• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

فاجعه ای بنام "adblock" سر راه وبمستران

MOHAMMAD026_1

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,693
سلام دوستان
کم و بیش اکثر وب مسترا با مشکل adblock روبرو هستن
دلیلش هم کاهش شدید بازدهی تبلیغات و در نتیجه کاهش در امد وب مستر هست!
دخل و خرج سایت نمیخونه، شما حساب کن از هر 30k فقط 1k کلیک داشته باشید! خب این یعنی فاجعه
هزینه هاست، سرور و... کلی هزینه های دیگه ک وب مستر میده، پس چی؟!
تازه فقط ب اینجا ختم نمیشه، حتی کسی ک تبلیغ سفارش میده، بیشترین ضرر رو میبینه

گوگل هم برای یوتیوب، مدتی پیش دست بکار شد و با کاربرایی که adblock دارن برخورد میکنه (اول ویدیو ها تبلیغات بدون دکمه skip نشون میده)

نظر شما چیه؟ :(

sorushazi

Registered User
لایک‌ها
129
سلام
بنده فقط اسم این رو شنیدم و نمیدونم چی هست و چطوری کار میکنه و چه نوع تبلیغاتی رو مسدود میکنه.
لطفا به اختصار توضیح دهید

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,766
لعنتی رحمتی چیزی بزن سردر سایت:general405:

AhangCity.CoM

Registered User
لایک‌ها
1,907
بهترین راه ، استفاده از این برنامه های است که موقع ورود کاربر درخواست بستن adblock رو می کنن و اگر بسته نشه سایت رو نشون نمی دن
اگر همه ی وب مستر ها با هم این رو روی سایت شون قرار بدن کاربرا مجبور می شن ببندن برنامه رو
ولی هنوز هم بنر های زیادی تو سایت ها هست که adblock نمی بنده ، نمونه بارزش همین پرشین تولزه ، که وقتی adblock بلاک بازه ، هنوز هم نصف بنر هاش لود میشه

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
من هم خیلی بدم میاد از این افزونه ، به خصوص نسخه Plus اش .
من سعی کردم ، یک طوری از طریق جاوا اسکریپت سمت کاربر این افزونه رو تاثیرش رو از بین ببرم ، اما شدنی نیست (شاید شدنی باشه اما خیلی سخته ، کروم هم هر روز دسترسی ها رو محدودتر میکنه).
در حال حاضر بهترین راه همونه که کاربرهایی که این افزونه رو نصب کردن رو شناسایی کنی و یک پیغام نشونشون بدی یا به یک صفحه دیگه منتقل کنی .

بهترین راه حل هم اینکه که شرکت های گوگل و موزیلا این افزونه رو از مارکتشون حذف کنن و اجازه نصب افزونه های خارج از مارکتشون رو به هیچ وجه ندن .
یک راه دیگه هم اینکه علما فتوا بدن ، استفاده از Adblock حرامه :android06:

پ.ن: الان خیلی سایت ها دارن از این جور افزونه های ضرر میبینن ، برای نمونه دیگه سایت بزرگی مثل فوربس هم به کاربرها یک پیام نشون میدن و تا غیر فعال نکنی نمیتونی مطلب رو ببینی ، اگر این حرکت توسط اکثر سایت ها اعمال بشه ، آخرش کاربرها مجبور میشن ، اینجور افزونه ها رو غیر فعال کنن .

rezatak6

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,906
باید بگم که بیشتر وبمسترا از این افزونه استفاده می کنن.
اینم راه حل:
1.Go to blockadblock Site.

2.Click on "Get th Free Script" in the top menu Or click here.

3.Copy and past code in your blog/site.

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
من خودم هم وبمسترم اما خدایی ماها هم خیلی اوقات شورشو در میاریم سایت رو باز می کنی 6 تا پاپ باز میشه مسلسل وار همه رو به شکل معجزه آسایی می بندی سریع و وقتی می خوای سایت اصلی رو ببینی دوباره 6 تا دیگه باز میشه و تو دوباره تلاش می کنی اینا رو هم ببندی پس از تلاشی قهرمانانه اینک نوبت لایت باکس هست باز بشه اونو هم رد می کنی و می بینی ای داد بی داد یه دو سه تا همچین ریز میزه پائین پاپ آپ باز شده از این هفت خان رستم که رد میشی می بینی 6 تا پست ثابت بالا هست باید با احتیاط اسکرول کنی که یه وقت چاشنی پاپ آپ دوباره فعال نشه میای می بینی 6 تا بالا پست ثابت بود دو خط نوشته اصلی و 6 تا پائین پست ثابت این است سرگذشت کاربر ایرانی در سایت ها برخیا حالا به این کاربر بینوا حق نمیدین ببنده؟

rezatak6

کاربر فعال
لایک‌ها
1,906
من خودم هم وبمسترم اما خدایی ماها هم خیلی اوقات شورشو در میاریم سایت رو باز می کنی 6 تا پاپ باز میشه مسلسل وار همه رو به شکل معجزه آسایی می بندی سریع و وقتی می خوای سایت اصلی رو ببینی دوباره 6 تا دیگه باز میشه و تو دوباره تلاش می کنی اینا رو هم ببندی پس از تلاشی قهرمانانه اینک نوبت لایت باکس هست باز بشه اونو هم رد می کنی و می بینی ای داد بی داد یه دو سه تا همچین ریز میزه پائین پاپ آپ باز شده از این هفت خان رستم که رد میشی می بینی 6 تا پست ثابت بالا هست باید با احتیاط اسکرول کنی که یه وقت چاشنی پاپ آپ دوباره فعال نشه میای می بینی 6 تا بالا پست ثابت بود دو خط نوشته اصلی و 6 تا پائین پست ثابت این است سرگذشت کاربر ایرانی در سایت ها برخیا حالا به این کاربر بینوا حق نمیدین ببنده؟
رد کردن این سایت ها کار موتورهای جستجویی مثل گوگل که میتونه ولی برای وب ایران کاری نمیکنه!

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
اینجور سایت ها که بحث شون جداست ، این مدل تبلغات بیشتر برای سایت های زرد و اسپمر هست و کاربر یکبار بازش کنه ، دفعه بعد طرفش نمیره.
بحث سر سایت هایی هست که برای تامین هزینه هاشون میان ، تبلغات بنری یا سیستم های تبلغاتی استفاده میکنن ، اکثراشون هم تبلغات شون طوری نیست که کاربر رو اذیت کنه .
جدای از اینها مدیر سایتی که به فکر سایت اش باشه ، اولین چیزی که براش مهمه رضایت کاربر هست ، نمیاد سایت اش رو با تبلیغات پر کنه.

MOHAMMAD026_1

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,693
ممنون از همه دوستان ک مشارکت کردن و نظرشونو گفتن :general601:

سلام
بنده فقط اسم این رو شنیدم و نمیدونم چی هست و چطوری کار میکنه و چه نوع تبلیغاتی رو مسدود میکنه.
لطفا به اختصار توضیح دهید
بصورت ساده، این افزونه تبلیغات بنری و پاپ رو مسدود میکنه (البته مسدود کردن پاپ فکر میکنم بره نسخه پلاس هست)
بهترین راه ، استفاده از این برنامه های است که موقع ورود کاربر درخواست بستن adblock رو می کنن و اگر بسته نشه سایت رو نشون نمی دن
اگر همه ی وب مستر ها با هم این رو روی سایت شون قرار بدن کاربرا مجبور می شن ببندن برنامه رو
ولی هنوز هم بنر های زیادی تو سایت ها هست که adblock نمی بنده ، نمونه بارزش همین پرشین تولزه ، که وقتی adblock بلاک بازه ، هنوز هم نصف بنر هاش لود میشه
نشون دادن صفحه برای خاموش کردن adblock بنظر راه خوبی نمیاد، کاربر مجبور به اینکار میشه
حتی تو اکثر مواقع کاربر از سایت خارج میشه
من بیشتر نظرم دور زدن افزونه هست، اینطوری بهتره
باید بگم که بیشتر وبمسترا از این افزونه استفاده می کنن.
اینم راه حل:
1.Go to blockadblock Site.

2.Click on "Get th Free Script" in the top menu Or click here.

3.Copy and past code in your blog/site.
راه حل هم نمیشه گفت، چون این فقط ب کاربر میگه ک افزونه رو غیر فعال کنه تا سایت رو ببینه

اینکه یکسری زیاد تبلیغ میزارن درسته، اما همه ک اینطوری نیستن
اینطوری ریشه و ساقه باهم میسوزن!

Last edited:

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
اینکه یکسری زیاد تبلیغ میزارن درسته، اما همه ک اینطوری نیست
اینطوری ریشه و ساقه باهم میسوزن!
خب عزیز من بحث همینه کاربر که کارش این نیست که بیاد بگه آخی این یه بنر گذاشته سایت خوبیه همه رو وقتی اذیت بشه به یه چشم می بینه خیلی از کاربران عزیز ما دارن از فناوری های زغالی استفاده می کنن شما چطور می خواهید به اینا فرق بین سایت اسپم و سایت خوب رو تفهیم کنید به نظرم سایت ها باید طوری حرکت کنن که از اکانت دهی کسب درآمد کنن و دیگه دوره مفتی تموم بشه این تنها راه هست اینطوری هم سایت تمیز خواهد بود بدون هیچ تبلیغی هم کاربر راضی و مطمئن باشید خیلی از کاربرا میان اون 5 هزارتومن پول اکانت رو میدهند اما خب سایت هم باید سایت باشه خدمتی که میده ارزشمند باشه دیگه برا مطلب زردی که کپی دست 300 هست انتظار این نره کاربر پول بده

MOHAMMAD026_1

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,693
خب عزیز من بحث همینه کاربر که کارش این نیست که بیاد بگه آخی این یه بنر گذاشته سایت خوبیه همه رو وقتی اذیت بشه به یه چشم می بینه خیلی از کاربران عزیز ما دارن از فناوری های زغالی استفاده می کنن شما چطور می خواهید به اینا فرق بین سایت اسپم و سایت خوب رو تفهیم کنید به نظرم سایت ها باید طوری حرکت کنن که از اکانت دهی کسب درآمد کنن و دیگه دوره مفتی تموم بشه این تنها راه هست اینطوری هم سایت تمیز خواهد بود بدون هیچ تبلیغی هم کاربر راضی و مطمئن باشید خیلی از کاربرا میان اون 5 هزارتومن پول اکانت رو میدهند اما خب سایت هم باید سایت باشه خدمتی که میده ارزشمند باشه دیگه برا مطلب زردی که کپی دست 300 هست انتظار این نره کاربر پول بده
من بحثتم اصلا سایت اسپم نیست، من منظورم سایت سالم هست
البته درسته نت ایران اکثرا کپی هست، ولی در مورد همه سایت ها صدق نمیکنه. خیلیا مطالب ترجمه شده میزارن یا حتی خودشون تولید میکنن
حتی اون کپی کار هم، کپی خالص نمیکنه و تغییر توش میده. بالاخره هر چی هم باشه زحمت براش کشیده شده
شما همه سایت هارو در یک سطح میبینی
تو ایران اکثرا از vip استقبال نمیکنن، چرا؟ چون شما میای یه مطلب vip میزاری 4 روز دیگه تو کل نت رایگان پخش شده

mohandesin

Registered User
لایک‌ها
99
من بحثتم اصلا سایت اسپم نیست، من منظورم سایت سالم هست
البته درسته نت ایران اکثرا کپی هست، ولی در مورد همه سایت ها صدق نمیکنه. خیلیا مطالب ترجمه شده میزارن یا حتی خودشون تولید میکنن
حتی اون کپی کار هم، کپی خالص نمیکنه و تغییر توش میده. بالاخره هر چی هم باشه زحمت براش کشیده شده
شما همه سایت هارو در یک سطح میبینی
تو ایران اکثرا از vip استقبال نمیکنن، چرا؟ چون شما میای یه مطلب vip میزاری 4 روز دیگه تو کل نت رایگان پخش شده
شما به این توجه کن که کاربر وقتی یه سرچ میکنه و از 10 تا نتیجه 4 - 5 تاش از همین سایتهای اسپم هست که میزنه حجم اینترنت و زمان و اعصاب طرف را داغون میکنه چرا کاربر نباید از اینجور افزونه ها استفاده کنه؟
وقتی هم که کاربر افزونه را نصب کنه دیگه تر و خشک با هم میسوزن
با این اوصاف باید یه جورایی این سایت های اسپم از بین برن تا یکم اوضاع خوب بشه
پ.ن: بالای 90 درصد وبمستر ها که از این اوضاع هم ناراضین خودشون اگه بتونن و ببینن یه پولی در میاد حتما سایت اسپم میزنن.

rapidleech

Registered User
لایک‌ها
1,261
بسیار هم افزونه ی خوبیه
خدا عمرش بده هرکی ساخت
سایتای ایرانی الان ه واردش میشی 15 تا پاپ اپ و لایت باکس و هزار ک*** باز میشه
جدیدا پاپ اپ با لینک تلگرام میزنن!!! تلگرامتم باز میشه !!! لعنت به هرچی ک***

amin94z

Registered User
لایک‌ها
224
خدا خیر بده اموات سازندگان این دو افزونه رو ادبلاک و پاپ بلاک :D
کار خیر به این میگن
نه گذاشتن 500 تا پاپ اپ توی سایت های فیدخوان

MOHAMMAD026_1

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,693
شما به این توجه کن که کاربر وقتی یه سرچ میکنه و از 10 تا نتیجه 4 - 5 تاش از همین سایتهای اسپم هست که میزنه حجم اینترنت و زمان و اعصاب طرف را داغون میکنه چرا کاربر نباید از اینجور افزونه ها استفاده کنه؟
وقتی هم که کاربر افزونه را نصب کنه دیگه تر و خشک با هم میسوزن
با این اوصاف باید یه جورایی این سایت های اسپم از بین برن تا یکم اوضاع خوب بشه
پ.ن: بالای 90 درصد وبمستر ها که از این اوضاع هم ناراضین خودشون اگه بتونن و ببینن یه پولی در میاد حتما سایت اسپم میزنن.
خب اگه با طرز فکر شما جلو بریم، دقیقا میشه حال حاضر!
البته این سایت های اسپم اکثرا تو ایران هست، من بحثم کلی بود نه فقط مختص کشور خودمون یا سایت های ایرانی
وب مستر ایرانی میاد میبینه از راه خوب و بدون اذیت کاربر نمیتونه پول در بیاره، در نتیجه سایت اسپم میزنه یا پاپ و... میزاره

این افزونه همه سایت هارو تحت پوشش قرار میده، حتی یوتیوب یا فیس بوک یا ...

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
خب اگه با طرز فکر شما جلو بریم، دقیقا میشه حال حاضر!
البته این سایت های اسپم اکثرا تو ایران هست، من بحثم کلی بود نه فقط مختص کشور خودمون یا سایت های ایرانی
وب مستر ایرانی میاد میبینه از راه خوب و بدون اذیت کاربر نمیتونه پول در بیاره، در نتیجه سایت اسپم میزنه یا پاپ و... میزاره

این افزونه همه سایت هارو تحت پوشش قرار میده، حتی یوتیوب یا فیس بوک یا ...
مشکل از نوع سایته هم هست چون همه وب مسترا تشریف می برن سایت تفریحی و موزیک می زنن که رایگانش تو نت هست و الا اونی که یه خدمت خاص رو ارائه میده مشتریای خاص خودشو داره یه بررسی بکنبد می بینید تو ایران هم اونا حتی یدونه هم بنر نمی زارن

wolfmoon

Registered User
لایک‌ها
197
خدا پدر سازنده این اکستنشن رو بیامرزه. تو گوشی و تبلتم هم استفاده میکنم. عالیه مخوصا وقتی در کنارش Greasemonkey‌ و اون اسکریپت Anti-Adblock killer رو نصب کنید دیگه عالیه عالیه. قشنگ همه تبلیغات رو میبنده و تمامی روشهای از کار انداختن و شناسایی این افزونه رو هم میبندید و خلاص. از وقتی این اکستنشن و اسکریپت رو با هم استفاده میکنم دیگه یک دونه تبلیغ و یک دونه پاپ آپ نه تو سایتای ایرانی نه خارجی ندیدم.

حالا فقط وقتی که اطمینان پیدا کنم دوباره به سایتی برمیگردم و سایتش کاربردیه و به من سود میرسونه،‌با وایت لیست کردن میذارم که دارنده اش هم از حضور من سود ببره.

ap3

کاربر فعال
لایک‌ها
2,936

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,205
خیلی از کاربرها و بازدیدکنندگان عادی اصلا نمیدونن این افزونه چی هست که بخوان ارش استفاده بکنند و درصد کمی که حرفه ای هستند از این دست افزونه ها استفاده میکنند.
حرف حساب.

بالا