برگزیده های پرشین تولز

فرمت mkv با چه نرم افزاری باز کنم؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
سلام برادر.
یه نگاهی به این صفحه بنداز. تمام پلیرها توش معرفی شدند و 1001 ویژگی شون با هم مورد مقایسه قرار گرفته.
اگر سه حرف mkv رو توی خود صفحه با ctrl+f جستجو کنی، اولین نتیجه ای که میاره همون جواب سوال شماست که کدوم پلیرها پخشش می کنند.
-----------
اما در مورد پلیرهای kmp و Media Player Classic همه شون یه سری تنظیمات دارند. مثلا توی قسمت Options برنامه کلاسیک مدیا پلیر، یه قسمت Output هست. شما اون قسمت رو، خصوصا زیر گزینه Directshow Video رو چند بار تغییر بده (و بعد از هر بار تغییر برنامه رو ببند و دوباره باز کن و فایلت رو اجرا کن)، ببین با این کار حل میشه مشکل؟
توی kmp هم f2 رو بزن تا تنظیمات بیاد، بعد برو قسمت Video Processing و هر دو تب موجود در اونجا رو دستکاری کن (خصوصا خود تب Renderer و خودگزینه Renderer در اون تب).
ایشالله حل بشه. :)

پ.ن: ای بابا! تاپیک که زیرخاکیه! حالا عیبی نداره، باشه شاید ملت استفاده کنند. :دی

Last edited:

DORDORI

Registered User
لایک‌ها
2,370
کی چنین حرفی رو زده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من با رم 256 فیلم با کیفیت می دیدم و میبینم عین ماه!با مدیا پلیر فرمت mkv باز نمیشه باید jet Audio نصب کنی ورژن 7.05 build 3040 plus VX یا بالاتر.من که عین ماه دارم باهاش فیلم می بینم!

DORDORI

Registered User
لایک‌ها
2,370
دوستان کسی نمیدونه چجوری کیفیت یه فیلمو بیارم پایین بجز فرمت عوض کردن؟
منظورم در حین پخشه.
رفتم پرسیدم گفتن این فیلمه کیفیتش بالاس با رم 1 نمیتونی روون نگاه کنی!!!!
کی چنین حرفی رو زده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من با رم 256 فیلم با کیفیت می دیدم و میبینم عین ماه!با مدیا پلیر فرمت mkv باز نمیشه باید jet Audio نصب کنی ورژن 7.05 build 3040 plus VX یا بالاتر.من که عین ماه دارم باهاش فیلم می بینم!

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
خیلی خوب...من دقیقا همین مشکل رو زمانی پیدا کردم که فرمت mkv رو به فرمت vob تبدیل کردم..با kmpayer بدون هیچ مشکلی mkv رو باز می کردم.وولی وقتی خواستم رو dvd کپی کنم و تبدیلش کردم به فرمت دی وی دی صداش عقب موند..البته زمانیی عقب می مونه که عقب جلو می کنم..فایل vob رو می گما..حالا نمی دونم اشکال از convert کردن من هست یا چی!من با نرم افزار ojosoft total video convertor فول ورژن تبدیل کردم! total video converter و video convert master نتونست تبدیلش کنه!..چه کنم من؟
در ضمن یه مسئله دیگه!mkv فرمت HD هستش درسته؟من انیمیشن wall.e رو با این فرمت دانلود کردم کیفیتش هم در حد عالی هستش ولی حجمش خیلی کمه!400مگ تقریبا!

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
سلام.
mkv الزاما فرمت HD نیست، میشه فیلم های با کیفیت موبایل رو هم به شکل mkv در آورد!
اچ دی بودن بستگی به سایز فیلمی که می بینید داره. مثلا 720P باید رزولوشنش 1280x720 باشه.
در مورد جدا شدن صدا و تصویر دو احتمال هست:
یا کامپیوتر و پلیری که استفاده می کنید مناسب نیست،
یا این که برنامه ای که باهاش تبدیل کردین جالب نبوده.
البته احتمال اول بیشتره. با چند تا پلیر دیگه (مثلا VLC Media Player که واقعا مناسبه) امتحان کنید ببینید بهتر میشه؟ یا مثلا با یه کامپیوتر دیگه.
اگر جواب نداد یه برنامه مبدل دیگه رو امتحان کنید.

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
من میخواهم رو dvd کپی کنم این فیلم رو!با dvd پلیر هم همین مشکل رو خواهم داشت به نظر شما؟مرسی ا راهنماییتون

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
خواهش می کنم. :)
والله فکر می کنم این چیزها قابل پیش بینی نیستند خیلی. به نظرم بهتره یه امتحانی بکنید ببینید چطور جواب میده. اگر DVD-RW دارید و دی وی دی پلیرتون هم ساپورت می کنه یه تست بزنید ببینید چطور میشه. اگر هم نداشتید که دی وی دی معمولی 200 تومن بیشتر نیست که، فوقش یه 3-2 تا خراب میشه دیگه! :lol:
اگردیدید جواب نداد از یه برنامه دیگه برای تبدیل استفاده کنید.
کلا این جور موقع ها باید بر حسب شرایط خودتون برنامه ها و حالت های مختلف رو امتحان کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید. :دی

sina_judgment

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
خواهش می کنم. :)
والله فکر می کنم این چیزها قابل پیش بینی نیستند خیلی. به نظرم بهتره یه امتحانی بکنید ببینید چطور جواب میده. اگر DVD-RW دارید و دی وی دی پلیرتون هم ساپورت می کنه یه تست بزنید ببینید چطور میشه. اگر هم نداشتید که دی وی دی معمولی 200 تومن بیشتر نیست که، فوقش یه 3-2 تا خراب میشه دیگه! :lol:
اگردیدید جواب نداد از یه برنامه دیگه برای تبدیل استفاده کنید.
کلا این جور موقع ها باید بر حسب شرایط خودتون برنامه ها و حالت های مختلف رو امتحان کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید. :دی
مشکلم حل شد با نصب این نرم افزار

pooyan2012

Registered User
لایک‌ها
24
به نظر من BS Player عالی هست, نه تنها می تونی MKV رو باهاش اجرا کنی بلکه هر فورمت دیگه ایم می تونی اجرا کنی اونم با بهترین کیفیت پخش.

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
سلام

وقتي يه فايل mkv مشكل دار شده باشه با چه نرم افزاري ميشه اون رو Repair كرد؟ يه فيلمي دانلود كردم كه 100 درصد كامل هم دانلود شده اما حدود 20 دقيقه آخر رو پخش نمي كنه! هم با Media player Classic امتحان كردم هم jetAudio.

Kasandra

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
با KMPlayer اجرا کن

سلام

با سپاس از راهنماييتون نرم افزار رو دانلود كرده و فايل رو اين دفعه با اون اجرا كردم ولي متاسفانه باز نيم ساعت آخر رو نمايش نميده البته صدا و زيرنويس داره ها فقط تصوير نداره. نمي دونم چطور بايد اين فايل رو Repair كنم. :eek:

hzcompany

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

با سپاس از راهنماييتون نرم افزار رو دانلود كرده و فايل رو اين دفعه با اون اجرا كردم ولي متاسفانه باز نيم ساعت آخر رو نمايش نميده البته صدا و زيرنويس داره ها فقط تصوير نداره. نمي دونم چطور بايد اين فايل رو Repair كنم. :eek:

هيچ كاري نميشه كرد اگه rar يا zip بود ميشود يه كاري كرد

Kasandra

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
هيچ كاري نميشه كرد اگه rar يا zip بود ميشود يه كاري كرد

اوه ببخشيد كه اين قدر دير شد! :blush: نمي دونم چرا احساس مي كنم يه راهي بايد باشه چون هم فايل 100 درصد دانلود شده بوده هم اينكه بالاخره اين همه Seed و Peer هم همچنان دارند اون فايل رو منتشر مي كنند. البته فعلا فقط يك نفر در اون سايت مشكل مشابه مشكل من رو داشته. راستي اين هم رو تازه ديدم:

http://www.4shared.com/file/224409762/17fb764b/technical_info.html

ميشه گفت تقريبا همه كارهايي كه گفته رو انجام دادم ولي نتيجه اي نداشت. البته متاسفانه نتونستم Matroska_Pack_Full.exe رو دانلود كنم. به نظر شما مي تونه مشكل رو برطرف كنه؟

Kasandra

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
مي بينم كه انگار ديگه اصلا كسي اينجا نمياد! :eek:

بالاخره تونستم يك برنامه براي Repair كردن فايلهاي mkv پيدا كنم اما مشكل اينجاست كه سايتش به بعضي كشورها اجازه دانلود نميده:

http://meteorite.sourceforge.net/

اينم از شانس من! :(

Blocker

Registered User
لایک‌ها
24
KMPlayer

بهترین فایل برای باز کردن MKV

Download
Latest Version

14.22MB
01144IMMuy37w17mluf0881bcp6c[1].gif

پ.ن : Repair چی شد ؟ :|

Kasandra

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
KMPlayer

بهترین فایل برای باز کردن MKV

Download
Latest Version

14.22MB
01144IMMuy37w17mluf0881bcp6c[1].gif

پ.ن : Repair چی شد ؟ :|

سلام!

:blink:

واي باورم نميشه فكر مي كردم ديگه كسي اينجا نمياد!!! :blush:

سپاس فراوان به خاطر اين برنامه. واقعا اميدوارم با اين ديگه مشكلي نداشته باشه! :eek: با اون ورژن قبليش كه مشكل حل نشد!

مشكل فايل اينه كه با هر چيزي كه بازش مي كنم 30 دقيقه آخر فيلم رو نمايش نميده. البته صدا و زيرنويس بدون هيچ مشكل تا آخر فيلم ادامه داره و فقط تصوير فيلم اون 30 دقيقه آخر متوقف ميشه.

پ.ن. منظور از repair همون تعمير يا ترميمه. يه نرم افزاري مي خواستم كه اين فايل رو برام تعميرش كنه چون مشكلدار شده.

Last edited:

Kasandra

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
:wacko:

احساس نياز شديد مي كنم به كوبيدن سرم به ديوار!!!! :f34r:

اين يكي هم كه دوباره به همونجا كه رسيد متوقف شد!

زورم مياد بعد از 1 گيگ و خورده اي دانلود دوباره بشينم يه نسخه ديگه از فيلمه دانلود كنم!!!!
4fvgdaq_th.gif

Last edited:

mhdotcom

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
10
فیلمت خرابه و به اصطلاح corrupt شده نمیشه کاریش کرد بیخیال شو :cool:

بالا