برگزیده های پرشین تولز

طرح سوال در زمینه ی میکس و مونتاژ ( نرم افزارهای Edius Pro , Premiere Pro , ...)

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون از جوابت . اما سئوالی که داشتم این بود کهک می توانیم مثلا" پس از تبدیل فیلم هندی کم به فرمت dvd با یک نرم افزار دیگه که سرعت رندر بالایی داشته باشه اون رو روی dvd بریزیم ؟؟
من می دونم که نرم افزارهایی هستند که فیلم رو مستقیم کپچر می کنند و بعد هم روی dvd یا vcd رایت میکنند ! اونجوری دیگه نیازی هم نیست که به dvd تبدیل کنید !
اما متاسفانه چون خودم هیچ وقت دنبال این نرم افزارها نرفتم اسمشونو نمی دونم !
با این حال به فروشنده های قدیمی نرم افزار که بگین می تونن راهنماییتون بکنند

bytab

Registered User
لایک‌ها
0
فايلهايي را كه وارد مي كنم خودشون صدا دارند ولي وقتي در يك سكانس درگ مي كنم و در سكانس مي گذارمشان صدا ندارند يعني نوار صداش تو تراك پيداست و لي صدايي پخش نمي شه
در هنگام ذخيره كردن هم فايل بدون صدا است

برنامه را دوباره نصب كردم حل نشد

تنظيمات را نگاه كردم هيچ ايرادي ندارند ظاهرا چون خروجي صدا فعاله همه تنظيمات صدا هم مثل قبله كه مشكلي نداشتم

به نظر شما دليل اين مشكل چيه اين را هم بگم كه كارت صوتي مشكلي نداره حتي داخل خود برنامه هم صداي خود فايل مي ياد ولي توي تراك صدا كه درگش مي كنم صدا نمي ده

car20

Registered User
لایک‌ها
2
bytab جان ، متاسفانه خيلي وقت ميشه كه با اين برنامه كار نكردم و الان حضور ذهني ندارم جواب بدم اما ، من بيشتر احتمال مي دم كه شما برنامه را درست نصب كرده ايد و در يك قسمت ديگري اشتباه مي كنيد ( پس برنامه اتان را دائم پاك و نصب نكنيد ) شما يك تيكه فيلم كوچولو درست كنيد بعد رندرش كنيد بعد ببينيد صدا داره يا نه .
من هم امشب اين برنامه را نصب مي كنم و جوابتان را مي دم آخه يكجورايي دلم براي اين عزيزه دلم تنگ شده .
موفق باشيد .

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
بهترین نرم افزار برای میکس و مونتاژ و ادیت و اضافه و کم کردن صدا چی هست؟ من میخوام یکی از این دوتا رو انتخاب و روش کار کنم یا ادب پریمیر یا سونی وگاس
شما اگه چیز بهتری سراغ دارین که کاربری اسونتری داره و واقعا بدردبخور هست بگین

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
هیچ برنامه ایی به آسونیو پر کاربردی ulead media studio نیست من با همشون کار کردم و این از همش بهتره نسخه 7 از همش بهتره البته دقت کنید media نه vidoe

اینم لینکش

و شرکت

http://www.ahvazsoft.com/World2.htm ارائه داده همین نسخه رو که از همه شرکتای دیگه ایرانی نسخش بهتره ( البته اگه این سایتی که دادم ماله همین شرکت باشه چون http://www.ahvazsoft.com دیگه نیست )

پ ن : این تاپیک چه ربطی داره به اینجا
2296.gif

Last edited:

omath

Registered User
لایک‌ها
1
من خودم درباره‌ي تدوين اطلاعات خوبي دارم و كار چند تا از دوستام را تدوين كردم ولي يه دوست دارم كه بهتر از من بلده شما را راهنمايي كنه... جناب ماكان مهرپويا كه وبلاگش را بهت ميدم و برو ازش سوال كن چون بهتر از من ميتونه پاسخگو باشه. اينم وبلاگش:
http://www.makanmehr.blogfa.com/

سكوت جان چرا اين تاپيك به سينما ربطي نداره... تدوين يكي از مهمترين كارهاي فيلمسازيه... خيلي ميتونه مفيد باشه و فكر كنم تاپيك بهتريه نسبت به تاپيك‌هايي كه توي اين بخش زده ميشه.
راستي راهنمايي سكوت خيلي خوب بود ولي ان‌شاالله ماكان جوابت فرهاد عزيز را ميده.

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
من خودم درباره‌ي تدوين اطلاعات خوبي دارم و كار چند تا از دوستام را تدوين كردم ولي يه دوست دارم كه بهتر از من بلده شما را راهنمايي كنه... جناب ماكان مهرپويا كه وبلاگش را بهت ميدم و برو ازش سوال كن چون بهتر از من ميتونه پاسخگو باشه. اينم وبلاگش:
http://www.makanmehr.blogfa.com/

سكوت جان چرا اين تاپيك به سينما ربطي نداره... تدوين يكي از مهمترين كارهاي فيلمسازيه... خيلي ميتونه مفيد باشه و فكر كنم تاپيك بهتريه نسبت به تاپيك‌هايي كه توي اين بخش زده ميشه.
راستي راهنمايي سكوت خيلي خوب بود ولي ان‌شاالله ماكان جوابت فرهاد عزيز را ميده.

حضور شما به عنوان یک تحصیلکرده سینما باعث قوت قلب میباشد. من همیشه سعی میکنم اینجا تاپیک های فنی و آموزشی بزنم مثل بحثهایی که راجع به دکوپاژ و یا خط فرضی مطرح کردم که متاسفانه مورد استقبال واقع نشد.حالا خود شما برای تدوین از چه برنامه ای استفاده میکنید؟

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
هیچ برنامه ایی به آسونیو پر کاربردی ulead media studio نیست من با همشون کار کردم و این از همش بهتره نسخه 7 از همش بهتره البته دقت کنید media نه vidoe

اینم لینکش

و شرکت

http://www.ahvazsoft.com/World2.htm ارائه داده همین نسخه رو که از همه شرکتای دیگه ایرانی نسخش بهتره ( البته اگه این سایتی که دادم ماله همین شرکت باشه چون http://www.ahvazsoft.com دیگه نیست )

پ ن : این تاپیک چه ربطی داره به اینجا
2296.gif

از راهنمایی شما ممنونم.اگه میشه یه سری از امکانات و مزیتهای این نرم افزار رو ذکر کنید.آیا امکان اضافه کردن صدا با این نرم افزار وجود داره؟

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
خواهش دارم

آره همه جور امکانی داره براش یه چند لحظه صبر کن من نصبش کنم بعد با عکس یه توضیح مختصری براتون میدم توی همین پست

خوب خدا خودش رحم کنه که من میخوام آموزش بدم :wacko:

نگاه این برنامه قسمتهای مختلفی داره که در عکس زیر میبینی ولی ما الان با قسمت ادیت ویدیوش کار داریم پس انتخاب میکنی و میری توش

اولین چیزی که میاد یه صفحه است که براش تعیین میکنی میخوای توی چه فرمتی کار کنی دو قسمت هم داره AVI و MPEG که من همون MPEG و VCD رو برای مصارف خانگی پیشنهاد میدم اینجا رو هم که OK شد و رفتی میرسی به محیط برنامه که توی عکسه زیر هست

قسمت 1 میتونی روند کاری رو که روی اون فیلم یا عکس انجام دادی ببینی در قسمت 2 هم میتونی فایلتو مشاهده کنی هم مثلا میتونی یه تکشو قطع کنی یا گوش بدی

قسمت 3 که در عکس زیر بهتر بقیه جاهاشو میبنی همه چیزهای که توی برنامه هست اینجاست

توی 1 همه فایلهات هستن چه فیلم و عکس و صدا توی 2 افکته ایی هست که میتونی دو قسمت از فیلمتو یا دو تا عکسو با اون به هم بچسبونی مثلا از این موشکا میاد و میره بعد تصویر پشتش عوض میشه از این چیزا قسمت 3 یه سری افکت میتونی روی خود اون یه تیکه فیلم یا عکس انتخابی انجام بدی مثلا بچرخه یا کج و کوله بشه قسمت 4 هم مشابه قسمت 3 هست قسمت 5 هم که میتونی یه سری تغییرات توی صدا ها بدی

خوب حالا می آییم سراغ قسمت 1 توی عکس زیر شما مثلا میخوای یه تصویر یا فیلمو وارد کنی و مثلا تکش کنی یا بچسبونی و ... باید اول وارد اینجا بشه خیلی راحت راست کلیک میکنی و گزینه IMPORT رو برای قسمت مربوطه میزنی و وارد می کنی اینم از این

حالا میرسیم سره اصله کاری برای وارد کردن فایلها باید بکشیشون روی نوارهای که توی عکس مشخصه که باید فایلهاتو بزاری توی Vها و افکت ها رو هم توی FX ها برای صوت هم اگه فایلت صوتی باشه توی نوار صوت قسمت صداش میاد که میتونی خیلی راحت صداشو حذف کنی یا تغییراتی توش بدی با کلیک راستی که روش میکنی همه چیزی براش هست و اگه فایلت صدا نداشته باشه میتونی صدا براش بزاری و ...

این یه چیزه کلی بود باید کار کنی تا بفهمی بیشتر و ریزه کاریهاشو

دیگه ببخشی اگه گنگ گفتم من زیاد وارد نیستم توی توضیح دادن

پ ن : روی عکسا که کلید کنید کیفیتشون قابل قبول میشه

Last edited:

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
بهترین نرم افزار برای میکس و مونتاژ و ادیت و اضافه و کم کردن صدا چی هست؟ من میخوام یکی از این دوتا رو انتخاب و روش کار کنم یا ادب پریمیر یا سونی وگاس
شما اگه چیز بهتری سراغ دارین که کاربری اسونتری داره و واقعا بدردبخور هست بگین
لطفا اینجا ادامه بدید :)

Last edited:

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
من Edius رو پیشنهاد میکنم امتحان کنید. واقعا خوش دست و ساده ست. البته نه این برنامه و نه پریمیر برای تدوین حرفه ای فیلم سینمایی طراحی نشدن. در اونصورت باید برید سراغ برنامه هایی مثل Final Cut Pro یا Avid Xpress Pro که طبعا تخصصی تر هستن.

amir_wahh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام.
من دنبال یک برنامه خوب برای میکس فیلم هستم. حدود 6 ساله که به صورت نیمه حرفه ای با برنامه Adobe Premiere ( پریمیر ) و Ulead کار کردم.
ولی این دو برنامه و نیز سایر برنامه های موجود، هنگام Export یا خروجی گرفتن زمان بسیار زیادی از کاربر می گیرند. مثلاً در مورد برنامه پریمیر اگر ویدیو شما 60 دقیقه باشد، تقریباً 120 دقیقه زمان برای گرفتن خروجی با فرمت Avi نیاز دارد. که باید کلی زمان دیگر صرف کرد تا آن را به فرمت mpg تبدیل نمود.
Ulead هم اگرچه در رندر و خروجی بسیار سریع عمل می کند ولی باز هم زمانی طولانی صرف گرفتن خروجی می شود. گویا در Ulead 11 می توان با سرعت 2X رندر کرد.
من دنبال برنامه ای هستم که دارای امکانات مناسبی برای میکس ویدیو باشد و از طرف دیگر سرعت رندر بالایی داشته باشد. سرعت رندری مثل برنامه VCD CUTTER. من نمی دونم این برنامه چیکار کرده ولی سرعت رندری فوق العاده ای داره. مثلاً 60 دقیقه ویدیو رو تو 5 دقیقه Export می کنه. متاسفانه این برنامه هیچ امکاناتی نداره و فقط برای برش فیلم هست.
می دونم که کارت گرافیک و رم و cpu در رندر تاثیر زیادی دارند. ولی میشه گفت این vcd cutter تقریباً مستقل از ram و cpu و ... عمل می کنه.
من یک سری از امکانات رو به ترتیب اهمیت اینجا لیست می کنم تا اگه یکی از بچه ها همچین برنامه ای داشت، اینجا معرفی کنه:
1- رندر فوق سریع!
2- داشتن خروجی Mpeg
3- دارای پنجره Timeline
4- امکان برش فیلم
5- امکان چسباندن چند فیلم به یکدیگر
6- قابلیت ZOOM بر روی قسمت هایی از فیلم (کاربرد در سـانسـور فیلم!)
7- امکان crop کردن فیلم. (حذف قسمت بالا و پایین فیلم)
لطفاً نگین که در سیاره مشتری یا مریخ باید دنبال این برنامه بگردم! من مطمئنم وجود داره.
لطفاً اگه برنامه ای معرفی کردید، بگید
- زمان رندرش به ازای 1 ساعت فیلم با فرمت mpeg چقدره؟
- چه قابلیت هایی داره.
- چه فرمت هایی رو می تونه Import و Export کنه.
--------------------------
سعی کنید برنامه ای معرفی کنید که خودتون باهاش کار کرده باشید و تبلیغات نباشه. یادم میاد یکسال پیش یه برنامه میکس که محصول شرکت سونی بود رو دانلود کردم. حجمش 1.6 گیگابایت بود. وقتی نصبش کردم واقعاً هیچی نداشت و همش افکت و Sample بود!!
با سلام
به نظر من شما نیاز به یک کارت تدوین مثله : canpus - matrox - pinacel دارید
ایبته پیناکل در آخر ولی با اینها میتونی real کارهاتونو انجام بدی البته باز بستگی به نوع کارت داره که تا چند line میتونه real بهتون بده
برنامه برای ویندوز premiere - avid - vegas و برای finalcut :mac os واقن خوبن ولی فقط برای تدوین اگه کارهای بیشتری نیاز داری باید after effect پیشنهار می کنم البه برای ویندوز برای مکینتاش shake -motion اینها خوبن
تمام چیزهای که نیاز داری با یک کارت کپچر خوب مثله انهایی که مثال زدم با برنامه premiere کارت انجام میشه
من با تمام این ها کار کردم و اگه نیاز به سرعت و یک کاره حرفهای داری باید کارت کپچر بخری

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
یه سوال داشتم:

این فیلم های 300mb چگونه تبدیل میشن؟عنوان برنامه ای که دقیقا اینکار رو انجام میده و خروجی با کیفیتی رو با حجم نسبتا دقیق 300مگ میده چیه؟

البته غیر از این نرم افزار که حجمش یه کوچولو بالاس:D

http://www.p30world.com/archives/010143.php

تشکر...

Last edited:

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
یه سوال داشتم:

این فیلم های 300mb چگونه تبدیل میشن؟عنوان برنامه ای که دقیقا اینکار رو انجام میده و خروجی با کیفیتی رو با حجم نسبتا دقیق 300مگ میده چیه؟

البته غیر از این نرم افزار که حجمش یه کوچولو بالاس:D

http://www.p30world.com/archives/010143.php

تشکر...

MeGUI ...
@Katz

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
برای حذف صدا هم چیزی سراغ دارید ؟

میخوای صدای فیلم کلا حذف بشه؟
برنامه AVI Trimmer خیلی راحت اینکار رو برات انجام میده. الان روی یک فایل AVI تست کردم و مشکلی نداشت. حالا فرمتی که باهاش کار می کنی رو هم البته باید مشخص کنی. برنامه VirtualDub هم که دیگه مخصوص اینکارهاست.

دانلود برنامه :

کد:
http://www.solveigmm.com/HowTo/how-to-delete-audio-from-avi-with-avi-trimmer

کد:
http://rapidshare.com/files/279745696/SolveigMM_AVI_Trimmer_1.6.rar

بالا