برگزیده های پرشین تولز

سونی اریکسون یا نوکیا؟

سونی اریکسون و یا نوکیا

• NOKIA

Votes: 18 40.9%
  • SONY ERICSSON

Votes: 26 59.1%

• Total voters
    44

RapB0y

Registered User
لایک‌ها
1
Ahwaz................ Cellphone : Nokia N8
هیچی نوکیا ان73 نمیشه
مخصوصا از نظر صدا و دوربین خوش دستم که هست

Mohcn

Registered User
لایک‌ها
0
من فکر می کنم یه عده از اونایی که اینجا نظر میدن همیشه از یه برند خاص استفاده کردند . کسی که توی عمرش سونی اریکسون نداشته نمیتونه در موردش نظر بده ( یا بر عکس ) هر چی هم که اطلاعاتش در زمینه گوشی زیاد باشه باز تا وقتی که خودش ازش استفاده نکرده نمیتونه نظر بده . چون گوشی چیزی هست که آدم حتما باید یه مدت ( ترجیحا نسبتا طولانی ) ازش استفاده کنه تا بتونه در موردش اظهار نظر کنه . اونایی که توی سایت های معتبر در مورد گوشی ها و مزایا و معایبشون می نویسن یه مدت با گوشی کار می کنن و از همه نظر بررسیش می کنن ، نه اینکه همین طوری بنویسن این گوشی جدید سونی اریکسون فقط اسمش برعکس ِ یه مدل دیگه ی سونی اریکسونه ! یا اینکه فلان گوشی نوکیا شبیه کتلته !
یه نکته مهم دیگه هم اینه که وقتی قراره در مورد دو تا برند مختلف نظر بدیم باید از دو تا گوشی همسطح در این برندها استفاده کرده باشیم . مثلا اگه یه نفر یه مدت یه گوشی ارزون قیمت نوکیا داشته و حالا رفته یه گوشی نسبتا گرون قیمت سونی اریکسون خریده معلومه که میگه سونی اریکسون بهتره .

حالا نظر شخصی من : به نظر من نوکیا در زمینه خلاقیت در طراحی گوشی جلوی سونی اریکسون حرفی برای گفتن نداره . ضعف سونی اریکسون هم سیستم عامل اکثر گوشی هاشه که جاوا هست . اگه سونی اریکسون روی اکثر گوشی هاش سیمبین استفاده می کرد دیگه عالی میشد . در اون صورت اصلا بحث اینکه نوکیا بهتره یا سونی اریکسون بی معنی می شد .
سونی اریکسون با استفاده از تکنولوژی ها و برند های انحصاری سونی ( واکمن ، سایبرشات و ... ) و طراحی های فوق العاده خیلی سریع تونست پیشرفت کنه و دل همه رو ببره . اما نوکیا متاسفانه در زمینه خلاقیت در طراحی رقابت شدیدی با ایران خودرو داره . من شخصا سونی اریکسون رو انتخاب می کنم​

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
تاپیک تکراری...این صحبتها قدیمی شد....صاحب تاپیک هم انگار واسه دعوا این تاپیک رو زده وگرنه این یک طرفه به قاضی رفتنها چه معنی میتونه داشته باشه؟!!!...پیشنهاد من تخته کردن در این تاپیک هستش!!!!

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2
تاپیک تکراری...این صحبتها قدیمی شد....صاحب تاپیک هم انگار واسه دعوا این تاپیک رو زده وگرنه این یک طرفه به قاضی رفتنها چه معنی میتونه داشته باشه؟!!!...پیشنهاد من تخته کردن در این تاپیک هستش!!!!

من صاحب تاپیک هستم و اصلاً هم قصد دعوا کردن رو ندارم .
اوی این که این تاپیک که توش نظرسنجی هست طرفدار یکی از این دو تا نیست پس یک ظرفه پیش قاضی نرفتیم.
دوم این که اون نظرسنجی قبلی کاملاً باطل شده بود چون اون توی تاپیک سونی اریکسون بود و غیر از طرفدار های سونی اریکسون کسیبه اون تاپیک نمیره مثله این که بریم مسباقه استقلال و پرسپولیس رو توی ورزشگاه آزادی ببینیم و بریم توی جایگاه استقلالیا و نظرسنجی راه بندازیم و بگیم چند نفر اینجا طرفدار استقلال هستند ؟ و ببینیم طرفدار های کدوماشون بیشتر از اون یکی به این می گن یه طرفه پیش قاضی رفتن

mohandes_milad

Registered User
لایک‌ها
34
بنظرم این مقایسه درست نیست ، اگه سر مدل خاصی از دو برند بحث و رای گیری میشد بهتر بود ، هر کدوم قابلیتهای خاص خودشون رو دارند
ولی خوب من به سونی اریکسون رای دادم :f34r:

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
الان که قیمت های سونی اریکسون در مقابل نوکیا خیلی خوبه ولی من تا حالا از سونی اریکسون استفاده نکردم و نمی کنم چون هیچ گوشی کیفیتش مثل نوکیا نیست.

این یک طرفه به قاضی رفتن نیست؟!!....تعصب هم تو جمله شما اصلا نیست:D ....بقیه قضاوت کنند ما فقط کوت کردیم

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
سوني اريکسون = قيمت کمتر + امکانات بيشتر

نوکيا = قيمت بيشتر + امکانات کمتر

خيلي واضحه

فرض کن x تومن پول داري. اگه نوکيا بخري گوشيت امکانات کمتري خواهد داشت نسبت به وقتي که سوني اريکسون مي خري

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
نمیدونستيم vB قابليت کوت زمانی هم داره
302.gif

خب نمیدونه...اذیتش نکن :p

ندانستن عیب نیست....نپرسیدن عیبه....

تا جایی که ما و همه کسایی که دستی توی VB دارن میدونیم زمان رای به یک نظر سنجی برای کاربرها قابل مشاهده نیست....شاید چشم بصیرت داره ما نمیدونیم:p هرچی باشه اگاه!! بوده یه زمانی....

skyx

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
4
لعنت به تو سونی که نذاشتی حتی به بقیه برندها فکر هم بکنم .:p

farhoud

Registered User
لایک‌ها
3
اول اینکه این تاپیک تکراری است ولی من بعضی مطالب دارم که خدمت دوستان فناتیک عرض میکنم:

1- بحث انتخاب طرفداری و انزجار از دو برند مشهور نوکیا و سونی اریکسون نشان میده که این دو برند از مهمتترین و محبوبترین برندهای گوشی در ایران و البته در دنیا است.
2- بحث جانبداری از یکی از این دو برند به دیدگاه و انتظار ما از گوشی ربط دارد. به طور خلاضه کشانی که دنبال ضرافت خوشدستی و شیکی گوشی هستند بی شک سونی اریکسون را انتخاب خواهند کرد و کسانی که دنبال کارایی بیشتر و نصب صدها برنامه متنوع از آفیس ورد اکسل منشی تلفنی دیکشنری های بسیار متنوع و صدها برنامه هستند نوکیا را انتخاب خواهند کرد.
3- لطفا طرفداران سونی اریکسون ادعا نکنند که جاوا قابل مقایسه با سیمبیان است و تنوع برنامه ها در سونی اریکسون زیاد است و متقابلا طرفداران نوکیا ظرافت سونی اریکسون را با نوکیا اصلا مقایسه نکنند.
4- اینکه بعضی افراد یا از سر لجبازی یا از سر نادانی کل تکنولوژی و خدمات و تو اوری این دو غول موبایل در دنیا را به سخره میگیرند نشان از کوته فکری این افراد دارد. دوستان گویا فراموش کرده اند که در مورد چه شرکت هایی صحبت میکنند .این دو شرکت یکی از موفق ترین شرکتهای دنیا در زمینه خدمات موبایل هستند و تحقیق و نو اوری حرف اول را میزند.
5- ولی آمار میگوید که نوکیا پر فروشترین گوسی در دنیا است. این امار است و باید ان را قبول کرد.
6- من همیشه فکر میکنم که اگر ایرانها آنقدر پول داد بودند که فقط ماشنهای اخرین مدل بنز و بی-ام و سوار میشدند چه کر کری هایی که در وب سایت و فروم ها مثل گوشی موبایل وجو د نداشت!!
مثلا یکی ماشینهای بنز را لگن مینامید (چون بی-ام -و سوار است) و متقابلا طرف مقابل بی-ام را بی کیفیت مینامید!! نوکیا و سونی اریکسون نیز مثل این دو غول صنعت ماشین هستند.

7- پس با این حساب بحث های بیهوده را کنار بگذلریم

8- هرگزنخواهم گفت که من طرفدار چه برندی هستم.........!!!!!

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
2- بحث جانبداری از یکی از این دو برند به دیدگاه و انتظار ما از گوشی ربط دارد. به طور خلاضه کشانی که دنبال ضرافت خوشدستی و شیکی گوشی هستند بی شک سونی اریکسون را انتخاب خواهند کرد و کسانی که دنبال کارایی بیشتر و نصب صدها برنامه متنوع از آفیس ورد اکسل منشی تلفنی دیکشنری های بسیار متنوع و صدها برنامه هستند نوکیا را انتخاب خواهند کرد.
3- لطفا طرفداران سونی اریکسون ادعا نکنند که جاوا قابل مقایسه با سیمبیان است و تنوع برنامه ها در سونی اریکسون زیاد است و متقابلا طرفداران نوکیا ظرافت سونی اریکسون را با نوکیا اصلا مقایسه نکنند.
...!!!!!

سری p و m600 و w950 رو فراموش نکنید که اونها هم سیمبین هستند و همین موارد اکسل و دیکشنری و ...برای اونها هم موجوده...

بالا