برگزیده های پرشین تولز

علت اختلاف وحشتناک قیمت لپ تاپ در ایران و خارج چیه؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
عجب! راست میگی ها خیلی هم نباید گول عدد اولیه رو خورد 1000 جور اضافات و خشکه (!) بهش می خوره!
4076.gif

ولی البته فکر کنم در نهایت باز هم از ایران بهتر در میاد.
سایت هایی که گذاشتی به اندازه newegg و bestbuy غنی نیستند، ولی مثلا توشون tigerdirect خوب بود و این لپ تاپ خوب رو توش می شد پیدا کرد.
راستش این لپ تاپ رو برای همون طرح می خوام چون ما یه سال و خورده ای باید توی روستا طرح بگذرونیم و تو روستا هم که هیچی نیست! اگه همین یه کامپیوتری لپ تاپی چیزی رو هم نداشته باشیم که دیگه دچار Major Depression می شیم! البته با این وضع دارم قانع می شم که یا یه ماه دیگه لپ تاپ بخرم که اینها به ایران برسند یا با هر زوری هست پی سی رو ببرم اونجا
127fs3556139.gif
!!
ممنون از کمک و لطفت خواهر.
thankyou.gif

امیدوارم بیشتر ببینیمت، حداقل چند وقت یه باری اینجا هم سر بزن. :)

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
سایت هایی که گذاشتی به اندازه newegg و bestbuy غنی نیستند، ولی مثلا توشون tigerdirect خوب بود و این لپ تاپ خوب رو توش می شد پیدا کرد.
محمود

يه چيزی، اين به دردت ميخوره؟!:rolleyes: delivery ش 24 ساعته هست!:D اگه تکاور هم ok بده که جا داره و ميتونه، شايد بشه همينو برات بگيريم!;)

فقط زوده زود خبر بده، چون 2 روز بيشتر وقت نيست!

masoud911

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
راستش اختلاف که هست و تو مواقعی خیلی هم زیاد میشه
مثلا همین اوایل زمستون 86 که گفتن توقیف کردن و 24 میلیارد جریمه و ... که تلویزیون هم نشون داد ، که اختلاف تا 500 هزارتومن هم میرسید:eek:

اگر کسی رو دارین که از امریکا واستون بیاره خیلی خوبه
حواستون باشه dellواسه امارات نمیده و نمیتونین تو سایتش خرید کنین که بده دبی و اونها هم مثل خودمون هستن
توشیبا و ... نمیدونم چون خودم دنبال دل وسترو بودم البته یه توشیبا خریدم و بعدش وسترو 1500 و جفتشون رو دادم دوستام که بیارن و حواستون باشه بیشتر از دوتا لپتاپ تو هر بار اومدن نمیتونه بیاره و گمرکی داره(واسه من یک بار 50 تومن شد)
بهتره تو سایت برین و رو مدل هایی که sale خورده و خیلی تخفیف میدن رو پیدا کنین و بگین برن نمایندگیهای همون شرکت و اونهایی که تخفیف خورده رو بگیرن
معمولا موج تخفیف به دبی میرسه ولی به ایران نمیرسه
مثلا برین تو سایت توشیبا و دل و سونی و ... و یه چند وقتی بگردین تا یه تخفیف جانانه تو یه محصول خوب گیر بیارین (معمولا همون صفحه اول اعلام میکنن) و کسی که تو دبی هست بره مثلا نمایندگی سونی و اون مدل رو بگیره
بعضی وقتها با 400 -500 تومن یه لپتاپ خوب میتونین داشته باشین
این از این

حالا واسه خرید از سایت
خرید از سایت تخفیف هم میدن که مواردی تا 300 دلار هم برخورد کردم
تو سایت میتونین بدون ویندوز و یا ویندوزی که ارزونتره سفارش بدین و خودتون ویندوز رو 1000 تومن بیزید روش به جای 100 دلار دادن:p
فقط دردسر داره و اگه درایورها همراه لپتاپ نباشه باید دان کنین ولی می ارزه و 100 هزارتومن خودش کارت گرافیک یه رده بالاتره:happy:

از من هم میشنوین بلوتوث و رم ریدر و ... رو بیخیال بشین
رم ریدر مثلا 50 دلاره و بلوتوث 40 دلار که جفتش رو میتونین جداگونه و خیلی کم حجم زیر 10 هزارتومن بخرین
ولی حتما wifi واشته باشه چون تو ایران داره متداول میشه و بهتره رو خود لپتاپ باشه

خدمات پس از فروش و .. هم من هیچوقت نگرفتم چون اگه خراب بشه کی اینو ببره امریکا یا دبی؟؟؟

خب پس خرید لپ تاپ از اونور خلی ارزونتر درمیاد و اگه اینجوری که من گفتم خرید کنین خیلی هم ارزونتر میاد و بهتره از امکانات استفاده کنین و پولتون رو حروم خیلی چیزهای بیخودی نکنین و روی رم و کیفیت lcd و باتری بهتر و .... مایه بذارین

تو همون لیست کاستمایز مثلا دل هم مشخصه که کدوم cpu به قیمت مناسب رسیده و کدوم الکی گرونه و فعلا نمیصرفه

البته من واسه ساکنین ایران گفتم و ویندوز و برچسبش که باید زیر لپتاپ باید بچسبونین اگه نباشه تو خارج امکان داره دردسر ساز بشه

امیدوارم تونسته باشم راهنماییتون کنم ، چون من خودم خیلی!! لپتاپ خریدم ( هم واسه خودم و هم واسه دوستان) البته الان دیگه با امارت لینک ندارم و دوستم برگشت ایران زندگی کنه:(

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
محمود

يه چيزی، اين به دردت ميخوره؟!:rolleyes: delivery ش 24 ساعته هست!:D اگه تکاور هم ok بده که جا داره و ميتونه، شايد بشه همينو برات بگيريم!;)

فقط زوده زود خبر بده، چون 2 روز بيشتر وقت نيست!
خواهر!!!
241.gif
241.gif
241.gif

دیگه من چی بگم؟ واقعا موندم چی بگم!
281.gif

پی ام فرستادم خدمتتون. :)

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
سلام
راستش اختلاف که هست و تو مواقعی خیلی هم زیاد میشه
مثلا همین اوایل زمستون 86 که گفتن توقیف کردن و 24 میلیارد جریمه و ... که تلویزیون هم نشون داد ، که اختلاف تا 500 هزارتومن هم میرسید:eek:

اگر کسی رو دارین که از امریکا واستون بیاره خیلی خوبه
حواستون باشه dellواسه امارات نمیده و نمیتونین تو سایتش خرید کنین که بده دبی و اونها هم مثل خودمون هستن
توشیبا و ... نمیدونم چون خودم دنبال دل وسترو بودم البته یه توشیبا خریدم و بعدش وسترو 1500 و جفتشون رو دادم دوستام که بیارن و حواستون باشه بیشتر از دوتا لپتاپ تو هر بار اومدن نمیتونه بیاره و گمرکی داره(واسه من یک بار 50 تومن شد)
بهتره تو سایت برین و رو مدل هایی که sale خورده و خیلی تخفیف میدن رو پیدا کنین و بگین برن نمایندگیهای همون شرکت و اونهایی که تخفیف خورده رو بگیرن
معمولا موج تخفیف به دبی میرسه ولی به ایران نمیرسه
مثلا برین تو سایت توشیبا و دل و سونی و ... و یه چند وقتی بگردین تا یه تخفیف جانانه تو یه محصول خوب گیر بیارین (معمولا همون صفحه اول اعلام میکنن) و کسی که تو دبی هست بره مثلا نمایندگی سونی و اون مدل رو بگیره
بعضی وقتها با 400 -500 تومن یه لپتاپ خوب میتونین داشته باشین
این از این

حالا واسه خرید از سایت
خرید از سایت تخفیف هم میدن که مواردی تا 300 دلار هم برخورد کردم
تو سایت میتونین بدون ویندوز و یا ویندوزی که ارزونتره سفارش بدین و خودتون ویندوز رو 1000 تومن بیزید روش به جای 100 دلار دادن:p
فقط دردسر داره و اگه درایورها همراه لپتاپ نباشه باید دان کنین ولی می ارزه و 100 هزارتومن خودش کارت گرافیک یه رده بالاتره:happy:

از من هم میشنوین بلوتوث و رم ریدر و ... رو بیخیال بشین
رم ریدر مثلا 50 دلاره و بلوتوث 40 دلار که جفتش رو میتونین جداگونه و خیلی کم حجم زیر 10 هزارتومن بخرین
ولی حتما wifi واشته باشه چون تو ایران داره متداول میشه و بهتره رو خود لپتاپ باشه

خدمات پس از فروش و .. هم من هیچوقت نگرفتم چون اگه خراب بشه کی اینو ببره امریکا یا دبی؟؟؟

خب پس خرید لپ تاپ از اونور خلی ارزونتر درمیاد و اگه اینجوری که من گفتم خرید کنین خیلی هم ارزونتر میاد و بهتره از امکانات استفاده کنین و پولتون رو حروم خیلی چیزهای بیخودی نکنین و روی رم و کیفیت lcd و باتری بهتر و .... مایه بذارین

تو همون لیست کاستمایز مثلا دل هم مشخصه که کدوم cpu به قیمت مناسب رسیده و کدوم الکی گرونه و فعلا نمیصرفه

البته من واسه ساکنین ایران گفتم و ویندوز و برچسبش که باید زیر لپتاپ باید بچسبونین اگه نباشه تو خارج امکان داره دردسر ساز بشه

امیدوارم تونسته باشم راهنماییتون کنم ، چون من خودم خیلی!! لپتاپ خریدم ( هم واسه خودم و هم واسه دوستان) البته الان دیگه با امارت لینک ندارم و دوستم برگشت ایران زندگی کنه:(
سلام آقا مسعود. دستت درد نکنه بابت توضیحات عالیت.
rose.gif

با اکثر حرف هایی که نوشتی کاملا موافقم.
128fs318181.gif

البته من دنبال گرافیک قوی هستم و همین کلی گزینه هام رو برای خرید محدود می کنه. خواهر عزیز دارند به من امکان خرید از سایت های کانادایی رو تا 24 ساعت آینده می دهند. البته من امکان انتخاب هر چیزی رو که دوست دارم به طور 100% ندارم، ولی خیلی بهتر از بازار ایرانه. :happy:
سعی می کنم چیزی که پیدا می کنم با توصیه های شما سازگار باشه.
باز هم ممنون.

pany

Registered User
لایک‌ها
19
آره 15%:eek::(:(:( ، gst و pst چون تو bc زندگی ميکنيم.:( آلبرتا مثلاً همون 7% هست!:rolleyes:

راستی هفته پيش داشتم از فلوريدا برميگشتم يه توقف تو دنور کردم!:rolleyes: هم خيلی سرد بود:wacko: هم اينکه خيلی سرزمين خشکی هست!:f34r: خيلی وقته اونجايين؟!:happy:

ببین من یه laptop میخوام 1000$ بیشتر نباشه , از macbook خوشم اومده 100$ هم education discount میده , من از laptop و این جور چیزها زیاد سر در نمیارم فقط چون این laptop الانم toshiba satellite 1400 s151 خیلی کهنه شده میخوام یه چیزی بخرم, میدونم اینجا نباید بپرسم اما forum های دیگه خیلی شلوغ پلوغه
دوست دارم کمکم کنی
از دور میبوسمت
پانته ا

Last edited:

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
یه 12 سالی میشه هواشم راست میگی خیلی خشگه ولی به سرماش من عادت کردم امشبم شاید برف بیاد , البته اگه اهل ورزش باشی co بهت خوش میگذره.
ببین من یه laptop میخوام 1000$ بیشتر نباشه , از macbook خوشم اومده 100$ هم education discount میده , من از laptop و این جور چیزها زیاد سر در نمیارم فقط چون این laptop الانم toshiba satellite 1400 s151 خیلی کهنه شده میخوام یه چیزی بخرم, میدونم اینجا نباید بپرسم اما forum های دیگه خیلی شلوغ پلوغه
دوست دارم کمکم کنی
از دور میبوسمت
پانته ا
من از بس جاهای خوش آب و هواا رفتم وقتی به دنور رسيدم، ديدم صحراست، خشکم زد!!! :eek: مخصوصاً فرودگاهش!:blink::wacko: حتی salt lake هم که رفته بودم اينجوری نبود با وجود اينکه زمستون بود!:p خلاصه که پانته آ جون برو واشينگتون يا کاليفرنيا! :D خيلی خوش آب و هوا ترن!;)

از اينا که بگزريم، يه لپ تاپ تو چند تا پست بالاتر ماهی يه عزيز معرفی کرده بود مال best buy، فکر کنم بهترين گزينه ات با اين پول اين باشه! البته قيمت های حراج هر هفته اين وب سايت ها يا فلاير های فروشگاه ها رو هم چک کن! چيزای خوبی توشون پيدا ميشن! منم del م رو از رو فلاير خريدم!:rolleyes:

ولی راستش من اطلاعات خوبی در مورد کامپيوتر ندارم:(. احتمالاً بقيه بچه ها بهتر ميتونن کمکت کنن!;)

از آشناييت خوشحال شدم!:wub: (راستی منم فريدا هستم!)

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
پانته آ خانم لپ تاپ ASUS که توی پست اول نوشته ام کامپیوتر بسیار قوی و کاردرستی است به قیمت 969 دلار از newegg. البته خودت که می دونی Shipping و مالیات و اینها هم هست دیگه. این هم لینکش:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834220303

در مورد مارک ASUS هم خیالت راحت! کلی جایزه از لحاظ کیفیت و خدمات پس از فروش گرفته اند.
فعلا. :)

pany

Registered User
لایک‌ها
19
پانته آ خانم لپ تاپ ASUS که توی پست اول نوشته ام کامپیوتر بسیار قوی و کاردرستی است به قیمت 969 دلار از newegg. البته خودت که می دونی Shipping و مالیات و اینها هم هست دیگه. این هم لینکش:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834220303

در مورد مارک ASUS هم خیالت راحت! کلی جایزه از لحاظ کیفیت و خدمات پس از فروش گرفته اند.
فعلا. :)

مرسی ماهی جان اما اگه یه چیز بگم نخندی ها
من design برام خیلی مهمه به خاطر همینم از macbook و sony vaio خوشم میاد , میتونی بهم بگی کدوم بهتره? , البته sony سنگین تره وزنش که منم خیلی از چیز سنگین بدم میاد , speed هم برام مهمه, فس فس میرزا نباشه !
مرسی که بهم جواب دادی هانی
خوش باشی

sony vaio
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8525713&type=product&id=1186007267291

macbook
http://store.apple.com/AppleStore/W...1384005/wo/AV3M6qOF6BoI2irk4b62Ci2w8Xf/4.?p=0

pany

Registered User
لایک‌ها
19
من از بس جاهای خوش آب و هواا رفتم وقتی به دنور رسيدم، ديدم صحراست، خشکم زد!!! :eek: مخصوصاً فرودگاهش!:blink::wacko: حتی salt lake هم که رفته بودم اينجوری نبود با وجود اينکه زمستون بود!:p خلاصه که پانته آ جون برو واشينگتون يا کاليفرنيا! :D خيلی خوش آب و هوا ترن!;)

از اينا که بگزريم، يه لپ تاپ تو چند تا پست بالاتر ماهی يه عزيز معرفی کرده بود مال best buy، فکر کنم بهترين گزينه ات با اين پول اين باشه! البته قيمت های حراج هر هفته اين وب سايت ها يا فلاير های فروشگاه ها رو هم چک کن! چيزای خوبی توشون پيدا ميشن! منم del م رو از رو فلاير خريدم!:rolleyes:

ولی راستش من اطلاعات خوبی در مورد کامپيوتر ندارم:(. احتمالاً بقيه بچه ها بهتر ميتونن کمکت کنن!;)

از آشناييت خوشحال شدم!:wub: (راستی منم فريدا هستم!)

خودمم دوست دارم برم کالیفرنیا یا تگزاس چون همه کازین هام اونجان اما خوب فامیلی خودم با grand parents و خالم اینجان , یه boy friend هم داریم که معلوم نیست چه تاجی به سر ما میخواد بزنه , حرف دلم زدی چون منم اونجاهارو بیشتر دوست دارم, مرسی از جوابت ,
منم از اشناییت خوشحال شدم فریدا

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
سلام مجدد پانته آ جان.
اولا که یادت باشه قیافه زیاد مهم نیست، کلا اخلاقه که اهمیت زیادی داره! :blink: :D
راستش من چون لپ تاپ رو برای سرعت گرافیگ بالا (ترجمه: گیم :blush:) می خوام، بنابراین زیاد سراغ لپ تاپ های این دستی نرفتم و اطلاعات زیادی ندارم، ولی فکر کنم لپ تاپ های Apple ویندوز ندارند و کار کردن با سونی خیلی راحت تره. :)
لپ تاپ سونی منتخبت هم تقریبا همه چیزش عالیه، منهای کارت گرافیکش. که اون هم فقط باعث میشه گیم های 2006 به این ور رو خیلی نتونی باهاش بازی کنی و الا سرعتش توی برنامه ها عالیه.
موفق باشی.

masoud911

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
بچه ها بهتره بجای دلیل اختلاف قیمت لپتاپ تو ایران و خارج ، اسم تاپیک رو بکنید مشاوره خرید:p

اولا راجع به عنوان تاپیک :
اینو یادم رفته بود
اکثر لپتاپها از دبی میاد و قاچاقی میاد
این لنجی ها هم داستان خودشون رو دارن چند وقت پیش اعتصاب کرده بودن و کار نمیکردن چون حکم ناخداییشون رو د و ل ت نمیداد و تمدید نکرده بود
بعضی وقتها هم طبق قانون نانوشته شل کن سفت کن! یهو آگاهی و یا مثلا یه جای دیگه گیر میده و کار واسه اینها سخت میشه و قیمت رو میبرن بالا و ریسک کار هم میره بالا و احتمال گرفتن میرسه به یک دوم (در حالت معمول یک پنجم گیر میکنه و خرج اضافی میذاره رو دست قاچاقچی!)
یه اینجور چیزهایی هم علاوه بر مسایلی که قبلا عرض کردم قیمت رو نوسان میده:cool:

در مورد انحراف تاپیک هم عرض کنم
راستش زیاد دربند برند و مارک لپتاپ نباشین
من خودم دنبال دل بودم و الان هم هرکی بپرسه و با شرایطش بخونه بهش وسترو رو پیشنهاد میدم
هم قیمت و هم کارایی و هم کیفیت قطعاتش بهینه است ولی خودم در حال حاضر توشیبا دارم و بی نهایت راضی هستم

بیشتر ببینین با کدوم قیمت میتونین به خواسته های خودتون برسین
ایران خوردو و سمند و مزدا که نیست که تفاوت کیفیت از زمین تا اسمون باشه!
واسه استفاده بجای دسکتاپ و ماهی یکی دوبار بیرون بردن و تو کیف گذاشتن اینها هیج فرقی با هم ندارن

فقط کیفیت lcd رو دقت کنین و سعی کنین بهترین اپشن رو بردارین چون واقعا مهمه و اگه خوب نباشه اذیت میکنه و هیچ کاریش هم نمیشه کرد
البته ریویو هم که تو نت ریخته ، استفاده کنین

راستش رو بخواین اکثر لپتاپ ها قطعات توشون oem یکی هستن و زیاد واسه برند سخت نگیرین
بیشتر اظهار نظر ها هم تعصبی و ناشی از احساس نسبت به یه برند خاص هست

ضمنا کلرادو هم خیلی جای خوبیه و مخصوصا دنور و فورت کالینز و گریلی!

pany

Registered User
لایک‌ها
19
سلام
بچه ها بهتره بجای دلیل اختلاف قیمت لپتاپ تو ایران و خارج ، اسم تاپیک رو بکنید مشاوره خرید:p

اولا راجع به عنوان تاپیک :
اینو یادم رفته بود
اکثر لپتاپها از دبی میاد و قاچاقی میاد
این لنجی ها هم داستان خودشون رو دارن چند وقت پیش اعتصاب کرده بودن و کار نمیکردن چون حکم ناخداییشون رو د و ل ت نمیداد و تمدید نکرده بود
بعضی وقتها هم طبق قانون نانوشته شل کن سفت کن! یهو آگاهی و یا مثلا یه جای دیگه گیر میده و کار واسه اینها سخت میشه و قیمت رو میبرن بالا و ریسک کار هم میره بالا و احتمال گرفتن میرسه به یک دوم (در حالت معمول یک پنجم گیر میکنه و خرج اضافی میذاره رو دست قاچاقچی!)
یه اینجور چیزهایی هم علاوه بر مسایلی که قبلا عرض کردم قیمت رو نوسان میده:cool:

در مورد انحراف تاپیک هم عرض کنم
راستش زیاد دربند برند و مارک لپتاپ نباشین
من خودم دنبال دل بودم و الان هم هرکی بپرسه و با شرایطش بخونه بهش وسترو رو پیشنهاد میدم
هم قیمت و هم کارایی و هم کیفیت قطعاتش بهینه است ولی خودم در حال حاضر توشیبا دارم و بی نهایت راضی هستم

بیشتر ببینین با کدوم قیمت میتونین به خواسته های خودتون برسین
ایران خوردو و سمند و مزدا که نیست که تفاوت کیفیت از زمین تا اسمون باشه!
واسه استفاده بجای دسکتاپ و ماهی یکی دوبار بیرون بردن و تو کیف گذاشتن اینها هیج فرقی با هم ندارن

فقط کیفیت lcd رو دقت کنین و سعی کنین بهترین اپشن رو بردارین چون واقعا مهمه و اگه خوب نباشه اذیت میکنه و هیچ کاریش هم نمیشه کرد
البته ریویو هم که تو نت ریخته ، استفاده کنین

راستش رو بخواین اکثر لپتاپ ها قطعات توشون oem یکی هستن و زیاد واسه برند سخت نگیرین
بیشتر اظهار نظر ها هم تعصبی و ناشی از احساس نسبت به یه برند خاص هست

ضمنا کلرادو هم خیلی جای خوبیه و مخصوصا دنور و فورت کالینز و گریلی!

مرسی مسعود جان به نظرت macbook خوبه? 999$ هست .
لپ تاپ تو ایران گرونه اماsoftware مجانیه , این به اون در (اینم در ارتباط با تاپیک ).
البته شوخی بود اختلاف قیمت یکی از 100000 مشکل کشور ماست .
مگه کلرادو اومدی? اگه اومدین aspen حتما برید خیلی با حاله. اگه بهم بگی macbook میرزه یا نه ممنون میشم , خوش باشی
مرسی

masoud911

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
نه واسه لپ تاپ ، واسه هرچیزی عرض میکنم

اول ببینین احتیاجات خودتون چی هست و بعد اقدام کنین
مثلا دل لتیتود خدای دوام هست و بازه دمایی که کار میکنه خیلی خوبه و راحت میتونین تو بوشهر هم باهاش کنین و نگران رطوبت هم نباشین و وسط خسابونهای اهواز هم روشن کنین و کار کنین ولی احتیاج داریم؟
من تو تهران و ماهی یکی دوبار لپتاپم رو میبرم بیرون و احتیاجی به این ندارم

در مورد اپل و سونی و ... هم چون گرونن و خوشگل و ظریف خیلی ها که خوششون میاد و یا دنبال کلاس هستن میرن دنبالش در صورتیکه میتونن با قیمت کمتر کارایی بیشتری داشته باشن ولی ترجیح میدن که طراحی لپتاپشون هم خوب باشه
البته از کیفیت بالای اپل ها نباید غافل شد
واقعا خراب شدنی نیستن ولی خب گرونن
اون 999 دلاری هم باید سخت افزارش رو چک کنین و ببینین واقعا کارایی داره یا نه
و ریویو های تو نت رو بخونین

البته اپل عاشقان سینه چاک خودش رو داره و مخصوصا گرافیستها اونو با هیچی عوض نمیکنن
اگر از برندی اسم بردم و حرفی زدم ، هدفم باز کردن دیدتون بوده امیدوارم موجب کلکل نشه

پ ن : نه بابا کلرادو چیه! من تا همین شابدول عظیم هم نرفتم! ولی تمام خانواده مادریم اونجان . کلی دایی و خاله و مادر بزرگ و پدر بزرگ و یه مشت بچه ی شیطون:lol:

pany

Registered User
لایک‌ها
19
سلام
نه واسه لپ تاپ ، واسه هرچیزی عرض میکنم

اول ببینین احتیاجات خودتون چی هست و بعد اقدام کنین
مثلا دل لتیتود خدای دوام هست و بازه دمایی که کار میکنه خیلی خوبه و راحت میتونین تو بوشهر هم باهاش کنین و نگران رطوبت هم نباشین و وسط خسابونهای اهواز هم روشن کنین و کار کنین ولی احتیاج داریم؟
من تو تهران و ماهی یکی دوبار لپتاپم رو میبرم بیرون و احتیاجی به این ندارم

در مورد اپل و سونی و ... هم چون گرونن و خوشگل و ظریف خیلی ها که خوششون میاد و یا دنبال کلاس هستن میرن دنبالش در صورتیکه میتونن با قیمت کمتر کارایی بیشتری داشته باشن ولی ترجیح میدن که طراحی لپتاپشون هم خوب باشه
البته از کیفیت بالای اپل ها نباید غافل شد
واقعا خراب شدنی نیستن ولی خب گرونن
اون 999 دلاری هم باید سخت افزارش رو چک کنین و ببینین واقعا کارایی داره یا نه
و ریویو های تو نت رو بخونین

البته اپل عاشقان سینه چاک خودش رو داره و مخصوصا گرافیستها اونو با هیچی عوض نمیکنن
اگر از برندی اسم بردم و حرفی زدم ، هدفم باز کردن دیدتون بوده امیدوارم موجب کلکل نشه

پ ن : نه بابا کلرادو چیه! من تا همین شابدول عظیم هم نرفتم! ولی تمام خانواده مادریم اونجان . کلی دایی و خاله و مادر بزرگ و پدر بزرگ و یه مشت بچه ی شیطون:lol:
سلام من در مورد computer هیچ اطلاعی ندارم , الانم میخوام notebook رو عوض کنم, یه سوالی که شاید براتون خنده دار باشه ولی من نمیدونم!
چه چیزی نشاندهنده سرعت computer هست ? مثل باز کردن سایتها یا دانلود کردن.
ram مهمه? یا مقدار GHZ ?
الان میخوام macbook بگیرم که با تخفیف دانشجویی999$ میشه, 1G ram داره با intel 2.1GHZ
از رو چی سرعت notebook رو میشه فهمید?
macbook به نظر شما میرزه? با ram 2G میشه 1100$
اگه یکی برام اینها رو توضیح بده ممنون میشم چون خیلی بهم کمک کرده

{ من اینو یه forum دیگه هم پرسیدم مسعود جان ولی فقط یه نفر2 خط جواب داد, میشه بهم بگی?
اگه دوست داری اسم فامیلهات بگو شاید بشناسم
خداحافظ }

masoud911

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
نه نمی ارزه
با هزار دلار میتونی سیستم خیلی بهتری بخری

هم cpu تاثیر داره و هم ram هم هزار تا چیز دیگه

سعی کن هر چی خریدی رمش رو بکنی 2گیگ
دنبال cpu تک هسته ای هم نیاش! عمرشون تموم شد

واسه اینکه ویندوز های بعد از xp که خواهی نخواهی مجبور به استفاده هستیم ، اینها رو باید مد نظر داشته باشی

اون اپلی که گفتی فقط قیافه است

نگا کن بچه ها هم واسه این جواب ندادن که باید کل کامپیوتر رو واست توضیح بدن!
یه خورده هم خودت مطالعه کن:)

ضمنا کارت گرافیکت هم بهتر شر نباشه و حافظه ددیکیتد داشته باشه (از رم خود سیستم استفاده نکنه و خودش رم داشته باشه) یه خورده گرونتره ولی کارایی بالاتری داره ولی اگر گرفتی باطری 9 سل بجای 6 سل بگیر چون مصرف بالاتری داره ولی می ارزه

البته من همه این صحبتها رو واسه حالتی میکنم که یوزر دنبال حداکثر کارایی باشه وگرنه واسه تو نت چرخیدن و فیلم نگاه کردن و کار با افیس این چیزها تاثیری نداره
و اینها واسه کاربران نرم افزار های المان محدود و گرافیک کارها و بازی دوستان مهمه

همون که گفتم شما اول باید احتیاجات خودتون رو مشخص کنین تا پول بابت چیزی که ازش استفاده نخواهید کرد ندهید

فامیل های منم امامی هستن و دوستی هم به نام حنیفی تو دانشگاه ایالتی کرادو دارم:)

pany

Registered User
لایک‌ها
19
سلام
نه نمی ارزه
با هزار دلار میتونی سیستم خیلی بهتری بخری

هم cpu تاثیر داره و هم ram هم هزار تا چیز دیگه

سعی کن هر چی خریدی رمش رو بکنی 2گیگ
دنبال cpu تک هسته ای هم نیاش! عمرشون تموم شد

واسه اینکه ویندوز های بعد از xp که خواهی نخواهی مجبور به استفاده هستیم ، اینها رو باید مد نظر داشته باشی

اون اپلی که گفتی فقط قیافه است

نگا کن بچه ها هم واسه این جواب ندادن که باید کل کامپیوتر رو واست توضیح بدن!
یه خورده هم خودت مطالعه کن:)

ضمنا کارت گرافیکت هم بهتر شر نباشه و حافظه ددیکیتد داشته باشه (از رم خود سیستم استفاده نکنه و خودش رم داشته باشه) یه خورده گرونتره ولی کارایی بالاتری داره ولی اگر گرفتی باطری 9 سل بجای 6 سل بگیر چون مصرف بالاتری داره ولی می ارزه

البته من همه این صحبتها رو واسه حالتی میکنم که یوزر دنبال حداکثر کارایی باشه وگرنه واسه تو نت چرخیدن و فیلم نگاه کردن و کار با افیس این چیزها تاثیری نداره
و اینها واسه کاربران نرم افزار های المان محدود و گرافیک کارها و بازی دوستان مهمه

همون که گفتم شما اول باید احتیاجات خودتون رو مشخص کنین تا پول بابت چیزی که ازش استفاده نخواهید کرد ندهید

فامیل های منم امامی هستن و دوستی هم به نام حنیفی تو دانشگاه ایالتی کرادو دارم:)
مرسی مسعود جان ببخشید دیر تشکر کردم , مرسی از راهنماییت , من به احتمال زیاد vaio cr4000 میگیرم . 3g ram داره , 160g هارد داره
cpu 2.1ghz ,قیمتش 1079$ هست .14in هست
الان که امتحانات فاینالم نزدیکه, میشه برای بعد از 12 may , بازم ممنون
میبوسمت

بالا