برگزیده های پرشین تولز

لطفا در مورد خرید pc مورد نظر کمکم کنید

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
سلام دوستان
باز من پیدام شد
و دوباره مشاور می خوام
ممنون میشم کمکم کنید

یک سیستم مد نظر هست که کل یوم بشه 600 تومن . نه حتی یکریال بالا تر !

این سیستم قراره کار گرافیکی بکنه ( طرف دانشجو هست ) اما نمی خواد AMD باشه
یعنی طرف حرفی نداره ، من خودمم AMD دارم و خیلی راضیم اما این سیستم مال یکی دیگه س و من حوصله ندارم که بهش توضیح بدم چرا AMD بگیره . بدتر اونکه ملت هم می خوان بیخ گوشش بخونن که اینتل ( پیکان ) بهتره و ...

خلاصه این چیزا رو لازم داره برپایه اینتل

INTEL CPU
MAINBOARD
RAM
VGA
HDD
POWER
CASE

PRINTER
SCANER
( اگر این پرینتر اسکنر های چند کاره برای کار خونگی خوب هستند یدونه چندکاره معرفی کنید لطفا )

ممنون
قیمت حداکثر 600 بشه
مرسی

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
دوستان
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیما :blush:

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
ارزونترین CPU Intel Core 2 Duo:
Intel Core2 E2160 - 1.8GHz حدود قیمت 55 هزار تومن
رم 2 گیگ باس 800:
22 هزار تومن
هارد ساتا 320:
50 هزار تومن
گرافیک:
ASUS - GeForce 9400GT - 1GB حدودا 90 هزار تومن
مین:
ASUS - P5KPL-AM SE یا ASUS - P5KPL-AM SE حدودا 60 هزار
DVD-Writer سامسونگ (خیلی خوبه!):
28 هزار
تا اینجاش حدود 300 تومن شد. بقیه اش هم به سلیقه خودتون جوری بچینید که قیمت دلخواهتون دربیاد. ولی خودمونیم کیس بدی نشدها!
راستی سعی کن حتما Core 2 Duo بگیری. این بازاریا ممکنه Celereon D یا Pentium D را بهتون معرفی کنن.
در مورد پاور هم حتما سعی کن حداقل Green بگیری. کیس هم که سلیقه ایه.

راستی 600 تومن که گفتی بدون پرینتر اسکنر بود دیگه؟؟! در مورد این دو تا نظر من اینه که جدا بگیری بهتره. یه پرینتر 1640 سامسونگ را به 80-90 تومن میدن بهتون و اسکنر هم که قیمتی نداره (60-70).

Last edited:

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
ّ
برای بار شونصدم :p:pحجم رم گرافیک اصلا و ابدا فاکتور تعیین کننده ای توی قیمت نیست!!:wacko:

GPU 9400 اینقدر ضعیفه که 256 مگ هم براش کافیه. اینا 1 گیگ می ندازن با کلاک بسیار پایین ... بسیار بسیار ضعیفتر هم می شه....:D:D

اما در مورد " کار گرافیکی" که نوشتین ... جدیدا همه همین رو می گن! باید بپرسین بازی می خواد بکنه یا نه! اگر آره یک 4670 512 MB بگیره 93 تومن.... در غیر این صورت با توجه به بودجه Onboard و بس.

CPU هم دیگه کمتر از Core2 5200 پیشنهاد نمی شه....گرچه E7400 الان خیلی قیمتش خوبه (118 هفته ی پیش)

رم هم همون 2 گیگ. هارد 500 Seagate Barracula 7200.12 هفته ی پیش گرفتیم 59.

مادر برد اگر بودجه برسه چیپ P45 بگیرین بهتره. ASrock EX45 ظاهرا میکرو سیستم معرفی کردن 110.... من خودم هفته ی پیش ASUS P5Q SE گرفتم 114... (اینها گرافیک Onboard ندارن) اگر هم بودجه کم اومد که باید برین سراغ P43 . نهایتا اگر گرافیک آنبورد بخواین G31 ....

در مورد 3 کاره ها. من یک CANON MP510 دارم حدود 2 ساله. کیفیتش خوبه ولی بدی اینها اینه که یکی از جوهر هاش تموم بشه کل پرینتر و اسکنر و .... از کار می افته. پس جدا بگیری بهتره. در مورد مارک هم باتوجه به تحریمات HP گارانتی اصلی نداره (نقل از رایان صبا) ولی CANON داره. من کم و بیش ازش راضی بودم.البته با توجه به اینکه مصرفم کم هست.

دیگه بقیش با میکروسیستم وبقیه دوستان.....

پ.ن: رایتر سام 223 ساتا هم 25 چوق بید!

Last edited:

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
ارزونترین CPU Intel Core 2 Duo:
Intel Core2 E2160 - 1.8GHz حدود قیمت 55 هزار تومن
رم 2 گیگ باس 800:
22 هزار تومن
هارد ساتا 320:
50 هزار تومن
گرافیک:
ASUS - GeForce 9400GT - 1GB حدودا 90 هزار تومن
مین:
ASUS - P5KPL-AM SE یا ASUS - P5KPL-AM SE حدودا 60 هزار
DVD-Writer سامسونگ (خیلی خوبه!):
28 هزار
تا اینجاش حدود 300 تومن شد. بقیه اش هم به سلیقه خودتون جوری بچینید که قیمت دلخواهتون دربیاد. ولی خودمونیم کیس بدی نشدها!
راستی سعی کن حتما Core 2 Duo بگیری. این بازاریا ممکنه Celereon D یا Pentium D را بهتون معرفی کنن.
در مورد پاور هم حتما سعی کن حداقل Green بگیری. کیس هم که سلیقه ایه.

راستی 600 تومن که گفتی بدون پرینتر اسکنر بود دیگه؟؟! در مورد این دو تا نظر من اینه که جدا بگیری بهتره. یه پرینتر 1640 سامسونگ را به 80-90 تومن میدن بهتون و اسکنر هم که قیمتی نداره (60-70).

سلام
ممنون از کمکت . باشه حتما Core 2 Duo می گیره و البته رایتر و ریدر اصلا نمی خواد . فقط همونایی که توی پست اول نوشتم می خواد

1- میشه cpu رو یکم قوی تر کرد ؟ مثلا cpu بره حول و حوش 90 تومن و کارت گرافیک حول حوش 70 تومن
میشه معرفی کنی در این رنج قیمت ؟

2- پاور acbel خوبه ؟ چند وات بگیره ؟
من ocz داشتم گرون بود . راضی هم بودم اما سوخت ! بعدش الان یکسال شاید بیشتره acbel دارم و راضیم .

3- پرینتر canon خوب نیست ؟

مرسی

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
ّ
برای بار شونصدم :p:pحجم رم گرافیک اصلا و ابدا فاکتور تعیین کننده ای توی قیمت نیست!!:wacko:

GPU 9400 اینقدر ضعیفه که 256 مگ هم براش کافیه. اینا 1 گیگ می ندازن با کلاک بسیار پایین ... بسیار بسیار ضعیفتر هم می شه....:D:D

اما در مورد " کار گرافیکی" که نوشتین ... جدیدا همه همین رو می گن! باید بپرسین بازی می خواد بکنه یا نه! اگر آره یک 4670 512 MB بگیره 93 تومن.... در غیر این صورت با توجه به بودجه Onboard و بس.

CPU هم دیگه کمتر از Core2 5200 پیشنهاد نمی شه....گرچه E7400 الان خیلی قیمتش خوبه (118 هفته ی پیش)

رم هم همون 2 گیگ. هارد 500 Seagate Barracula 7200.12 هفته ی پیش گرفتیم 59.

مادر برد اگر بودجه برسه چیپ P45 بگیرین بهتره. ASrock EX45 ظاهرا میکرو سیستم معرفی کردن 110.... من خودم هفته ی پیش ASUS P5Q SE گرفتم 114... (اینها گرافیک Onboard ندارن) اگر هم بودجه کم اومد که باید برین سراغ P43 . نهایتا اگر گرافیک آنبورد بخواین G31 ....

در مورد 3 کاره ها. من یک CANON MP510 دارم حدود 2 ساله. کیفیتش خوبه ولی بدی اینها اینه که یکی از جوهر هاش تموم بشه کل پرینتر و اسکنر و .... از کار می افته. پس جدا بگیری بهتره. در مورد مارک هم باتوجه به تحریمات HP گارانتی اصلی نداره (نقل از رایان صبا) ولی CANON داره. من کم و بیش ازش راضی بودم.البته با توجه به اینکه مصرفم کم هست.

دیگه بقیش با میکروسیستم وبقیه دوستان.....

پ.ن: رایتر سام 223 ساتا هم 25 چوق بید!

فندوق جان
ممنون از راهنماییت

پس سه کاره نمی خره .
ببین بدبختی من اینه که اینا فکر می کنن من خیلی سرم میشه
من هم می خوام سیستم خوب بهشون معرفی کنم هم واقعا حوصله ندارم که فردا اگر مشکلی پیش اومد بخوان حرفی چیزی بزنن

گرافیک آنبورد نمی خواد
بازی هم می کنن اما نه حرفه ای
بیشتر در زمینه 3d max کاربرد داره . دانشجوی کاردانی معماریه

همینا دیگه
در مورد
کارت گرافیک نظر شما چیه ؟

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
بذارید حدود قیمت بدم اصلن

INTEL CPU ................. 90 toman
MAINBOARD ................ 70 toman
RAM ..................... 50 toman
VGA ...........................80 toman
HDD ............................... 50 toman
POWER ................................ 40 toman
CASE ................................. nemidoonam

PRINTER ..............................110 toman
SCANER ............................... 80 toman

جمعا منهای کیس میشه 570 تومن

حالا شما می تونید یک قسمتی رو 10 تومن بذارید روش از یک قسمتی 10 تومن کم کنید
ولی در این حدود باشه خلاصه

تشکرات ویجه

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42

گرافیک آنبورد نمی خواد
بازی هم می کنن اما نه حرفه ای
بیشتر در زمینه 3d max کاربرد داره . دانشجوی کاردانی معماریه

[/B]

ببین بودجت اینقدر کمه که یا بازی یا 3DMAX! اگر بازی یک 4670 و یک 5200 و 2 گیگ رم. اگر 3DMAX باشه CPU هر چی هسته بیشتر بهتر... 4 گیگ هم رم. گرافیک هم آنبورد!!

مشکل هم مطمئینا پیش میاد! کلا سیستم بستن برای دیگران کار بسیار...... بید! چون بلاخره یا دارن بازی می کنن رزولوشن و گرافیک رو می برن آخر بعد می گن کند اجرا می شه چرا و یا می زنن می ترکوننش و .....
ریزش رو نمی تونم بگم. تو امضای میکروسیستم یک فروم هست که ایشون اونجا هستن ازشون بپرس:happy:

Last edited:

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
فوری فوری
کمک لطفااااااااااااااا

سیستم این مدلی چه از آب در میاد ؟

cpu intel core 2 duo E7200
mainboard ASUS - P5KPL-1600
ram 2 gig patriot
power GREEN - GP430A
case خالی درجدود 40 تومن
hard 320 segate sata2
VGA CLUB - ATI RADEON HD 4650 - 512MB

حساب کردم دیدم حدودا 150 تا می مونه برای پرینتر و اسکنر که بهتره یا فعلا نخره یا از این سه کاره ها بخره

بنظرتون این case چطوریه و چه تغییراتی در همین رنج قیمت میشه داد

ممنون میشم فوری راهنماییم کنید
مرسی

بالا