برگزیده های پرشین تولز

لیست سایت های کاربران پرشین تولز

mehr-dad

Registered User
لایک‌ها
785
پیج های قبلی را دیدم اکثرا سایت ها داون شدن .
فکر کنم قبلا چند تا سایت هم از خودم معرفی کردم اما داون هست الان :rolleyes:
امیدوارم این یکی دووم بیاره هر چند نمی رسم زیاد پست بزنم ولی انشالله عمرش زیاد باشه
https://farshealth.ir

sonweb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
اعجوبه ای از سازه های بشری در فاصله ای نه چندان دور!
اگر به دنبال ساختمان ها و نمادهای مهندسی در زمینه‌های مختلف باشیم، هنگامی که صحبت از طراحی، ساخت و مهندسی سازه در میان باشد، قطعاً یکی از اولین نام‌های آشنایی که به ذهن می‌رسد «برج خلیفه» واقع در دبی است. بی شک ساخت چنین پروژه هایی علاوه بر نیازهایی که به طور طبیعی ممکن است انجام آنها را ایجاب کند دلایل مهم دیگری نظیر جذب سرمایه‌های خارجی و همچنین کسب اعتماد بین‌ المللی نیز دارد. جالب است بدانید این ساخته دست بشر، با ارتفاع 828 متر در 4 ژانویه 2010 عنوان بلندترین سازه در جهان را کسب نمود و گوی سبقت را از برج های دوقلوی مالزی ربود. برج خلیفه سال هاست به عنوان نماد کشور امارات متحده‌ عربی و شهر دوبی شناخته شده است و به نوعی به عنوان نمادی از نبوغ مهندسی بشر در ساخت سازه‌های بلندمرتبه در تاریخ معاصر نیز می‌درخشد. نام "خلیفه" در روز بهره‌برداری توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، امیر دبی و به افتخار وی به این برج داده ‌شد. برج خلیفه، 163 طبقه، بیش از هزار واحد آپارتمان، 49 طبقه اداری، 4 استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان برج دارد. این برج به طور کلی دارای 57 آسانسور و 8 پله برقی می باشد و همچنین دارای بلندترین سرویس آسانسور در جهان با ظرفیت 5500 کیلوگرم است. این آسانسور ها دارای کابین های دو طبقه نیز می باشند.

medadrangi.me

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام دوستان

بالا