برگزیده های پرشین تولز

سوتی ها و خطاها و گافهای گزارشگرهای فوتبال

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
سلام به همه بر و بچه های فوتبالی:)
می دونم که طرفدار هر تیمی که باشید دل خوشی از گزارشگرهای فوتبال ندارید:happy: بارها و بارها شده که حرفها و جانب داری ها و سوتی ها و خطاها و گافها و......خواه عمدیو خواه غیرعمد اعصابتون رو خرد کرده و حالتونو گرفته:(
خودم که سر دسته ضد حال خورها هستم.چون تیمم اصلا محبوبیت آنچنانی نداره:( ولی حتی در مورد بارسا و یا چلسی که در سالهای اخیر خیلی خوب کار می کنن هم حرف و حدیثهای زیلدی می شنویم:hmm: سالی که قهرمان اروپا شدیم هم این حرفهای عادل خان دست از سر ما بر نمی داشت:hmm:

به هر حال هر کس سوتی ها و خطاهایی که در هر بازی به گوشش میخوره بیاد اینجا مطرح کنه:happy:

امیدوارم تاپیکی خوب از آب در بیاد و به دور از هرگونه بی احترامی به گزارشگرها باشه:D

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
من از امشب کارم رو با بازی بارسا و رئال شروع می کنم :)
البته مطمئنم که به اندازه یک هوادار رئال و بارسا متوجه خطاها و اشتباهات نمی شم:)
ولی لا اقل اشتباهات فوتبالی رو که متوجه می شم:happy: مثلا توپ رفته تو اوت میگه خطا اعلام شده و یا مثلا بازیکنان دارن حرکت میکنن میگه سوت پایان بازی به صد ادر اومده و....................
اشتباهاتی که از لحاظ سوابق 2 باشگاه و وضعیت بازیکنان و ....... میکنن به عهده هواداران بارسا و رئال;)

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
ایول
منم مدتها بود تو فکر زدن همچین تاپیکی بودم

همین بازی بایرن و رئال دو دقیقه به پایان نیمه اول بود و فردوسی پور گفت : فقط دو دقیقه به پایان این بازی مونده و نتیجه همجنان صفر صفر مساوی

فکر کنم حسابی خواب تشریف داشتن عادل خان

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خیلی ممنون.امیدوارم شما هم به من کمک کنید تا بهتر بتونیم ایرادها رو پیدا کنیم.

در مورد بازی های قبلی که اصلا نمی خوام صحبت کنم که از حرفهای عجیب و غریب و جانب داری های بی دلیل اونا از 5 سال پیش تا حالا می تونم طوماری بنویسم ولی بهتره از این به بعد بنویسیم.یعنی آینده رو بچسبیم نه گذشته ها رو;)

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
بزرگترین گاف ها مال این علیفره

دقیقه 94 رو میگه 90

والا تو صفحه نوشته 94 میگه بازی 90 دقیقست.

تازه گیر هم میده روش. آدم عصبانی میشه.

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
بزرگترین گاف ها مال این علیفره

دقیقه 94 رو میگه 90

والا تو صفحه نوشته 94 میگه بازی 90 دقیقست.

تازه گیر هم میده روش. آدم عصبانی میشه.

در مورد علیفر و اشتباهاتش که بحثهای زیادی وجود داره ولی من فکر می کنم اون قضیه نحوه نمایش زمان رو درست میگه.چون آلمان ها امکان نداره کاری رو اشتباه و ندانسته انجام بدن و از دیر باز زمان های اضافی رو از زمان بازی جدا می کردن.خیلی از کشورهای دیگه هم اونو اصلاح کردن مثل ایتالیا و اسپانیا ولی هنوز انگلیس این قانون رو رعایت نکرده.
البته انگلیسی ها در مورد خیلی چیزهای دیگه هم استاندارد ها رو نپذیرفته اند مثل واحد های اندازه گیری:lol:
ولی گیر دادن بی خودی علیفره که کفر آدمو در میاره.حالا تو هزاری هم بگی انگلیسی ها که حرف تو رو گوش نمی کنن:lol:

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
همين عليفر با گاف هايي كه ميده واسه كل گزارشگرهاي ما بسه . فقط لازمه يه بازي كه داره گذارش مي كنه بشيني و با دقت گوش بدي اونوقت اين تاپيك پر ميشه از گاف هاي عليفر

Robi

Registered User
لایک‌ها
2
پیمان یوسفی و خیابانی هم گزینه های خوبی هستند

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
یکی از موارد آزار دهنده کاربرد فعل منفور می باشد به صورت مثلاً عامیانه و می باشه هست که بیشتر تو گزارشهای جواد خیابانی دیدم. خیلی حرصم میده...

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
یه چیزی که در مورد علیفر هست اینه که تا اونجایی که میتونه سعی میکنه جانب داری نکنه و این به همه اون گافها و ندانستن ها و سوتی هاش می ارزه(به نظر من) . اگه احیانا جانب داری هم کرد سعی میکنه با یه تعریف به جا از تیمی که حقش تضعیف شده تساوی و تعادل رو بر قرار کنه.

ضعیفترین کس تو این کار (عدم جانب داری) فردوسی پور هست.چهارشنبه مرد و زنده شد تا بگه:بایرن کلا از رئال بهتر بازی کرد:lol:

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
یکی از موارد آزار دهنده کاربرد فعل منفور می باشد به صورت مثلاً عامیانه و می باشه هست که بیشتر تو گزارشهای جواد خیابانی دیدم. خیلی حرصم میده...

چه نکته ای(چه گافی):blink: تا به حال اصلا بهش دقت نکرده بودم:lol:

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
پیمان یوسفی که بابا آخرشه

معمولا حتما باید صحنه آهسته رو ببینه تا بتونه نظر درست رو (البته نه همیشه) بگه.

توپ خطا شده اما اصلا نمیفهمه. میگه کرنر. بعد که میبینه ضایع شده میگه معلوم نیست چی شده که داور خطا گرفته

باز خیابانی با وجود همه سوتی هاش معذرت خواهی رو معمولا می کنه..

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
جالبترینش شفیع بود که توی جام جهانی پرچمراکش رو با کارت قرمز اشتباه گرفته بود و میگفت این بازیکن کارت قرمز گرفته چرا نمیره بیرون!

Times Master

Registered User
لایک‌ها
1
علیفر که اصلا فکر نکنم اسم بازیکنا رو هم بلد باشه.

شماره دو به شماره پنج. شماره پنج به هفت و حالا شیشِ حریف توپ رو مال خودمیکنه.

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
علیفر که اصلا فکر نکنم اسم بازیکنا رو هم بلد باشه.

شماره دو به شماره پنج. شماره پنج به هفت و حالا شیشِ حریف توپ رو مال خودمیکنه.

فکرکنم این علیفر شماره ها رو با اسم بازیکن مربوطه رو یه کاغذی چیزی می نویسه و با خودش میاره تو استودیو و مواقعی که بازی آروم هست با حوصله و سر فرصت اسم رو میبینه و اعلام میکنه.ولی وقتی بازی یهو تند میشه حساب از دستش در میره و قاطی پاتی میکنه و شماره ها رو میگه.تازه شماره ها رو هم بعضی وقتها عوضی میگه:lol: :happy: :) :D :p

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
سوتی های دیشب فردوسی پور در بازی بارسا و رئال:
1-محرومان رئال هم بکام و ریس و کاناوارو و کارلوس هستند که همگی مصدومند:blink:
2-خوشحالی هواداران بارسا 1 دقیقه هم طول نکشید.در حالی که بین گل اول بارسا و گل دوم رئال 3 دقیقه فاصله بود:blink:
3-داور هنوز از کارت استفاده نکرده و یا اولین کارت رو راموس میگیره.در حالی که اولگر قبلا در صحنه پنالتی کارت زرد اول رو گرفته بود:lol:
4-یکی از مسئولان رئال در حالی که به شکل تابلویی پشتش نوشته benq با کفش آدیداس داره حرکت میکنه و فردوسی پور میگه شاید رونالدینهو میخواد کفششو عوض کنه.اگه اون میخواد کفششو عوض کنه اولا چرا مسئول تدارکات رئال داره حرکت میکنه و ثانیا مارک لباس و کفش بازیکنان بارسا (مخصوصا سر تا پای رونالدینیو )نایک هست و نه آدیداس:lol:
5-مثلث رونالدینیو و اتوئو و مسی هر تیمی رو می تونه نابود کنه.در حالی که این مثلث همین هفته پیش توسط تیم لیورپول نابود شد و ناکام ماند.این از اون جانب داری ها بوداااااااااااا:lol:
6-یه سری جا به جایی ها مثل:گوتی پای ژاوی رو زد در حالی که بر عکس بود و یا روبینیو ضربه میزنه و کاسیاس عالی میگیره در حالی که والدز میگیره و یا مثل موقعیتی که هیگوئن از دست داد و او گفت ون نیستلروی
7-سرفه.بله این اولین باری بود که من میدیدم که در طول گزارش یه گزارشگر 3 بار علنا سرفه میکنه و به روی خودش هم نمیاره و بدون عذرخواهی و خیلی relax کار رو ادامه میده:lol:
8-و یه نکته که اخیرا باب شده.بازیکن ریزنقش بازیکنیه که بازیش اصلا به چشم نمیاد ولی در عین حال خیلی موثره.مثل بازیهایی که امرسون در زمان اوج برا یووه می کرد.همه میگفتن این 90 دقیقه تو زمین راه میره در حالی که بهترین تاثیر ها رو میذاشت.امروزه هم بالاک تو چلسی همین طوره(بر خلاف بایرن که فقط او تو چشم بود)
ولی این قضیه با کوچک اندامی فکر کنم قاطی شده و باب شده مثلا میگه:
مسی بازیکن ریز نقش بارسا.آخه مسی کجاش ریز نقشه؟؟ یا در مورد فیلیپ لام هم بارها اینو شنیدم یا بعضی وقتها در مورد همین کعبی خودمان.فکر نکنم اصطلاح ریز نقش درست باشه و باید بگن مثلا:ریزه میزه و یا دیگر اصطلاحات مناسب رو به کار ببرن.

بازیهای کامپیوتری هم خیلی جالب بود:lol: طرف فیفا بازه مثل اینکه......................
اینا چیزهایی بود که من فهمیدم نظر شماها چیه؟

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
سوتی آخر بازی رو یادم رفت:
در یک بسیار بازی زی......
مثلا اومد بگه در یک بازی بسیار زیبا که خودش هم خندش گرفت...............:D :lol:

hadipro

Registered User
لایک‌ها
7
خدای سوتی دادن تو گزارش جناب خیابانی هست.یعنی امکان نداره ایشون یه بازی رو گزارش کنه و توش حداقل 10 تا سوتی خفن نده.
یه مدت که وقتی توپ با اختلاف کم از کنار دروازه میرفت بیرون یهو داد میزد گل گل بعدش سریع میگفت نه گل نشد!
من هیچوقت هدفش رو از این کار درک نکردم!

hadipro

Registered User
لایک‌ها
7
تکه کلامهای مزخرف علیفر که وقتی آدم میشنوه میخواد با سر بره تو دیوار:
- فوتبال نود دقیقه است و در فوتبال دقیقه 91 نداریم!
- در فوتبال چیزی قابل پیش بینی نیست!
- گل رو از نمایی تازه تر میبینیم.
- محوطه شانزده و نیم متر !
- سیستم 2-4-4 بلای جان فوتبال دنیا !
- نیکبخت باشید !

متاسفانه الان چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه ولی میدونم بیشتر از اینا بود.شما هم اگه یادتون اومد بگید تکمیلش کنیم.

بالا