برگزیده های پرشین تولز

عکس های حرفه ای

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108
سلام
دوستان یه چنتا از شاهکارهای استیو مک‌کری رو براتون گذاشتم البته بجز عکس دختر افغان که استیو مک کری باهاش به شهرت جهانی رسید، چون مطمعنا همتون اون عکس رو مشاهده کردید.

اینجا میخام یه مختصر راجب این عکاس حرفه ای توضیح بدم و منبع توضیحات من هم صفحات وب هستش برای اینکه زحمت نشه برید بخونید همینجا کپی میکنم...
(عکاس اهل ایالات متحده آمریکا است. وی در سال ۱۹۵۰ در فیلادلفیا متولد شد و در دانشگاه پنسیلوانیا به تحصیل در رشتهٔ سینما پرداخت. مک کری عکاسی خبری را به صورت حرفه‌ای از جنگ شوروی در افغانستان آغاز کرد. وی با چاپ عکس یک دختر افغان در مجله انجمن جغرافیای ملی به شهرت جهانی رسید)
ایشون بعدها دوباره به سراغ آن دختر افغان میره و عکسی از بزرک سالی اون میگیره که در پست بعد هر دو عکس رو میزارم واسه کسایی که ندیدن.

Last edited:

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108

دختر افغان نام عکسی (پرتره‌ای) است که توسط استیو مک‌کری، عکاس آمریکایی، در دسامبر ۱۹۸۴ از دختری با نام شَربَت‌گُل زمانی (به پشتو: شربت گلې؛ به اردو: شربت گله) در ۱۲ سالگی در یک اردوگاه پناهندگان در شمال‌غرب پاکستان گرفته شده‌است. این تصویر صورت (پرتره) با نقاشی مونالیزا، اثر لئوناردو دا وینچی، مقایسه و به مونا لیزای جهان سومِ جهان اول موسوم شده‌است.

شربت‌گُل (زادهٔ حدود ۱۹۷۲ میلادی) زنی افغان از قوم پشتون‌ها است. شربت‌گل در بمباران افغانستان توسط اتحاد شوروی، یتیم شد و در ۱۹۸۴ به اردوگاه پناهندگی ناصر باغ در پاکستان فرستاده شد. او مجبور شده بود از افغانستان به اردوگاه پناهندگی در پاکستان فرار کند و در این هنگام بود که روزنامه‌نگاری به نام استیو مک‌کری که عکاس مجله نشنال جئوگرافیک بود از او عکس انداخت. این عکس روی جلد شماره ژوئن ۱۹۸۵ این مجله چاپ شد و شربت‌گل را معروف کرد. تصویر شربت‌گل که عنوان «فراموش‌نشدنی‌ترین عکس» را به خود اختصاص داد مشهورترین تصویر در تاریخ مجلهٔ نشنال جئوگرافیک به شمار می‌رود که بیش از هرچیز به تصاویرش شهره است.
شربت را تا سال ۲۰۰۲ به نام «دختر افغان» می‌شناختند، تا اینکه بالاخره استیو مک‌کوری، پس از ۱۷ سال، در سال ۲۰۰۲، دوباره شربت‌گُل را در یک روستای دوردست در شرق افغانستان پیدا کرد؛ جایی که او ازدواج کرده بود و مادر سه فرزند شده بود. شربت‌گُل به کمک تشخیص عنبیه شناسایی شد.

زندگی‌نامه شربت‌گل
هلیکوپترهای اتحاد شوروی در اوایل دهه ۱۹۸۰ به روستای او حمله کردند و پدر و مادر شربت‌گل را کشتند و در نتیجه او، خواهران و برادران و مادربزرگ شان مجبور شدند از میان کوه‌ها به اردوگاه پناهندگی ناصر باغ در پاکستان بگریزند.
شربت‌گل زمانی در اواخر دهه ۱۹۸۰ با فردی بنام رحمت گل ازدواج کرد و در ۱۹۹۲ به افغانستان بازگشت. شربت‌گل سه دختر دارد: روبینا، زاهده و عالیه. دختر چهارمش در کودکی درگذشت. او اعلام کرده که امید دارد کودکانش، تحصیلاتی که خود او نداشت را به دست بیاورند.
در اکتبر ۲۰۱۶ شربت گل به اتهام جعل کارت هویت پاکستانی بازداشت شد. دادگاه برای او ۱۵ روز زندان تعیین کرد و قرار شد پس از آن از پاکستان اخراج شود. سازمان عفو بین‌الملل در واکنش به این خبر گفت که «اخراج او نهایت بی‌عدالتی است.» وقتی شربت گل به کابل رسید مورد استقبال اشرف غنی رئیس جمهوری و رولا غنی، بانوی اول افغانستان قرار گرفت. به او کلید خانه‌اش در شهرک قصبه را دادند و رئیس جمهور افغانستان به شربت گل وعده داد که برای آموزش فرزندانش و برای درمان او توجه خاص خواهد کرد.

Last edited:

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108
قراره یه چند تا عکس فوق العاده از عکاس معروف harry benson براتون بزارم ولی قبلش یه معرفی کوچیک از ایشون و مشاهده معروف ترین عکسش.

هری جیمز بنسون، متولد December 2, 1929 در گلاسکو است، او یک عکاس مشهور اسکاتلندی است که عکس‌هایش بارها در مجلاتی همچون پیپل (People)، وَنیتی فِر (Vanity Fair)، لایف (Life) و نیویورکر (The New Yorker) به چاپ رسیده است
وب سایت این عکاس بسیار ساده با قالبی سیاه سفید هست
عکس معروفی که گرفته است در وسط قالب با سایز کوچک گنجانده شده است.
در سمت چپ وب اسم عکاس با فونتی زیبا نوشته شده است. و گزینه هایی که مربوط به هر قسمت وبلاگ میشود گذاشته شده که به صورت متحرک است
در قسمت THE BEATLES 40TH ابتدا عکس و متنی متحرک نمایش داده میشود و بعد از آن گالری عکس های هری بنسون به صورت جدول طراحی شده اند
در صفحه ی book اسم کتاب های او نوشته شده است با رفتن موس بر روی آن عکس کتاب نمایش داده میشود.
صفحات وبلاگ این عکاس متحرک و اسلاید شو است.

عکاس : harry benson
مکان: George V Hotel, Paris, 1964
نام عکس: Beatles Pillow Fight

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108
مکان:Funeral in Atlanta, 1968
نام عکس: Dr. Martin Luther King, Jr

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108
مکان: 5th Street Gym. Miami, Florida. February 1964
نام عکس: The Beatles with Cassius Clay

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108
عکاس : David Doubilet
مکان: Papua, New Guinea
نام عکس: A circle of barracuda

دیوید دابیلت این تصویر را در ایرلند نو (New Ireland) در پاپوا (Papua) کشور گینه‌ی نو به ثبت رسانده است.

پای صحبت‌های او می‌نشینیم:

" در اقیانوس‌های جهان هیچ خط مستقیمی وجود ندارد، اشکالی به شکل دایره‌ی کامل به ندرت مشاهده می‌شوند، اما این ماهیان باراکودا، این دایره‌ی جادویی را، آن هم تنها برای دفاع از خود شکل دادند. 70 درصد سیاره‌ی ما از آب تشکیل شده است، جایی که زیبایی در اشکال متنوع و ناب قابل مشاهده است. جهانی که نور در آن به شکلی متفاوت و آسمانی جلوه کرده و همه چیز ظاهری جادویی و خاص به خود می‌گیرد. اما پدیده‌ی گرم شدن زمین، این جهان را نیز در معرض خطر قرار داده است. جایی که بیشتر عمر خود را در آن سپری کرده‌ام اکنون مورد تهدید واقع شده، نه فقط به خاطر افزایش دما که حتی ترکیب شیمیایی آن نیز دستخوش دگرگونی‌های ناخوشانیدی شده است. این دنیایی است که من و همسرم جینفر هایز بیشتر اوقات در آن مشغول غواصی و گشت و گذار هستیم، این جا دنیای ماست، دنیایی که هیچ گوشه و زاویه‌ای ندارد، اما متأسفانه شاید تا پایان همین قرن دیگر چیزی از آن باقی نمانده باشد."
منبع: zoomit

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108

باب گروئن از تجربه‌ی خود در زمان ثبت این عکس می‌گوید، این که جان لنون از او دعوت کرده سری به پنت هاوس او در ضلع شرقی نیویورک زده و کار عکاسی کاور آلبوم جدید او "دیوارها و پل‌ها" (Walls & Bridges)، را به انجام برساند. بعد از اتمام کار، آن دو با لباس رسمی نیز تعدادی عکس آماده می‌کنند که قرار بوده برای تبلیغات مورد استفاده قرار گیرند. در این زمان باب از لنون می‌پرسد که آیا تی شرتی که سال گذشته به او داده را هنوز هم دارد. جان تأیید کرده و حتی تی شرت را می‌پوشد و باب این عکس را از آن لحظه به یادگار برمی‌دارد.

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108

منگلسِن این تصویر را در ناحیه‌ی آبشار بروکز (Brooks Falls) در پارک ملّی کتمای (Katmai) در آلاسکا و در سال 1988 ثبت کرده است. او در مورد نحوه‌ی ثبت این تصویر چنین می‌گوید:

" فکر اولیه در مورد ثبت تصاویری این چنینی، بعد از دیدن مستندی در مورد خرس‌های ساکن کتمای به ذهنم خطور کرد، با مطالعه‌ی مجله‌ای در مورد عکاسی هوایی از خرس‌هایی که هر ساله در این منطقه جمع می‌شوند، اشتیاقم برای انجام این کار بیشتر شد. در آن زمان برای ساخت فیلمی مستند در مورد پرندگان ماهیخوار سند هیل (Sandhill)، عازم لنگرگاهی در همان حوالی بودم و بیش از شروع کار یه هفته وقت آزاد داشتم. به همین دلیل با سرپرستی پارک تماس گرفته و از آنها در مورد مکانی برای سکونت سؤال کردم که متوجه شدم همه جا اشغال شده، به جز یک کابین که به دلیل نزدیکی به مسیر عبور خرس‌ها مشتری چندانی ندارد، بدون لحظه‌ای درنگ همان محل را اجاره کردم. تمام طول هفته در قسمت بالایی آبشار در انتظار لحظه‌ی جادویی مواجه شدن با خرس‌ها بودم. هر روز پیش از طلوع خورشید حرکت کرده و بعد از تاریک شدن هوا به کابین برمی‌گشتم. در طول این مدت 35 حلقه فیلم را صرف عکاسی از خرس‌ها از زوایای مختلف و حین گرفتن ماهی سالمون کردم، اما نمی‌دانستم نتیجه‌ی کار چگونه خواهد شد. شش هفته بعد تازه فیلم‌ها را ظاهر کرده و با دیدن این تصویر حیرتزده متوجه شدم که عکس مورد نظر خود را ثبت کرده‌ام."

Moein TN

Registered User
لایک‌ها
52
درود

با کسب اجازه از سینای عزیز و مشورت با ایشون تصمیم بر این شد که از این به بعد عکس های حرفه ای تو این تاپیک قرار بگیرن تا بتونیم یک آرشیو خوب داشته باشیم.

اما چند نکته در مورد عکس هایی که میشه توی این تاپیک قرار داد؛ حتی المقدور سعی کنید اسم عکاس رو همراه با عکس ذکر کنید. اگر در مورد مدل دوربین هم اطلاعاتی داشتید حتما قید بفرمایید. توی بعضی از سایت ها همراه با عکس توضیحی هم در مورد اون وجود داره. اگر براتون امکان داشت این توضیح رو هم اضافه کنید ،حتی اگر به زبان انگلیسی باشه.

پیشاپیش از همکاریتون ممنونم

115041_870.jpg

115042_244.jpg

115043_737.jpg

115044_605.jpg

115045_174.jpg

Moein TN

Registered User
لایک‌ها
52
سلام.
تویه سایتی یه مجموعه آموزشی عکاسی دیدم که در رابطه با انواع دوربینا اطلاعات جالبی داشت.
به نظرتون کاربردی هست یا نه؟
میشه نظرتونو بگین لطفا؟؟؟؟:general705::):):)

tm.fard

کاربرفعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
440
سلام.
تویه سایتی یه مجموعه آموزشی عکاسی دیدم که در رابطه با انواع دوربینا اطلاعات جالبی داشت.
به نظرتون کاربردی هست یا نه؟
میشه نظرتونو بگین لطفا؟؟؟؟:general705::):):)
درود دوست عزیز
اول تشکر بابت اطلاعات و عکسهایی که پست کردید
چرا که نه هر اموزشی ارزشمنده بنده به نوبه خودم موافقم و ممنون از شما

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108

منگلسِن این تصویر را در ناحیه‌ی آبشار بروکز (Brooks Falls) در پارک ملّی کتمای (Katmai) در آلاسکا و در سال 1988 ثبت کرده است. او در مورد نحوه‌ی ثبت این تصویر چنین می‌گوید:

" فکر اولیه در مورد ثبت تصاویری این چنینی، بعد از دیدن مستندی در مورد خرس‌های ساکن کتمای به ذهنم خطور کرد، با مطالعه‌ی مجله‌ای در مورد عکاسی هوایی از خرس‌هایی که هر ساله در این منطقه جمع می‌شوند، اشتیاقم برای انجام این کار بیشتر شد. در آن زمان برای ساخت فیلمی مستند در مورد پرندگان ماهیخوار سند هیل (Sandhill)، عازم لنگرگاهی در همان حوالی بودم و بیش از شروع کار یه هفته وقت آزاد داشتم. به همین دلیل با سرپرستی پارک تماس گرفته و از آنها در مورد مکانی برای سکونت سؤال کردم که متوجه شدم همه جا اشغال شده، به جز یک کابین که به دلیل نزدیکی به مسیر عبور خرس‌ها مشتری چندانی ندارد، بدون لحظه‌ای درنگ همان محل را اجاره کردم. تمام طول هفته در قسمت بالایی آبشار در انتظار لحظه‌ی جادویی مواجه شدن با خرس‌ها بودم. هر روز پیش از طلوع خورشید حرکت کرده و بعد از تاریک شدن هوا به کابین برمی‌گشتم. در طول این مدت 35 حلقه فیلم را صرف عکاسی از خرس‌ها از زوایای مختلف و حین گرفتن ماهی سالمون کردم، اما نمی‌دانستم نتیجه‌ی کار چگونه خواهد شد. شش هفته بعد تازه فیلم‌ها را ظاهر کرده و با دیدن این تصویر حیرتزده متوجه شدم که عکس مورد نظر خود را ثبت کرده‌ام."

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108
عکاس: Greg Lecoeur، مقام اول دسته اکشن برنده جایزه بزرگ مسابقه عکاسی طبیعت نشنال جئوگرافیک 2016
نام عکس: Sardine Run

عکاس: Varun Aditya، مقام اول در دسته پرتره حیوانات در مسابقه عکاسی طبیعت نشنال جئوگرافیک 2016

Last edited:

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108
عکاس: Vadim Balakin، مقام اول در دسته مسائل زیست محیطی در مسابقه عکاسی طبیعت نشنال جئوگرافیک 2016

عکاس: Jacob Kaptein، مقام اول در دسته مناظر در مسابقه عکاسی طبیعت نشنال جئوگرافیک 2016

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108
عکاس: Jacob Kaptein، مقام دوم در دسته اکشن در مسابقه عکاسی طبیعت نشنال جئوگرافیک 2016

عکاس: Michael O’Neill، مقام دوم در دسته پرتره حیوانات در مسابقه عکاسی طبیعت نشنال جئوگرافیک 2016

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108
عکاس: Chris McCann، مقام دوم در دسته مسائل زیست محیطی در مسابقه عکاسی طبیعت نشنال جئوگرافیک 2016

عکاس: Alessandro Gruzza، مقام دوم در دسته مناظر در مسابقه عکاسی طبیعت نشنال جئوگرافیک 2016

Ashkan.2549

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
108
عکاس اسکاتلندی Alan McFadyen برای ثبت این لحظه 720000 عکس گرفت تا به عکس مورد نظر خود رسید این 720هزار عکس 6 سال و 4200 ساعت وقت این عکاس رو گرفت.
دمش گرم.

بالا