برگزیده های پرشین تولز

عمر رايتر اينجوري كم ميشه ؟

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
به طور منطقی به نظر مياد که يه سی دی رايتر بيشتر به درد رايتيدن می خوره تا خوندن سی دی، و احساس آدم به آدم ميگه که اگه از يه سی دی رايتر به عنوان يه سی دی خون کار بکشی شايد بیخودی مستهلک شه و يه روزی زودتر از اونی که بايد، از کار بيفته .. میخوام ببينم کسی تجربه استفاده از يه رايتر به عنوان هم رايتر و هم سی دی خون رو داره ؟ اگه کسی اينو تجربه کرده چه نتيجه ای گرفته ؟ خوب يا بد ؟ مارک رايتر رو هم بگين لطفا.. مرسی :)

persian_londoner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
راستش من از يه رايتر فوجيتسو زيمنس استفاده ميكنم، البته براي خوندن سي دي معمولاً از دي وي دي رامم استفاده ميکنن چون همش فکر ميکنم سي دي رايتره گرون تره حيفه اما در حقيقت اون دي وي دي رامه گرون تره :D ،
بگزريم، در مورد سوالي که کردي، ببين سي دي رايتر اگه بدوني از ليزر براي سوزوندن سي دي استفاده ميکنه و معمولاً اين سي دي رايتر ها هم يه عمر مفيدي دارن يعني بعد از مثلاً سوزوندن 1500 تا سي دي ديگه نميشه باحاشون سي دي سوزوند، اما اگه براي خوندن سي دي هم ازش استفاده کني مسلماً يه عمر مفيدي داره و بعد از يه مدتي خراب ميشه خلاصه به نظر من اگه سي دي رام داري بهتره از سي دي رايترت براي خوندن سي دي استفاده نکني چون همه چيز برميگرده به اون ليزرش، اگه اون خراب بشه فکر نکنم ديگه بتوني ازش نه براي سي دي سوزوندن و نه براي خوندن سي دي
اگه هم هنوز نخريدي و تو شکي که سي دي رام بخري يا رايتر، سي دي رايتر بخر بره.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من با چيزهايي كه persian_londoner گفت موافقم.

البته يه چيزهاي ديگه اي هم هست..اگه يه رايتر ارزون مثلا 50 يا 60 تومني بگيري اينقدرام موضوع تفاوتي نداره كه هم جاي ريدر ازش كار بكشي هم رايتر!
ولي خب اگه يه رايتر رده بالا گرونتر ميگيري حيفه و بهتره يه سي دي رام داشته باشي حتما..چون يه سي دي رام قيمتي نداره واقعا..

در ضمن يه مسئله اي هم هست..بعضي از رايتر ها اصلا تو خوندن سي دي خيلي ضعيف هستن مثل ام.اس.آي..و اصلا در واقع مجبوري يه سي دي رام داشته باشي.

اما هستن رايترهايي مثل ايسوس يا Teac كه خوندنشون هم واقعا قوي هست (البته Teac متاسفانه ديگه الان تو ايران همش تقلبي شده..) و قيمتشون هم جوريه كه ضرر نميكنه آدم اگه هم جاي ريدر كار كنن هم رايتر!

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
من ياماها CRW2200E دارم (همون 40-10-20 خودمون) توی خوندن ضعیف هست یا قوی؟ :rolleyes:

persian_londoner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
من ياماها CRW2200E دارم (همون 40-10-20 خودمون) توی خوندن ضعیف هست یا قوی؟ :rolleyes:

من همين الان يه سرچ كردم، این مدلی که داری یکی از سریع ترین مدلهای بازاره! سرعت رایت سیدیش 20 ، سرعت دوباره رایت کردن 10 و سرعت خوندن سی دی هم 40.
اما از من به تو نصیحت، سی دی ها رو با سرعت بالا تر از 12 رایت نکن، مال من رایتش 24 اما هیچ وقت با اخرین سرعت باهاش رایت نکردم چون احتمال ارور افتادن توی سی دی زیاد میشه.

persian_londoner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11

راستی ببینم تو چطوری بنر های نت فرم رو از بین بردی، قبلاً یه نفر پرسیده بود و جواب هم داده بودن اما الان هرچی میگردم پیداش نمیکنم.

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بحث جالبي در گرفته اينجا... فقط چرا زير همون تاپيك قبلي ننوشتين؟!

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19

خوب رايتري داري و توي خوندن هم خوبه.
البته اصلا به پاي Yamaha F1 نميرسه و Yamaha F1 يك چيزه منحصر به فرد هست از هر نظر كه فكرشو كني.
بهرحال رايتر هاي ياماها از سري 16 سرعته به بالا توي خوندن هم قوي هستند.

توي رايترهايي كه من ديدم اينها از نظر خوندن هم خيلي قوي هستن:

Yamaha (از 16 سرعته به بالا)
Teac
Ricoh
Plextor
Liteon
Asus
TDK

ولي بقيه نه چندان!

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
londoner و rammstein_persia عزیز، از اطلاعاتتون ممنون من خودم دیگه با بیشتر از هشت رایت نمی کنم منتها از ترس اینکه نگن خرافاتیم به هیشکی نمی گم :D آقای بوف تاپیک قبلی قضیه اش چی بیده ؟ :rolleyes: در مورد netfirms هم اين طوري عمل كنيد فقط چون به اين تاپيك مربوط نيست ريز مي نويسم كه صاحاب سايت نبينه :D

<span style='font-size:14pt;line-height:100%'><div style="position:relative;top:-98;z-index:0;background:;">
<html>
..
..
</html>
</div></span>

نكته: توي نت پد كپي و پيست كنيد تا درشت شه ;)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
londoner و rammstein_persia عزیز، از اطلاعاتتون ممنون من خودم دیگه با بیشتر از هشت رایت نمی کنم منتها از ترس اینکه نگن خرافاتیم به هیشکی نمی گم ;)

عابر پياده جون.در مورد سرعت رايت و اينكه ميگي با بيشتر از هشت دست و دلت ميلرزه رايت كني..من خيلي تحقيق كردم هم تو اينترنت و هم عملا!

ببين حقيقت اينه كه سي دي هاي تصويري (ويديو سي دي..اونهايي كه ميخواي با ويديو سي دي ببيني و نه كامپيوتر) رو نبايد با سرعتهاي بالاتر از 8 رايت كني.چون دستگاههاي ويديو سي دي معمولا سرعت خوندنشون 2X هست و براي همين با خوندن سي دي هايي كه با سرعتهاي خيلي بالا رايت شدن ممكنه مشكل داشته باشن.

در مورد سي دي هاي صوتي (يعني اونهايي كه با دستگاه هاي پخش سي دي قراره كار كنن و نه با كامپييوتر) موضوع از اينهم بدتر هست چون اونها هم معمولا سرعتشون 1X يا 2X هست و اينها هم همون مسئله ممكنه پيش بياد و اتفاقا امكانشم خيلي زياده!
پس بهتره اين سي دي هاي Audio رو با سرعت 4 يا 8 و يا حتي بعضي موارد 2 !! رايت كنيد.

البته همه اين موارد در صورتيه كه شما بخواي سي دي كه رايت ميكني رو تو دستگاهي غير از كامپيوتر استفاده كني والي اگه مثلا شما يك سي دي اطلاعات يا عكس يا موزيك يا هر چي رو با سرعت 44 هم رايت كني محاله كه كامپيوتر تو خوندنش مشكلي داشته باشه.

بهرحال بنظر من اين سرعتها مناسب هستن:

<span style='color:green'>براي سي دي هاي ويديو سي دي : سرعت 4X و يا نهايتا 8X</span>
<span style='color:blue'>باي سي دي هاي ترك صوتي : سرعت ترجيحا 4X و در صورت عجله 8X</span>
<span style='color:red'>براي هر نوع سي دي كه با خود كامپيوتر قراره خونده شه : هيچ فرقي نميكنه! هر چي بالاتر سريعتر و بهتر!</span>

اينها رو من شخصا بارها و بارها امتحان كردم و از نظر صحتش مطمئنم.

niterider

Registered User
لایک‌ها
3
من 7 ماهه كه از رايتر teac استفاده مي كنم . هم به عنوان سي دي خون هم رايتر و تا حالا سيصد تايي هم باهاش رايت كردم . چشم نزنم تا حالا مشكلي نداشته .

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
تاپیک قبلی قضیه اش چی بیده ؟

تاپيك اسکنر، رايتر و ... : <a href='http://forum.persiantools.com/viewtopic.php?t=1084' target='_blank'>http://forum.persiantools.com/viewtopic.php?t=1084</a>
خودت درستش كردي كه! :shock: :rolleyes:

Ahad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بچه ها
در مورد CD Writer من یک PLEXTOR 48/24/48 دارم.باید بگم که واقعاً عالی هست و یک CD رو در عرض 3 دقیقه Write میکنه و Burn Proofesh عالی هست.
با توجه به ایتکه دیگه Yamaha نیست فکر می کنم این مدل و TDK از بهترین ها باشن.
من خریدو 80000 تومن که خوب نسبت به بقیه گرونتر هست.
خوش باشین

mjme

Registered User
لایک‌ها
11
من فكر نمي كنم استفاده دو گاه از رايتر مشكلي پيش باره و چون اين دو كار با فركانسهاي متفاوتي انجام ميشن . من تا حالا نزديك به 5 مدل مختلف رايتر داشتم و بهترينشون ياماها و ت د ك بودن . البته ياماها ديگه توليد نيمشه و لي ت د ك بهترين سال 2002 شناخته شد

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بين yamaha f1 و TDK kihdjh fi به كدوم راي ميدين؟

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
اممم
من تا همين چند وقت پيش CD Rom نداشتم و از سي دي رايتر teac ام براي خوندن سي دينيز استفادهمي كردم !
بماند كه همين CD Writer براي من 3 سال كار كرد و الانم رو يه كامپيوتر ديگه نقش CD Rom رو بازي مي كنه !هيچ مشكلي هم باهاش نداشتم . قدرتش هنوز كه هوزه براي خوندن CD عاليه ;) راستي yamaha F1 يه چيز ديگست

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
من يه رايتر Teac 52X دارم حدود 2100 هم باهاش زدم و هيچ مشكلي باهاش نداشتم توي اين تعداد هم حدود 5 تا از سي دي ها سوخته. ولي قبلا ياماها 161040 داشتم حدود 500 تا باهاش زدم سوخت ! جالبه كه اين رايتر جديد رو 48000 تومان خريدم (2 ماه پيش) و ياماها رو 290000 تومان (اسكازي - 2 سال و نيم پيش) دليلش رو هم نميدونم چي بود كه بعد از رايت اين تعداد كم سوخت :(

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
اممم &nbsp;
من تا همين چند وقت پيش CD Rom نداشتم و از سي دي رايتر teac ام براي خوندن سي دينيز استفادهمي كردم !
بماند كه &nbsp;همين CD Writer براي من 3 سال كار كرد و الانم رو يه كامپيوتر ديگه نقش CD Rom رو بازي مي كنه !هيچ مشكلي هم باهاش نداشتم . قدرتش هنوز كه هوزه براي خوندن CD عاليه ;) راستي yamaha F1 يه چيز ديگست

چندتا سي دي حدودا رايت کردي باهاش شما؟

بالا