برگزیده های پرشین تولز

شبکه اجتمایی گوگل پلاس و تاثیرات آن بر سئو و بازدید سایت

reza23teh

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
19 آگوست 2014
نوشته‌ها
61
لایک‌ها
51
گوگل پلاس و تاثیر آن بر سئو
سایت گوگل پلاس یک سایت اجتمایی همانند فیس بوک و توییتر می باشد اما تنها یک سایت اجتمایی نیست بلکه یکی از الگوریتم های گوگل نیز هست که برای افزایش رتبه، بازدید و رنکینگ سایت به کار میرود.
یکی از الگوریتم های مهم سئو جهت افزایش رتبه و پیج رنک، بک لینک است از نظر گوگل، هر بک لینک از سایتهای دیگر به سایت شما، یک رای مثبت است که شما را نزد گوگل محبوب می کند و گوگل رتبه و رنک بهتری به شما می دهد.

نکته : هر 1+ گوگل پلاس هم مانند بک لینک، یک رای مثبت برای سایت شما است که محبوبیت سایت شما را نزد گوگل افزایش می دهد و موجب افزایش رتبه و بازدید سایت شما می شود.
google%20plus%20seo.jpg
فعالیت در کدام یک از سایت اجتمایی تاثیر بیشتری بر سئو دارد؟؟؟
در حال حاضر معروفترین سایتهای اجتمایی ( گوگل پلاس - فیسبوک - توییتر و... ) هستند که فعالیت در آنها تاثیر بسزایی در سئو دارد اما گوگل پلاس یک تفاوت اساسی با تمام سایتهای اجتمایی دارد و خود را از آنها مستثنا کرده و آن این است : گوگل پلاس زیر نظر خود سایت گوگل است و به تمامی صفحات گوگل پلاس و تعداد لایک ها دسترسی دارد و رابطه مستقیمی با موتور جستجو گوگل دارد. نکته دیگه ای که گوگل پلاس رو از دیگر سایتهای اجتمایی مستثنا میکنه اینه که گوگل به صورت کاملا رسمی اعلام کرده که وقتی شما وارد حساب گوگل پلاستان هستید و با موتور جستجو گوگل جستجو کنید ابتدا اطلاعات، تصاویر، نوشته ها و سایر موارد مربوط به شما و افراد موجود در حلقه های گوگل پلاستان را نمایش میده و بعد از اون اطلاعات حاصل از موتور جستجو رو نمایش میده، برای مثال به تصویر زیر توجه کنید.
Untitled-1.png
اگر به تصویر بالا با دقت نگاه کرده باشید می بینید که کلمه مدل مانتو که رقابت بسیار بالایی داره، و با این کلمه به سختی میشه در پیج اول بود. اما با گوگل پلاس به راحتی در پیج اول قرار گرفتیم اما فقط برای اشخاصی که در حساب کاربری و حلقه های شما هستند.
نکته منفی دیگر سایتهای اجتمایی که باعث میشه گوگل پلاس رو جدی تر بگیرید : ربات گوگل فقط به پیج عمومی سایتهای اجتمایی دسترسی دارد و به دیگر پیج ها صفحات اجتمایی دسترسی ندارد.
 
Last edited:

iranbus

Registered User
تاریخ عضویت
31 مارس 2009
نوشته‌ها
2,677
لایک‌ها
1,037
محل سکونت
b
بله درسته. ولی اگر کسی که جستجو گر باشه جز حلقه فریندهای همدیگه باشید تاثیر داره
 

unp

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
13 جولای 2014
نوشته‌ها
186
لایک‌ها
41
سن
35
محل سکونت
تهران
مطلب مفیدی بود اما در مورد پیج رنک خیر
 
بالا