• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

vahid_persian

کاربر فعال مالتی مدیا
کاربر فعال
لایک‌ها
0
پیشنهاد من برای 22 اینچ چند پست بالاتر هست! به نظر من AOC V22. نظر بقیه رو هم خواستم که کسی چیزی نگفت! :blush:

AOC V22-------------------------------LG W2253TQ------------------SAMSUNG T220P
Size-----------------21.6" Wide--------------------------------22" Wide--------------------------22" Wide----
Resolution-----------1680 x 1050 (16:10)--------------------1920 x 1080 (16:9)----------1920 x 1200 (16:10)
Brightness-----------280 cd/m2 ( Typical)--------------------------300 cd/m2-----------------------300 cd/m2----
Contrast Ratio-----------100,000 : 1 (DCR)------------------------50,000 : 1 (DFC)---------------50,000 : 1 (DCR)
Input Connector--------------D-Sub, HDMI-------------------------------D-Sub, DVI--------------------D-Sub, DVI-D---
Response Time------------------2ms------------------------------------------2ms--------------------------------------5ms

پی نوشت: LG W2253TQ ممکنه توی ایران نباشه. دراینصورت W2284F هم خوبه. همینی که اون بالا آگهی میکنه! :rolleyes:

W2284F خوب بود مرسی

saeed330

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان فرق dvi-d و dvi چیه؟
مانیتورم ورودیش dvi-d هست و خروجی گرافیک dvi!!
آرایش پینها با هم فرق دارن.آیا راه حلی برای اتصال این دو در این شرایط هست؟

vahid_persian

کاربر فعال مالتی مدیا
کاربر فعال
لایک‌ها
0

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
سلام علیکم =>
عرضم به حضورتون که مدتی پیش یکی از دوستان مانیتور BenQ T201W رو بهم پیشنهاد دادن.
به نظرتون انتخابی بهتر از این مدل با قیمتی نزدیک به همین مدل سراغ دارین؟(شرمنده قیمت دقیقشو ندارم)
فرقی هم نداره چند اینچ باشه =>
ممنون

Last edited:

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
سلام علیکم =>
عرضم به حضورتون که مدتی پیش یکی از دوستان مانیتور BenQ T210W رو بهم پیشنهاد دادن.
به نظرتون انتخابی بهتر از این مدل با قیمتی نزدیک به همین مدل سراغ دارین؟(شرمنده قیمت دقیقشو ندارم)
ممنون
آقا بنکیو چیه دیگه
برو سراغ سامسونگ
بنکیو اصلا خدمات خوبی نداره

karimicae

Registered User
لایک‌ها
0
سلام علیکم =>
عرضم به حضورتون که مدتی پیش یکی از دوستان مانیتور BenQ T201W رو بهم پیشنهاد دادن.
ممنون

این مدلی که میگین تو سایت بنکیو نیست. فقط T2200 و T2210 هست که هر دوشون خوبن تقریبا. تقابل 10000:1 و زمان پاسخ دهی 5 میلی ثانیه.
بنکیو خیلی دیرتر از نمایشگرای دیگه خراب میشه. ضمانتش هم برای یک پیکسل هست. درحالیکه LG و سامسونگ حداقل برای دو یا سه پیکسل. ولی قیمتش هم بالاتره.
بنکیو مدل G2220 خیلی خوبه. تقابل 40000:1، 5میلی ثانیه، 1920x1080، full HD 16:9، ورودی D-Sub/DVI-D، روشنایی 300، 42 وات

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
خیلی ممنون
راستش منم این مدلو توی سایت بنکیو پیدا نکردم. اول فکر کردم چنین مدلی وجود نداره ولی وقتی سرچ کردم خیلی نتیجه ازش آورد!

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام خدمت كارشناسان محترم برنامه !
دوستان بعد از عمري زندگي با اين CRT ها
putertired.gif
ميخوام يه ال سي دي بگيرم
128fs318181.gif
...
اصلا نميدونم از بين اين همه مدل چي انتخاب كنم، يه سري شرايط خودم رو ميزارم ،شما هم كمك كنيد ببينيم به چه نتيجه اي ميشه رسيد

زمينه كاري :جلوه هاي ويژه ، برنامه نويسي و تماشاي فيلم
اندازه مورد نظر :22 به بالا (همون 22 هم خوبه ها )
بودجه :250-300 حالا يكم بيشتر هم شد اشكالي نداره
گارنتي داشته باشه
ورودي hdmi داشته باشه(يكم توضيح بديد دقيقا به چه دردي ميخوره ؟كارت گرافيكم كه خروجي HDMI نداره !يعني مستقيم بهش ورودي HDMI بدم پخش ميكنه ؟)
فول اچ دي
كارت گرافيكم :Geforce9500GT

خودم گشتم يه سري اينا رو پيدا كردم::
LG - 22" - W2284F
LG - 21.5" - W2261V
SAMSUNG - 22" - T220P(مثلا اينو دوستم داره اصلا پسندم نيست تصويرش يه جوريه !!خود ال سي دي هم رو هواس اصلا نميشه تنظيم كرد (موقعيت فيزيكي))

ديگه فعلا همين چيزا به ذهنم ميرسه ...اگه سوال ديگه اي هم بود بگيد جواب ميدم ...

karimicae

Registered User
لایک‌ها
0
putertired.gif
ميخوام يه ال سي دي بگيرم
128fs318181.gif
...
اصلا نميدونم از بين اين همه مدل چي انتخاب كنم، يه سري شرايط خودم رو ميزارم ،شما هم كمك كنيد ببينيم به چه نتيجه اي ميشه رسيد

گارنتي داشته باشه
ورودي hdmi داشته باشه(يكم توضيح بديد دقيقا به چه دردي ميخوره ؟كارت گرافيكم كه خروجي HDMI نداره !يعني مستقيم بهش ورودي HDMI بدم پخش ميكنه ؟)
فول اچ دي

LG - 22" - W2284F
LG - 21.5" - W2261V
SAMSUNG - 22" - T220P(مثلا اينو دوستم داره اصلا پسندم نيست تصويرش يه جوريه !!خود ال سي دي هم رو هواس اصلا نميشه تنظيم كرد (موقعيت فيزيكي))

از بین اینا W2284F بهتره. تضاد این 30 هزاره، ولی تضاد W2261V 20 هزار. تضاد V22 که من میخوام بگیرم 100 هزاره! :cool: قیمتش هم کمتره!

ITI

Registered User
لایک‌ها
138
putertired.gif
ميخوام يه ال سي دي بگيرم
128fs318181.gif
...

گارنتي داشته باشه
فول اچ دي

LG - 22" - W2284F
LG - 21.5" - W2261V

سلام

پیشاپیش مبارکه

اگه میخوای 250 براش هزینه کنید پیشنهاد میکنم طرف AOC v22 نرید که اشتباه محضه ، همین دو مدل ال جی که
گفتید خوبه بخصوص اگه 20 تومان برات مهم نباشه W2284F رو بگیری بهتره ، ممکنه نیم اینچ از لحاظ عددی محسوس نباشه ولی اگه این 2 مدل از ال جی رو کنار هم بذاری اونوقت تفاوت اندازه رو کاملا حس میکنی

البته اینم بگم که منظورم این نبود که AOC بده ولی برای کسی میخواد 250 هزینه کنه این مارک پیشنهاد نمیشه وگرنه الان خود من یه 2 هفته ای هست که مدل AOC FWZ931 خریدم برای اینکه صفحه های اضافیم رو بندازم توش ، مورد مهمی هم بهش برنخوردم.

قیمت و لینک برای اطلاعات بیشتر :

W2284F :

قیمت : 260

http://maadiran.com/Persian/Products/Monitor/MonitorDetails.asp?Height=864&ID=118#

W2261V :

قیمت : 240

http://maadiran.com/Persian/Products/Monitor/MonitorDetails.asp?Height=864&ID=137

با تشکر

karimicae

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

پیشاپیش مبارکه

اگه میخوای 250 براش هزینه کنید پیشنهاد میکنم طرف AOC v22 نرید که اشتباه محضه ، همین دو مدل ال جی که
گفتید خوبه بخصوص اگه 20 تومان برات مهم نباشه W2284F رو بگیری بهتره ، ممکنه نیم اینچ از لحاظ عددی محسوس نباشه ولی اگه این 2 مدل از ال جی رو کنار هم بذاری اونوقت تفاوت اندازه رو کاملا حس میکنی

البته اینم بگم که منظورم این نبود که AOC بده ولی برای کسی میخواد 250 هزینه کنه این مارک پیشنهاد نمیشه وگرنه الان خود من یه 2 هفته ای هست که مدل AOC FWZ931 خریدم برای اینکه صفحه های اضافیم رو بندازم توش ، مورد مهمی هم بهش برنخوردم.
AOC شما هم مبارک باشه!
همونطور که توی کشور ما AOC زیاد شناخته شده نیست، توی بقیه کشورها LG زیاد شناخته شده نیست. پس اینکه توی ایران زندگی می کنیم دلیل نمیشه حتما LG بخریم! به خصوص اینکه AOC رو هم مادیران ارائه میده و ضمانت خوبی داره. ولی اگر کسی بگه من AOC خریدم و بد بوده، دیگه شکی در نخریدنش ندارم!
ضمن اینکه با جستجویی که برای V22 کردم دیدم نقدهای (review) زیادی داره و به عنوان لاغرترین ال سی دی جهان با تقابل خیلی بالای 100000:1 کاملا شناخته شده اس. از جمله توی cnet

Last edited:

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
همکار انجمن
لایک‌ها
10,508
من W2261V رو الان تقریبا 3 ماه هست دارم و در یک کلمه فوق العاده است..

ورودی HDMI داره..خروجی صدا داره....ورودی DVi و انالوگ داره...و کلا کیفیت ساخت خوبی داره..

موقعیت مونیتور رو هم میشه زاویه اش رو تغییر داد..کلا یه مورد خیلی ایده ال و خوبه..پیشنهاد میشه...

ITI

Registered User
لایک‌ها
138
ممنون. AOC شما هم مبارک باشه!
همونطور که توی کشور ما AOC زیاد شناخته شده نیست، توی بقیه کشورها LG زیاد شناخته شده نیست. پس اینکه توی ایران زندگی می کنیم دلیل نمیشه حتما LG بخریم! به خصوص اینکه AOC رو هم مادیران ارائه میده و ضمانت خوبی داره. ولی اگر کسی بگه من AOC خریدم و بد بوده، دیگه شکی در نخریدنش ندارم!
ضمن اینکه با جستجویی که برای V22 کردم دیدم نقدهای (review) زیادی داره و به عنوان لاغرترین ال سی دی جهان با تقابل خیلی بالای 100000:1 کاملا شناخته شده اس. از جمله توی cnet

ممنون دوست عزیز

نگفتم که حتما ال جی بخریم ، تازه من از طرفدارهای پر و پا قرص سامسونگم ( یعنی بودم ، خواستی دلیلشو مفصل میگم )

و اما v22

خیلی ساده بگم و مشخصات فنی رو یکی یکی ردیف نمیکنم :

شما اگه تهران تشریف دارید یه سر برید پاساژ ایران ، کیفیت تصویر 2 مدل ال جی که گفتم ببینید و بعد برید کیفیت v22 رو ببینید ، اصلا در مقابل این 2 مدل ال جی هیچ حرفی برای گفتن نداره . اگر فکر میکنید کیفیت تصاویری که پخش میشه فرقی میکنه از متصدی ال جی یا AOC خواهش کنید که تصاویر یکی براتون پخش کنن ، دقیقا عین کاری که من کردم ( و واقعا چقدر هم توی این بی حوصلگی فروشنده ها برام حوصله به خرج دادن) بازم میبینید که کیفیت تصویر به پای اون 2 مدل ال جی که گفتم نمیرسه حالا شما ببینید که قیمت هر 3 مدل در یک رنجه

درسته v22 امکاناتش بیشتره ، ولی من شخصا کیفیت تصویر رو به امکانات جانبی ترجیح میدم ( شاید نظر بقیه
عکس نظر من باشه )

اون 100000:1 هم که فرمودید رو خودتون امتحان کنید ، اصلا بگید یک میلیون ، اما باید ببینید تا چند در صد از این مقداری که زده کیفیت مطلوب هستش ، یه مثال ساده در این مورد : یه بلندگوی معمولی رو فرض کنید 100 درجه افزایش صدا داره ، تا 75 که صدا رو زیاد میکنید صدای بلند و واضحی میده ولی رو 80 که ببرید صداش گوش خراش میشه و شما هم هیچ وقت تا این درجه صدا رو زیاد نمیکنید تا به کیفیت صدای خروجی آسیب بزنه !

یه موردی هم که در مورد v22 به دلم زیاد ننشست این بود که صفحه نمایشش آینه ای هست که واقعا مورد آزار دهنده ای بود

بله هر دو برند lg & AOC ضمانت مادیرانه که (ضمانت بسیار خوبیه و در این چندین سال تا جایی که بنده یادمه کادر خدماتیش بسیار خوب عمل کردند البته به نسبت سایر گارانتی های کامپیوتری و یا اداری ) هر کدام بنا به قیمت و امکاناتی که داره مشتری خاص خودش رو جذب میکنه

توی مدل های AOC اونایی که به نظرم خوب اومدند و یکیش رو هم خودم تهیه کردم این موارد بودند :

931fwz , 831s , 203vw

کلا در مورد مانیتور بگم نباید گفت این مارک خوبه اون مارک بده و... هر مارکی در سطح کیفیتی و قیمیتی خودش هم مدل های خوب داره و هم بد ، حالا کم و یا زیاد

karimicae

Registered User
لایک‌ها
0
شما اگه تهران تشریف دارید یه سر برید پاساژ ایران ، کیفیت تصویر 2 مدل ال جی که گفتم ببینید و بعد برید کیفیت v22 رو ببینید ، اصلا در مقابل این 2 مدل ال جی هیچ حرفی برای گفتن نداره . اگر فکر میکنید کیفیت تصاویری که پخش میشه فرقی میکنه از متصدی ال جی یا AOC خواهش کنید که تصاویر یکی براتون پخش کنن ، دقیقا عین کاری که من کردم ( و واقعا چقدر هم توی این بی حوصلگی فروشنده ها برام حوصله به خرج دادن) بازم میبینید که کیفیت تصویر به پای اون 2 مدل ال جی که گفتم نمیرسه حالا شما ببینید که قیمت هر 3 مدل در یک رنجه

درسته v22 امکاناتش بیشتره ، ولی من شخصا کیفیت تصویر رو به امکانات جانبی ترجیح میدم ( شاید نظر بقیه
عکس نظر من باشه )

اون 100000:1 هم که فرمودید رو خودتون امتحان کنید ، اصلا بگید یک میلیون ، اما باید ببینید تا چند در صد از این مقداری که زده کیفیت مطلوب هستش ، یه مثال ساده در این مورد : یه بلندگوی معمولی رو فرض کنید 100 درجه افزایش صدا داره ، تا 75 که صدا رو زیاد میکنید صدای بلند و واضحی میده ولی رو 80 که ببرید صداش گوش خراش میشه و شما هم هیچ وقت تا این درجه صدا رو زیاد نمیکنید تا به کیفیت صدای خروجی آسیب بزنه !

یه موردی هم که در مورد v22 به دلم زیاد ننشست این بود که صفحه نمایشش آینه ای هست که واقعا مورد آزار دهنده ای بود
خیلی ممنون. اگر کیفیتش اینطور که شما میگین باشه که اصلا نمیخرم!

ITI

Registered User
لایک‌ها
138
خیلی ممنون. اگر کیفیتش اینطور که شما میگین باشه که اصلا نمیخرم!

خواهش میکنم ، کلا پیشنهاد میکنم هر شهری که هستی کیفیت تصویر رو خودت ببینی ، اونم نه کیفیت ثابت ، بلکه یک فیلم ( و نه انیمیشن ) اون هم قسمت هایی که نور تصویر نیمه روشن هستش و دوربین هم در حال حرکت سریع هست ، اونوقت دقت کن ببین کدوم مدل ها توی همچین شرایطی بیشتر کم میارن !

زیاد هم امکانات جانبی مانیتور مثل بلندگو ، میکروفون و یا وبکم رو در نظر نگیر ، درسته همه این امکانات رو داره ولی در حد متوسط و گاهی هم کم . مثلا همین مدل 931fwz که الان جلومه ، خب اگه مشخصاتش رو چک کنی میبینی که اسپیکر پنهان داره . تنظیمات صدای ویندوز در بلند ترین حالته و صدای خود مانیتور هم 100 : نتیجه ----> صداش در حدی هست که فقط خودت که در اتاقی میتونی بشنوی اون هم بصورت خیلی ملایم !

ولی خب کیفیت تصویرش خوبه نسبت به بقیه مدل هایی که کنارش بود ، ولی از اولین روزی که گرفتم و تنظیمش کردم کنتراستشو از 100 روی 60 گذاشتم چون بیشتر از این دیگه چشمم رو اذیت میکنه

به هر حال اینا مواردی بود که من بهش برخورد کردم و خوشحالم میشم که سایر دوستان هم نظرشون رو اعلام کنند

Last edited:

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
از بین اینا W2284F بهتره. تضاد این 30 هزاره، ولی تضاد W2261V 20 هزار. تضاد V22 که من میخوام بگیرم 100 هزاره! :cool: قیمتش هم کمتره!
ممنون از راهنمايي كه كردي ...
راجع به اون V22 هم شنيدم ...ميشه لينكي ازش واسم بزاري ..

سلام

پیشاپیش مبارکه

قیمت و لینک برای اطلاعات بیشتر :

با تشکر

خيلي ممنون
بابت هزينه گفتم كه تا 300 مشكلي نداره ...حتي اگه بدونم با يكم هزينه بيشتر ال سي دي بهتري گير آورد برام مشكلي نيست ....راجع به 2284 چند تا مشكل هست :full hd نيست ،ورودي hdmi نداره !
اون 2261 كنتراستش كمتره و نيم اينچ كوچكتر ، ولي بقيه امكانات رو داره ...اينجا بايد چه كار كرد؟ كنتراست بالاتر بهتره يا ورودي hdmi و فول اچ دي بودن؟!

من W2261V رو الان تقریبا 3 ماه هست دارم و در یک کلمه فوق العاده است..

ورودی HDMI داره..خروجی صدا داره....ورودی DVi و انالوگ داره...و کلا کیفیت ساخت خوبی داره..

موقعیت مونیتور رو هم میشه زاویه اش رو تغییر داد..کلا یه مورد خیلی ایده ال و خوبه..پیشنهاد میشه...
ممنون كه نظرت رو گفتي ...شما از ورودي Hdmi استفاده ميكني ؟چه استفاده اي ؟
زماني كه قصد خريد داشتي مدل 2284 رو هم ديدي ؟چي شد كه اونو نگرفتي ؟!

------------------------------
بازم تشكر ميكنم از دوستاني كه لطف كردن و نظر خودشون رو گفتن ، اگه ميبينيد مدلي هست كه اينجا بحث نشده و مطابق با درخواست من هست لطفا مطرح كنيد .....
راستي اون 2261 رو گفته تنها فول اچ دي در ايران صحت داره ؟!!

karimicae

Registered User
لایک‌ها
0
بالا