برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد سرور HDD و SSD

mohammad.hoseini12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
سلام
فرض کنید یک سرور VPS ویندوز با هارد HDD یک ترابایت دارید.
مشخصات سرورتون بصورتیکه که مطمئنید هیچوقت به مشکل پروسس بر نمیخورید ؛ مثلا 10 گیگ رم با 10 هسته سی پی یو.
خدمات سایتتون بدینصورت هست که تعدادی از کاربرها روی سرور Upload و تعدادی در حال Download از روی سرور هستند.
میخوام بدونم اگه بلفرض مثال ، 20 نفر درحال آپلود به سرور باشند و 20 نفر دانلود در حال دانلود ؛ با کاهش سرعت و کمبود سرعت و موارد مشابه مواجه میشند؟
ینی این وسط HDD میتونه به کل سیستم گلوگاه بشه و حتی با افزایش کاربرها با قطعی مواجه بشه؟

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
قطعی سرور نه ولی قطعاً در کندی سرور تاثیر داره.
برای سرور، HDD توصیه نمیشه. اگر هم میخواهید از HDD استفاده کنید، باید سرعت دانلود کاربرها رو محدود کنید وگرنه به نظر من حتی با همین تعداد یوزر آنلاین هم با مشکل کندی مواجه میشید.

mohammad.hoseini12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
قطعی سرور نه ولی قطعاً در کندی سرور تاثیر داره.
برای سرور، HDD توصیه نمیشه. اگر هم میخواهید از HDD استفاده کنید، باید سرعت دانلود کاربرها رو محدود کنید وگرنه به نظر من حتی با همین تعداد یوزر آنلاین هم با مشکل کندی مواجه میشید.
ببخشید میتونید بگید افرادی که تو کار فیلم و … هستند ؛ دقیقاً از چه سرویسی برای خدمات سرویس دهی استفاده میکنند؟ طبق بررسی من هاستینگ SSD قیمت خیلی بالاتری نسبت به سرویس HDD داره و مطمئناٌ برای این افراد به صرفه نیست. پیشنهاد شما چیه؟

mohammad.hoseini12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
کسی نیس از اینجور موارد مطلع باشه؟

GAGHL

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام وقت بخیر
بنده تخصص آنچنانی در مسئله سرور ندارم. ولی به جای استفاده از یه هارد برای یک سرور، از چند هارد با حجم کمتر ولی تعداد بیشتر به صورت Raid استفاده کنید نتیجه قاعدتاً مطلوب تره.

mohammad.hoseini12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
سلام وقت بخیر
بنده تخصص آنچنانی در مسئله سرور ندارم. ولی به جای استفاده از یه هارد برای یک سرور، از چند هارد با حجم کمتر ولی تعداد بیشتر به صورت Raid استفاده کنید نتیجه قاعدتاً مطلوب تره.
ممنونم، مفید بود

mohammad.hoseini12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
همچنان علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر هستم

بالا