برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد windows picture and fax viewer

NavidM

Registered User
لایک‌ها
1
من فوتوشاپ رو سیستمم نصب کردم و الان همه عکس ها رو این برنامه باز می کنه,چطور برنامه windows picture and fax viewer رو تنظیم کنم که با این برنامه باز بشه نه فوتوشاپ؟در مورد خود فوتوشاپ هم فرمتهایی که می خوام با این برنامه باز بشه رو از کجا تنظیم کنم؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام mdnk عزيز

. به طور كلي براي نسبت دادن يه برنامه به يك Extension كافيه:

1) روي فايل راست كليك كرده و Properties را انتخاب نماييد.
2) در همان تب اول يعني General و در بالاي آن روبروي عبارت "Open With" دكمه Change را زده.
3) در پنجره بعدي بايد از ليست برنامه مورد نظر را انتخاب و تيك گزينه Always use...o را روشن كنيد و OK نماييد. اگر برنامه مورد نظر شما در ليست موجود نبود از دكمه Browse...o استفاده نماييد.

. اين روش براي برنامه‌هايي خوبه كه خودشان چنين توانايي را در Setting يا Option برنامه خودشون ندارند. همانند همين Windows Picture...o و ... اما برنامه‌هايي همانند Adobe يا IrfanView (ساده‌ترين، كوچكترين و سريعترين نمايش دهنده عكس با امكانات مناسب و مجاني) يا ACDSee و ... در Optionشان مي‌توانيد گزينه‌ يا Tabي با نام Extension بيابيد كه در آن با تيك زدن جلوي نام Extensionها مي‌توانيد با دابل كليك كردن روي آن نوع فايل‌ها از اين به بعد با اين برنامه ها نمايش دهيد.

. من Adobe كار نيستم! اما همچين گزينه‌اي را در تنظيماتش ديده‌ام. (من Corelي هستم!)

موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
88/03/08

بالا