• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

فروشندگان و خریداران از سایتی مانند ebay.com یا ا.ی.س.ا.م چه انتظاری دارید ؟ ( لطفا شرکت کنید )

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
سلام و خسته نباشید خدمت همه کاربران عزیز ،

امیدوارم که حالتون خوب باشه

توی این تاپیک میخوام نظر شما رو در مورد سایت های خرید و فروش مثل ا.ی.س.ا.م یا همون ebay.com بدونم و اینکه شما چه انتظاری در مورد این سایت ها دارید

انتظارها هم هرچی میتونه باشه مثلا مقدار کارمزدی که دریافت میشه و امکانات سایت و ....

هرچی که به ذهنتون میرسه حتی اگر باورکردنی هم نباشه حتما پیشنهاد بدید

خب حالا در مورد سایتی که راه اندازی خواهد شد :

بنده و گروه 6 نفری خودمون حدود 1 سالی هست که داریم روی سیستمی برای سایت خرید و فروش مثل ebay.com کار میکنم و 2 ماهی هست تموم شده همه چیش و برای دریافت نماد اقدام کردیم و نماد اعتماد رو هم گرفتیم.

برخی از امکانات و .... :
سایت از نظر امکانات کامل هست و هر امکانی که مورد نیاز این جور سایت ها هست رو در سیستم قرار دادیم ولی چون اصل کار رضایت کاربران هستش قبل از استارت و شروع به کار و تبلیغات و ... تصمیم گرفتیم تا نظر کاربران و خریدتاران و فروشندگان رو بدونیم که برای فعالیت در اینجور سایت ها چه انتظاراتی دارن و برای اعتماد و ... باید چه چیزی داشته باشه که فعالیت کنن

برای جلوگیری از کلاه برداری و فعالیت های غیر مفید کاربران هنگام ثبت نام باید شماره موبایل وارد کنن و تاییدیه از طرف موبایل ارسال میشه و.... که البته این امکان خودش ساده هست اما از خیلی جهات میتونه جلوگیری کنه از ....
سیستم برای کاربران به صورتی هست که اگر کاربری پیشنهاد قیمتی داد و در مزایده و ... قیمتش مورد قبول فروشنده شد باید اون کالارو خریداری کنه در عیر اینصورت و نبود دلایل قانع کننده حساب کاربری فرد برای همیشه مسدود و همینطور ip و شماره موبایل و ... برای همیشه تاکید میکنم برای همیشه مسدود میشه و از فعالیت در سایت جلوگیری میشه
کارمزها :
سایت برای کارمزها اینطور هست که از 0 تا 1 میلیون تومان فقط 2 هزار تومان کارمزد سایت دریافت میشه و برای مبالغ 2 میلیون تا 10 میلیون تومان فقط 5 هزار تومان دریافت خواهد شد و این کارمزد ها حداقل برای مدت 1 سال هیچ تغییری نخواهد کرد ( 1 سال به این دلیل گفته میشه چون ممکنه مشکلی پیش بیاد و ... چون در اصل کارمزها در طول فعالیت سایت که نامحدود هست هیچ تغییری نمیکنن )

کارمزد کم به این دلیل هست که سایت به صورت خدماتی کار خواهد کرد و همه هزینه ها اعم از هزینه های مدیریت و سرورها و کارمندان توسط شرکت رایانه صنعت تهران (سهامی خاص) تامین میشه و سایت به مدیریت خود بنده هست و شرکت هم هیچ مشکلی از نظر تامین هزینه ها نداره

کارمندان سایت 5 نفر هستن که هر کدام در بخش خودشون فعالیت میکنن

امکانات پیشنهادی برای آینده :

گروه تصمیم به این داره که نظرسنجی ای داخل سایت قرار بده در مورد امکان افزودن خرید پستی اختصاصی برای سایت :
این امکان به این صورت هست که کاربر فروشنده ، محصول و کالای خودش رو به جای اینکه به صورت مستقیم برای خریدار ارسال کنه به سایت ارسال میکنه و سایت کالارو بعد از تست و بازبینی و در صورت تایید با توجه به توضیحات وارد شده در قسمت فروش محصول توسط فروشنده ، کالارو برای خریدار ارسال میکنه تا از مشکلات احتمالی و ... جلوگیری بشه

اگر این انمکان در نظر سنجی رای بیاره و کاربران موافق باشن مشکلی از نظر ما وجود نداره که راه اندازی بشه چون همه زیر ساخت هاش فراهمه

این امکان برای این بوده که برای خیلی موارد دیده شده کاربر کالارو ارسال میکنه اما خریدار بعد از تحویل گرفتن مشکلی برای دستگاه به وجود میاره یا بالعکس و اون رو پس میفرسته و تایید نمیکنه

امکان شرکت در مزایده ها و کالاها با پیامک و ... از دیگر امکاناتی هست که در آینده گذاشته میشه

امکان ایجاد فروشگاه به صورت ساب دومین shop.domain.com برای کاربران ( این امکان وجود داره اما در شروع کار غیر فعال خواهد بود تا در نظر سنجچی قرار بگیره و در صورت رای آوردن فعال بشه )

نرم افزارهای اندروید و IOS هم برای سایت در حال طراحی و برنامه نویسی هستن که در صورت تکمیل و تست انتشار داده میشن

برای اولین بار در ایران :
امکان واریز وجه در سایت و انتقال مستقیم و آنی به حساب خریدار :
قسمتی برای سایت ایجاد میشه که فروشندگان و خریدارن میتونن حساب کاربری خودشون رو ارتقا بدن و با مدارک و یا قرارداد و ... هویت خودشون رو تایید میکنن و از این پس دیگه نیازی نخواهد بود که فروشنده کالارو ارسال کنه و بعد از تایید مبلغ به حسابش بیاد چون خریدار با توجه به معتبر و مورد اعتماد بودن فروشنده بدون هیچ تردیدی مبلغ رو مستقیم به حساب فروشنده میریزه و هیچ دخالتی از جانب ما نمیشه فقط در صورت بروز مشکل به صورت کاملا قانونی برخورد خواهد شد.
برخورد هم کاملا قاننی و 100% خواهد بود چون هویت کاربرانی معتبر توسط ثبت احوال و استعلام سوابق وی خواهد بود و کاربرانی که حتی 1 مورد سوءپیشینه داشته باشن تایید نخواهن شد !
البته بحث این امکان خیلی مفصله و در آینده در سایت مطالب بیشتری ارائه میشه

و ...

دوستان شما هم اگر امکانی مد نظرتون هست خواهش میکنم اون رو دریغ نکنید چون ما برای انجام و پیاده کردن امکانات درخواستی شما هیچ محدودیتی نداریم
این امکانات برای خود شما خواهد بود پس با عنوان کردن اون به خودتون کمک میکنید

در آخر اینکه تمامی امکانات و تدابیر انجام شده برای جلوگیری از کلاه برداری و مشکلاتی که برای اینگونه کاربران که به صورت مجازی خرید و فروش انجام میدن اندیشیده شده که به مرور زمان کاملتر خواهد شد.

امیدواریم با حمایت و فعالیت و .. شما کاربرای عزیز بتونیم خدمتی به شما کاربران عزیز ایرانی انجام بدیم که لیاقت بهترین و برترین امکانات رو دارید.

سایت به صورت 100% آماده هست برای شروع اما گروه تصمیم گرفته تا بعد از تعطیلات نوروزی و در تاریخ ******* سایت رو آماده استفاده کنه
سرورهای سایت در ایران میزبانی خواهد شد تا سرعت کار با سایت برای کاربران چند برابر باشه و مشکلی براشون پیش نیاد
زمان شروع سایت تبلیغات در همین انجمن و تاپیک فعال شروع به کار سایت در قسمت بازارچه با هماهنگی مدیران قرار خواهد گرفت و اطلاع رسانی خواهد شد.

ممنون میشم از دوستان نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خودشون رو با ما در میان بزارن

Last edited:

s_mina_1369

همکار بازنشسته ، کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
3,146
والا بهترين حالت لوازمى هست كه اصلا تو ايران پيدا نميشه
و كارمزد هم درست و حسابى باشه و مثل باقى هر قيمت كه خواستن كارمزد نگيرين

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
والا بهترين حالت لوازمى هست كه اصلا تو ايران پيدا نميشه
و كارمزد هم درست و حسابى باشه و مثل باقى هر قيمت كه خواستن كارمزد نگيرين
سلام

منظورتون از لوازم امکانات هست ؟
شما چی مد نظرتون هست ما مشکلی از این نظر نداریم و هرچی که برای کاربران مهم باشه 100% پیاده سازی میشه
کارمزد الآن اینی که هست به نظرتون مناسبه یا باز هم کمتر بشه ؟

alfex

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
128
خیلی عالی و خوب هست مخصوصا این کارمزد کم و بهتر از اون اینکه کالا به سایت ارسال میشه و بعد از تایید توسط کارشناسان شما به خریدار میرسه ...
پیشنهاد : جالب میشد اگر میتونستید یه نمایندگی فیزیکی تو هر شهر یا حداقل تو شهر های بزگ قرار میدادید تا مثلا من که فروشنده هستم کالا رو حضورا پیش اون نمایندگی بیارم و تحویل بدم.
موفق باشید.

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
خیلی عالی و خوب هست مخصوصا این کارمزد کم و بهتر از اون اینکه کالا به سایت ارسال میشه و بعد از تایید توسط کارشناسان شما به خریدار میرسه ...
پیشنهاد : جالب میشد اگر میتونستید یه نمایندگی فیزیکی تو هر شهر یا حداقل تو شهر های بزگ قرار میدادید تا مثلا من که فروشنده هستم کالا رو حضورا پیش اون نمایندگی بیارم و تحویل بدم.
موفق باشید.
سلام

ممنون از نظرتون
کارمزد قرار بود 0 باشه ولی تصمیم بر این شد تا کارمزدی گرفته بشه و کمکی برای سایت باشه

در مورد ارسال کالا در شروع فعالیت این امکان غیر فعالی هست تا نیاز کاریزان سنجیده بشه و بعد

برای نمایندگی هم توی برنامه ها هست که برای شروع تهران ، کرج ، رباط کریم ( دفتر اصلی رایانه صنعت ) و اصفهان هستن

r.karimi

Registered User
لایک‌ها
69
سلام
من استقبال میکنم فقط اگه بشه یه سیستم sms هم به این سایتتون اضافه کنید عالی میشه
اگه بشه پیامهای بخشهای {گفتگوهای شما} و {اطلاعیه ها} رو از طریق sms دریافت کنیم عالی میشه
البته میدونم که این سیستم شامل هزینه برای کاربرها میشه

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
سلام
من استقبال میکنم فقط اگه بشه یه سیستم sms هم به این سایتتون اضافه کنید عالی میشه
اگه بشه پیامهای بخشهای {گفتگوهای شما} و {اطلاعیه ها} رو از طریق sms دریافت کنیم عالی میشه
البته میدونم که این سیستم شامل هزینه برای کاربرها میشه

ممنون از شرکتتون

این موردها شدنی هست اما فرض کنید روزانه 5000 تا اطلاعیه ( حداقل ) و 5000 تا پیام ارسال بشه بین کاربران که اگر با پیامک بخوایم اطلاع بدیم حدود 100 هزار تومان روزانه پیامک ارسال میشه که این هم برای ما و هم برای کاربران دچار مشکل میکنه

قسمت پیامک فعلا برای قسمت پیشنهاد قیمت و ثبت نام و تایید کاربر با کد فعال سازی پیامکی هست تا در آینده مناسب با نیاز سایت تغییر کنه

miladkalantar

Registered User
لایک‌ها
1,710
ايده خوبيه.كارمزد هم عاليه.بيشتر هم بشه باز خيالي نيست.
نمايندگي خواستين بدين بنده ملاير در خدمتم.
براي هر نوع همكاري درخدمتيم.بدون چشم داشت و مزد

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
ايده خوبيه.كارمزد هم عاليه.بيشتر هم بشه باز خيالي نيست.
نمايندگي خواستين بدين بنده ملاير در خدمتم.
براي هر نوع همكاري درخدمتيم.بدون چشم داشت و مزد
ممنون از شرکت تو تاپیک
بیشتر که نمیشه چون همین مقدار به نظرمون کافی هست هم برای کاربران هم خود سایت

چشم به موقعش حتما اطلاع داده میشه

بازم ممنون

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,009
چیزایی که بشه اینجا گفتو دارید میبینید خودتون

فقط کافیه کپی پیست کنید

همین

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
چیزایی که بشه اینجا گفتو دارید میبینید خودتون

فقط کافیه کپی پیست کنید

همین

آها فهمیدم

خب الآن نظر شما چیه در کل و اینکه پیشنهادی چیزی اگر هست و با رعایت اون رو در رو چطوری میتونید بیان کنید و به من بگید ؟

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,009
آها فهمیدم

خب الآن نظر شما چیه در کل و اینکه پیشنهادی چیزی اگر هست و با رعایت اون رو در رو چطوری میتونید بیان کنید و به من بگید ؟

میدونم پاسبونی ولی بگو شغلت چیه

اومدی سمت انقلاب بگو یه صحبتی داشته باشیم

من برم فلافل بخورم شایدم جوجه کباب البت با اخبار ورزشی

بدروت

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
میدونم پاسبونی ولی بگو شغلت چیه

اومدی سمت انقلاب بگو یه صحبتی داشته باشیم

من برم فلافل بخورم شایدم جوجه کباب البت با اخبار ورزشی

بدروت
دانشجو :D

باه حتما اگر شمارتونو بفرستید برام ممنون میشم

فلافل به نظرم بهتره :D

DRIFT

Registered User
لایک‌ها
112
خوب اگه از اونجا گوشی خرید کنیم به مشکل لاک برخورد میکنیم ایا؟

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,714
سیستم برای کاربران به صورتی هست که اگر کاربری پیشنهاد قیمتی داد و در مزایده و ... قیمتش مورد قبول فروشنده شد باید اون کالارو خریداری کنه در عیر اینصورت و نبود دلایل قانع کننده حساب کاربری فرد برای همیشه مسدود و همینطور ip و شماره موبایل و ... برای همیشه تاکید میکنم برای همیشه مسدود میشه و از فعالیت در سایت جلوگیری میشه
تو ایسام که این مورد رو دور زدیم :D در مورد سیستم شما نمیدونم ولی بازم راه دور زدن زیاد هست.

خلاصه من نفهمیدم سایت شما چیه ؟ یه کپی از ایسام ؟

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
تو ایسام که این مورد رو دور زدیم :D در مورد سیستم شما نمیدونم ولی بازم راه دور زدن زیاد هست.

خلاصه من نفهمیدم سایت شما چیه ؟ یه کپی از ایسام ؟

بزارید سایت شروع به کار کنه اونوقت میبینید که دور زدنی در کار نیست و حتی هیچ کاربری این کارو نمیکنه چون .... !

خیلی راحت میشه تمامی آی پی هارو زیر نظر داشت و مزایداتی که خود کاربر دوباره ثبت نام میکنه و پیشنهاد میده یا هر کار دیگه ای کاملا زیر نظر هستن و اگر کسی این کارو کنه تنها خودش ضرر میکنه

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,714
بزارید سایت شروع به کار کنه اونوقت میبینید که دور زدنی در کار نیست و حتی هیچ کاربری این کارو نمیکنه چون .... !
خیلی راحت میشه تمامی آی پی هارو زیر نظر داشت و مزایداتی که خود کاربر دوباره ثبت نام میکنه و پیشنهاد میده یا هر کار دیگه ای کاملا زیر نظر هستن و اگر کسی این کارو کنه تنها خودش ضرر میکنه
تو دنیای کامپیوتر نشد نداره. ضمن اینکه خود ایسام هم میدونه که تو بعضی از مزایدات برای بالا بردن قیمت پیشنهاد فیک داده میشه ولی توجهی نمیکنه , چرا ؟ خوب معلومه هرچی رقم کالا بره بالاتر پورسانت بیشتر ;)

بالا