برگزیده های پرشین تولز

شبكه بي سيم دو نفره.

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از voodoo :
محمد جان ممنون اطلاعات خوبي بود والا من 100 در 100 ميخوام راه بندازم فقط مشكل اينه كه من بايد يكي رو پيدا كنم كه كارتهارو بهم بده اگه كار كرد ازش بخرم اگر نكرد بهش پس بدم حالا بگزريم اگه بشه يكي روش اين كار رو بگه كه من خيلي ازش ممنون ميشم.

در مورد كار كردن كه مطمئن باش كار ميكنه! من خودم دارم استفاده ميكنم . بالا هم برات نوشته بودم. كارت ها هر دو كامپكس و مدلشون WLU11A , WL11A هستش. مراحل نصب و راه اندازيش هم خيلي سخت نيست کافيه دو تا کارت رو نصب کني . روي يکي از دستگاهها براي شبکه يک اسم بگذاري و سرعت و نوع شبکه رو مشخص کني . اون يکي خودش شبکه رو ميبينه و ميتوني به ليستت اضافه کني. بقيه مشخصات مثل شبکه هاي wired هستش. اگر بخواي برد دستگاهها بيشتر بشه ميتوني يك آنتن ياگي اكسترنال هم براش بگيري . نميدونم ايران هست يا نه. اما اينجا قيمتش حدود 60 دلاره.

voodoo

Registered User
لایک‌ها
0
آنتن ياگي اكسترنال

بابا اسم آنتن كه مياري تن آدم ميلرزه آخه آنتن اينجا خيلي گرونه(البته ميگن).
خيلي خيلي خيلي ممنون ديگه بايد برم بخرم.
راستي اگه از 2 تا بيشتر بشه اونوقت ديگه به چي احتياج خواهيم داشت؟؟؟؟

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از voodoo :
بابا اسم آنتن كه مياري تن آدم ميلرزه آخه آنتن اينجا خيلي گرونه(البته ميگن).
خيلي خيلي خيلي ممنون ديگه بايد برم بخرم.
راستي اگه از 2 تا بيشتر بشه اونوقت ديگه به چي احتياج خواهيم داشت؟؟؟؟

خواهش.
همين الان سه تا شو تست كردم و مشكلي نداره و راحت كار ميكنه... راستي اگر ميخواي اينترنت Share كني يا درايو هاي كامپيوترهاتو Share كني حتما يادت باشه Key براش تعريف كني . در غير اينصورت هر كسي - در نزديكي شما - با يك كارت بي سيم ميتونه از اينترنت و درايوهاي share شده استفاده كنه.

mfgu

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عرض به حضور شما كه همونطور كه پيش از اين هم گفتم خودم در حدود پنج ماه هست كه از اين روش استفاده مي كنم و همه چيز به خوبي پيش رفته. فقط بايد چند تا نكته رو در نظر بگيري:

1. حتما دو تا كارتي كه ميگيري از يك مارك باشن، يعني اگر D-link یا net-gear یا هر مارکی که میگیری هردو تا رو از همون مارک انتخاب کن تا مشکلی برات در آینده ‍‍‍‍پيش نياد. هر چند من امتحان كردم با ماركهاي مختلف و مشكلي نداشتم ولي براي راحتي كار از يك مارك استفاده كني بهتره

2. از نظر آنتن هم اگر يك كمي حوصله به خرج بدي ميتوني خودت درست كني براي راهنمايي هم ميتوني به اين آدرس مراجعه كني: http://www.air.net.au

3. براي امتحان كردنش من شرمنده ام كه فاصله مون از هم خيلي زياده و گرنه من مخلص شما هم بودم.

4. اگر در آينده خواستين تعداد بيشتري از درو همسايه هم پوشش بدين اونوقت ميتونين از يك access point استفاده كنين. با اومدن ADSL به ايران كم كم بايد به فكر اين هم باشين. با اينكار هر قدر هم كه گرون باشه با سرشكن كردن هزينه روي چند كاربر براتون خيلي ارزون تموم ميشه. توي سايتي كه آدرسش رو دادم ميتوني ايده هاي خوبي در اين زمينه بگيري

با آرزوي بهروزي
محمد

voodoo

Registered User
لایک‌ها
0
خيلي جالب بود اما من هنوز متوجه نشدم كه اگر بخوام بيشتر از 2 تا كامپيوتر رو باهم شبكه كنم(به صورت بيسيم) نياز به تجهيزات اضافي خواهم داشت(چه ميدونم توي سيمي ها كه ميگن هاب ميخواد اما اينجا نميدونم چي مگن؟)
بازم از شما ممنونم واقعا حيفه كه جمعه به اين خوبي اين همه از هم فاصله دارن اما اينترنت همينه ديگه......

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
اگر به اول آخرين نوشته من دقت كني نوشتم !!!

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
آقا اين تجهيزات Wireless تو ايران گارانتي داره ؟ و كدام يكي از اينا بهترن ؟ Net-gear -- D-Link -- Giga--....

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
D-link , Compex گارانتي دارند... من Compex دارم و خيلي ازش راضيم :)

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
آقا خيلي ممنون از توضيح تون

voodoo

Registered User
لایک‌ها
0
همين الان سه تا شو تست كردم و مشكلي نداره و راحت كار ميكنه... راستي اگر ميخواي اينترنت Share كني يا درايو هاي كامپيوترهاتو Share كني حتما يادت باشه Key براش تعريف كني . در غير اينصورت هر كسي - در نزديكي شما - با يك كارت بي سيم ميتونه از اينترنت و درايوهاي share شده استفاده كنه.

يعني چيزي احتياج نداره ديگه؟؟

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
خير ... سه عدد كامپيوتر... سه عدد كارت شبكه بي سيم! همين!

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از mfgu :
عرض به حضور شما كه همونطور كه پيش از اين هم گفتم خودم در حدود پنج ماه هست كه از اين روش استفاده مي كنم و همه چيز به خوبي پيش رفته. فقط بايد چند تا نكته رو در نظر بگيري:

1. حتما دو تا كارتي كه ميگيري از يك مارك باشن، يعني اگر D-link یا net-gear یا هر مارکی که میگیری هردو تا رو از همون مارک انتخاب کن تا مشکلی برات در آینده ‍‍‍‍پيش نياد. هر چند من امتحان كردم با ماركهاي مختلف و مشكلي نداشتم ولي براي راحتي كار از يك مارك استفاده كني بهتره

2. از نظر آنتن هم اگر يك كمي حوصله به خرج بدي ميتوني خودت درست كني براي راهنمايي هم ميتوني به اين آدرس مراجعه كني: http://www.air.net.au

3. براي امتحان كردنش من شرمنده ام كه فاصله مون از هم خيلي زياده و گرنه من مخلص شما هم بودم.

4. اگر در آينده خواستين تعداد بيشتري از درو همسايه هم پوشش بدين اونوقت ميتونين از يك access point استفاده كنين. با اومدن ADSL به ايران كم كم بايد به فكر اين هم باشين. با اينكار هر قدر هم كه گرون باشه با سرشكن كردن هزينه روي چند كاربر براتون خيلي ارزون تموم ميشه. توي سايتي كه آدرسش رو دادم ميتوني ايده هاي خوبي در اين زمينه بگيري

با آرزوي بهروزي
محمد

با درود به شما دوست گرامي
يعني به گفته شما ميشه آتن رو ساخت؟
براي راه اندازي شبكه بي سيم با فاصله 3 كيلومتر به چه چيزهايي نياز هست؟

omidgiahi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از tsotodeh :
آقا اين تجهيزات Wireless تو ايران گارانتي داره ؟ و كدام يكي از اينا بهترن ؟ Net-gear -- D-Link -- Giga--....

به نظر من بهترين الان تو ايران مارك linksys هست من خودم باش كار كردم و نماينده اون تو ايران شركت ساخت سيستم هست www.sakhtesystem.com

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
دوستان ساخت آنتن براي شبكه هاي بي سيم چندان هم مشكل نيست.اینجا یه مطلب خوب در این مورد نوشته شده.این آنتنها تقریبا شبیه شکل پایین هستند و با هزینه ی کمی ساخته می شن.
nalleyscantennabig.jpg

اگرچه ظاهر ساده ای دارند اما کاراییشون خیلی بالا ست منتهی هنگام ساخت باید اندازه های پیشنهادی رو بدقت رعایت کنید.(بدون یک میلیمتر اختلاف).البته اگه فرصت کنم ترجمه ی مقاله رو اینجا می ذارم.اگه هم متوجه نشدید می تونید با کسی که برق می خونه مشورت کنید تا کاملا آشنا بشید.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
حالا می فهمم چرا بقیه اینقدر از جناب عسگری و امثالهم یاد می کنن.عمرا" اگه این سوالها رو الان بپرسیم و جواب بگیریم.

Pac_ginobat

Registered User
لایک‌ها
10
به نقل از electronic :
حالا می فهمم چرا بقیه اینقدر از جناب عسگری و امثالهم یاد می کنن.عمرا" اگه این سوالها رو الان بپرسیم و جواب بگیریم.
آره
جاش خیلی خالیه

aayooby

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برا انكار بهتره 2 تا كارت شبكه بسيم از نوع Dlink يا Lincsys بخري كه هركدوم حدودا بين 40 تا 55 در مياد و بعد دوتا آنتن قلمه اي Dlink 7 دسيبل هم ميخواي كه هر كدام 35 تومنه و تا 300 متر هم جواب ميده
موفق باشي

vahsha1

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از aayooby :
برا انكار بهتره 2 تا كارت شبكه بسيم از نوع Dlink يا Lincsys بخري كه هركدوم حدودا بين 40 تا 55 در مياد و بعد دوتا آنتن قلمه اي Dlink 7 دسيبل هم ميخواي كه هر كدام 35 تومنه و تا 300 متر هم جواب ميده
موفق باشي

به اين ميگن بيرون كشيدن يك عدد زير خاكي از اعماق PT .
به تاريخ پست اول دقت كنيد 2004 الان البته فكر ميكنم 2006 باشه!!!:blink:

charshakh.com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به تاريخ پست اول دقت كنيد 2004 الان البته فكر ميكنم 2006 باشه!!!
كل مي خوابونيم :)) 2008 !!
يعني من مي خوام به يه كامپيوتر ديگه كه 750 متر فاصله داريم با هم يه آنتن omni بگيرم و دو تا وايرلس لن بگريم ، كافيه ؟
مشكل قانوني نداره ؟

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
این تاپیک هر سال یک بار جواب داده میشه :D:D:D
=========================================
یعنی شما می خواهید دو تا آنتن امنی بگیرید !!!؟
چه کاری هست خوب .. دو تا آنتن ارزون تر بگیرید از همین یاگی ها هم خوب هستند ...

بعدش هم بستگی به میزان انتقال دیتا داره . مشکل قانونی که داره اما شما بزن برو کسی چیزی نمی گه . البته اگر از مدل های داخل ساختمانی استفاده کنی که مثلا پشت شیشه پنجره و اینا بگذاری که اصلا مهم نیست .

بالا