برگزیده های پرشین تولز

لوازم صوتی و تصویری نظیر تلویزیون، ضبط وغیره

ho3in_pro

Registered User
لایک‌ها
30
انتخاب بین tcl و سامسونگ هست. سامسونگ صفحه منحنی داره و کیفیت خوب و tcl صفحه تخت. هر دو انتخاب خوبی هستن، ولی شدت روشنایی tcl بهتره و نرم افزار اندرویید 9 داره که کاربرد بهتری داره.
به نظرم tcl انتخاب خوبی هست.
فقط یه سوال اینکه تو مشخصات تی وی tcl زده hdr 10 usb به چه معناست

Pourshafie

Registered User
لایک‌ها
126
فقط یه سوال اینکه تو مشخصات تی وی tcl زده hdr 10 usb به چه معناست
قاعدتا باید از hdr هنگام پخش فیلم از روی هارد و فلش مموری پشتیبانی بکنه.

HDR در واقع مخفف High Dynamic Range است با توجه ویژه در تلویزیون های جدید این امکان را فراهم می کند تا تصاویری با کنتراست بالا را مشاهده نمایید. High Dynamic Range به معنای محدوده ی دینامیکی بالاست که در واقع این اطمینان را حاصل می کند که تصویری با کنتراست دقیق و تنظیم شده را مشاهده خواهید کرد. فناوری HDR در تلویزیون ها جدید این امکان را فراهم می کند تا صحنه ها را با رنگ اصلیشان مشاهده نمایید و این سبب می شود صحنه هایی زنده و نزدیک به واقعی را نظاره گر باشید. کنتراست قوی در تصاویر سبب به نمایش در آمدن تاریک ترین رنگ مشکی و روشن ترین رنگ سفید خواهد شد و چنان تضاد بالا و در سطح عالی را ایجاد خواهد کرد که تمامی رنگ ها را می توانید به وضوح در میان صحنه ها بیابید. همه ی کاربران از این موضوع اطلاع کامل دارند که رزولوشن بالاتر تصویر، صحنه ها را با جزئیات بیشتر و کیفیت بالاتر ایجاد خواهد کرد، اما این اطمینان را داشته باشید که کنتراست قوی تر در بهتر دیدن صحنه تاثیر مثبت بیشتری خواهد گذاشت. تا حدی که می توان گفت اگر تلویزیونی با رزولوشن بالاتر را با تلویزیون با کنتراست قوی تر مقایسه کنید، تلویزیون با کنتراست بالاتر تصاویر دقیق تر و زنده تر را پخش خواهد کرد. فناوری HDR در تلویزیون طیف رنگی گسترده ای را ایجاد خواهد کرد، این سبب می شود هر نقطه از تصویر با رنگ واقعی خود ایجاد شود. تولید تصاویر واقعی و زنده با تنوع رنگی بالا از اثرات این فناوری می باشد. ایجاد تضاد رنگی مناسب در بین اجزای تصویر این امکان را ایجاد می کند تا تمامی اجزای تصویر را با جزئیات کامل مشاهده نمایید. فناوری HDR در ابتدا از طریق پایین آوردن میزان نور پس زمینه تعادل رنگی را ایجاد می کرد و رنگ ها را به نمایش می گذاشت. اما در حال حاضر و در تلویزیون های جدید این امکان از طریق افزایش روشنایی در بخش هایی از تصویر فراهم خواهد شد. این سبب می شود تمامی بخش های تصویر با رنگ کاملا طبیعی ایجاد شوند و تمامی جزئیات تصویر را به خوبی برملا خواهد کرد. البته ممکن است در مواردی میزان روشنایی صحنه ها پایین باشد، که در این حالت میزان روشنایی نمایشگر پایین خواهد آمد. در واقع هر صحنه های با هر میزان روشنایی و هر رنگی توسط این فناوری به صورت دقیق و مشابه واقعی ایجاد می شود و شما می توانید تصاویری را ببینید که شبیه به سه بعدی هستند.

ho3in_pro

Registered User
لایک‌ها
30
قاعدتا باید از hdr هنگام پخش فیلم از روی هارد و فلش مموری پشتیبانی بکنه.

HDR در واقع مخفف High Dynamic Range است با توجه ویژه در تلویزیون های جدید این امکان را فراهم می کند تا تصاویری با کنتراست بالا را مشاهده نمایید. High Dynamic Range به معنای محدوده ی دینامیکی بالاست که در واقع این اطمینان را حاصل می کند که تصویری با کنتراست دقیق و تنظیم شده را مشاهده خواهید کرد. فناوری HDR در تلویزیون ها جدید این امکان را فراهم می کند تا صحنه ها را با رنگ اصلیشان مشاهده نمایید و این سبب می شود صحنه هایی زنده و نزدیک به واقعی را نظاره گر باشید. کنتراست قوی در تصاویر سبب به نمایش در آمدن تاریک ترین رنگ مشکی و روشن ترین رنگ سفید خواهد شد و چنان تضاد بالا و در سطح عالی را ایجاد خواهد کرد که تمامی رنگ ها را می توانید به وضوح در میان صحنه ها بیابید. همه ی کاربران از این موضوع اطلاع کامل دارند که رزولوشن بالاتر تصویر، صحنه ها را با جزئیات بیشتر و کیفیت بالاتر ایجاد خواهد کرد، اما این اطمینان را داشته باشید که کنتراست قوی تر در بهتر دیدن صحنه تاثیر مثبت بیشتری خواهد گذاشت. تا حدی که می توان گفت اگر تلویزیونی با رزولوشن بالاتر را با تلویزیون با کنتراست قوی تر مقایسه کنید، تلویزیون با کنتراست بالاتر تصاویر دقیق تر و زنده تر را پخش خواهد کرد. فناوری HDR در تلویزیون طیف رنگی گسترده ای را ایجاد خواهد کرد، این سبب می شود هر نقطه از تصویر با رنگ واقعی خود ایجاد شود. تولید تصاویر واقعی و زنده با تنوع رنگی بالا از اثرات این فناوری می باشد. ایجاد تضاد رنگی مناسب در بین اجزای تصویر این امکان را ایجاد می کند تا تمامی اجزای تصویر را با جزئیات کامل مشاهده نمایید. فناوری HDR در ابتدا از طریق پایین آوردن میزان نور پس زمینه تعادل رنگی را ایجاد می کرد و رنگ ها را به نمایش می گذاشت. اما در حال حاضر و در تلویزیون های جدید این امکان از طریق افزایش روشنایی در بخش هایی از تصویر فراهم خواهد شد. این سبب می شود تمامی بخش های تصویر با رنگ کاملا طبیعی ایجاد شوند و تمامی جزئیات تصویر را به خوبی برملا خواهد کرد. البته ممکن است در مواردی میزان روشنایی صحنه ها پایین باشد، که در این حالت میزان روشنایی نمایشگر پایین خواهد آمد. در واقع هر صحنه های با هر میزان روشنایی و هر رنگی توسط این فناوری به صورت دقیق و مشابه واقعی ایجاد می شود و شما می توانید تصاویری را ببینید که شبیه به سه بعدی هستند.
ببخشید خیلی سوال میکنم
منظورم اینه امکانش هست فقط از طریق یو اس بی از hdr پشتیبانی کنه
یعنی وقتی با کابل hdmi وصل میکنیم hdr رو ساپورت نکنه

Pourshafie

Registered User
لایک‌ها
126
با کابل که hdr10+ هست. حتما باید ساپورت بکنه.

Pourshafie

Registered User
لایک‌ها
126
قیمت tcl چند هست و چند اینچ و کجا موجود دارن؟

Pourshafie

Registered User
لایک‌ها
126
بدون داشتن دستگاه تلفن. چطور میشه تست کرد خط خرابه یا نه؟
سلام. با ولت متر میشه وجود برق در سیستم و سالم بودن مسیر رو تست کرد ولی وصل بودن خط رو فکر نکنم. برق DC داره.

Pourshafie

Registered User
لایک‌ها
126
تلویزیون 65 اینچ تا حدود 20 میلیون چی خوبه؟
نظر خودم روی فیلیپس هست.
سلام

mortezagipsy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام

سلام
ضمن تشکر از راهنماییتون، طبق تحقیقاتی که انجام دادم نمونه های کیولد کیفیت تصویر خیلی خوبی دارن و ارزش داره هزینه بیشتری بشه براش.
بین دو نمونه 65q60r و 55q7c کدوم رو پیشنهاد میدید?
اولی 65 اینچیه و رسیور داخلی داره
دومی 55 اینچیه ولی در عوض سری بالاتریه و صفحشم خمیدس.
به نظرتون کدوم مناسبتره?

Pourshafie

Registered User
لایک‌ها
126
سلام
ضمن تشکر از راهنماییتون، طبق تحقیقاتی که انجام دادم نمونه های کیولد کیفیت تصویر خیلی خوبی دارن و ارزش داره هزینه بیشتری بشه براش.
بین دو نمونه 65q60r و 55q7c کدوم رو پیشنهاد میدید?
اولی 65 اینچیه و رسیور داخلی داره
دومی 55 اینچیه ولی در عوض سری بالاتریه و صفحشم خمیدس.
به نظرتون کدوم مناسبتره?
سلام. بین این دو q7c بهتر هست. اما در این رنج قیمتی با اختلاف فاحش lg oled 55b9 بهتر هست. و البته شما باید حدگد 2 میلیون هم هزینه اریال از بانه بهشون اضافه کنید.

Pourshafie

Registered User
لایک‌ها
126
من حدود 10 روز پیش 55b9 رو برای دوستم از ماردین کالا خریدم. رسیور داخلی 4k هم دارد. خودم هم الجی اولد فول اچ دی 55 دارم. هیچ تلوزیونی کنتراست اولد را نداشته و معدود تلوزیونهای ال ای دی مانند سونی x950 توانایی رقابت با آنها را دارند.
برای دیدن فیلم در محیط تاریک اولدها عالی هستند.

mortezagipsy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اولد مشکل پیکسل سوختگی داره فامیلمون هم بعد یک سال باهاش مواجه شد.
غیر اولد چیزی بهتر از q7c هست? مثلا 9500g سونی چطوره?

Pourshafie

Registered User
لایک‌ها
126
اولد مشکل پیکسل سوختگی داره فامیلمون هم بعد یک سال باهاش مواجه شد.
غیر اولد چیزی بهتر از q7c هست? مثلا 9500g سونی چطوره?
این مدل سونی عالیه. کلا مدلهای سونی از x9000 به بالا عالی هستن.
سوختگی پیکسل هم اتفاق شایعی نیست و برای من بعد از 3 سال، یک پیکسل سوخته داره که اصلا معلوم نیست. اونم فکر کنم جای ضربه پسرم باشه. اکثر مواقع ایراد پیکسل از کارخانه هست که خریدار اولش خوب تست نمیکنه. باید تصویرهای مونوکالر با رنگهای اصلی تهیه کرد و عملکرد پیکسل‌ها رو دید. رنگ سفید مخصوصا خوب پیکسلها رو نشون میده.
با سونی 55x950g به شدت موافقم اما فکر کنم حدود 25 تا 26 دربیاد

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
یه سوال
تلویزیون crt و لامپ تصویری سری جدید هنوز شرکتی هست تولید کنه؟ تو بازار موجود باشه؟
چه ایرانی . چه خارجی

........
من مانیتور led lg و تلویزیون led سونی براویا خریدم
همشون چشم درد میارن برام
با تغییر تنظیماتم درست نشد . اعضا خانواده هم مثل من و راضی نیستن

golabi2

Registered User
لایک‌ها
734
سلام یه تلویزیون تا 24 اینچ برای اتاق خواب میخوام که باهاش فیلم ببینم چی پيشنهاد میدین؟
یه سامسونگ سراغ دارم قدیمیه ولی فو اچ دی ، این ایرانی ها چطورن؟ مستر تک 24 فول اچ دی داره

Pourshafie

Registered User
لایک‌ها
126
سلام یه تلویزیون تا 24 اینچ برای اتاق خواب میخوام که باهاش فیلم ببینم چی پيشنهاد میدین؟
یه سامسونگ سراغ دارم قدیمیه ولی فو اچ دی ، این ایرانی ها چطورن؟ مستر تک 24 فول اچ دی داره
هرچی که میخواین انتخاب کنین، مواظب باشین کنتراست و عمق رنگ مشکی خوبی داشته باشه. اگر کنتراست پایین داشته باشه، حالتون رو برای فیلم دیدن در محیط تاریک میگیره. خیلی بد.

golabi2

Registered User
لایک‌ها
734
راستش ایرانی ها که اطلاعات زیادی ازشون نیست اون سامسونگ هم که گفتم یه جا خوندم 3000000:1 دیگه نمی دونم درسته یا نه با صاحابش دیروز صحبت کردم میگفت فیلم و زیر نویس رو ریخته رو فلش ولی زیرنویس رو تلویزیون پخش نکرده البته نگفت اسم ها رو درست گذاشته یا نه
مدلشم اینه :UA22ES5000 22

بالا