برگزیده های پرشین تولز

شکایت از فرد بابت برنگرداندن بیعانه . لطفا کمک کنید دوستان

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
خب طرف کلاهبرداره اینکار کرده بهش اطمینان کنید جعل سند هم کاری نداره یکم با فتوشاپ کار کنی یاد می گیری الان اون کارتی که شما پول زدی ضامنه همه حساب هاش مسدود می کنن
حسابو خالی کنه بنظرتون میشه پیگیر شد ؟

CAPITAN PRICE

Registered User
لایک‌ها
31
حسابو خالی کنه بنظرتون میشه پیگیر شد ؟
ببین اون پول هر کاریش کنه قابل پیگیریه از posخرید کنه بانک می فهمه از خودپرداز برداشت کنه تصویرش ممکنه دوربینای خودپرداز ضبط کنن خلاصه یه جایی گیرش میارن حتی باهاش شارژ گوشی بخره باز قابل پیگیریه سیمکارت هام همه مسدود میشه گوشی اش می ره لیست سیاه و هیچ سیمکارتی نمی تونه بندازه خلاصه پدرش درمیارن فقط شما باید پیگیر باشی و پشت گوش نندازی

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
ببین اون پول هر کاریش کنه قابل پیگیریه از posخرید کنه بانک می فهمه از خودپرداز برداشت کنه تصویرش ممکنه دوربینای خودپرداز ضبط کنن خلاصه یه جایی گیرش میارن حتی باهاش شارژ گوشی بخره باز قابل پیگیریه سیمکارت هام همه مسدود میشه گوشی اش می ره لیست سیاه و هیچ سیمکارتی نمی تونه بندازه خلاصه پدرش درمیارن فقط شما باید پیگیر باشی و پشت گوش نندازی
پیگیرشم و تا جایی که راه داره پدرش رو در میارم حتی گیر بیفته به پول راضی نیستم و باید چیزی که آگهی کرده و توافق کردیم رو ارسال کنه وگرنه بره آب خنک بخوره 👍

babakkh

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
460
دلیلتون چیه که می گید کارت ناجا رو جعل کرده؟

babakkh

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
460
تصویر کارت پرسنل ناجا رو برام فرستاد که اگر واقعا ناجایی بود همچین کاری نمیکرد داداش
معمولا با حساب و کارت شناسایی خودشون این کارهارو رو نمی کنند

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
خب پرونده ارسال شد و باید منتظر نتیجه شد امیدوارم بگیرنش 😓

erfan3s3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
65
چون راهش رو رفتم میگم
چون خودتون واریز کردین و مبلغ زیر ۲۰ میلیون هست
شکایت تون حقوقی هست کیفری نمیشه
هزینه هم باید بکنین
بین یک تا یکو نیم
طرف محکوم میشه وحساب هاش مسدود
شهر طرف هم مجهول بزنید
اگه شکایت کردین نگین به طرف
چون ممکنه اطلاعات حساب ها روتغییر بده و خالی کنه.
اگه قبلا تهدید به شکایت کردین و جواب نداده و برنگردونده باید تا تهش برین یا همون اول بیخیال دو تومنتون بشین
فرایند حقوقی زمان بر هست اما طبق قانونی باید یک تا سه ماه تموم بشه

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
چون راهش رو رفتم میگم
چون خودتون واریز کردین و مبلغ زیر ۲۰ میلیون هست
شکایت تون حقوقی هست کیفری نمیشه
هزینه هم باید بکنین
بین یک تا یکو نیم
طرف محکوم میشه وحساب هاش مسدود
شهر طرف هم مجهول بزنید
اگه شکایت کردین نگین به طرف
چون ممکنه اطلاعات حساب ها روتغییر بده و خالی کنه.
اگه قبلا تهدید به شکایت کردین و جواب نداده و برنگردونده باید تا تهش برین یا همون اول بیخیال دو تومنتون بشین
فرایند حقوقی زمان بر هست اما طبق قانونی باید یک تا سه ماه تموم بشه
من امیدوارم به نتیجه برسه تا تهش پیگیر هستم
ولی خب برای من کالایی ارسال نشد
چتها هم موجوده

kiarash71

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
سلام شاید بدلیل ارزون بودن اون کالا وسوسه شدید
اما بدونید هیچ ارزونی بی دلیل نیست در این وضعیت اقتصادی مطمئن باشید مردم می‌خوان چیزی آگهی کنن کل سایت ها دیوار و شیپور رو برای اینکه قیمت در بیارن میگردن و بالا ترین حد ممکن قیمت رو میزارن اینکه یکی پایین قیمت جنسی رو گذاشت قطعا باید خودتون فکر می‌کردید که یک جای کار میلنگه
از این به بعد تمام معامله هاتون رو حضوری انجام بدید و کالا هم دقیق بررسی کنید و هیچوقت تو هیچ چیزی عجله نکنید
البته اینم براتون تجربه شد که دیگه به کسی اعتماد نکنید
انشالله پولتون هم بتونید پس بگیرید .

amirafshar1

Registered User
لایک‌ها
140
وای چه کاری
این اتفاق برای من دو هفته پیش افتاد
ولی به یه صورت دیگه
اول اینو بگم دستتون به هیچ جا بند نیست
حالا برای من چی شد
یه گرافیک خوش قیمت بود زنگ زدم به یارو اولش گفت کی میای از این داستانا منم پولم حاظر نبود خلاصه پول حاظر کردم همه ش تو واتساپ در ارتباط بودیم هی میگفت بیا فلان جا فلان چیز من واقعا شانس باهام یار بود اخر قرار معامله شد درب منزلشون
گرافیک خوشحال اوردم خونه روشن کردم کاملا اوکی اما موقع بازی از همون ثانیه اول گلیچ یعنی خط خط تو صفحه بود به یارو زنگ زدم اول گردن نگرفت بعد گفت من فردا ساعت ۱۱ پول میزنم خودمم اسنپ میفرستم بگیر ازت
ساعت ۱۱ زنگ زدن خاموش
تا ساعت ۴ نا امید شده بودم رفیقم زنگ زد بوق خورد جواب داد دیدم یکی دیگه س گفتم اقا این مشکل داره و ... میخوام برم شکایت گفت برو خونشون اونجور ادمی نیست رفتم گفت کارت بزار اینجا بفروشم منم ترسیده بودم
کارت ندادم شب پاشدم چند تایی رفتم اونجا یارو دوره کردیم یارو کاغذ و امضا ... که فردا پول میزنم همون موقع مادرش اومد گفت این معتاد و ...
فردا شد باز پول نزد فردا دوباره پیگیری کلانتری گفت هیچ کاری نمیشه کرد فقط نصف پول گرافیک بیشتر باید خرج کنی اخرش گفت دو سال باید بدویی اگه دستت به جایی بند باشه یه درصد که نیست یارو میتونه بزنه زیرش گفت یارو میگه ندارم قسط بندی میکنن براش اصلا یه وضعی
خلاصه که شانسی یه مامور بقل خیابون دیدیم گفتیم داستان اینه گفت پول به حساب کی زدی بعد یادم افتاد به حساب بابا پسر زدم تنها شانسی که اوردم مامور اومد ترسوند تا الان نصف پولمو گرفتم هنوز نصفش مونده خلاصه واقعا تجربه تلخی بود
نمیگم دیوار بده ولی وسوسه باید گذاشت کنار
یارو گفت مهلت تست و ... همه ش چرته
تو دیوار باید قشنگ بری تو خونه یارو تستا رو بکنی شده شش ساعت بعد بازم الکی بگی مهلت تست بگیری
خلاصه که خیلی اوضاع خیته
ایشالله کار شما هم درست بشه ولی اگه ادرس طرف داری چند تایی برید دوره ش کنید بهترین روش همینه

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
وای چه کاری
این اتفاق برای من دو هفته پیش افتاد
ولی به یه صورت دیگه
اول اینو بگم دستتون به هیچ جا بند نیست
حالا برای من چی شد
یه گرافیک خوش قیمت بود زنگ زدم به یارو اولش گفت کی میای از این داستانا منم پولم حاظر نبود خلاصه پول حاظر کردم همه ش تو واتساپ در ارتباط بودیم هی میگفت بیا فلان جا فلان چیز من واقعا شانس باهام یار بود اخر قرار معامله شد درب منزلشون
گرافیک خوشحال اوردم خونه روشن کردم کاملا اوکی اما موقع بازی از همون ثانیه اول گلیچ یعنی خط خط تو صفحه بود به یارو زنگ زدم اول گردن نگرفت بعد گفت من فردا ساعت ۱۱ پول میزنم خودمم اسنپ میفرستم بگیر ازت
ساعت ۱۱ زنگ زدن خاموش
تا ساعت ۴ نا امید شده بودم رفیقم زنگ زد بوق خورد جواب داد دیدم یکی دیگه س گفتم اقا این مشکل داره و ... میخوام برم شکایت گفت برو خونشون اونجور ادمی نیست رفتم گفت کارت بزار اینجا بفروشم منم ترسیده بودم
کارت ندادم شب پاشدم چند تایی رفتم اونجا یارو دوره کردیم یارو کاغذ و امضا ... که فردا پول میزنم همون موقع مادرش اومد گفت این معتاد و ...
فردا شد باز پول نزد فردا دوباره پیگیری کلانتری گفت هیچ کاری نمیشه کرد فقط نصف پول گرافیک بیشتر باید خرج کنی اخرش گفت دو سال باید بدویی اگه دستت به جایی بند باشه یه درصد که نیست یارو میتونه بزنه زیرش گفت یارو میگه ندارم قسط بندی میکنن براش اصلا یه وضعی
خلاصه که شانسی یه مامور بقل خیابون دیدیم گفتیم داستان اینه گفت پول به حساب کی زدی بعد یادم افتاد به حساب بابا پسر زدم تنها شانسی که اوردم مامور اومد ترسوند تا الان نصف پولمو گرفتم هنوز نصفش مونده خلاصه واقعا تجربه تلخی بود
نمیگم دیوار بده ولی وسوسه باید گذاشت کنار
یارو گفت مهلت تست و ... همه ش چرته
تو دیوار باید قشنگ بری تو خونه یارو تستا رو بکنی شده شش ساعت بعد بازم الکی بگی مهلت تست بگیری
خلاصه که خیلی اوضاع خیته
ایشالله کار شما هم درست بشه ولی اگه ادرس طرف داری چند تایی برید دوره ش کنید بهترین روش همینه
ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربه خوبت
دوستان از تجربیاتشون بگن ما که شکایت کردیم و ته تهش هستیم مسله پولش نیست که بهم فشار بیاد ولی یارو رو تا جایی که ممکنه باید تحت پیگیری باشه بگید تا افرادی که تجربه نداشتن براشون تجربه بشه

amirafshar1

Registered User
لایک‌ها
140
ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربه خوبت
دوستان از تجربیاتشون بگن ما که شکایت کردیم و ته تهش هستیم مسله پولش نیست که بهم فشار بیاد ولی یارو رو تا جایی که ممکنه باید تحت پیگیری باشه بگید تا افرادی که تجربه نداشتن براشون تجربه بشه
خدایی برا من پولش زور داشت
ولی میگم اینجور قضیه فقط ادم اشنا میخواد تو دادگاه و پاسگاه

hematy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
با سلام،نباید در دیوار محصول به دستتون نرسیده بیعانه بدین،بعضی ها متاسفانه از این روش کلاهبرداری می کنن

man_utd_4ever

Registered User
لایک‌ها
23
سلام دوستان وقتتون بخیر .
بنده بابت خرید یک لپتاپ دو میلیون تومان بیعانه به حساب شخص مشخص زدم و قرار شد برای من بفرستن
تقریبا دو هفته از پرداخت بنده گذشت و ایشون کالا رو نفرستادن و من هم موقعیتی برام پیش اومد و لپ تاپم رو خریدم و درخواست بیعانه ام کردم
این شخص داره شونه خالی میکنه و میگه باید اول بفروشم و بعد واریز کنم برات .
در صورتی که دو هفته تمام وقت داشته کالا رو برای من ارسال کنه و معطل کردند بنده رو .
در صورتی که باهاش تماس گرفت م و گفتم کی میفرستی دوباره گفت فردا ظهر میفرستم ولی ارسال نکرد و خبری ازش نشد و بنده خریدم رو کردم و سپس درخواست کردم بیعانمو برگردونه زیر بار نمیره و میگه باید اول بفروشم بعد . آیا دو هفته معطلی قابل قبوله ؟؟؟؟
میتونم از ایشون شکایت کنم ؟
حتما همین امروز برو خدمات الکترونیک قضایی و شکایت کن. هزینش هم زیاد نیست. حدود 50 هزار تومن
چون تو قانون سایت دیوار نوشته به هیچ عنوان بیعانه ندین ، و اثبات بیعانه دادن شما کمی سخت هست بنظرم مدارا کن تا بفروشه بعد بهتون میده به فرض که آدرس هم داشتی ، واسه شکایت باید جایی دادخواست شکواییه بدی که جرم اتفاق افتاده ، فلذا شما باید بری شهر متشاکی اونجا شکایت کنی که کلی هزینه داره براشما و نمیرزه بخاطر دو میلیون
چرا اطلاعات غلط میدی به بنده خدا؟ محل وقوع جرم میشه شهر خودش چون پول از حساب خودش خارج شده. اصلا نیازی نیست بره شهر اون شخصی که پول رفته تو حسابش

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
در دیوار و شیپور

1) بیعانه ندید(کلاهبرداری در نظر بگیری)

2)چه فروشنده ای و چه خریدار ، در مکان مطمئن قرار ملاقات و بازدید خرید و فروش بزارید (دچار زورگیری نشدید، یا فرض کنید دزد به بهانه خرید برای سرکشی و جمع آوری اطلاعات به منزل شما مراجعه کرده)

3) با دیدن مدارک هویتی (کارت به کارت) انجام بدید (انتقال وجه و یا دریافت پول از کارت سرقتی و دزدی)

در غیر این صورت، با مسئولیت خودتون معامله انجام بدید، منتظر عواقب و دردسر های احتمالی باشید

vaheava

Registered User
لایک‌ها
151
شما بیعانه زدی به خیال خوش که جنسو برات میفرسته در حالی که از اول کلاهبرداری بوده و اصلا معلوم نیست طرف کدوم شهره. بنده هم یک بار اعتماد بیجا کردم و با اینکه مبلغ کم بود (200 تومن) رفتم شکایت کردم که سر کسی دیگه این بلا رو نیاره، ولی فتا هیچ کاری متاسفانه نکرد و بعد از حدود یکی دوماه جواب شکایتم اومد که اعتماد زیادی کردی پولو زدی و پرونده بسته شد و نوشته بودن اگه میخای بازم پیگیری کنی تا 10 روز باید بری شورای حل اختلاف از اونجا پیگیر باشی، که من دیگه بیخیال شدم. متاسفانه به دلیل ضعف دستگاه قضایی و شرایط بد جامعه روزبه روز به تعداد این کلاهبردارا زیاد میشه.

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
شما بیعانه زدی به خیال خوش که جنسو برات میفرسته در حالی که از اول کلاهبرداری بوده و اصلا معلوم نیست طرف کدوم شهره. بنده هم یک بار اعتماد بیجا کردم و با اینکه مبلغ کم بود (200 تومن) رفتم شکایت کردم که سر کسی دیگه این بلا رو نیاره، ولی فتا هیچ کاری متاسفانه نکرد و بعد از حدود یکی دوماه جواب شکایتم اومد که اعتماد زیادی کردی پولو زدی و پرونده بسته شد و نوشته بودن اگه میخای بازم پیگیری کنی تا 10 روز باید بری شورای حل اختلاف از اونجا پیگیر باشی، که من دیگه بیخیال شدم. متاسفانه به دلیل ضعف دستگاه قضایی و شرایط بد جامعه روزبه روز به تعداد این کلاهبردارا زیاد میشه.
حرف شما درسته و بنده اعتماد بیجا کردم من بیخیال پول شدم ولی تمام تلاشمو میکنم و پیگیر میشم این اتفاق برای کس دیگه نیفته امیدوارم به نتیجه برسه

madman2011

Registered User
لایک‌ها
2,724
آدرسش که راحت پیدا میشه
فقط مسله اینه که میگه اول میفروشم بعد میزنم به حساب درصورتی که باید سریع بزنه
فک نکنم اصلا لپ تابی وجود داشته باشه عکس فیک گذاشته،اخرشم احتمالا قیمتش کم بوده نسبت به لب تاب طمع کردی داداش
اینجور مواقع از یه نفر سوم که هر دو بهش اطمینان داشته باشید استفاده کنید

roozbeh72

مسوول مسابقات
لایک‌ها
266
متاسفانه به دلیل ضعف دستگاه قضایی و شرایط بد جامعه روزبه روز به تعداد این کلاهبردارا زیاد میشه.

اصل قضیه در یک خط

====================================================================

به نظر من توی دیوار و ... به هیچ وجه اعتماد نکنید (حتی آگهی هایی که برچسب فروشگاه خورده)
شهر دیگه بود که هیچی ترجیحا بیخیال اون آگهی بشین
اگر هم شهر خودتون یا معامله حضوری یا بگین با پیک بفرسته زمان تحویل پولو بزنید به حسابش
توی دستگاه قضایی برای اینجور موارد ، تره هم خرد نمیکنن.

بالا