• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

فروشندگان و خریداران از سایتی مانند ebay.com یا ا.ی.س.ا.م چه انتظاری دارید ؟ ( لطفا شرکت کنید )

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
تو دنیای کامپیوتر نشد نداره. ضمن اینکه خود ایسام هم میدونه که تو بعضی از مزایدات برای بالا بردن قیمت پیشنهاد فیک داده میشه ولی توجهی نمیکنه , چرا ؟ خوب معلومه هرچی رقم کالا بره بالاتر پورسانت بیشتر ;)

تو دنیای کامپیوتر که هیچ در همه چیزی کاری مه نشه وجود نداره !

در ضمن پست رو بخونید هدف ما پورسانت و کارمزد گرفتن و ... نیست برای همین حتی ممکنه کارمزدهارو 0 قرار بدیم !

سایت به صورت خدماتی هست و نه کسب درآمد که بخوایم اجازه بدیم کاربرا فیک پیشنهاد بدن برای پورسانت خودمون !!

من خودم به صورت 16 ساعته پای سایت هستم و خدارو شکر انقدری از نت و ... سر رشته دارم که نزارم حتی 1 مورد متخلف بتونه در سایت فعالیت کنه

خودم به کنار 5 نفر دیگه که از متخصصین برنامه نویسی و ... هستن هم به صورت مداوم سایت رو بررسی میکنن تا تخلف و ... به 0 برسه تا حداقل یه مکان امن برای خرید و فروش کاربران ایجاد بشه !

یک مورد دیگه اینکه در سایت کاربران به صورت کامل میتونن با همدیگه ارتباط داشته باشن و از پیام خصوصی یا امکان چت و ... برخوردار باشن

ولی سایت طوری خواهد بود که کاربران با میل خودشون معامله هاشونو زیر نظر سایت انجام میدن !

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,714
تو دنیای کامپیوتر که هیچ در همه چیزی کاری مه نشه وجود نداره !
در ضمن پست رو بخونید هدف ما پورسانت و کارمزد گرفتن و ... نیست برای همین حتی ممکنه کارمزدهارو 0 قرار بدیم !
سایت به صورت خدماتی هست و نه کسب درآمد که بخوایم اجازه بدیم کاربرا فیک پیشنهاد بدن برای پورسانت خودمون !!
من خودم به صورت 16 ساعته پای سایت هستم و خدارو شکر انقدری از نت و ... سر رشته دارم که نزارم حتی 1 مورد متخلف بتونه در سایت فعالیت کنه
خودم به کنار 5 نفر دیگه که از متخصصین برنامه نویسی و ... هستن هم به صورت مداوم سایت رو بررسی میکنن تا تخلف و ... به 0 برسه تا حداقل یه مکان امن برای خرید و فروش کاربران ایجاد بشه !
یک مورد دیگه اینکه در سایت کاربران به صورت کامل میتونن با همدیگه ارتباط داشته باشن و از پیام خصوصی یا امکان چت و ... برخوردار باشن
ولی سایت طوری خواهد بود که کاربران با میل خودشون معامله هاشونو زیر نظر سایت انجام میدن !
یعنی شما میخوای چند میلیون هزینه تبلیغات کنی , ماهیانه چندصزار تومن هم خرج سرور و بقیه وارد کنی . دردسرهای معامله های مشکل دار هم بیوفته گردن سایت و مسئولینش , کارمزد هم نگیری !!
یعنی فی سبیل ا... o_O
موفق باشی!!

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
یعنی شما میخوای چند میلیون هزینه تبلیغات کنی , ماهیانه چندصزار تومن هم خرج سرور و بقیه وارد کنی . دردسرهای معامله های مشکل دار هم بیوفته گردن سایت و مسئولینش , کارمزد هم نگیری !!
یعنی فی سبیل ا... o_O
موفق باشی!!

نه دوست عزیز مگه میشه ؟

تو این زمونه دیگه کسی از این کارا نمیکنه هرچند اگر خودم توانایی مالیش رو داشتم 100% این کارو میکردم

اما هدف این پروژه کسب درآمد از این سایت نیست فقط ایجاد برند و معتبر تر شدن شرکت رایانه صنعت تهران هست که سرمایه گذاری رو این پروژه هیچ کاری برای این شرکت نداره و همه هزینه هارو با کمال میل پرداخت کردن !

حتی امکان این وجود داشت که اجاره یا خرید یک سرور اختصاصی ( فیزیکی ) در دیتاسنتر پارس آنلاین رو انجام بدیم چون بخش تبلیغات شرکت رایانه صنعت تهران هزینه های میلیاردی برای تبلیغات خودش میکرد اما بازدهی آنچنانی نداشت !
اما توی هیئت مدیره این تصمیم گرفته شد که روی این پروژه سرمایه گذاری 5 ساله بشه و ...

درسته سود و درآمد به صورت مستقیم از خود سایت وجود نداره اما چندین برابر اعتبار برای این شرکت داره !

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
من نگاه کردم آن چیزهایی که لازم داشتم رو نداشت

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
من نگاه کردم آن چیزهایی که لازم داشتم رو نداشت

ببخشید به کجا نگاه کردید ؟

میشه واضح تر بگید منظورتون کجاست ؟

سایت ما که هنوز اصلا بالا نیومده چطور شما امکاناتش رو دیدین ؟

شما چه امکاناتی مد نظرتون هست بگید اگر مفید بود 100% حتی برای فقط شما هم که شده اونارو اضافه میکنیم ...

poorya_2

Registered User
لایک‌ها
1,014
سلام

والا از نظر من این سایت شما کامله فقط یه نکات کوچیک هست به نظرم به کاملتر شدن سایت کمک میکنه

به نظرم کاربران باید رتبه بندی بشن مثلا کاربرانی که 20 تا معامله موفق داشتن تگ فروشنده معتبر بگیرن
یا مثلا طبق فیدبک هایی که خریدار ها به اون شخص میدن فروشنده ها رو رتبه بندی کنید ، معتبر > نیمه معتبر > کم اعتبار o_O

اون طرحی که واسه جلوگیری از کلاه برداری قصد دارید پیاده کنید به نظرم کافی نیست چون هم ip و هم شماره همراه رو راحت میشه عوض کرد
به نظرم افرادی که کلاه بردار تشخیص داده میشن رو توی یه لیست مثلا لیست کلاهبردار ها قرار بدید و اسم و فامیل و آدرس و شماره حساب و... توی معرض عموم قرار بدید
این طوری اگه اون فرد خواست با یه نام کاربری و یه شماره دیگه عضو بشه کاربرا قبل از معامله با دیدن اسم فرد یا شماره حساب یا آدرس اون کلاهبردار توی اون لیست راحت میتونن از اتفاقات بعدی پیشگیری کنن

این موضوع "امکان واریز وجه در سایت و انتقال مستقیم و آنی به حساب خریدار " جالب بود
شما مگه اختیار قانونی دارید که به راحتی بتونید سوابق هر کسی رو خواستید استعلام کنید ؟ اگه داشته باشید هم فکر کنم خیلی وقت گیر باشه این طور نیست ؟؟

یه موضوع مجهولم من توی این سیستم شما دیدم این بود که اگه ما بخوایم اول کالا رو واسه شما ارسال کنیم و بعد شما واسه خریدار ، این وسط باید دو تا هزینه پست متقبل شد ، حالا این وسط این دو تا هزینه پست رو خریدار میده ؟؟؟ فروشنده میده ؟؟ شما میدید؟ جریان چیه ؟ :D

اینم واسم سوال بود اگه کارشناس های شما نتونستن به درستی یه کالا رو تست کنن و اون کالا بعد از رسیدن به دست خریدار مشکل داشت اونوقت شما خسارت میدید ؟

Last edited:

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
سلام
والا از نظر من این سایت شما کامله فقط یه نکات کوچیک هست به نظرم به کاملتر شدن سایت کمک میکنه
سلام

ممنون که تو تاپیک شرکت کردید.

به نظرم کاربران باید رتبه بندی بشن مثلا کاربرانی که 20 تا معامله موفق داشتن تگ فروشنده معتبر بگیرن
یا مثلا طبق فیدبک هایی که خریدار ها به اون شخص میدن فروشنده ها رو رتبه بندی کنید ، معتبر > نیمه معتبر > کم اعتبار o_O
بر اساس معامله اگر باشه ممکنه در معامله ها مشکلاتی هم بوده باشه اینطوری اگر بر اساس تعداد معامله باشه ممکنه یک کاربری معامله های درستی نداشته باشه و حق دیگران ضایع بشه
در قسمت کالاها و مشاهده مزایده ها اطلاعات کاربر نمایش داده میشه که کاربران معتبر بر اساس همه موارد مثل تایید صلاحیت آدرس و شماره و کارت ملی و سوابق معاملات و ... برچسب میگیرن مثل این مورد :

motabar.jpg

اون طرحی که واسه جلوگیری از کلاه برداری قصد دارید پیاده کنید به نظرم کافی نیست چون هم ip و هم شماره همراه رو راحت میشه عوض کرد
به نظرم افرادی که کلاه بردار تشخیص داده میشن رو توی یه لیست مثلا لیست کلاهبردار ها قرار بدید و اسم و فامیل و آدرس و شماره حساب و... توی معرض عموم قرار بدید
این طوری اگه اون فرد خواست با یه نام کاربری و یه شماره دیگه عضو بشه کاربرا قبل از معامله با دیدن اسم فرد یا شماره حساب یا آدرس اون کلاهبردار توی اون لیست راحت میتونن از اتفاقات بعدی پیشگیری کنن
این هم مورد خوبیه ممنون از پیشنهادتون ، امروز به سایت اضافه میکنم به 3 قسمت تبدیل میکنم که لیست کاربران معتبر 2 کاربران معمولی و کاربران کلاه بردار که البته کلاه بردار اسم خوبی شاید نباشه یه اسم دیگه ای بزاریم

شما مگه اختیار قانونی دارید که به راحتی بتونید سوابق هر کسی رو خواستید استعلام کنید ؟ اگه داشته باشید هم فکر کنم خیلی وقت گیر باشه این طور نیست ؟؟
بله درخواستی از طرف خود کاربر ارسال میشه و میتونیم ظرف مدت 48 ساعت استعلام سوابق مالی گذشته کاربر رو بگیریم در حد اینکه چک برگشتی داشته یا فعالیت تجاری خوب و بد و موفق و .... بوده یا نه

یه موضوع مجهولم من توی این سیستم شما دیدم این بود که اگه ما بخوایم اول کالا رو واسه شما ارسال کنیم و بعد شما واسه خریدار ، این وسط باید دو تا هزینه پست متقبل شد ، حالا این وسط این دو تا هزینه پست رو خریدار میده ؟؟؟ فروشنده میده ؟؟ شما میدید؟ جریان چیه ؟ :D
ببینید توی معاملات سایت های مشابهی که دیدیم و تحقیقی که انجام دادیم تو همین پرشین اسکریپت هم موارد زیادی اتفاق افتاده ، این بوده که وقتی کالارو ارسال کرده برای خریدار مشکلاتی به وجود اومده و خریدار حالا کالارو پس فرستاده یا مشکلات دیگه

خب کاربرانی که فروشنده هستن مطمعنا دادن هزینه پست اضافه که حدود 3 یا 4 هزار تومن هست رو قبول میکنن تا اینکه کالارو بفرستن و هزینه های بعدی بیشتری براشون پیش بیاد
که این امکان به صورت اجباری نیست فروشنده میتونه کالارو بفرسته و همینطوری هم سایت مطمعن هست چون خریدار متن فروش کالارو که توسط فروشنده نوشته شدرو میخونه مثلا اگر فروشنده یک گوشیرو برای فروش بزاره و عکس های اونو بزاره که گوشی قبلا باز نشده ولی خریدار بگه باز شده این به هیچ عنوان مورد قبول نیست چون در تصاویر همه چی مشخص بوده و مبلغ کالا به حساب فروشندهع میره
حالا اگر برعکس این موضوع هم باشه کالا پس فرستاده میشه و هزینه خسارت برای خریدار رو فروشنده باید پرداخت کنه

در سایت برای هر 2 گروه یعنی هم خریدار و هم فروشنده امنیت معاملات به صورت کامل پیش بینی شده تا از به وجود اومدن مشکلات جلوگیری بشه

اینم واسم سوال بود اگه کارشناس های شما نتونستن به درستی یه کالا رو تست کنن و اون کالا بعد از رسیدن به دست خریدار مشکل داشت اونوقت شما خسارت میدید ؟

بر اساس توضیحاتی که خریدار در متن فروش کالا داده ما کالارو تست میکنیم و هیچ مشکلی هم نداره و مشکلاتی که به غیر از متن توضیحات کالا باشه به عهده خود فروشنده هست
برای همین فروشندگان باید به صورت کامل تمام جزئیات کالارو بنویسن حتی کوچیکترین خش روی محصول و ... رو باید در توضیحات بنویسن در غیر این صورت مشکلات بعدی به عهده خودشون هست

مثلا فرض کنید یک گوشی آیفون 5s رو برای فروش قرار میدن و ذکر نمیکنن که روی بدنه خش وجود داره حتی به اندازه نوک سوزن !! بعد خریدار میگه که خش داره و نمیتونه کالارو بگیره و پس میفرسته اینجا حق با خریدار هست

حالا در سایت قسمت مکالمه و پیام خصوصی گذاشته شده که خریدار و فروشنده میتونن به صورت کامل قبل از معامله با همدیگه صحبت کنن و حتی میتونن شماره همدیگرو داشته باشن و همه معاملات با توافق صورت بگیره ولی فقط پرداخت از طریق سایت باشه تا امنیت معامله حفظ بشه

بازم ممنونم که شرکت کردید و پیشنهاد دادید و 100% اون پیشنهادتون رو به سایت اضافه میکنم

اگر باز هم پیشنهادی دارید با کمال میل میتونیم بشنویم و اعمال کنیم روی سایت

ممنون

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422

Alone.Man

Registered User
لایک‌ها
46
میشه آدرس سایتتون رو بفرستید واسم

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
میشه آدرس سایتتون رو بفرستید واسم
چشم حتما آدرس رو میزارم

فعلا سایت بالا اومده و در حال تست همه قسمت ها هست تا اگر مشکلی باشه برطرف بشه و به خاطر تغییر اسم دامین نماد اعتماد رو غیر فعال کردن که اونم در حال رسیدگی هست

به طور 100% تکمیل و کامل که شد تبلیغاتش در همین انجمن هم شروع میشه

Alone.Man

Registered User
لایک‌ها
46
سایت به صورت 100% آماده هست برای شروع اما گروه تصمیم گرفته تا بعد از تعطیلات نوروزی و در تاریخ 1393/01/14 سایت رو آماده استفاده کنه
من اینجارو مطالعه کردم فکر کردم آماده هست سایت شما !
از راه دور شماو تشویق میکنم

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
سایت به صورت 100% آماده هست برای شروع اما گروه تصمیم گرفته تا بعد از تعطیلات نوروزی و در تاریخ 1393/01/14 سایت رو آماده استفاده کنه
من اینجارو مطالعه کردم فکر کردم آماده هست سایت شما !
بله کاملا درست میگید و حق با شماست اما در پست قبلی اشاره کردم به خاطر تغییر دادن اسم دامنه نماد اعتماد غیر فعال شد و اگر کمی آشنا باشید گرفتن نماد اعتماد یک کار زمان بر هست و متاسفانه یک اشتباهی رخ داد و منجر به این شد که نماد اعتمادمون غیر فعال بشه چون اطلاع نداشتیم برای تغییر دامنه باید دوباره مدارک و تعهد نامه رو در دفتر ثبت اسناد امضا و ارسال کنیم

ممنون و امیدوارم بتونید فعالیت خوبی داشته باشید تو سایتمون و اگر پیشنهادی چیزی داشتید در میون بزارید

ممنون

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
به نطرم سایت رو راه اندازی کنید بعد که کاربر با این سایت کار کنه میفهمه که کم و کاستیش از کجاس
سلام

ممنون

بله درست میگید اما برای مثال اگر یک مشکلی در قسمتی از سایت باشه همین خودش باعث میشه ذهنیت بدی در کاربران ایجاد بشه و برای سایت میتونه مضر باشه
نماد اعتماد که دوباره تایید بشه سایت شروع به کار میکنه چون مشکلاتش 99% برطرف شده و آماده استفادست

ممنون از نظرتون

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
ماشا الله همه خودشون رو با ای بی و آمازون مقایسه میکنند. یک سایتی مثل ای بی و آمازون و غیره و زالک توی یک باندری مشخص مثل ایران که فقط کار نمیکنه ،این داستان مثل همون اینترانت ملی هست. باید بتونید به دنیا وصل بشید. ایده کلا کپی و پیست هست با کمی تغییر در غالب و سیستم اجرایی ،حق ایرانی ها این نیست. در صورت تمایل میتونم اطلاعات بیشتری بدم و کمک کنم.

سلام

ببخشید حرفتون چند قسمت داره

اول اینکه چرا نباید ما خودمون رو با ای بی مقایسه کنیم ؟
از نظر برنامه نویسی میگید یا از نظر وسعت کار ؟

اگر از نظر برنامه نویسی و ... میگید که توی همین اران 100% برنامه نویسایی داریم که میتونن 100 ها برابر سایتی قدرتمند تر از ای بی راه اندازی کنند

حالا اگر از نظر وسعت میگید که خب اگر کمی نگاه به دورو ورتون کنید میبینید کجا هستید ، ما جایی هستیم که حتی یه قفس هم نمیشه اسمشو گذاشت ....

و در مورد ایده به شخصه سایتی دارم که ایدش کاملا کپی هست اما الآن رتبه ... ایران داره و درآمدش هم خدارو شکر عالی هست و به یک چیزی اعتقاد خیلی خوبی پیدا کردم و اینه که :

مهم نیست ایده جدید باشه یا کهنه یا ... مهم اینه توی هر کاری که باشی با سعی و تلاش و پشتکار میتونی بهترین باشی

نمونه ایده های کپی : گوگل ، فیسبوک و ...

اینترانت ملی که گفتید بهترین چیزی هست که میشه در ایران پیاده کرد اما راه و روش و اینکه خیلی بد جا افتاد در ایران اسمش رو خراب کرد ( صحبت های مدیر آسیاتک رو بخونید یه کوچولو توضیح داده ) اینکه وقتی میشه پهنای باند رو به داخل آورد و سایت ها رو با 6 برابر سرعت لود کرد چرا این کارو نکنیم ؟
اما بدبختانه اسمش بد در رفت همون اول کار و به دست ........ ها افتاد

حق ایرانی ها این نیست

همه ما میدونیم حق ایرانیها این نیست اما بالا هم عرض کردم یه نگاه کنید محدودیت های دورو ورمون رو میبینید ....

در صورت تمایل میتونم اطلاعات بیشتری بدم و کمک کنم.
با کمال میل دوست دارم کمک کنید و نظر ، انتقاد ، پیشنهاد هر چیزی باشه گوش کنم و اینکه خوشال میشم اگر اطلاعاتی یا علمی در این مورد دارید به اشتراک بزارید...

بالا