایت واقعا فاجعه هست http://iransalamat.com
کاش بتونید کل فروم در ساب دامین منتقل کنید به روت اصلی

صفحه اصلی که از اول همین بوده ... درست کردن این قسمت کمکی به بالا رفتن ترافیک انجمن ها نمیکنه.. ولی خوب برنامه دارم که فعلا ظاهرش رو بهتر کنم... تا بعدا که ترافیک بالا رفت ... پروژه های دیگه سایت رو از همین جا شروع کنم... فعلا مهمترین چیز بالا بردن ترافیک سایت هست...چون ترافیک بالا هست که سرمایه اصلی هر سایتی حساب میشه...

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
سلام

همونطور که گفتم من این انجمن رو برای موبایل بهینه کردم.url هارو کوتاه کردم و قصد دارم ظرف 6 ماه آینده مرتب مطلب پست کنم... به نظر شما برای اینکه نظر موتور های جستجو مجددا جلب بشه .. اگه کار دیگه ایی لازم هست ...ممنون میشم نظر بدین.
خوب دوستان ممنون که در مورد آینده این نحوه فعالیت اظهار نظر میکنید و وقت میزارین... ولی منظور من از ایجاد این تاپیک این نیست که بپرسم این فروم میگیره یا نه... نظر شما محترمه.... من گفتم اینکار هارو انجام دادم و برنامم هم اینکه مطالب پست کنم... اگه از نظر شما از نظر seo کار دیگه لازم هست خوشحال میشم بشنوم....چون ممکنه یکی از دوستان یه تجربه خوب یا نظر جالبی داشته باشه من خبر نداشته باشم....

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
علاوه بر اینکه مطالب توی انجمن ها میزارم... یه ایده برای فعال نشون دادن سایت برای رباتها دارم...

می دونید که روزانه تعدادی اسپم پیدا میشه که در خواست عضویت دارن ...که خوب رد میشه...ولی به فکرم رسید اجازه بدم اینا بیان وارد فروم بشن... شناسه اشونو تغییر بدم به یه ایرانی و مطلب پستشونم تغییر بدم و یه سوالی بنویسم... و جوابشم هم بدم... اینطوری رباتها فکر می کنند کاربر واقعی داره سوال می پرسه و منم جوابشو میدم... البته یه کار دایمی که نیست... فقط بطور موقت تا نظر رباتها جلب بشه... این فکر خوبیه ؟

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
علاوه بر اینکه مطالب توی انجمن ها میزارم... یه ایده برای فعال نشون دادن سایت برای رباتها دارم...

می دونید که روزانه تعدادی اسپم پیدا میشه که در خواست عضویت دارن ...که خوب رد میشه...ولی به فکرم رسید اجازه بدم اینا بیان وارد فروم بشن... شناسه اشونو تغییر بدم به یه ایرانی و مطلب پستشونم تغییر بدم و یه سوالی بنویسم... و جوابشم هم بدم... اینطوری رباتها فکر می کنند کاربر واقعی داره سوال می پرسه و منم جوابشو میدم... البته یه کار دایمی که نیست... فقط بطور موقت تا نظر رباتها جلب بشه... این فکر خوبیه ؟
روبات وجود داره که اتوماتیک پست میزنه و یه روبات دیگه هم جوابش رو میده :D
ولی گوگل اهمیتی نمیده, حتی اگر ترافیک واقعی به شکل type in وارد سایت بشه و همه اینکارهارو بکنه باز تاثیر آنچنانی نداره, مهمترین رکن سئو بک لینک هست. تاپیک هایی که قبلا ورودی بالایی از گوگل داشتن رو با بکلینک سعی کنید که رنکشون رو تو سرچ بالا ببرید.
ssl هم الان یه چیزه واجب برای وبسایتها هست, ترجیحا از lets encrypt یه ssl رایگان بگیرید یا اگر روش نصبش رو بلد نیستید حداقل از ssl cloudflare استفاده کنید.
ولی به طور کلی دورانه فروم به سر آمده, باید به یک سرویس دیگه تبدیلش کنی, مثلا مردم سوال بپرسند و یه مبلغی پرداخت کنن و یه دکتر واقعی جوابشون را بدهد

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
الان واقعا دوران طلایی سایت ها گذشته البته برخی موضوعات خدماتی همچنان جای کار دارن اما خب الان کاربر دوست داره محتوایی با کمترین توضیحات رو استفاده کنه که میشه عکس و ویدیو و همچنین بتونه با بقیه کاربرا نظراتش رو به اشتراک بگذاره و باهاشون به صورت آنلاین بحث کنه که اینم خصوصیت شبکه های اجتماعی هست الان تنها نمونه های خدماتی و فروشگاهی سایت ها می تونن قشنگ حرکت کنن چون امکاناتی که دارن روی شبکه های اجتماعی نیست و کلا بخش محتوا منتقل شده رو اینستا و کانال ها یه مورد هم که هزینه های نگهداری هست که به شدت بالا رفته و الان دیگه زیاد صرف نداره یک سایت عادی که درامدش از پاپ هست و چندتومن از کلیکی بیاد این هزینه ها رو داشته باشه به نظرم الان فقط باید روی سایت خدماتی و فروشگاهی متمرکز بود تا هر کاربری که میاد امکان تبدیل شدن به درآمد باشه

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
من روی بیشتر فروم های زنده و مرده ایرانی کار کردم
بیشترشون حتی دیگه دامنه رو تمدید نکردن! یه تعداد کمی تغیر کاربری دادن

فقط اونایی فعال موندن که لینک گذاشتن داخلشون آزاده یا کاربر واقعی دارن

فروم پزشکی، یه گروه تلگرام راحت کل فروم رو ساقط میکنه!

تنها راه تامین مالی فروم اینه که اسپم آزاد بزاری بیان لینک بزارن یا سایت کلا بشه فروش رپورتاژ

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
روبات وجود داره که اتوماتیک پست میزنه و یه روبات دیگه هم جوابش رو میده :D
ولی گوگل اهمیتی نمیده, حتی اگر ترافیک واقعی به شکل type in وارد سایت بشه و همه اینکارهارو بکنه باز تاثیر آنچنانی نداره, مهمترین رکن سئو بک لینک هست. تاپیک هایی که قبلا ورودی بالایی از گوگل داشتن رو با بکلینک سعی کنید که رنکشون رو تو سرچ بالا ببرید.
ssl هم الان یه چیزه واجب برای وبسایتها هست, ترجیحا از lets encrypt یه ssl رایگان بگیرید یا اگر روش نصبش رو بلد نیستید حداقل از ssl cloudflare استفاده کنید.
ولی به طور کلی دورانه فروم به سر آمده, باید به یک سرویس دیگه تبدیلش کنی, مثلا مردم سوال بپرسند و یه مبلغی پرداخت کنن و یه دکتر واقعی جوابشون را بدهد

تا سال2017 روزی 30 هزار ورودی گوگل داشت. چون سایت به حال خودش رها شده بود یادم نمیاد چه اتفاقی افتاده که یکهو و ناگهانی ترافیکش سقوط کرد و رسید به 1500 تا چون توی آرشیو گوگل آنالیتیک سایت تمام سوابق ضبط شده.این آمار 1500 تایی تا سه ماه پیش هم بود ولی از موقعی که هاستشو تغییر دادم باز سقوط کرده به 50 تا !... من خودم فکر میکنم چون از 8 سال قبل هیچ گردش اطلاعاتی نبوده توش موتور های جستجو هم دیگه کاری با این سایت نداشتن اینو دیگه هر کسی که چند سال توی نت باشه می تونه تشخیص بده که گوگل سایت های فعال رو به کاربرا پیشنهاد میده نه سایتهایی که خیلی وقته فعال نبودن من خودم هنوز وقت نشده از نظر اطلاعات اونو بروز کنم قطعا هر چه زودتر اقدام میکنم.. ولی دوست دارم از تجربه یه نفر که خیلی وارد توی مسایل seo هست هم استفاده کنم تا اگه مسیله ایی بجز بروز کردن وجود داره ... اعمال کنم. یه تعمیر کار seo حرفه ایی ... شخص خاصی رو میشناسی ؟ یا اگه فروم یا سایت خارجی مفیدی هست معرفی کن لطفا...

اون موردی که در باره ssl گفتی با همکار فنی سایت مطرح میکنم ببینم چی میگه... ممنون

بالا