• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

علم بشر تا کجا ،ادامه پیدا میکنه؟ انتهاش کجاست؟

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,847
مثل سیاره میمونها که میمونها از انسان باهوش تر شدن؟
احتمالا قسمت سومش رو میگی که من هنوز ندیدمش
شایدم نسخه کلاسیک رو میگی با بازی چارلتون هستون اونو دیدم

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,048
حس میکنم به مقوله ابر انسانها علاقه خاصی داری
باید مرزی بین واقعیت و فانتزی قائل شد
نه
تنها ابر انسانی که می شناسم ،قرار عین فیلمهای خارجی از تو چاه فاضلاب خارج بشه ، جامعه رو نجات بده....:D

برام تلاش انسان جالبه ، داره تبدیل به ماوراء میشه( علاقه اش به فنا ناپذیر شدن)

بدن انسان در حال حاضر قادر به تحمل عمر طولانی نیست
شاید برای همینه سعی میکنه در ربات( سایبرگ شدن) ، خودش جادوانه کنه

دیالوگ ماندگار فیلم بیگانه( با کمی تغییر)...:D
ربات: دکتر ،چرا بدنبال سازندگان( ماوراء) هستید؟
دکتر: دانستن اینکه چرا ما رو ساختن؟(هدفشون چی بوده)
ربات: چرا شما انسانها ،ما(رباتها) ساختید؟( هدفتون چی بوده)
دکتر: چون تونستیم ،ساختیم(دلیل خاصی نداره)
ربات: اگه جواب سازندگان شما هم همین باشه، دچار چه احساسی می شید ، دکتر؟....:D

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,220
آنچه که میبینید رویا و خیال پردازی نیست، عین واقعیت
آیا توان جنگدیدن هست؟!
درموردش تحقیق کنید F/A-37 Talon mockup

1280px-ASW_Fake_FA37_1.jpg

cdd45dc0453b3ecc855df564bd570777.jpg

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,048

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,048

مرغ‌ ها یی که( تخم دارویی )می‌ گذارند!

محققان ژاپنی به طور ژنتیکی مرغ‌ها را مهندسی ژنتیکی کرده‌اند تا تخم‌هایی تولید کنند که حاوی مواد دارویی باشند که قادر به مبارزه با بیماری‌هایی نظیر هپاتیت و سرطان پوست هستند.

نکته: با تشکر از زحمات و تلاشهای دانشمندانی که به جهنم میروند تا زمین را برای بشریت بهشت کنند....:D

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,765
نه
تنها ابر انسانی که می شناسم ،قرار عین فیلمهای خارجی از تو چاه فاضلاب خارج بشه ، جامعه رو نجات بده....:D

برام تلاش انسان جالبه ، داره تبدیل به ماوراء میشه( علاقه اش به فنا ناپذیر شدن)

بدن انسان در حال حاضر قادر به تحمل عمر طولانی نیست
شاید برای همینه سعی میکنه در ربات( سایبرگ شدن) ، خودش جادوانه کنه

ربات: اگه جواب سازندگان شما هم همین باشه، دچار چه احساسی می شید ، دکتر؟....:D
اسم فیلم چیه دقیقا ؟Prometheus؟

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,048

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,727
فکر کنم خودش باشه

تا حالا چهار دنباله فیلم ( بیگانه) Alien ساخته شده، بعلاوه دو تا قسمت متفرقه در مجموع شش فیلم

https://fa.m.wikipedia.org/wiki/بیگانه_(فیلم_۱۹۷۹)
  • ریدلی اسکات در مصاحبه‌ای گفته بودکه دلیل خشم خدایان (یا همان «مهندسین») از بشری که خود بوجود آورده بودند این بوده‌است که بشر عیسی مسیح را مصلوب کرد. مهندسین عیسی مسیح را برای هدایت بشر مخصوصاً خلق و به زمین فرستاده بودند. اما انسان به او خیانت کرده و جانش ستاندند. این نکته در واپسین ویرایش‌ها از نسخه نهایی فیلم حذف گردید تا فیلم زیاد جنجال‌برانگیز نشود.
فکر کنم این جواب اینِ
شاو متوجه می‌شود که مهندس اکنون سفینه را بسوی زمین نشانه می‌رود. او در حال فرار با صدای گریان از خالقان خود می‌پرسد: «چه گناهی از انسانها سر زده که مستحق خشم شما شده‌ایم؟»

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,847
ربات: اگه جواب سازندگان شما هم همین باشه، دچار چه احساسی می شید ، دکتر؟....
دیالوگ پایانی
. واقعا اونور (اون دنیا) هست؟
.. البته که هست
..
..
..
بَنگ

220px-Martyrs2008.jpg

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,218
@parviz_r

بنده گاها می بینم شما نوشته هایی رو ارسال می کنید که درباره عدم وجود خداوند است. نکته جالب توجه در نوشته هاتون رد وجود خداوند به وسیله علم است. من نمی خوام در مورد وجود یا عدم وجود خدا در اینجا بحث کنم، بلکه هدفم بحث در مورد ارتباط علم و خدا هست.

باور بفرما این علمی که شما بر اون تکیه کردی تاثیر اندکی رو بر اعتقادات ما داره. تنها 11 درصد از افرادی که تا سال 2000 جایزه نوبل گرفتند خداناباور بودند. نکته جالب اینجاست که برندگان نوبل ادبیات به تنهایی 30 درصد از خدانابوران رو تشکیل می دادند. می بینید؟ رشته ای که علمی نیست درصد خداناباورهاش بیشتر از بقیه رشته های علمی است :D

شما گاها میایی اینجایی پست هایی در مورد فیزیک کوانتوم و اخترفیزیک و انواع شاخه های دیگر این رشته میذاری و سعی می کنی بدین وسیله کسانی که به خدا اعتقاد دارند رو نادان جلوه بدی. من هیچ تخصصی تو فیزیک ندارم و حس می کنم شما هم ندارید. اما شما اگر یک دانشمند فیزیک هسته ای یا اختر فیزیک از یک کشور کمونیستی پیدا کنی می بینی که به خدا اعتقاد نداره ولی اگر یک دانشمند فیزیک هسته ای یا اختر فیزیک از یک کشور اسلامی (مثل ایران) پیدا کنی می بینی که به خدا اعتقاد داره. هر دوی این افراد سال ها فیزیک خواندن، هر دوی این افراد سوادشون از من و شما بیشتره و با مقوله علم تا حد زیادی آشنا هستند، اما این "علم" نیست که باعث میشه ما به خدا اعتقاد پیدا کنیم یا اعتقاد پیدا نکنیم.

جناب مارکسی که اومد نصف جهان رو بی خدا کرد که بویی از علم نبرده بود ولی تمامی دانشمندان کشورهای کمونیستی بی خدا شدند :D تفکرات بی خدایی توسط افرادی زده شده که اصلا چیزی از علم نمی دونستند (مثل نیچه).

من به شما توصیه می کنم اگر قصدتون به چالش کشیدن وجود خداوند هست از مقوله علم خارج بشید :rolleyes:

پ.ن. ما در دوره ای زندگی می کنیم که چه بخواهیم چه نخواهیم داریم به سمت خدا ناباوری پیش میریم. مقصر اصلی هم نیچه است :general405:

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,048
@parviz_r

بنده گاها می بینم شما نوشته هایی رو ارسال می کنید که درباره عدم وجود خداوند است. نکته جالب توجه در نوشته هاتون رد وجود خداوند به وسیله علم است. من نمی خوام در مورد وجود یا عدم وجود خدا در اینجا بحث کنم، بلکه هدفم بحث در مورد ارتباط علم و خدا هست.

باور بفرما این علمی که شما بر اون تکیه کردی تاثیر اندکی رو بر اعتقادات ما داره. تنها 11 درصد از افرادی که تا سال 2000 جایزه نوبل گرفتند خداناباور بودند. نکته جالب اینجاست که برندگان نوبل ادبیات به تنهایی 30 درصد از خدانابوران رو تشکیل می دادند. می بینید؟ رشته ای که علمی نیست درصد خداناباورهاش بیشتر از بقیه رشته های علمی است :D

شما گاها میایی اینجایی پست هایی در مورد فیزیک کوانتوم و اخترفیزیک و انواع شاخه های دیگر این رشته میذاری و سعی می کنی بدین وسیله کسانی که به خدا اعتقاد دارند رو نادان جلوه بدی. من هیچ تخصصی تو فیزیک ندارم و حس می کنم شما هم ندارید. اما شما اگر یک دانشمند فیزیک هسته ای یا اختر فیزیک از یک کشور کمونیستی پیدا کنی می بینی که به خدا اعتقاد نداره ولی اگر یک دانشمند فیزیک هسته ای یا اختر فیزیک از یک کشور اسلامی (مثل ایران) پیدا کنی می بینی که به خدا اعتقاد داره. هر دوی این افراد سال ها فیزیک خواندن، هر دوی این افراد سوادشون از من و شما بیشتره و با مقوله علم تا حد زیادی آشنا هستند، اما این "علم" نیست که باعث میشه ما به خدا اعتقاد پیدا کنیم یا اعتقاد پیدا نکنیم.

جناب مارکسی که اومد نصف جهان رو بی خدا کرد که بویی از علم نبرده بود ولی تمامی دانشمندان کشورهای کمونیستی بی خدا شدند :D تفکرات بی خدایی توسط افرادی زده شده که اصلا چیزی از علم نمی دونستند (مثل نیچه).

من به شما توصیه می کنم اگر قصدتون به چالش کشیدن وجود خداوند هست از مقوله علم خارج بشید :rolleyes:

پ.ن. ما در دوره ای زندگی می کنیم که چه بخواهیم چه نخواهیم داریم به سمت خدا ناباوری پیش میریم. مقصر اصلی هم نیچه است :general405:
فرض کن باشه
داستانهایی که براش میسازن وجود داشته باشه

دقیقا همین داستانها ، وجودش نفی میکنه....:D

نمونه: علم لایتناهی( آگاهی به همه چیز)
قادر به همه چیز یعنی به خواستش همه چیز اتفاق میفته

از دو نمونه بالا نتیجه میشه میدونه سرنوشت انسان و بشر چیه و خودش رقم زده ( فرد گناه کار تمام بدیاش به خواست خودش و خودش موجود گناهکار خلق کرده....:D)

دانشمندان که مذهبی هستند ، بعلت آموزش در دوران کودکی و تعلمیات محیط خانواده و مدرسه است

ی عدشون برای اینکه تناقض بود و نبودش ماست مالی کنند
دست به ساخت ( طراح هوشمند زدن) ....:D
دو هدف داشتن یکی اینکه با اعتقاداتشون کنار بیان ، دیگه گندکاری و اشتباهات این طراح هوشمند رو ماله بکشن( بگن طراح هوشمند است ولی علم لایتنهایی نداشته جاهایی دچار اشتباه و غفلت شده :D )
نکته1( جدیدا در حوزه علمیه ،افرادی روشنفکر پیدا شدن، داستانهایی مذهبی و علمی دارن با هم مقایسه میکنند ، سعی میکنند برای علوم جدید در کتاب مقدس و احادیث سند بیارن....:D )
نکته2
طراح هوشمند باید سازنده داشته باشه( دلیلی برای بوجود آمدنش باشه) ، دوبار داستان از اول...:D

نکته 3
تا قبل از اینکه علم چیزی کشف کنه و دلیلش پیدا کنه
خیلی راحت میشد همه چیز گردن ماوراء و حکمتش انداخت

مثلا تا چند هزار سال پیش نه ،همین سی چهل سال اخیر
بچه دار شدن و جنسیتش دست ماوراء بود
ولی الان
جنیست، قد، رنگ مو و.رنگ چشم،.... خیلی راحت قبل به دنیا آمدن توسط والدین انتخاب میشه

قبلا تولد منوط به جنس و نر و ماده بود...:D
اما با کمک علم و دانش
شبیه سازی ( کلون)، والدین سه نفر ( رجم اجاره ای) ، تولید در لوله آزمایشگاهی و رحم مصنوعی
میتوانیم تولد نوزاد داشته باشیم و از قدرت ماوراء خارج شده....:D

نکته مهم:
هیچوقت نخواستم بودن یا نبودنش نفی کنم ( چون اصلا برام مهم نیست....:D )
همین الان در دنیا در قرن بیست و یکم با این همه پیشرفت علم بشری حداقل شش هزار ماوراء مورد پرستش و تقدیس است....:D

نظر شخصیم:
زیبایی و علم و دانش و خرد انسان برتر از این داستانها و افسانه های ماورایی است....:D

دلم می‌خواهد به همه عقاید احترام بگذارم؛ ولی احترام به بعضی از آنها توهین به شعور خودم محسوب میشود. پس در بهترین حالت تحملشان میکنم و هیچ نمیگویم....:D

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,048
بدین وسیله کسانی که به خدا اعتقاد دارند رو نادان جلوه بدی.
کلمه نا آگاه بیشتر میپسندم

نمونه
مردم ،قبلا کسی که زیر درخت (مخصوصا گردو) میخوابید، صبح میدن ، خفه شده و مرده

دلیل علمی نمیدونستند( نا آگاه بودن) ، میگفتن جن( موجود ماورایی) خفش کرده و کشته....:D

اما امروز ما میدانیم ( آگاهی ) داریم بوسیله علم و دانش و خرد
که درختان در شب دی اکسید کربن روزها جذب کردن پس میدن و درخت گردو بیشترین داره و بعلت استنشاق دی اکسید کربن که اون اشخاص فوت کردن ، نه موجود ماورایی جن....:D

پس ما بواسطه علم و دانش آگاه تریم نه برتر...:D

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,765

پ.ن. ما در دوره ای زندگی می کنیم که چه بخواهیم چه نخواهیم داریم به سمت خدا ناباوری پیش میریم. مقصر اصلی هم نیچه است

پس با غزل حافظ اینکار باید انجام بشه؟
هرچند افرادی که میخوان مخالفت بکنن میگن ما خودمون همه این کشفیات رو فلان جا مکتوب داشتیم از قبل:D

مقصر نیچه نیست، افرادی هستند که خدا رو قبول داشتند و دارند:D

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,218
پس با غزل حافظ اینکار باید انجام بشه؟
هرچند افرادی که میخوان مخالفت بکنن میگن ما خودمون همه این کشفیات رو فلان جا مکتوب داشتیم از قبل:D

مقصر نیچه نیست، افرادی هستند که خدا رو قبول داشتند و دارند:D

باور بفرما غزل حافظ نسبت به علم توانایی بیشتری برای تغییر عقیده مردم داره :D

ایمن الظواهری یک چشم پزشک هست که **** فعلی گروه القاعده به شمار میاد :D جد و آباد این فرد هم همگی پزشک بودند. می بینی؟ به جای اینکه کتب درسی روی عقایدش تاثیر داشته باشه، کتاب های سید قطب الدین روش تاثیر گذاشته :general509:

علم نقش ناچیزی رو در تغییر عقیده مردم ایفا می کنه :rolleyes:

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,048
باور بفرما غزل حافظ نسبت به علم توانایی بیشتری برای تغییر عقیده مردم داره :D

ایمن الظواهری یک چشم پزشک هست که **** فعلی گروه القاعده به شمار میاد :D جد و آباد این فرد هم همگی پزشک بودند. می بینی؟ به جای اینکه کتب درسی روی عقایدش تاثیر داشته باشه، کتاب های سید قطب الدین روش تاثیر گذاشته :general509:

علم نقش ناچیزی رو در تغییر عقیده مردم ایفا می کنه :rolleyes:
**** داعش ابوبکر البغدادی الهاشمی
دکتری فقه و علوم اسلامی و قرآنی داره....
عقیده خالص به ماوراء خدمت میکنه و دستوراتش مو به مو اجرا میکنه....:D

parviz_r

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,048
جوانسازی

با این کشف انسان ۱۵۰ سال عمر میکند....:D

احتمالا تا ۵ سال دیگر قرص های مذکور ، اقتصادی و عمومی شوند

محققان از ارائه یک تکنیک جدید ضد پیری خبر دادند که به انسان‌ها کمک می‌کند تا فرآیند پیری را تا ۱۵۰ سال کاهش دهند. در این تکنیک ارگان‌های اصلی بدن بازسازی می‌شوند. دانشمندان و پژوهشگران دانشگاه نیو ساوت ولز به سرپرستی پرفسور دیوید سینکلر ، از اساتید دانشگاه هاروارد، موفق شدند روش ضد پیری جدیدی را ایجاد کنند که توسط آن انسان‌ها می‌توانند تا ۱۵۰ سال زندگی و اندامشان را احیا کنند. آن‌ها درحال ‌توسعه یک فرایند جدید هستند که شامل برنامه‌ریزی مجدد سلول می‌شود.

پروفسور سینکلر در رابطه با این تکنیک جدید یادآور شد که این تکنیک علاوه بر اینکه به انسان‌ها اجازه احیاء اندام‌هایشان را می‌دهد، به افراد معلول جسمی کمک می‌کند تا بتواند حرکت طبیعی خود را به دست آورند. ( احتمالا خطا و اشتباه ماوراء و طراح هوشمند جبران کنه... :D)

قابل‌توجه است که این گروه تحقیقاتی در حال برنامه‌ریزی برای آزمایش‌های انسانی هستند که در حدود دو سال در نظر گرفته‌شده است. درصورتی‌که همه برنامه‌ها و نتایج خوب پیش روند، بازسازی اندام‌ها می‌تواند تا سال ۲۰۲۰ انجام شود. در آزمایش‌هایی که این گروه پژوهشی انجام دادند، پس‌ازاینکه یک قرص مشتق شده ویتامین B به موش‌ها داده شد، محققان دریافتند که طول عمر موش‌ها ۱۰ درصد افزایش پیداکرده است. علاوه بر این، در گزارش‌ها ذکرشده که این قرص‌ها ریزش مو را کاهش می‌دهند. پروفسور سینکلر اضافه کرد که امیدوار است تا پنج سال آینده این قرص‌ها وارد بازار جهانی شود و هزینه خرید آن نیز بیش از یک فنجان قهوه نباشد. اما یکی از اساتید بخش ژنتیک دانشکده پزشکی هاروارد هشدار داد که مردم نباید این روش فرایند ضد پیری را امتحان کنند تا زمانی که در صحت و اثر آن اطمینان کامل به دست آید. دانشمندان این گروه تحقیقاتی روی
مولکول،
nicotinamide adenine dinucleotide
۱کار می‌کنند که نقش مهمی در تولید انرژی در بدن انسان دارد و برای درمان بیماری پارکینسون مورداستفاده قرار می‌گیرد اما در حال حاضر خواص ضد پیری آن مورد آزمایش قرارگرفته است.

بر اساس اظهارات سرپرست این گروه تحقیقاتی، او از این مولکول استفاده کرده و سن خود را تا ۲۴ سال کاهش داده است و پدرش که ۷۹ ساله است نیز از زمانی (یک و نیم سال پیش) که این مولکول را استفاده کرده، برای ورزش‌های هیجان‌انگیز، ماجراجویی و طبیعت‌گردی آمادگی کامل دارد و به آن‌ها می‌پردازد. علاوه بر آن پروفسور سینکلر این روش را برای همسر برادر خود که در دهه ۴۰ سالگی به یائسگی رسیده بود، انجام داد پس از انجام این روش متوجه باردارشدن همسر برادرش شد. لازم به توضیح است که در رابطه با طول عمر و روش‌هایی که به افزایش آن کمک کند، تحقیقات و پژوهش‌های بسیاری انجام‌شده است. قابل‌توجه است که به باور گروهی از محققان فرانسوی، در شرایطی که هر نسل از انسان‌ها در قرون اخیر به نسبت نسل پیشین خود از طول عمر بیشتری برخوردار بودند، انسان در آستانه رسیدن به حد نهایی طول عمر خود بوده و امکان زندگی بیشتر از این مدت‌زمان وجود ندارد. در این بازنگری اطلاعات، محققان به اطلاعات تاریخی توجه ویژه‌ای کرده و پارامترهایی ازجمله ژنتیک و محیط‌زیست را مدنظر قراردادند. برخلاف نظریات پژوهشگران فرانسوی، محققان دانشگاه مک گیل کانادا معتقد هستند که ازنظر علمی محدودیتی برای طول عمر و میزان زندگی انسان وجود ندارد.

تیمی از پژوهشگران دانشگاه اکستر دیوون در بریتانیا در مطالعات جدید خود موفق به کشف ژن‌هایی شده‌اند که با طول زندگی والدین افراد در ارتباط بوده و دانشمندان امیدوارند به‌وسیله دست‌کاری این ژن‌ها بتوانند به افزایش طول عمر انسان کمک کنند.

مطالعات جدید پژوهشگران دانشگاه بوستون در ایالات‌متحده آمریکا نشان‌دهنده وجود یک گروه عمومی از ژن‌ها است که مسئول طول عمر تا سنین ۸۰ و ۹۰ سالگی بوده و گروهی از مؤلفه‌های ژنتیکی نادر نیز در برخی افراد منجر به طول عمر بالای صدسال می‌شود.

گروهی از پژوهشگران در تحقیقات خود دریافتند که شیوه زندگی بر مبنای سلامتی دلیل کافی برای رسیدن به طول عمر بالا محسوب نشده و به نظر می‌رسد ژنی در این رابطه در بدن وجود دارد که به انسان کمک می‌کند تا بیشتر عمر کند. بدن افرادی که صدساله یا بیشتر بوده و زیاد عمر می‌کنند به زیاد کردن و یا ترویج ژن مخصوص طول عمر می‌پردازد.

علاوه بر آن محققان دانشگاه کپنهاگ در پژوهش‌های خود به این نتیجه رسیدند که مردان باهوش شانس بیشتری برای داشتن عمر طولانی‌تر خواهند داشت چراکه معمولاً این افراد از عملکرد فیزیکی بهتری در دوران کهن‌سالی برخوردار هستند.

ترجمه: فاطمه کردی

منبع:
http://www.thehealthsite.com/news/new-anti-ageing-technique-will-help-you-live-up-to-150-sj0918/

نکته جالبش:قسمت کمک علم به افراد معلول حرکتی است

ghost of sparta

Registered User
لایک‌ها
22
فرض کن باشه
داستانهایی که براش میسازن وجود داشته باشه

دقیقا همین داستانها ، وجودش نفی میکنه....:D

نمونه: علم لایتناهی( آگاهی به همه چیز)
قادر به همه چیز یعنی به خواستش همه چیز اتفاق میفته

از دو نمونه بالا نتیجه میشه میدونه سرنوشت انسان و بشر چیه و خودش رقم زده ( فرد گناه کار تمام بدیاش به خواست خودش و خودش موجود گناهکار خلق کرده....:D)

دانشمندان که مذهبی هستند ، بعلت آموزش در دوران کودکی و تعلمیات محیط خانواده و مدرسه است

ی عدشون برای اینکه تناقض بود و نبودش ماست مالی کنند
دست به ساخت ( طراح هوشمند زدن) ....:D
دو هدف داشتن یکی اینکه با اعتقاداتشون کنار بیان ، دیگه گندکاری و اشتباهات این طراح هوشمند رو ماله بکشن( بگن طراح هوشمند است ولی علم لایتنهایی نداشته جاهایی دچار اشتباه و غفلت شده :D )
نکته1( جدیدا در حوزه علمیه ،افرادی روشنفکر پیدا شدن، داستانهایی مذهبی و علمی دارن با هم مقایسه میکنند ، سعی میکنند برای علوم جدید در کتاب مقدس و احادیث سند بیارن....:D )
نکته2
طراح هوشمند باید سازنده داشته باشه( دلیلی برای بوجود آمدنش باشه) ، دوبار داستان از اول...:D

نکته 3
تا قبل از اینکه علم چیزی کشف کنه و دلیلش پیدا کنه
خیلی راحت میشد همه چیز گردن ماوراء و حکمتش انداخت

مثلا تا چند هزار سال پیش نه ،همین سی چهل سال اخیر
بچه دار شدن و جنسیتش دست ماوراء بود
ولی الان
جنیست، قد، رنگ مو و.رنگ چشم،.... خیلی راحت قبل به دنیا آمدن توسط والدین انتخاب میشه

قبلا تولد منوط به جنس و نر و ماده بود...:D
اما با کمک علم و دانش
شبیه سازی ( کلون)، والدین سه نفر ( رجم اجاره ای) ، تولید در لوله آزمایشگاهی و رحم مصنوعی
میتوانیم تولد نوزاد داشته باشیم و از قدرت ماوراء خارج شده....:D

نکته مهم:
هیچوقت نخواستم بودن یا نبودنش نفی کنم ( چون اصلا برام مهم نیست....:D )
همین الان در دنیا در قرن بیست و یکم با این همه پیشرفت علم بشری حداقل شش هزار ماوراء مورد پرستش و تقدیس است....:D

نظر شخصیم:
زیبایی و علم و دانش و خرد انسان برتر از این داستانها و افسانه های ماورایی است....:D

دلم می‌خواهد به همه عقاید احترام بگذارم؛ ولی احترام به بعضی از آنها توهین به شعور خودم محسوب میشود. پس در بهترین حالت تحملشان میکنم و هیچ نمیگویم....:D

درود
این که شما مفهوم سرنوشت درک نکردی مقصر دیگران نیستن
یک مثال ساده
شما تو ماشین پشت چراغ قرمز منتظری انتخاب اول صبر میکنی
انتخاب دوم صبر نمی کنی وقتی چراغ قرمز رد می شی که این خودش دو اتفاق به وجود میاره
1. رد می شی اتفاقی نمی افته
2. با یکی تصادف می کنی که این خودش بر اساس نوع چیزی که باهاش تصادف کردین مجموعه ای دیگه ای به وجود میاره خیلی طولانی میشه یه مورد میگم که طرف مقابل موتور سوار باشه
1.میزنی و در میری . طرف می میره یا زنده می مونه وقتی زنده باشه بر اساس زخم و جراحتی که برداشته مسیر های مختلفی رقم می خوره
2. فرار نمی کنی که این هم براساس مردن یا زنده موندن سطح جراحات مسیر های مختلفی ایجاد می کنه
اگه صبر کنی بعد از سبز شدن چراغ حرکت کنی امکان داره یکی دیگه به تو بزنه :D
این همه احتمال فقط در چند ثانیه از زندگی اتفاق می افته و با یه انتخاب ساده و مسخره رقم می خوره
اما هر انتخاب مسیر خاصی رو رقم می زنه که به این مسیر ها میگن سرنوشت
ما فقط انتخاب می کنیم وارد کدوم مسیر بشیم ولی مسیر کاملا مشخص . مثال بالا وقتی چراغ قرمز رد می کنی و یک نفر می کشی قاتل محسوب می شی اما تو فقط چراغ قرمز رد کردی و قصد کشت نداشتی اما این نتیجه عمل خودت کسی تو رو مجبور نکرده بود و اتفاقاتی که در اینده می افته کاملا مشخص

هر انسانی بی نهایت ازادی در انتخاب وبی نهایت سرنوشت داره که با نظم خارق العاده اتفاق می افته که روی خودش و کل انسان های دنیا تاثیر گذاره

یکی از بحث های روز فیزیکدان ها
علیت معکوس در نظریه کوانتومی

اما طراح هوشمند
به گفته دانشمندان جرم الکترون معادل
9.10938356 × 10-31 kilograms
باز هم به گفته خودشون اگه این اندکی و به مقدار خیلی کم بالا و پایین می شد عالم دگرگون بود و اصلا شاید انسانی به وجود نمی امد که شما الان پرسش مطرح کنی
چرا کره زمین در این فاصله بسیار دقیق نسبت به خورشید قرار داره ؟
بسیاری موارد دیگه که همه چیز بسیار دقیق در سر جای خودش قرار داره
علت این نظم خارق العاده چیه ؟

در مورد افراد معلول
در انسانی در جایگاه خودش انسان و هیچ مشکلی نداره
وقتی شخصی ناشنواست و در بین جامعه ناشنوایان هستن زندگی کنه کاملا شاد و خوشحال وقتی به مشکل می خوره که وارد جامعه ما میشه و تمسخر وتحقیر انسان های عادی رو به رو میشه
این سوال مطرح نمی کنید که چرا افراد نابغه و با توانای های خاص به دنیا میان ؟:D
من وشما در مقایسه آلبرت اینشتین ناقص عقل محسوب می شیم
33Stephen William Hawking سال از عمرش در بدترین شرایط ممکن ادامه داد

DYOI1lxX0AEG8L8.jpg
هر انسانی با توانای و استعداد های متفاوت به دنیا میاد ما نمی تونیم انسان های دیگه رو به خاطر نداشتن برخی از ویژیگی ها تحقیر کنیم

اما تولد
همه ای کار های که انجام شده بیشتر بازی با قوانین
شما می تونی فوتبال با 9 نفر بازی کنی یا 7 یا 5 نفر
می تونی قانون افساید حذف کنی می تونی تعویض بی نهایت کنی
می تونی تو زمین خاکی یا گلی یا چمن بازی کنی
می تونی ابعاد زمین دگرگون کنی
اما هنوز هم داری فوتبال بازی می کنی
روزی میشه به این روش خدا رو رد کرد که داخل ازمایشگاه یک انسان از پایه خلق کنن

شما به عنوان یه فرد که به ماورا معتقد نیستی نظرت در مورد نظریهٔ ریسمان و نظریه های مشابه که از هر ماورای تخیلی تر شدن چیه ؟

شما داری دقیقا همون کاری رو میکنی که افراد دین دار انجام میدن
اونا از پیامبر سخن میارن شما از فلان دانشمند در حالی که هر دو اون شخص با چشم ندیدین و سخنانش امتحان نکردین
با این تفاوت که دین یکسان اما هیچ تضمینی نیست که 40 سال بعد چیزی که شما امروز به عنوان علم باور داریم کاملا دگرگون نشه
**** داعش ابوبکر البغدادی الهاشمی
دکتری فقه و علوم اسلامی و قرآنی داره....
عقیده خالص به ماوراء خدمت میکنه و دستوراتش مو به مو اجرا میکنه....:D
https://www.globalresearch.ca/isis-...y-israeli-mossad-nsa-documents-reveal/5391593
چهار سال از اشکار شدنش گذشته :)

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,220
کرم مسافر فضا با سر اضافه به زمین برگشت!
در اتفاقی نادر و عجیب یکی از چند کرمی که ناسا برای انجام تحقیقات علمی به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده بود در حالی به زمین بازگشت که یک سر دیگر از انتهای بدنش روییده بود!
1396032512193767711153304.jpg
به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، قدرت بازتولید بافت در کرمهای مسطح (flatworms) پس از آنکه چند تکه شوند برای دانشمندان آشکار شده است اما در تازه ترین تحقیقاتی که بر روی این جانوران در فضا انجام شد، دانشمندان خود را با یک اتفاق عجیب روبرو دیدند.

آنها کرمها را با این هدف به ایستگاه فضایی بین المللی فرستادند تا تأثیر جاذبه صفر و نوسانات میدان ژئومغناطیسی را بر توانایی بازتولید بافت این جانوران مورد مطالعه قرار دهند. به طور کلی هدف از این مطالعه، بررسی تأثیر حضور در فضا بر فعالیت سلولی بوده است.

دانشمندان رفتار این کرمها را پس از بازگشت به زمین با رفتار گروهی دیگر که زمین را ترک نکرده بودند طی مدت 20 ماه مورد بررسی دقیق و مقایسه موشکافانه قرار دادند.

بخشی از این مقایسه نشان داد کرمهای بازگشته از سفر فضایی پس از آنکه در آب تازه رها شدند دچار نوعی شوک رفتاری شدند که این نشان از تغییر متابولیسم بدنشان در مدت حضور در ایستگاه فضایی بین المللی دارد. حتی برخی از این کرمهای مسافر پس از رها شدن در آب فلج شدند.

اما جالب ترین بخش این مطالعه مربوط به یکی از این 15 کرم است که با دو سر به زمین بازگشت.

دانشمندان پس از بررسی دقیق جانور در این وضعیت، دو سر آن را از بدنش جدا کرده و در کمال شگفتی رویش دوباره دو سر در دو انتهای بدنش را شاهد بودند.
به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، قدرت بازتولید بافت در کرمهای مسطح (flatworms) پس از آنکه چند تکه شوند برای دانشمندان آشکار شده است اما در تازه ترین تحقیقاتی که بر روی این جانوران در فضا انجام شد، دانشمندان خود را با یک اتفاق عجیب روبرو دیدند.

آنها کرمها را با این هدف به ایستگاه فضایی بین المللی فرستادند تا تأثیر جاذبه صفر و نوسانات میدان ژئومغناطیسی را بر توانایی بازتولید بافت این جانوران مورد مطالعه قرار دهند. به طور کلی هدف از این مطالعه، بررسی تأثیر حضور در فضا بر فعالیت سلولی بوده است.

دانشمندان رفتار این کرمها را پس از بازگشت به زمین با رفتار گروهی دیگر که زمین را ترک نکرده بودند طی مدت 20 ماه مورد بررسی دقیق و مقایسه موشکافانه قرار دادند.

بخشی از این مقایسه نشان داد کرمهای بازگشته از سفر فضایی پس از آنکه در آب تازه رها شدند دچار نوعی شوک رفتاری شدند که این نشان از تغییر متابولیسم بدنشان در مدت حضور در ایستگاه فضایی بین المللی دارد. حتی برخی از این کرمهای مسافر پس از رها شدن در آب فلج شدند.

اما جالب ترین بخش این مطالعه مربوط به یکی از این 15 کرم است که با دو سر به زمین بازگشت.

دانشمندان پس از بررسی دقیق جانور در این وضعیت، دو سر آن را از بدنش جدا کرده و در کمال شگفتی رویش دوباره دو سر در دو انتهای بدنش را شاهد بودند.

بالا