برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد پروانه هلیکوپتر

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
راستي فكر مي كنم گرون باشه . اما قيمت ندارم.

ali20005

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کار ساخت هلیکوپتر تموم شد و فقط یه مشکلی داره اونم اینه که یه چرخش جزئی در خلاف جهت عقربه های ساعت داره و بیشتر از ده یازده سانت بالا نمیره:blink: :wacko: :eek:

Reza_A

Registered User
لایک‌ها
5
کار ساخت هلیکوپتر تموم شد و فقط یه مشکلی داره اونم اینه که یه چرخش جزئی در خلاف جهت عقربه های ساعت داره و بیشتر از ده یازده سانت بالا نمیره:blink: :wacko: :eek:

میشه بگی دقیقا از چه طرحی استفاده کردی؟

athar

Registered User
لایک‌ها
8
دلیل اون چرخش اینه که ملخ ها دو به یک هستن. اگه 4 تا ملخ داشت دیگه این چرخش وجود نداشت.
واسه بیشتر کردن حرکت عمودی هم سرعت بیشتر موتور یا زاویه ی حمله ی بیشتر ملخ نیاز هست.

ali20005

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دلیل اون چرخش اینه که ملخ ها دو به یک هستن. اگه 4 تا ملخ داشت دیگه این چرخش وجود نداشت.
واسه بیشتر کردن حرکت عمودی هم سرعت بیشتر موتور یا زاویه ی حمله ی بیشتر ملخ نیاز هست.

موتور ها که دیگه جا ندارن و زاویه پروانه هم تنظیم کردم.فکر می کنم چون پروانه ها دست ساز هستن بازدهی کافی رو ندارن.

hosin39

Registered User
لایک‌ها
0
اگه بشه سرعت هر سه موتور رو جداگانه تنظیم کرد دیگه نیاز به چرخش هلیکوپتر نیست. چون در اون صورت هلیکوپتر به هر جهتی که دلش بخواد میتونه حرکت کنه. البته چون سر و دم نداره اهمیت نداره که از کدوم جهت به جلو حرکت کنه.

البته در این حالت باید هلیکوپتر سه تا خلبان داشته باشه :wacko:

amin_pro

Registered User
لایک‌ها
0
سلام .
ببخشید یدفعه می گم ولی این چیزها از راحتترین مراحل طراحی و ساخت یک وسیله پرندست که معمولا هم وسایلی مثل این رو باید خریداری کنی !
البته اگه می خوای بسازی باید زاویه پره نسبت به خط 12 تا 15 برای موتورهای معمولی و 25 تا 30 برای موتورهای قویه.
در ضمن تو می تونی قدرت موتورها رو فقط با قرار دادن یک تنظیم کننده صرعت کم و زیاد کنی و هلی کوپترتو به هر سمتی می خوای بکشونی یا می تونی یه موتور کمکی دیکه هم به صورت افقی وصل کنی برای حرکت .
موفق باشی .:D

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
دقیقا کار بسیار سختیه! البته همونطور که گفتم زیاد در این مورد اطلاعات ندارم, اما فکر کنم پروانه رو باید با قدرت موتور بهینه کرد, مثلا اگه بخوایید یک ماشین تک دنده بسازید چکار میکنید؟ اول میبینید که قدرت موتور شما چقدر هست, سپس یک دنده ی مناسب که بیشترین سرعت و قدرت رو نسبت به قدرت موتور شما داشته باشه انتخاب و نصب میکنید.
ضمنا اینم بگم که خود ساختن هلیکوپتر کار بسیار بسیار سختی هست. نمیدونم چقدر در جریان روش کار هلیکوپتر هستید, اما ملخ دم هلیکوپتر (که نمیدونم اسمش چیه) باید بسیار بسیار دقیق تنظیم بشه. یعنی اگه سرعتش به مقدار بسیار کمی از حالتی که باید باشه کمتر یا بیشتر باشه هلیکوپتر شما دور خودش میچرخه و ثابت نمیمونه!
از بازار هم متاسفانه خبر ندارم. توی فروشگاههای مدل شاید بتونید پیدا کنید.

اسمش tourqe هستش

بالا