برگزیده های پرشین تولز

قیمت دوربین دیجیتال canon

meli

Registered User
لایک‌ها
23
بچه ها سونی DSC-W1 چطوره قیمتش چطوریه؟
اصلا بین دوربینای سونی و کنون کدوم رو میگید بهتره؟

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
سوني کيفيت خوبي داره دوربينهاش و بسيار سريع عمل ميکنن اما متاسفانه امکانات دوربين بسيار کمه که از نقاط ضعف بزرگ سونيه .من براي کساني که ميخوان تکنيک پياده کنن و يا کاراي جديد توع تو عکاسي انجام بدن نيکون و کانن رو توصيه ميکنم و سوني رو به افراد متخصص و مهندسان و افراد مسن که فقط ميخوان عکس بگيرن تا چيزي رو ذخيره کرده باشن. موفق باشيد.

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
من سوني دارم ولي نميدونستم مسن يا مهندسم

mahan77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من S3 را پیشنهاد می کنم حدود 300

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
S5IS رو امروز به قیمت 395 تومن با گارانتی الرمس خریدیم.

Gt_Max

Registered User
لایک‌ها
80
به این میگن نبش قبر !!! :blink:

jomeha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
S5IS رو امروز به قیمت 395 تومن با گارانتی الرمس خریدیم.

اگر من بودم بدون گارانتی اون رو می خریدم ( گارانتی در ایران تقریبا وجود واقعی ندارد )

ولی به نظر من تقریبا انتخاب خوبی است چون :
برای دوربین مهم ترین نکته بزرگ بودن ورودی نور است
( هر چه نور بیشتری وارد شود عکس با کیفیت بیشتری ذخیره می شود )
بهر حال از دوربین های خانگی 12 مگاپیکسل هم بهتر است

اغلب مگاپیکسل ها نرم افزاری است ( مثلا همین s5 با s2 از نظر مگاپیکسل سخت افزاری هیچ تفاوتی نداره ولی نرم افزاری اون بیشتر است )
معیار مگاپیکسل سخت افزاری اندازه CCD است ( که بزرگترین CCD که تا الان به تولید انبوه رسیده به اندازه یک فیلم نگاتیو است و 12 مگاپیکسل سخت افزاری دقت داره : " Nikon D3 "
برید ببینید در ایران هم هست !

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
اگر من بودم بدون گارانتی اون رو می خریدم ( گارانتی در ایران تقریبا وجود واقعی ندارد )

ولی به نظر من تقریبا انتخاب خوبی است چون :
برای دوربین مهم ترین نکته بزرگ بودن ورودی نور است
( هر چه نور بیشتری وارد شود عکس با کیفیت بیشتری ذخیره می شود )
بهر حال از دوربین های خانگی 12 مگاپیکسل هم بهتر است

اغلب مگاپیکسل ها نرم افزاری است ( مثلا همین s5 با s2 از نظر مگاپیکسل سخت افزاری هیچ تفاوتی نداره ولی نرم افزاری اون بیشتر است )
معیار مگاپیکسل سخت افزاری اندازه CCD است ( که بزرگترین CCD که تا الان به تولید انبوه رسیده به اندازه یک فیلم نگاتیو است و 12 مگاپیکسل سخت افزاری دقت داره : " Nikon D3 "
برید ببینید در ایران هم هست !

عزیز الرمس تقریبا بدون ه گارانتی محسوب میشه... (خیلی رو قیمت ام نکشیده)

من در کل گارانتی رو برای دوربین واجب میدونم...شما تجربه ی خاصی دارید؟

s5 و s2 با هم از نظر ه سخت افزاری فرق ندارن؟!؟! عزیز پس اون DIGIC III کشک ه؟ مشخصات اشونه که تقریبا شبیه همه.

عزیز اون مگاپیکسل ه نرم افزاری مال ه دوبین های زیر ه 70 هزار تومن ه!!!!! میزنه 10مگاپیکسل اما سنسور اش 2مگا هم نیست!

لینکی ه گذاشتید رو نگاه کنید میبینید که D3 سنسور اش CCD نیست CMOS ه!!
اندازه سنسور : 36 در 24 میلیمتر
12.1 میلیون effective pixels

شما بک های 40 50 مگابیکسلی ندیدی؟؟؟

کانن 1D مارک3 : (مثالی برای پیکسل ه بالاتر)
اندازه سنسور : 36 در 24 میلیمتر (به این سایر Full frame میگن)
21.1 میلیون effective pixels
(سونی هم داره یه مدل ه 28.4 مگپیکسلی میزنه)

در مورد ه سایز ه سنسور ام 51 در 39 میلی متر هم داریم...

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
من اولین و بزرگ ترین ایرادی که تو این دوربین (S5IS) دیدم و قبلا ام تو review ها رو مورد اش خونده بودم ... نویز ه بالای این دوربین در حالت ISO بالا ه...

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
من اولین و بزرگ ترین ایرادی که تو این دوربین (S5IS) دیدم و قبلا ام تو review ها رو مورد اش خونده بودم ... نویز ه بالای این دوربین در حالت ISO بالا ه...

البته هر دوربینی این مشکل رو داره. این یک قاعده است که فعلاً همه جا هست. حتی در SLR ها دو نوع ایزوی Default و BOOST داریم. معمولاً ایزوی BOOST وقتی بالا باشه نویز خیلی زیادی می ده. البته معمولاً دوربین ها یه چیزی به اسم NOISE REDUCTION دارند که اگر فعال باشه بدک نیست.

ایزوی 1600 کلی نویز داره چه برسه به 3200 و 6400!!!!!

در ضمن نکات ذکر شده شما راجع به full frame و سایز CCD تأئید میشه. ممنون/././

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
البته هر دوربینی این مشکل رو داره. این یک قاعده است که فعلاً همه جا هست. حتی در SLR ها دو نوع ایزوی Default و BOOST داریم. معمولاً ایزوی BOOST وقتی بالا باشه نویز خیلی زیادی می ده. البته معمولاً دوربین ها یه چیزی به اسم NOISE REDUCTION دارند که اگر فعال باشه بدک نیست.

ایزوی 1600 کلی نویز داره چه برسه به 3200 و 6400!!!!!

در ضمن نکات ذکر شده شما راجع به full frame و سایز CCD تأئید میشه. ممنون/././
ممنون از تائید...
مدل های معادل S5 تو مارک های نیکن و المپوس از نظر نویز چطور اند؟

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
ممنون از تائید...
مدل های معادل S5 تو مارک های نیکن و المپوس از نظر نویز چطور اند؟

به نظر من تو کامپکت ها کنون از بقیه سرتره. البته در مقایسه با سونی باید مورد به مورد بررسی کرد ولی مطمئناً از نیکن و المپوس و ... سرتره.
می دونید، هرچه تولید بالاتر باشه و مدل های مختلف از یه کارخانه بیشتر باشه حتماً کیفیت کار بالاتر می ره. کامپکت های کنون با بقیه هم از لحاظ قیمت و هم کیفیت غیر قابل قیاسه.

ولی

تو SLR رقابت شدیدی بین کنون و نیکون وجود داره. اما اگر بخواهیم منصفانه مقایسه کنیم و قیمت رو هم در نظر بگیریم، NIKON خیلی سرتر از CANON هست. معمولاً مقایسه های کنون و نیکون اشتباهه چون قیمت اصلاً در نظر گرفته نمیشه. نامردیه.
البته، جدیداً تو بازار جهانی Canon قیمت هاش رو کم کرده و داره رقابتی میشه. Canon 5D هنوز تو ایران گرونه ولی در اصل الان حدود 2000 دلاره!!!!

حالا مقایسه S5 رو اگر بخواهیم با معادل قیمتیش در Nikon انجام بدیم اگر باطری و شارژر و همه چیز رو در نظر بگیریم، تقریباً میشه با D40 مقایسه اش کرد. الان D40 با باطری و لنز 18-55 از 500 هزار هم ارزونتر شده!

در مورد نویز چون ccd در d40 سه یا چهار برابره S5 هست، 100% نویز بسیار بسیار کمی در برابر S5 داره. و همونطور که می دانید نباید مگاپیکسل رو در نظر گرفت.

البته D40 زومش کمتر از S5 هست ولی بجاش یه DSLR حساب میشه.

همونطور که دیدید اگر بخواهیم قیمتی مقایسه کنیم، Nikon همیشه سرتره.

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
در مورد سونی... من با سری T کار کردم... T7 فوق العاده بود! جدا اندازه یه کارت ویزیت ه! اما دزدیده شد! بعد T20 که از نظر حجم و اندازه بزرگتر از تی7 ه... در مقایسه سری های A کانن قیمت بالاتری دارن اما خیلی جمع و جور ترن و خیلی سریع تر...اما سری های A کنن حرفه ای ترند... منو ها و حالت های عکس برداری و ... سونی ها نویز کمتری هم داشتن
A100 و A700 سونی هم که گرفتم دستم منو هاش کامل و حرفه ای نبود...(شاید ما پیدا نکردیم!)
المپوس هم همینطور
کلا کانن منوهاش خیلی عالیه... یه فانکشن میزنی همه چی رو میشه تنظیم کرد...اما سونی باید بگردی!

نیکون D40 رو نباید با کانن 350D و 400D مقایسه کرد؟

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
در مورد سونی... من با سری T کار کردم... T7 فوق العاده بود! جدا اندازه یه کارت ویزیت ه! اما دزدیده شد! بعد T20 که از نظر حجم و اندازه بزرگتر از تی7 ه... در مقایسه سری های A کانن قیمت بالاتری دارن اما خیلی جمع و جور ترن و خیلی سریع تر...اما سری های A کنن حرفه ای ترند... منو ها و حالت های عکس برداری و ... سونی ها نویز کمتری هم داشتن
A100 و A700 سونی هم که گرفتم دستم منو هاش کامل و حرفه ای نبود...(شاید ما پیدا نکردیم!)
المپوس هم همینطور
کلا کانن منوهاش خیلی عالیه... یه فانکشن میزنی همه چی رو میشه تنظیم کرد...اما سونی باید بگردی!

نیکون D40 رو نباید با کانن 350D و 400D مقایسه کرد؟

400D که مقایسه اش با D40 درست نیست ولی در مورد 350 چرا، مقایسه درسته. البته 350D حدوداً 10 درصد گرانتر از D40 هست ولی در مورد نویز، پیشنهاد می کنم این صفحه رو یه نگاهی بندازی:

مقایسه نویز D40, 350D, Pentax K100D

و خداوند NIKON را آفرید.....:D

400D رو باید با D40X مقایسه کرد. البته باز هم 400D گرانتر از d40x هست ولی به نظرم D40X سرتره. CCD اش هم یه کمی از 400دی بزرگتره.

m.shabani

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
1,074
wellcan جان بهتر نبود پاناسونيك fz18 ميگرفتي
آينده دوربين ديجيتال با توجه به سرمايه گذاري عظيم ماتسوشيتا از آن پاناسونيك خواهد بود

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
wellcan جان بهتر نبود پاناسونيك fz18 ميگرفتي
آينده دوربين ديجيتال با توجه به سرمايه گذاري عظيم ماتسوشيتا از آن پاناسونيك خواهد بود
عزیز منظور ات اینه که جای سری T اونو میگرفتم؟!؟!؟! عزیز من فقط به علت حجم/اندازه سری T گرفتم
در مورد آینده هم...مگه کانن و نیکون نشستن پاناسونیک رو نگاه کنن؟!؟! حرف اصلی رو تو دوربین SLR میزنه ... چیزی که پاناسونیک هنوز بهش نرسیده!

که مقایسه اش با D40 درست نیست ولی در مورد 350 چرا، مقایسه درسته. البته 350D حدوداً 10 درصد گرانتر از D40 هست ولی در مورد نویز، پیشنهاد می کنم این صفحه رو یه نگاهی بندازی:

مقایسه نویز D40, 350D, Pentax K100D

و خداوند NIKON را آفرید.....

400D رو باید با D40X مقایسه کرد. البته باز هم 400D گرانتر از d40x هست ولی به نظرم D40X سرتره. CCD اش هم یه کمی از 400دی بزرگتره.

ممنون از لینک ... از پنتاکس توقع بالاتری داشتم!... نویز نیکون بهتر از کانن بود البته نا گفته نماند که ISO های کانن با نیکن فرق میکرد...

(کلا) در مورد قیمت و گارانتی تو ایران نظری ندارید؟؟؟ اکثرا که قیمت هاشون بالاتر و شاید خیلی بالاتر از قیمت اصلی دوربین ه... حالا ما این پولی که میدیم ارزش داره؟
تو مبایل دیگه گارانتی معنا نداره چون شما ببری گارانتی باز پول قطعات رو ازت میگیره....پس آدم یه تعمیرگاه خوب بشناسه بهتر از گارانتی ه و برای مبایل تا دلت بخواد تعمیرگاه ریخته.
اما در مورد دوربین چی؟ من شنیده بودم ریزپردازنده بیش از 10درصد میکشه روی قیمت اما گارانتی تعویض میده...درمورد گارانتی نیکون؟ کدوم بهتر ه ؟ آفومار کارش خوبه؟....وغیره!
ممنون!

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
عزیز منظور ات اینه که جای سری T اونو میگرفتم؟!؟!؟! عزیز من فقط به علت حجم/اندازه سری T گرفتم
در مورد آینده هم...مگه کانن و نیکون نشستن پاناسونیک رو نگاه کنن؟!؟! حرف اصلی رو تو دوربین SLR میزنه ... چیزی که پاناسونیک هنوز بهش نرسیده!

ممنون از لینک ... از پنتاکس توقع بالاتری داشتم!... نویز نیکون بهتر از کانن بود البته نا گفته نماند که ISO های کانن با نیکن فرق میکرد...

(کلا) در مورد قیمت و گارانتی تو ایران نظری ندارید؟؟؟ اکثرا که قیمت هاشون بالاتر و شاید خیلی بالاتر از قیمت اصلی دوربین ه... حالا ما این پولی که میدیم ارزش داره؟
تو مبایل دیگه گارانتی معنا نداره چون شما ببری گارانتی باز پول قطعات رو ازت میگیره....پس آدم یه تعمیرگاه خوب بشناسه بهتر از گارانتی ه و برای مبایل تا دلت بخواد تعمیرگاه ریخته.
اما در مورد دوربین چی؟ من شنیده بودم ریزپردازنده بیش از 10درصد میکشه روی قیمت اما گارانتی تعویض میده...درمورد گارانتی نیکون؟ کدوم بهتر ه ؟ آفومار کارش خوبه؟....وغیره!
ممنون!

همینطوره که فرمودین. یعنی گارانتی هامون مفت نمی ارزه. هر مشکلی که نام ببری یا ضربه خورده، یا رطوبت و نم. اصلاً گارانتی معنی نمیده. شاید بیمه کردن دوربین بهتر باشه. شرکت ها حدود 20 هزار تومن بسته به قیمت خود دوربین می گیرن و 1 سال بیمه اش می کنند. حتی شکستگی هم جزو بیمه محسوب میشه. به نظرم بد نیست.
در ضمن یه قانون کلی تو ایران هست. نمایندگی مجازی از SLR نداریم، لذا هر مغازه دار یا شرکتداری پیدا میشه برا خودش گارانتی میزنه و دوربین وارد می کنه.
واسه همینه که گارانتی ها مفت نمی ارزه. به نظر من داشتن یا نداشتن گارانتی برای دوربین های SLR در ایران بی تفاوته.

راجع به کیفیت جنس های وارداتی یه قانون کلی وجود داره. اجناسی که تولید انبوه هستند و در جاهای مختلف تولید میشن، درجه یک هاشون میره آمریکا و اروپا، درجه 2 هاشون هم اروپای شرقی و غیره و درجه 3 هاش میاد خاور میانه!!!
پیشنهاد من اینه که اگر میخواین کنون بخرین، بگین از اروپا براتون بیارن (تجربه اش رو دارم). ولی نیکون فرقی نداره چون همه اش تولید 1 جاست، جنسی که تو ایران میاد با آمریکاش هیچ فرق کیفیتی نداره. از نظر قیمتی هم بازار نیکون رقابتیه. البته کنون هم همینطور ولی همونطور که گفتم کیفیت با اروپا متفاوته.

این مسئله در مورد کامپکت ها که چند برابر بارز تر میشه.

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
همینطوره که فرمودین. یعنی گارانتی هامون مفت نمی ارزه. هر مشکلی که نام ببری یا ضربه خورده، یا رطوبت و نم. اصلاً گارانتی معنی نمیده. شاید بیمه کردن دوربین بهتر باشه. شرکت ها حدود 20 هزار تومن بسته به قیمت خود دوربین می گیرن و 1 سال بیمه اش می کنند. حتی شکستگی هم جزو بیمه محسوب میشه. به نظرم بد نیست.
در ضمن یه قانون کلی تو ایران هست. نمایندگی مجازی از SLR نداریم، لذا هر مغازه دار یا شرکتداری پیدا میشه برا خودش گارانتی میزنه و دوربین وارد می کنه.
واسه همینه که گارانتی ها مفت نمی ارزه. به نظر من داشتن یا نداشتن گارانتی برای دوربین های SLR در ایران بی تفاوته.

راجع به کیفیت جنس های وارداتی یه قانون کلی وجود داره. اجناسی که تولید انبوه هستند و در جاهای مختلف تولید میشن، درجه یک هاشون میره آمریکا و اروپا، درجه 2 هاشون هم اروپای شرقی و غیره و درجه 3 هاش میاد خاور میانه!!!
پیشنهاد من اینه که اگر میخواین کنون بخرین، بگین از اروپا براتون بیارن (تجربه اش رو دارم). ولی نیکون فرقی نداره چون همه اش تولید 1 جاست، جنسی که تو ایران میاد با آمریکاش هیچ فرق کیفیتی نداره. از نظر قیمتی هم بازار نیکون رقابتیه. البته کنون هم همینطور ولی همونطور که گفتم کیفیت با اروپا متفاوته.

این مسئله در مورد کامپکت ها که چند برابر بارز تر میشه.
بیمه که گفتید فکر کنم جالب باشه!! برای کامپیوتر که هست... پیشنهاد خوبی بود!!

در مورد کیفیت های کانن هم به شخصه دیدم...یه مدل کانن رو من با یه گارانتی گرفتم و دوستم با یه گارانتی دیگه...دست که میگرفتی با دکمه ها کار میکردی کاملا تفاوت حس میشد!!

در کل قیمت خارج از ایران خیلی خوبه... اما مشکل وارد کردن هست! این مسئله ی اختلاف قیمت تو کامپیوتر خیلی بیشتره!

راه حل ای هست؟!!

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
بیمه که گفتید فکر کنم جالب باشه!! برای کامپیوتر که هست... پیشنهاد خوبی بود!!

در مورد کیفیت های کانن هم به شخصه دیدم...یه مدل کانن رو من با یه گارانتی گرفتم و دوستم با یه گارانتی دیگه...دست که میگرفتی با دکمه ها کار میکردی کاملا تفاوت حس میشد!!

در کل قیمت خارج از ایران خیلی خوبه... اما مشکل وارد کردن هست! این مسئله ی اختلاف قیمت تو کامپیوتر خیلی بیشتره!

راه حل ای هست؟!!

البته ما داریم راجع به 1 دوربین یا 1 لپ تاپ صحبت می کنیم. در این تعداد معمولا مشکلی برای واردات به صورت مسافری وجود نداره.
یعنی یه آشنا پیدا کنی که همراه خودش دوربین رو بیاره ایران. البته خیلی وقت ها میشه شخصش پیدا نمیشه، کاریش نمیشه کرد.
یه راه دیگه هم هست. پست های معروف مثل DHL, TNT. می تونید زنگ بزنید دفتر DHL در تهران و بپرسید که اگر از خارح براتون قطعه مورد نظرتون بیاد، تو گمرک گیر میکنه یا نه.
یا چیکار میشه کرد که گیر نکنه. مثلاً، مثلاً ممکنه بگن که دوربین رو به عنوان نمونه کالا (SAMPLE) بفرستن...

بالا