• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

فردوسی, شاملو و جایگاه زن در ادبیات پارسی

بامداد

Registered User
لایک‌ها
164
به نقل از korosh bozorg :
بله دنباله دارد
بت ها شکسته میشود. دست ها رو میشود. خیالپردازی های پوچ به یک فوت هم بند نیستند. دست بکار شوید و ماست مالی کنید سوتی های استادتان را :happy:

ابتدا از مدیر محترم خواهش می کنم این تاپیک رو با تاپیک شاملو ادغام کنن ، بعد اگه رمقی بود ...

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از بامداد :
ابتدا از مدیر محترم خواهش می کنم این تاپیک رو با تاپیک شاملو ادغام کنن ، بعد اگه رمقی بود ...
خواهش میکنم
اگر خواستید بگویید تا یک تالار جداگانه برای استاد بزنیم.
در این جستار به نقد ایشان میپردازیم و بس. پس اینجا جستارش جداگانه هست شما هم هر زمان خواستید در اینجا پاسخ بدهید. وگرنه اگر تکراری هست و انگیزه ای ندارید میتوانید شرکت نکنید.

بامداد

Registered User
لایک‌ها
164
در تاپیک شاملو هم بارها به نقد شاملو پرداخته شده چرا که اسمش هست :

همه چیز درباره احمد شاملو

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از بامداد :
در تاپیک شاملو هم بارها به نقد شاملو پرداخته شده چرا که اسمش هست :

همه چیز درباره احمد شاملو
همچون این هست که همه بخش ها و تالارها را یکی کنیم و بنویسیم همه چیز پیرامون رایانه.
اگر سخنی دارید و میخواهید پدافند کنید از بت بزرگتان بفرمایید و گرنه میتوانید این جستار را نادیده بگیرید.

بامداد

Registered User
لایک‌ها
164
به نقل از korosh bozorg :
همچون این هست که همه بخش ها و تالارها را یکی کنیم و بنویسیم همه چیز پیرامون رایانه.
اگر سخنی دارید و میخواهید پدافند کنید از بت بزرگتان بفرمایید و گرنه میتوانید این جستار را نادیده بگیرید.

در واقع همین طور هم هست
پی تی یک مجموعه بزرگه که همه چیز توش پیدا میشه از رایانه و برنامه نویسی بگیر تا ادبیات و ورزش و ...
اما هر کدوم بخش های مخصوص به خود داره که باید نظم و ترتیب داشته باشه

اگر سخنی دارید

سخن های زیادی گفته شده اما آیا شما صفحات تاپیک مربوطه رو مرور کردید ؟

اگر دوستدار واقعی شاملو باشم اونو برای خودم بت نمی سازم

korosh bozorg

Registered User
لایک‌ها
7
به این بخش سخنان گهر بار استاد میرسیم. استاد بگمانم از عصبانت و خواری این سخنان را بزبان رانده. چرا که فردوسی ناجی فرهنگ ایرانیست. فردوسی هست که هرآنچه از تاریخ و استوره و دانش ایرانیست با یاری همسرش که پهلوی میدانست با هنر خود در یک کتاب بنام شاهنامه گرد آورد و ایران و ایرانی به بازگویی خودش زنده شد تا ابد. اما این ساتاد ما با بی شرمی تمام با توجه به نتیجه گیری اشتباه و نادرست خود(گئومات و و ضحاک را یکی میداند و اینها را که فاصله ای چند هزار ساله دارند به هم پیوند میدهد) فردوسی را حرام زاده میخواند!!(و احتمالا تاریخ نگاران یونانی و کورش و داریوش و ابوریحان بیرونی و ...)
خب برسیم به خدمات جناب شاملو به ایران و ایرانی(این در تخصص دوستان شاملو شناس هست)

اگر فردوسى ‌ اشتباه‌ کرده‌ يا ريگى‌ به‌کفش‌ داشته‌ و اسطوره‌ى‌ ضحاک ‌ را به‌ آن‌ صورت‌؛ جازده‌، حتا طبقه‌ى‌ تحصيل‌ کرده‌ و مشتاق‌ حقيقت‌ ما نيز حکم‌ او را مثل‌ وحى‌ منزل‌ پذيرفته‌اند.
من‌ موضوع‌ قضاوت‌ نادرست‌ درباره‌ى‌ نهضت‌ تصوف‌ يا اسطوره‌ى‌ ضحاک‌ را به‌عنوان‌ دو نمونه‌ى‌ تاريخى‌ مطرح‌ کردم‌ تا به‌ شما دوستان‌ عزيز نشان‌ بدهم‌ که‌ حقيقت‌ چه‌قدر آسيب‌پذير است‌. اين‌ نمونه‌ها را آوردم‌ تا آگاه‌ باشيد چه‌ حرام‌زادگانى‌ بر سر راه‌ قضاوت‌ها و برداشت‌هاى‌ ما نشسته‌اند

بالا