آژانس هواپیمایی
pop up

فارسي كردن TextBox

شروع موضوع توسط Ghazmar ‏3 دسامبر 2003 در انجمن HTML

1. Ghazmar

Ghazmar Registered User

آقا توي فرم Comments هميشه يه TextBox يا درست‌ترش يه TextArea هست كه ملت توش پيغامشون رو مي‌نويسن. مي‌دونيم كه با Shift+Alt و يا فشردن كليد تغيير زبان، امكان نوشتن فارسي ايجاد مي‌شه. ولي من مي‌خوام اين TextArea از اول فارسي باشه و براي فارسي كردنش نيازي به فشردن كليد Alt+Shift نباشه. چكار كنم؟ چي به قالبم اضافه كنم؟

2. Mashaheer

Mashaheer مدیر بازنشسته کاربر فعال

خيلي ساده هستش شما مي تونيد از جاوا اسكريپت استفاده كنيد. براي اينكار مي تونيد به مقاله نوشته شده توسط نويد عزيز مراجعه كنيد. لينك مقاله:
    http://weblog.mojde.com/archives/000074.html
    موفق باشيد.

3. Ghazmar

Ghazmar Registered User

مشاهير جان، اگه اشتباه مي‌كنم، بگو اشتباه مي‌كني. تا جايي كه من فهميدم، اين راهنماي نويد، امكان فارسي كردن رو با يه كليد تغيير زبان اضافه مي‌كنه، اما به هر حال درون متن از اول انگليسيه و كسي كه مي‌خواد اون تو بنويسه، اول بايد كليد تغيير زبان رو بزنه تا فارسي شه و بعد فارسي بنويسه.
    اما چيزي كه من مي‌خوام اينه كه علاوه بر اين - كه الان هم دارمش - از همون اول و بدون نياز به زدن كليد تغيير زبان، تكست‌باكسم فارسي باشه. و اگه كسي خواست انگليسي بنويسه تغيير زبان رو بزنه. به عبارت ديگه پيش‌فرض قلم براي نوشتن، فارسي باشه.

4. Mashaheer

Mashaheer مدیر بازنشسته کاربر فعال

تا جايي كه من تست كردم زبان پيش فرض براي اين فارسي هستش نه انگليسي براي اينكه بهتر متوجه منظورم بشي مي توني به وبلاگ عقابها (بخش نظرات) مراجعه كني من كه از ويندوز ايكس پي استفاده مي كنم بدون اينكه زبان ويندوز رو تغيير دهيم به صورت نرمال فارسي مي نويسم.....
    اگه مشكلي بود مي توني با استفاده از كامنت پرشين بلاگ اين امكان رو هم اضافه كني كه به نظر من زياد فرقي نداره....
    موفق باشيد.

5. Ghazmar

Ghazmar Registered User

سيستم كامنت عقاب‌ها رو ديدم. آره، درسته، توي اون‌جا از همون اول TextArea فارسي هست. اما مي‌دوني چه مشكلي داره، اون‌جا حتي با زدن Alt+Shift باز هم فارسي مي‌نويسه و با زدن كليد تغيير زبان متن كلاً چپ به راست مي‌شه.
    چيزي كه مي‌خوام اينه كه همين الان كه دارم توي نوت‌پد مي‌نويسم، با Alt+Shift زبان تغيير كنه و ضمناً از اول هم فارسي باشه و ضمناً تر اينكه با زدن كليد تغيير زبان يا Alt+Shift جهت كل نوشته تغييري نكنه.
    ببخشيد اگه خيلي چيزا مي‌خوام!!!
    منتها مشكل اينه كه Java و JavaScript و اينا بلد نيستم، و نمي‌تونم خودم بنويسم!
    ممنون.

6. miladmovie

miladmovie مدیر بازنشسته کاربر فعال

اينجا رو نگاه كن

http://milad.linir.com/contact.php
    ولي با كليد F12 كليد عوض مي شه

7. boxilink
  8. خوبی کن

خوبی کن کاربر تازه وارد

http://www.bitaweb.com/fa/email2.php