• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مانیتور

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
خودم هم فکر ميکنم همين 226bw از نظره کيفيت خوب باشه چون خيلی هم قيمت مناسب و خوبی داره . عکس رو خوب نشون ميده ؟ميخوام به عنوان مونيتر دوم به لپتپ وصل کنم .
LG هم یه مدل 22 اینچ جدید تو بازار داده مدلش فکر کنم 226WTQ باشه که میگن مانیتور خوبیه قیمتشم مناسبتره مثل اینکه حدود 350 تومنه .

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
یعنی به غیر از LG و Samsung چیز دیگه ای نیست؟
چرا راجع به SONY چیزی نمیگین؟ با این که 100 تومن گرونتره؟ چه چیز بهتری داره؟
مانیتور DELLو PHILIPS چطورند؟

سونی نسبت به قابلتهایی که داره قیمتش وحشتناک بالاست
وقتی سامسونگ lcd بهتری چه از نظر response چه از نظر کنتراست و موارد دیگه نسبت به سونی با قیمت پایینتر ارائه میده دیگه دلیل بر خرید سونی نیست

مانیتور های DELL هم شاید بتونی اینجا مدلهاییش رو گیر بیاری اما مطمئنا با قیمتهای واقعیشون فاصله زیادی دارن

الان تو بازار ما سامسونگ و benq بهترین انتخابها رو چه از نظر قیمتی چه از نظر تنوع محصول و چه از نظر کیفیتی تو بازار ما دارند

Amadea

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,720
LCD هاي Xerox چطوره؟

در ضمن اگر بخوام دست دوم 19 اينچ و يكسال كار كرده رو از يكي از دوستام بردارم چه قيمتي پيشنهاد ميكنيد؟

شهریار

Registered User
لایک‌ها
6
I) جریان Full HD چیه؟
یعنی با هر ال سی دی نمیشه کانالهای HD رو با بالاترین کیفیت دید؟

II) اگه من مانیتور واید 16:9 بگیرم، کانالها رو نمیتونم به صورت واید ببینم؟ آخه بعضی ها نوشته بودند که بغل های تصویر خالی می مونه و تصویر 4:3 نمایش داده میشه

hamidk

Registered User
لایک‌ها
144

md_md_2600

Registered User
لایک‌ها
43
اگه بخوام ال سی دی 22 اینچ بگیرم چی پیشنهاد میکنید ؟ با قیمت لطفا . ممنون .

.NET Developer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
I) جریان Full HD چیه؟
یعنی با هر ال سی دی نمیشه کانالهای HD رو با بالاترین کیفیت دید؟

II) اگه من مانیتور واید 16:9 بگیرم، کانالها رو نمیتونم به صورت واید ببینم؟ آخه بعضی ها نوشته بودند که بغل های تصویر خالی می مونه و تصویر 4:3 نمایش داده میشه

بعید میدونم این چیزها به مانیتور مربوط بشه. اونهایی که این حرف رو زدن احتمالاً در تنظیمات نرم افزاری (رزولوشن، نسبت طول و عرض و ...) مهارت نداشتند.

من 940bw دارم و همه نوع تصویری رو به راحتی مشاهده میکنم و به نظرم این نوع مانیتورها جذابیت بیشتری دارند.

شهریار

Registered User
لایک‌ها
6
I- همه مانیتورهای ال.سی.دی HD رو ساپورت می کنند؟ با همون کیفیت HD نشون میدن؟ ارزون ترین HD های اینچ پائین بازار چنده؟؟

II- کیفیت تصویر مانیتور به چه عواملی بستگی داره؟ وقتی 17" با 19" اختلاف قیمت کمی دارن، میخوام بگم آیا همون کیفیت17 رو تو 19 پخش کردن!؟

III- تو مدلهای موجود تو بازار 17" & 19"، کدومشون بالاترین کیفیت و به نسبت کمترین قیمت رو دارن؟ آیا ممکنه "17 ها از "19 هایی که تو یه رنج قیمتن کیفیت بهتری داشته باشن؟

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
I- همه مانیتورهای ال.سی.دی HD رو ساپورت می کنند؟ با همون کیفیت HD نشون میدن؟ ارزون ترین HD های اینچ پائین بازار چنده؟؟

II- کیفیت تصویر مانیتور به چه عواملی بستگی داره؟ وقتی 17" با 19" اختلاف قیمت کمی دارن، میخوام بگم آیا همون کیفیت17 رو تو 19 پخش کردن!؟

III- تو مدلهای موجود تو بازار 17" & 19"، کدومشون بالاترین کیفیت و به نسبت کمترین قیمت رو دارن؟ آیا ممکنه "17 ها از "19 هایی که تو یه رنج قیمتن کیفیت بهتری داشته باشن؟

مانیتوری که بتونه حداقل از وضوح 720*1280 پشتیبانی کنه توانایی نمایش وضوح HD داره

مدل 20 اینچ T201W از BenQ که hamidk پیشنهاد داده انتخاب بسیار مناسبیه
940BW از سامسونگ هم تو مدلهای 19 اینچ پیشنهاد میشه

fixxXxxer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
bangdesk.gif

ماجراي پندآموز و هيجان انگيز AL1751 خريدن بنده!

خب منم بالاخره به جمع بزرگ LCD داران پيوستم و يک عدد acer AL1751 به مبلغ ناقابل (!) 340 هزارتومان خريدم آنهم چه خريدني، بخوانيد و عبرت بگيريد که مثل من دچار دردسر نشويد (از همين اول کار بهتون بگم اگر محصولي خواستيد بخريد که گارانتي کننده اش شرکت الماس خاورميانه بود، اگر کلا بي خيال آن بشويد بهتر است وگرنه يک هفته ي کامل و شايدم بيشتر از خواب و خوراک خواهيد افتاد!):

روز واقعه!
sheep.gif

خانم ها و آقايان عزيز! من پس از تفکرات بسيار و سنجيدن جيب خود بالاخره به اين نتيجه رسيدم که اين ايسر 17 اينچ مدل AL1751 ميتونه انتخاب خوبي برام باشه به ويژه که تو هيچ سايتي هيچ review منفي اي هم نسبت بهش نديده بودم (سوني اون مدلي رو که اول تصميم به خريدش گرفته بودم رو دوستان گفتند خيلي جالب نيست و مدل پيشنهاديشون رو هم با وجود اينکه ظاهر متفاوتي داشت من زياد ميلي به خريدش نداشتم به ويژه که حدودا 200 هزارتومني هم گرونتر بود!). خلاصه ما (يعني من و مامانم) در روز يکشنبه 7 خرداد 1385 رفتيم بازار رضا (چون تو کامپيوتر پايتخت نتونسته بوديم پيداش کنيم) و مغازه به مغازه به دنبال پيدا کردن اين مانيتور يا دست کم ديدن ظاهرش که آيا شبيه عکس هاش هست يا نه. خلاصه هي ما گشتيم و گشتيم و هيچ نيابيديم تا اينکه مامانم حوصله اش سر رفت و از يکي از فروشنده هاي اونجا پرسيد ايسر اينجا نمايندگي نداره و گفتند چرا، فروشگاه ايران زمين در ورودي پاساژ و ما رفتيم اونجا (که هيچ تابلويي مبني بر نماينده ي ايسر بودن نداشت و مانيتورهاي به نمايش گذاشته شده اش هم فيليپس بود) خلاصه ازشون پرسيديم شما نماينده ي ايسر هستيد و گفتند بله و رفتيم تو و گفتيم اين مدل رو مي خوايم و گفتند همين پيش پاي شما آخرين دونه شو از تو ويترين درآورديم فروختيم! گفتم يعني حتي يه نمونه هم ازش نداريد که من دست کم ببينم چه شکليه که گفتند نه، شرمنده، خب چرا فيليپس نمي خريد که عاليه و بي نظيره که من گفتم نه و مامانم پرسيد که کاتالوگي چيزي داره و اونا هم يه پاکت در بسته که بروشور محصولات فيليپس توش بود رو دادند به ما و گفتيم ايسر چي که گفتند چيزي نداره (مسخره است چون تمامي برندهاي موجود و ناموجود در بازار رو من کاتالوگ و بروشورشون رو گرفتم غير از اين ايسر که بايد از همينجا مي فهميدم يه مشکلي داره!) خلاصه ما که ديديم اينجا هم خبري از اين مدل نيست داشتيم مي رفتيم که فروشندهه گفت حالا بذاريد من تو انبار رو يه نگاهي بکنم شايد داشته باشيم و ديديم که بعله (!) جعبه به دست آقا اومد تو و همين مدل بود. حالا من مي خواستم ببينم اين در واقعيت چه شکليه که طرف گفت نميشه و اين آکبنده (جون خودش و شرکت مثلا گارانتي کننده اش!). مامانم بهم گفت ببين، اين همين جوريه، حاضري ريسک کني و منم مثل عقل از کف داده ها گفتم آره و اون جعبه ي مثلا آکبند مال من شد. حالا بماند که فروشنده اش چقدر از انتخاب ما تعريف کرد (حالا قبلش داشت مي گفت اين مال چينه و به درد نمي خوره، فيليپس بخريد که اصله و هلنديه!) و از اعتبار شرکت الماس خاورميانه گفت (هاهاها!!). اينم بدونيد که گارانتي تعويضش (اگر!!) رو 4 پيکسل سوخته است. بعدم به فروشنده اش گفتيم که ايرادي که نداره و اونم تو فاکتور خريد نوشت تا 48 ساعت اگر از نظر فني ايرادي داشت قابل تعويضه (الکي!) و ما تشريف آورديم خانه.

بازکردن جعبه، بيرون آوردن مانيتور و وصل کردنش به کامپيوتر (خداي من، اين چرا اين جوريه!)
lousyputer.gif

خب اين جعبه از همه طرف نوارپيچ شده بود و در گوشه ي سمت چپش هم ليبل 3 سال گارانتي الماسا مثل چي چسبانده شده بود که بايد پاره اش مي کردند تا بتوانند درش را باز کنند. من هم همين کارو کردم و با کاتر چسب و ليبل رو بريدم و در جعبه رو باز کردم و چشمم به جمال بسته بندي مانيتور روشن شد! با هزار احتياط و آب تو دل مانيتوره تکون نخوره از تو جعبه کشيديمش بيرون و عجب سنگين بود (البته شايد من چون دخترم به نظرم انقدر سنگين اومد!). حالا من و مامانم مونده بوديم که چه جوري اينو از رو پايه ي جمع شده اش بلند کنيم! روي زبانه ي داخلي کارتنش، شيوه ي بازکردنشو کشيده بود و مام به همون سبک شروع کرديم به کلنجار رفتن بسيار محترمانه باهاش ولي مگه اين باز مي شد! انگار با چسب دوقلو به هم چسبونده بودنش! خلاصه به هر بدبختي بود بازش کرديم و ديدم نه، دقيقا همونجور شکل عکساشه و کلي ذوق کردم (اي من خوش خيال!). همه ي کابل ها و آداپتورش هم قشنگ بسته بندي شده بود و برام جالب بود که سر رابط هاشم درپوش داشت ^_^ خلاصه ما اين مانيتور رو با هزار سلام و صلوات آورديم و گذاشتيم جاي مانيتور ال جي 15 اينچ عظيم الچثه ولي دوست داشتني خودم که خراب شده بود و با غصه داشت به هووش نگاه مي کرد (الهي من بميرم براش!!) و از اونجايي که کارت گرافيکي بنده رابط DVI هم داره منم کابل مربوطه رو برداشتم و وصل کردم به کامپيوتر؛ آداپتورش رو هم زدم به برق و مانيتور رو روشن کردم که يک آرم بزرگ acer سبزرنگ در وسطش ظاهر شد و منم کامپيوترو روشن کردم و ذوق زدگيم تبديل به تو ذوق خوردگي شد چون لوگوي مادربرد که در اول بوت شدن نمايش داده ميشد از قرمز خوشرنگ تبديل شده بود به نارنجي متمايل به قهوه اي بدرنگ! گفتم خب شايد رنگ LCD ها اينجوريه ولي بعد ديدم واي، رنگ صفحه ي آبي قبل از شروع شدن ويندوز هم غير عاديه، انگاري برايتنسش 5000 بود!!! بازم خودمو دلداري دادم تا وارد ويندوز اکس پي شد و ... چشمتون روز بد نبينه، همينجوري خشکم زد، گذشته از والپيپر بي رنگ و روي در حال نمايش، تمامي نوشته ها هم غير قابل خوندن شده بودند (سايه دار و 4 کله!). فکر کردم شايد اشکال از تنظيمات ويندوزه و هرکاري به فکرم رسيد انجام دادم، ولي هيچي به هيچي، تنظيمات خود مانيتور هم کمکي نکرد و نوشته ها خراب بود. به يکباره به فکرم رسيد که شايد بايد حتما رو رزولوشن 1280 در 1024 بذارم تا درست بشه و همين کارم کردم ولي نتيجه اش فاجعه آميز بود چون همان فونت هاي سايه دار و 4 کله اينبار تبديل شدند به يک سري خط و نقطه (مثل علامات مورس!) و بدتر از اون اين بود که آيکون ها هم همگي دفرمه شدند! ديدم نه، کار مثل اينکه خرابتر از اين حرفاست و گفتم بذار با کابل معمولي امتحان کنم و همين کارم کردم و خودش Auto Config کرد که مثلا بهترين نتيجه رو بده، ولي بازم تصوير همون فاجعه بود. يادم افتاد يه CD هم تو جعبه بود و گفتم حتما درايورش اون توئه ولي زهي خيال باطل که فقط Manual ش تو سي دي بود و ديگر هيچ (آخه ناسلامتي مانيتورش Plug & Play بود!). اي روزگار، من ذوق زده و خوشحال چنان غمگين و ماتمزده شدم که مامانم مجبور شد يه سره منو فقط دلداري بده که درست ميشه و اينا. بعدا با خودم گفتم نکنه کامپيوتر من ايراد داره و يا کارت گرافيکيم مشکل داره (هرچند که 100 درصد مطمئن بودم هيچکدومشون ايرادي ندارند) براي همين مانيتورو زدم زير بغلم و بي دعوت رفتم خونه ي دوستان و آشناياني که بهشون دسترسي داشتم و پکر و دمق تر از قبل بازگشتم چون بهم ثابت شد که ايراد از مونيتوره و نه کامپيوتر من (تازه با لپ تاپ هم چک کردم و نتيجه فاجعه آميزتر از کامپيوترا بود). خلاصه گفتيم ميريم سراغ يارو فروشنده اش و عوضش مي کنيم (چه خوش خيال!) و همين کارم کرديم و گفتيم مشکلش اينه، اونام با کمال احترام گفتند که ما نميتونيم کاري بکنيم و بايد ببريدش خود شرکتش، کجا، الماس خاورميانه تو خيابان وزرا، کوچه ي چهاردم، پلاک 5. مام بکش رفتيم اونجا و اول ما رو فرستادند تو زيرزمينش و اونجا گفتند نخير، بايد بريد طبقه ي بالا و رفتيم اونجا و تازه ماجراهاي ما شروع شد!

الماس خاورميانه يا شرکتي که گارانتي خودش را قبول ندارد!
156fs442029.gif

سرانجام ما هن هن کنان به طبقه ي مربوطه رسيديم و کل کارتن مانيتور با خود مانيتور و مخلفات مربوطه اش را گذاشتيم جلوشون و گفتيم داستان اينجوريه و نمايندگيتون ما رو فرستاده اينجا که عوضش کنيم که جواب مسؤول دريافت کننده اش خيلي بامزه بود، بايد اول از دبي (چقدر من از اين شهر و کشور مربوطه اش متنفرم!) استعلام کنيم ببينيم اين دستگاهتون اصلا مشمول گارانتي ميشه يا نه؟!!!!!!!!!!!!!!!! منو مي گي (تازه مامانم هم همرام بود) چشام از تعجب 4 تا شد. يعني طرف ليبل به اون گندگي 3 سال گارانتي الماسا رو که رو جعبه چسبيده بود نمي ديد! بعدش گفت ما بايد تستش کنيم ببينيم ايراد داره يا نه، پرسيدم چقدر طول ميکشه، گفت چند روزي طول مي کشه، پرسيديم چرا چند روز، گفت چون بايد تعميرش کنيم ديگه!!!!!!! تعميـــــــــــــــــــــــــر؟!!!! ما که اينو براي تعمير نياورديم، آورديم عوضش کنيم، اينم کاغذ خريدش که نشون ميده هنوز دو روز هم از خريدش نگذشته (طرف خجالت نکشيد که مانيتور نو رو ميگه بايد تعميرش کنيم!) که طرف گفت تازه اينم بايد ببينيم که شماره سريالش به گارانتي دارها ميخوره يا نه!!! ايينجا ديگه مامانم جوش آورد که يعني چي که گارانتي داره يا نه، جنس نو رو از نمايندگي خودتون خريديم و خودشونم گفتند تا 48 ساعت اگه ايراد داشت عوضش مي کنند و حالام که ايراد داشته و اونام ما رو فرستادند اينجا که شرکت گارانتي کننده اش هستيد و حالا شما تازه مي گيد بايد ببينيم گارانتي داره يا نه؟!! تو همين کش و قوس بوديم که يک خانمي سر رسيد و گفت موضوع چيه که براش گفتيم اينه (همون موقع يه سري پرينتر و چيزاي ديگه ي hp رو هم آورده بودند براي تعمير) و اون خانم که آخرسرم نفهميدم چکاره ي اونجا بود گفت ببينيد، همه ي محصولات acer گارانتي نداره، فقط يه سري به خصوصش گارانتي شده است و مورد تأييده و ما بايد از دبي بپرسيم که آيا اين هم جزوشون هست يا نه ولي در عوض همه ي محصولات hp گارانتي دارند (باور نکنيد، چون نفر بعدي که پرينتر اچ پيشو گذاشت رو کانتر از تحويل گيرنده پرسيد که اينا گارانتي دارند ديگه و طرف هم تو روي من به اون يکي گفت نه، ندارند و بعد که ديد من دارم نگاهش مي کنم يواشکي يه چيزي گفت که ديگه نشنيدم). ديدم نخير، اينا انگاري بالکل منکر ليبل شرکتشون که رو جعبه چسبوندند شدند و ديگه حرصم دراومد و جعبه رو گرفتم زير دماغ خانمه که خب پس اين ليبل به اين گندگي که اينجا چسبونديد به چه دردي ميخوره که ديدم خانمه انگار جا خورد گفت، اوه، اين ليبل شرکت رو داره، خب مشکلي نيست و اينو تحويل بديد و ساعت فلان تماس بگيريد که بگيم چه کار بايد بکنيد و مام تحويل داديم و ايراداتشم نوشتم (رو هم 10 مورد شد) و يه قبض بهمون دادند و ما تشريف آورديم خونه، بعدا اون قبض رسيد رو با دقت نگاه کردم و ديدم اي داد بيداد (حالا مامانم اونجا هزار دفعه بهشون گفت که اينو ما نميخواهيم تعمير کنيم وگرنه از اول خب دست دومشو ميخريديم که ارزونتر باشه و اينو بايد عوض کنيد و اين رسيدي که داديد مال تعمير کردن قطعه است و اونام با زرنگي و حقه بازي گفتند که ما براي تعويض قطعه هم همين رسيد رو ميديم) اينکه همه چيش باز مربوط به تعمير کردنش ميشه و تازه گفته هفته ي ديگه تماس بگيريد (زبل خان ها تاريخشو به ميلادي نوشته بودند يعني چندم ماه مي 2006!) . به مامانم گفتم انگاري اينا مي خوان توش دبه دربيارند و همون تعمير رو ميخوان روش انجام بدن و خبري از تعويض و اين حرفها نيست و مامانم هم گفت همين الان به خانمه زنگ ميزنم.

من CRT عزيزمو مي خوام LCD ها رو نمي خوام!
156fs442710.gif

مامانم زنگ زد و اين خانم ايماني رو پيدا کرد و گفت ببينيد خانم، ما اينو براي تعمير نياورديم بلکه شما بايد عوضش کنيد، جنس خراب فروختيد خودتون هم گفتيد 48 ساعت براي تعويضش جا داره که يهويي خانمه برگشت گفت کي گفته ما بايد عوضش کنيم؟!!! اصلا کجا ما اعلام کرديم که عوض مي کنيم؟! مامانم که حسابي جاخورده بود گفت عرفش همينه، همه ي شرکت ها اين کارو مي کنند، ال جي اين کارو ميکنه، تازه مانيتور جايگزين هم ميده (اينا حتي جايگزين هم چيزي ندادند که من دست کم يه خورده دلگرم بشم!) و سوني هم تا يک هفته گارانتي تعويض داره. اصلا تو همه ي دنيا اينطوريه که خانمه برگشت گفت، نخير هيچم اينطور نيست، ما هيچ لزومي به تعويضش نداريم که مامانم گفت باشه، اگه اينجوريه ما هم ميريم همه جا ميگيم که اينطوري شده و اونم گفت خب بگيد، ما عضو نميدونم چي چي شوراي انفورماتيک هستيم گردنمون هم خيلي کلفته! مامانم هم گفت بسيار خب و خداحافظ شما! من که ديگه داشتم دق مي کردم و هي به خودم لعنت ميکردم که چرا همون فلترون رو نگرفتم که اينقدر دردسر نکشم به ويژه که دوباره مانيتور خراب خودم رو وصل کرده بودم به کامپيوتر و سعي ميکردم توش يه چيزي ببينم (واقعا عاليه که 340 تومن بدي مانيتور نو بخري که خراب باشه و يه روز هم باهاش کار نکرده باشي و حالا هم بلا تکليف مونده باشي که چي ميشه، اي کاش همون فلترون هاي لامپي رو خريده بودم، اوهو اوهو!). تو همين اوضاع و احوال بودم که ديديم تلفن زنگ ميزنه و همون خانمه بود و گفت اين مانيتور شما رو فرستاديم بخش فني و بچه ها دارند روش کار مي کنند که ببينند مشکلش چيه و فردا صبح بهتون خبر ميديم و باز من موندم و حوضم!

هيچ آکبندي آکبند نيست يا چه کسي حقيقت را مي گويد!
uggla.gif

فرداش شد ولي کسي زنگ نزد، منم که حالم خراب بود فقط نشسته بودم غصه ميخوردم و اشک ميريختم که اين چه انتخابي بود آخه که من کردم که ديدم مامانم از سر کارش زنگ زد که چي شد، منم که صدام در نميومد گفتم هيچي که مامانم گفت خودم الان بهشون زنگ ميزنم و بهت خبر ميدم و من دوباره برگشتم به ادامه ي شغل شريف ملامت کردن خودم. خلاصه بالاخره عصر شد و مامانم زنگ زد که بالاخره موفق به پيدا کردن خانمه شده و اونم گفته با مدير فروش (يا چيزي مشابهش) بهتره اصلا صحبت کنيد و اونم به مامانم گفته که اين مانيتور (توجه کنيد به آکبند بودن اجناس ما!) قبلا باز شده، اونم نه با آچار مخصوص بلکه آچار معمولي و 4 تا پيچش اينجا و 6 تا پيچش اونجا کم هستند!!!!!!!!!!!!!!!! اون ليبل الماسا هم قلابيه و الکي رو جعبه چسبوندند!!!!!!!! منو ميگي، ميخواستم پاشم برم گردن فروشنده رو خرد کنم و بيام (چقدرم که ميتونم!) که مامانم گفت حالا طرف بهش گفته که تنها کمکي که ميتونه بکنه اينه که به يارو نمايندگيشون زنگ بزنه و بگه اينو بايد عوض کنيد و يا اينکه ديگه نمايندگي بهتون نمي ديم و بعدا با ما تماس بگيرند و من باز نشستم به سماق مکيدن که بازم خبري نشد و بعد هم که تماس گرفتيم گفتند طرف مربوطه رفته و باز رفت براي فردا! حالا تو اين مدت هم هر کي به ما مي رسيد مي گفت چرا ايسر خريديد، چرا LG نخريديد که کلي هم خدمات داره و 2 ساعته ميان درست ميکنند همه چي رو و من باز خودمو لعنت مي کردم که چرا فلترون نخريدم! اينم بگم که تو اين مدت من نه خواب داشتم و نه غذا مي خوردم و نه حال حرف زدن داشتم و مامانم هم هر چي زنگ ميزد نه خانمه رو پيدا مي کرد و نه آقاهه رو تا اينکه شد 5 شنبه 11 خرداد. نميدونم اونروز اصلا چرا من يهويي شديدا ريلکس و بي خيال شده بودم (فکر کنم از شدت استرس و ناراحتي به اين حالت افتاده بودم!) که ديدم تلفن زنگ ميزنه و رفتم ديدم مامان جونمه که مي گه بالاخره آقاهه رو پيدا کردم و گفته بياييد مانيتورتون رو بگيريد و ببريد به فلان آدرس تا براتون عوضش کنند، بدو که تا ساعت 12 بيشتر نيستند (ساعت دقيقا 11 و ربع بود اون موقع) و منم دويدم و آژانس گرفتم و رسيدم به شرکت و اونجا نيم ساعت طول کشيد تا مانيتور خرابم رو تحويل بدن (و البته فهميدم هيچ چيزي اونجا گارانتي نيست چون هر کي هرچي مياورد بهش مي گفتند اين گارانتي نداره، از دوربين ايسر گرفته تا کپير اچ پي! منکه بالاخره نفهميديم پس کدوم محصولشون گارانتي داره!) خلاصه کارتن مانيتور ما رو هم سرانجام آوردند دادند دستمون و اون خانم ايماني هم اومد و گفت که اين مانيتور اصلا نو نبوده و ما داريم از طريق قانوني اقدام مي کنيم که چرا از اسم ما سو استفاده کردند. بعد هم يه آدرس تو خيابان آبان جنوبي بهم دادند که برم اونجا و اينو عوضش کنم و منم با کله رفتم اونجا (يک کوچه ي بن بست که عمله جات در حال شخم زدنش بودند و مثل آدم نديده ها بهت خيره شده بودند) و عجب ساختمون وحشتناکي هم بود براي دختري که تنها رفته (با خودم فکر کردم يا اين مانيتور رو عوض مي کنم و يا اينکه در راهش جانم را از دست مي دهم!) . خلاصه به طبقه ي پنجم رسيدم و رفتم تو و گفتم آقاي فلاني، من فلاني هستم با مانيتور معروف و داستان رو گفتم و گفتم خودتون ميتونيد چکش کنيد که کردند و گفتند مشکلش کو و نگاه کردم و ديدم دهه، تصويرش درست شده و حالا از من اصرار که اين خراب بود و از اونا انکار که نه اين مشکلي نداره تا دوباره با شرکت تماس گرفتند و معلوم شد تعميرش کردند. منم شروع کردم به اينکه منکه مونيتور تعميري نمي خواستم و انقدر يک ريز حرف زدم که خسته شدند (خودمم دهنم کف کرد به طوري که فنجان چاي رو که برام آورده بودند يک نفس سر کشيدم!!) و گفتند باشه، عوضش مي کنيم (البته ميتونستند بدجنسي کنند و عوضش نکنند هم) و بعد هم داستان گارانتي قلابي و غير نو بودن مانيتور رو بهشون گفتم که هاج و واج موندند که چنين چيزي امکان نداره و اونا اونجا از خودشون يه چيزي در وکرده اند وگرنه اين ليبل ها رو فقط شرکت داره و خودشم رو همه چي مي چسبونه. بعد گفتم اصلا اين فروشگاه ايران زمين نمايندگيتون بود يا الکي بود که گفتند بله، نماينده مونه و مطمئن باشيد که اين جنس هم نو بوده و از اين اتفاقات پيش مياد که خراب باشه و نميدونيم چرا چنين چيزي رو بهتون اصلا گفتند! خلاصه من خودم هم بالاخره نفهميدم که اين مانيتور نو بود يا نبود و چه کسي راست ميگه به ويژه که بعد از اين اتفاق اعتمادم رو هم به همه از دست داده ام و فکر مي کنم اين همه جنسي که به اسم نو ما مي خريم واقعا نو هستند و يا قبلا دستکاري شده اند؟!

156fs442819.gif
خلاصه اينکه با همت و تلاش مامانم و ياري خداوند من تونستم بالاخره اين مانيتور رو عوض کنم و يه دونه ديگه بگيرم که نميدونم واقعا نوئه و يا اينکه اونم تعميريه و به اسم نو به من دادند! همانطور که نميدونم با اون مانيتور يک روزه و حالا تعمير شده و پس داده ي من چه کار خواهند کرد، شايد دوباره بفروشنش! براي همين فکر کنم بد نباشه اگه شماره سريالشو اينجا بنويسم تا اگر کسي خواست اين مدل رو (acer AL1751 gamer Line) بخره ببينه که شماره سريالش اين نباشه و سرش کلاه نره ~_^

ETL40080125480033FPK02

خيلي طولاني شد ولي اين شديدا خلاصه شده ي تمام آن چيزي بود که در طول آن هفته ي کذايي بر من گذشت و مرا تا مرز جنون پيش برد. البته از اونجايي که من بسي خوش شانس تشريف دارم حالا مانيتور دارم ولي کامپيوتر ندارم چون هاردم خراب شده (يهويي ديدم داره ميگه تق، تق و ويندوز همينجوري موند و وقتي ريست کردمش مادربرد سخنگوم فرمود که هيچ هاردي شناسايي نشد و همينجوري موند! آه که من چقدر خوش شانسم!)

در مورد خود مانيتور هم بعدا مي نويسم چون ديگه خسته شدم از بس تايپ کردم (اگر کسي اينا رو حالا بخونه البته!).
putertired.gif

عجب داستان خوفی بود!! باز باید خدارو شکر کنی که یکی دیگه بهت دادن. من چند تا نمونه مشابه جریان شما شنیده بودم که هیچ کدوم هم به نتیجه نرسیدن. به نظر من تو ایران گارانتی اصلاً مفهومی نداره مخصوصاً در مورد موبایل. امیدوارم یه روزی دیگه شاهد این جریانها نباشیم. البته بعید می دونم.

M E H R D A D

Registered User
لایک‌ها
0
يه چيز مشكوك در مورد اين شركت الماس اينه كه با اون عظمتش 1 هيچوقت سايت كامپيوتري نداشته و هميشه هم در حال اسم عوض كردنه. آخرين اسمش: ويستا پخش خاورميانه.
جديدن هم تشكيلات فروششون رو بردن خارج از تهران. :eek:
1 بار من 1 سوآل در مورد 1 مدل مادربورد ASUS داشتم و زنگ زدم به همون خيابون وزرا و اونها گفتن بخش فروشمون تو كرجه و 1 شماره قلعه حسنخان دادن و گفتن بايد با اونجا تماس بگيري.
خلاصه 1 ريگي توكفش اين الماس هست !

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان من یک مانیتور با LCD بزرگ نیاز داشتم که به لب تابم وصل کنم . کار گرافیکی ندارم فقط طول عمر مانیتور برام مهمه وقیمتش . حال با این اوصاف مدل LG 226wt با توجه به قیمت مناسبش برند مناسبی هست یا خیر . اگر نه که چی پیشنهاد می کنید.

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
در ضمن من تعریف مانیتورهای Acer هم شنیده به خصوص که لب تاب خودمم Acere و کلی با این شرکت حال می کنم ولی هر چی این سایت های ایرانی رو گشتم مدلی از Acer پیدا نکردم که قیمت هاشم بیاد دستم. دوستان اگر سایت ایرانی که مدل های Acer رو به همراه قیمت هاشون داره یا کسی خودش قیمت مانیتورهای 24 یا 22 Acer رو داره ممنون می شم به ما هم بده.

hsmid123

Registered User
لایک‌ها
3
من نمی دونم تازگی چرا تو هر کدوم از تاپیک های پرشین تولز یه پست می زنم کلاً تاپیک می خوابه جریان چیه :(
کسی نمی خواد دو تاپست قبلی ما رو جواب بده .

hamidk

Registered User
لایک‌ها
144
عجب داستان خوفی بود!! باز باید خدارو شکر کنی که یکی دیگه بهت دادن. من چند تا نمونه مشابه جریان شما شنیده بودم که هیچ کدوم هم به نتیجه نرسیدن. به نظر من تو ایران گارانتی اصلاً مفهومی نداره مخصوصاً در مورد موبایل. امیدوارم یه روزی دیگه شاهد این جریانها نباشیم. البته بعید می دونم.

بي زحمت تاريخ پست رو هم يه نگاهي بياندازيد بد نيست !!!

alireza8331

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ممکنه لطفا یه جای معتبر برای خرید مانیتور سامسونگ معرفی کنید ؟
مرسی

mehdip

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مانیتورهای17 اینچ crt سامسونگ بهترند یا lg ؟ از لحاظ کیفیت و فنی ؟ از نظر گارانتی چطور ؟
با تشکر

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
سلام.
يك مانيتور كه ترجيحا براي كار هاي گرافيكي مناسب باشه نياز دارم.
يه چيزي رو متوجه نمي شم.تفاوت قيمت هاي LCD ها براي چيه؟يعني يكيشون چه امكاناتي داره كه اون يكي نداره؟
اگر بخوام CRT (درست نوشتم؟) بخرم چه مانيتوري بهتره؟
ممنون.

farshad1986

Registered User
لایک‌ها
10
یه مانیتور lcd کوچیک میخوام! برای فاکتور. چند اینچ توی بازار هست و قیمتاشون چقدره؟
ممنون:rolleyes:

بالا